Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (916. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oracal Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 19 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 914915916917918
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

Orijinalden alıntı: 7272murat7272

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy
    tabi zaten normalde su borusu bakır boru ile dışarı çıkratılıp gidere bağlanır. ben arkadaşınıza yardımcı olmak adına sorduğunuza binaen yazmıştım. arkadaşınızn evinde gider olmadığı için içeride bırakılmış.

Yanıtınız için teşekkür ediyorum. Konuyu aslında doğru yeri olan aşağıdaki yere açtım, burayı
    kirletmemek adına oradan devam etmek isterim sakıncası yoksa, oradan da bakar mısınız?

http://resim.donanimhaber.com/m_23190981/mpage_8/f_/key_//tm.htm#64196812

sn 9 köy bi resim yükledim tabi yüklendiyse..sizin de bi yorumunuza alalım lütfen.daha önce tamir görmüş olabilirmi aceba..kaynak isi falan var.elimi sürüdğümde is oluyor.
    ve servisin yazdığı değerler var ne kadar vicdan var bilmem ama.normal dedi.şunlar;

besleme voltajı-213
    hava üfleme;8,6
    alçak basınç 12,5 bar
    hava emiş sıcaklığı;28 c iç ünite
    hava emiş sıcaklığı;31 (dış ünite)

hava üfleme S. ;45 drece (dış ünüte)
    cihaz akımı ;3,77

besleme kablo kesiti.3x25 falan filan..
    not; UYKU MODU DEĞERLERİ ALINDI CİHAZ DEĞERLERİ ALINDI ÇALIŞMA DEĞERLERİ ALINDI NORMAL VE ELEKTRİKSEL ARIZA YOK DİYE..
    OLANLAR BUNLAR BİLGİLERİNİZE arkadaşlar.
    TŞK
    resim ekte

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Alçak basınç yanlış yazılmış.

hocam tamir görmüş değil. o , kompresörün ayaklarının sabitlendiği parçalar..

Sanki kompresör baglantı vidaları orjinal kaynakları kopmuşta ,dışarıdan kaynak görmüş.Bence sonradan müdahale edilmiş.Orjinalde öyle bir kaynak olmaz.Önce kaynak, sonra kaplama yapılır.Hatta panasonic Etheralar kaynaklıda değil şişirme perçin gibi.

:) vallah şu klima benim şansım işte..
    dediğim gibi dokundum elime is geldi siyah kaynak isi..üçünde de var..
    ama ilginç hiç bir klima markasının altı boyasız değil işte sadece M.E nin altı boyasız yada bende öyle..ünitenin ayakları bile boyalı neden altı boyasız.. aceba perçinler tutsun diyemi olsa bile boya atılmalıydı bence..tüketimim son hız artıyor:) ...
    eskiden 28-29 da kullandığım oluyordu gece yada kısa sürelide olsa dışarı çıktığımızda.
    şimdi 28-29 da çalıştırdığımda çok pis bir koku ve ılık üfürüyor...2-3 saat böyle devam etmiş ve koku içeriye yayılmış vede içeri ısınmıştı..
    ...arkadaşlarla görüştük ama bayii klimayı almam diyor-muş..bir netice yazsınlarda bizde gereğini yapalım hani forumda temsilci arkadaşlar varsa...:)herkesi TENZİH ederim.
    San.bknlığına.şikayet yazacaktım e-devlet şifrem yine unuttum 4.defadır alacam:)p.tesi inş.
    saygılarla..
    not;alçak basınç ta doğru yazıyor sn.antisecurit..12,5 bar ..yani yanlışda olsa bilgi forumunda öyle yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7272murat7272 -- 25 Ağustos 2012; 15:46:09 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tabi zaten normalde su borusu bakır boru ile dışarı çıkratılıp gidere bağlanır. ben arkadaşınıza yardımcı olmak adına sorduğunuza binaen yazmıştım. arkadaşınızn evinde gider olmadığı için içeride bırakılmış.

Yanıtınız için teşekkür ediyorum. Konuyu aslında doğru yeri olan aşağıdaki yere açtım, burayı
    kirletmemek adına oradan devam etmek isterim sakıncası yoksa, oradan da bakar mısınız?

sn 9 köy bi resim yükledim tabi yüklendiyse..sizin de bi yorumunuza alalım lütfen.daha önce tamir görmüş olabilirmi aceba..kaynak isi falan var.elimi sürüdğümde is oluyor.
    ve servisin yazdığı değerler var ne kadar vicdan var bilmem ama.normal dedi.şunlar;

besleme voltajı-213
    hava üfleme;8,6
    alçak basınç 12,5 bar

cihaz akımı ;3,77

not; UYKU MODU DEĞERLERİ ALINDI CİHAZ DEĞERLERİ ALINDI ÇALIŞMA DEĞERLERİ ALINDI NORMAL VE ELEKTRİKSEL ARIZA YOK DİYE..
    TŞK
    resim ekte

Sanki kompresör baglantı vidaları orjinal kaynakları kopmuşta ,dışarıdan kaynak görmüş.Bence sonradan müdahale edilmiş.Orjinalde öyle bir kaynak olmaz.Önce kaynak, sonra kaplama yapılır.Hatta panasonic Etheralar kaynaklıda değil şişirme perçin gibi.

ama ilginç hiç bir klima markasının altı boyasız değil işte sadece M.E nin altı boyasız yada bende öyle..ünitenin ayakları bile boyalı neden altı boyasız.. aceba perçinler tutsun diyemi olsa bile boya atılmalıydı bence..tüketimim son hız artıyor:) ...
    eskiden 28-29 da kullandığım oluyordu gece yada kısa sürelide olsa dışarı çıktığımızda.
    şimdi 28-29 da çalıştırdığımda çok pis bir koku ve ılık üfürüyor...2-3 saat böyle devam etmiş ve koku içeriye yayılmış vede içeri ısınmıştı..
    ...arkadaşlarla görüştük ama bayii klimayı almam diyor-muş..bir netice yazsınlarda bizde gereğini yapalım hani forumda temsilci arkadaşlar varsa...:)herkesi TENZİH ederim.
    San.bknlığına.şikayet yazacaktım e-devlet şifrem yine unuttum 4.defadır alacam:)p.tesi inş.
    saygılarla..
    not;alçak basınç ta doğru yazıyor sn.antisecurit..12,5 bar ..yani yanlışda olsa bilgi forumunda öyle yazıyor.

toshiba ve alarko xpower'larda da sanırım boyasızdı..

• quote:

saygılarla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7272murat7272 -- 25 Ağustos 2012; 15:46:09 >

bu kaynak meselesi genelde yok ise mutlak klimanı değiştirirler hatta iade bile alırlar çünkü ayıplı mal sınıfına girer ozaman.

doğru olmasada şayet seri olarak bir seri bu şekilde imal edildiyse ondaki durumu bilemem. ben daha önce sanırım sağlamlaştırma yapılmış olabilir demiştim. hala fabrikasyon olduğuna inansamda.. ama her durumdada evet çirkin.

boyasız ayak olması klimanın kaliteli olmasını ifade ediyor. krom ayak dikkat edersen benim bastığım resimlerde boyasızdır. daikin enjoy serisi sayfasına bak orda detaylı açıklama var. bu konuda.

fakat ayaklar boyalı demişsin o nasıl olur oda ilginç.

27-28 derecede her klima koku yapar ev ortamını tuturduktan sonra klima kompresörü çalışmaz. sadece fan çalışır. serpantin ve fanlardaki biriken kir (bakteri) iğrenç kokar.

fakat bu durumda elektrik sarfiyatı artmaz artıyorsa oda ilginç kompresör daha az çalışması demek adah az sarfiyattır.

temsilci arıyorsanız beni tenzi,h etme:)) ben temsilciyim ama kullanım memnuniyeti açısından temsilciyim.

bu forumda anshe arkadaş var ona pm yapın sonra artsry isimli bir arkadaş var forumun klima bölümüne girmiyor ama çok iyi birisidir. onun profilinde maili var ona ulaşın mutlak yardımcı olur. çok eskiden bir yakınım vasıtasıyla bende konuşmuştum ama telefonu inanın yok.. ayrıca tekirdağlıklimacı arkdaşta ME cidir sitesi trakya klima olarak aratın sitesinde maili ve cebi var.

ben size burda kesin yardımcı olur diye tahmin ettiğim kişi sadece art_sry çünkü me konusunda sorunu olan bana ulaşsın diyordu hep eski yazılarında ona güvenerek yazdım yazımı. diğer arkadaşları bilmem.

art_sry profili altta.

http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=166179

birde dominik nickli eski bir arkadaş var yani en azından bu kaynak meselesini size açıkalr bu arkadaşlar diğer tüketim meselesine bir şey diyemem koku meselesi zaten sorun değil.

• İyi günler arkadaşlar.

bir sorunum var ve yardımcı olursanız çok çok mutlu olurum.

Geçen ay aldığım samsung klima 10 dk da içeriyi buz gibi yaparken, şimdi 30 dk da bile normal bir soğutma sağlıyor. Eskisinden kat kat düşük bir soğukluk hissi veriyor yani.

İlk montajda gaz kaçırmıştı sonra düzelttiler fakat yine mi gaz kaçırıyor diye düşündüm. Servis çağırmalı mıyım?
  • Her zaman klima alın diyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

quote:

Orijinalden alıntı: tehos74

quote:

Tayinim çıkması sebebi ile ev değiştiriyorum. Tuttuğum ev 3 yıllık bir bina klima için dışarıdan içeriye elektrik, boru ve su tahliyesi dahil hazır gömülü bir şekilde çekilmiş. Elimde geçen sene aldığım Alarko Carrier xpower gold 53 NQV 050M klima bulunmakta, gittiğim şehirdeki servisini aradım cuma kısmet olursa gidip tesisatı göstereceğim. Yalnız ilk başta verdikleri cevap tesisatın klimaya olmama ihtimali. Böyle bir durumda klimayı nereye nasıl monte ettireceğim konusunda kafam karıştı açıkçası. Sormak istediğim klimayı söktürürken ve taktırırken neye dikkat etmem gerekiyor. Gaz vs basılması gerekiyor mu. Vakumlama gereklimi. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Vakumlama mutlaka yaptırılmalı diye biliyorum. Benim de size bir kaç sorum olacak.
    Bende bugün aynı klimadan aldım. Mevcut klimam Alarko Flair. 3,5 yıllık olmasına rağmen enerji tasarrufu için Carrier la
    değiştireceğim. Umarım hata yapmıyorumdur. Klimayı hem soğutma hem de ısıtma için kullanacağım. Faturalarım
    aylık ortalama 200 TL ile 350 TL arasında değişiyor.
    Siz yılda kaç ay kullanıyorsunuz ve elektrik faturasına klimanın etkisi ne kadar oluyor?
    Yılda yaklaşık 10 ay klima kullanan biri olarak inverter klimaya geçişle acaba doğru bir seçim yaptım mı?
    Cevabınız için teşekkürler.

Aylık olarak günde 22 saat aralıksız kullanımla beraber faturaya yaklaşık 80 TL yansıdı. Klima sürekli 27 dereceye ayarlı kaldı. Soğuttuğu alan yaklaşık 50 m2. Isıtmada ev merkezi sistem olduğu için tüketim konusunda bir rakkam veremeyeceğim. Merkezi sistem çalışmadığı günlerde ısıtmasınıda denedim soğutması kadar başarılı. Alıp sizi pişman etmeyecek bir klima gönlünüz rahat olsun.

bomba bu rakamlar yahu?

• quote:

Orijinalden alıntı: B.AYAR

Toshiba RAS 13 SKVR bu klimayı almayı düşünüyorum.25 m2 odada kullanacağım.Tavsiye edermisiniz yada aynı fiyat aralığında ne önerirsiniz?

ben kullanıyorum. kesinlikle çok güzel bir cihaz. ben 2600/8 taksite almıştım. kurulumda vakum yaptırmaya dikkat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tehos74

quote:

Tayinim çıkması sebebi ile ev değiştiriyorum. Tuttuğum ev 3 yıllık bir bina klima için dışarıdan içeriye elektrik, boru ve su tahliyesi dahil hazır gömülü bir şekilde çekilmiş. Elimde geçen sene aldığım Alarko Carrier xpower gold 53 NQV 050M klima bulunmakta, gittiğim şehirdeki servisini aradım cuma kısmet olursa gidip tesisatı göstereceğim. Yalnız ilk başta verdikleri cevap tesisatın klimaya olmama ihtimali. Böyle bir durumda klimayı nereye nasıl monte ettireceğim konusunda kafam karıştı açıkçası. Sormak istediğim klimayı söktürürken ve taktırırken neye dikkat etmem gerekiyor. Gaz vs basılması gerekiyor mu. Vakumlama gereklimi. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Vakumlama mutlaka yaptırılmalı diye biliyorum. Benim de size bir kaç sorum olacak.
    Bende bugün aynı klimadan aldım. Mevcut klimam Alarko Flair. 3,5 yıllık olmasına rağmen enerji tasarrufu için Carrier la
    değiştireceğim. Umarım hata yapmıyorumdur. Klimayı hem soğutma hem de ısıtma için kullanacağım. Faturalarım
    aylık ortalama 200 TL ile 350 TL arasında değişiyor.
    Siz yılda kaç ay kullanıyorsunuz ve elektrik faturasına klimanın etkisi ne kadar oluyor?
    Yılda yaklaşık 10 ay klima kullanan biri olarak inverter klimaya geçişle acaba doğru bir seçim yaptım mı?
    Cevabınız için teşekkürler.

kesinlikle %100 doğru bir seçim yaptınız. aynı şeyi bende yaptım. oturma odamdaki 18lik flairin yerine toshiba inverter aldım. 25 gün 24 saat kullandık 115tl fatura geldi. artık gerisini siz hesap edin.
    ama bence imkanınız varsa toshiba skvr serisine bir bakın. o zaman en az %50 fark yaratırsınız.

• Üstadlar merhaba, salonumda Vestel (2007 model) 18'lik klima var, 25-26 derecede sadece soğutma için kullanıyorum ve tüm evi soğutmaya çalışıyorum.
    Hem İzmir'de hem de son katta oturduğumdan bu ay 300 tL fatura geldi. Günde yaklaşık 15-16 saat çalışıyor.
    Oturma odasına 12'lik, giriş seviyesi (600-700 TL civarı) bir klima alıp büyük klimayı rahatlatma planları yaparken eşim, ablasından gördüğü "Mitsubishi inverter klimanın 110 TL fatura getirdiği" teziyle illaki inverter alıcaz diyor. Fakat baldız Turgutlu'da oturuyor. (izmir kadar sıcak değil)

Toparlayacak olursak:

-Ev İzmir'de, 90 m2, son kat, öğleden sonra akşama kadar güneş alıyor.
    -Bina yeni, kapı pencere yalıtımı iyi fakat çatıda şap dışında bişey yok.
    -Klima sadece soğutma amaçlı kullanılacak.
    -Klima 12 m2'lik odaya takılacak.
    -Vestel 18'lik klimayla birlikte tüm evi soğutacak.

Buna göre, yaklaşık 2000 TL seviyesinde aldığım inverter klima, 700 TL civarına aldığım klimaya göre ne kadar tasarruf eder, aradaki farkı tahmini kaç yılda çıkarırım?
    Bir de bizim hatuna nasıl laf anlatırım?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

besleme voltajı-213
    hava üfleme;8,6
    alçak basınç 12,5 bar

cihaz akımı ;3,77

TŞK
    resim ekte

len bulandırma adamı diycem ama ben bulandım şimdi. bir soruştur bakalım hatta bir bak bir bayide felan adama yardımcı olalım en azından varsa böyle bişe.

yanlız bana göre fabirkasyon bu durum. benim resimlerde var bakarsan o parçalar o kesitte yapılması zor. ama bişe diyemem. sen bir bak adam zaten memnun değil tüketiminden şikayetçi. en azından bir yardımımız olur.

Koylu miyde bulandirma falan yok aga,zaten dukkanda vitrinde var Ethereea 15 baktik altina,tertemiz,kaynakli bir sistem olsa bile yinede kaynakrenki,curufu vs olmaz. Boyama veya kaplamaya en son girer. Ha bir sikinti olurmu dersen bence bir sey olmaz o ayri konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alarko 53NQV035-M2 yani 12binlik klima. Bu modeli Daikin'de hangi modele karşılık geliyor ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

besleme voltajı-213
    hava üfleme;8,6
    alçak basınç 12,5 bar

cihaz akımı ;3,77

TŞK
    resim ekte

len bulandırma adamı diycem ama ben bulandım şimdi. bir soruştur bakalım hatta bir bak bir bayide felan adama yardımcı olalım en azından varsa böyle bişe.

yanlız bana göre fabirkasyon bu durum. benim resimlerde var bakarsan o parçalar o kesitte yapılması zor. ama bişe diyemem. sen bir bak adam zaten memnun değil tüketiminden şikayetçi. en azından bir yardımımız olur.

Koylu miyde bulandirma falan yok aga,zaten dukkanda vitrinde var Ethereea 15 baktik altina,tertemiz,kaynakli bir sistem olsa bile yinede kaynakrenki,curufu vs olmaz. Boyama veya kaplamaya en son girer. Ha bir sikinti olurmu dersen bence bir sey olmaz o ayri konu

ya hocam, normaldir bu durum ben bile bulandım dedim zaten sana bire bir bulandıryorsun demedim.

sana esas dediğim etherialar değil ME lere bir bak dedim çevrendeki komşularındaki ge serisi makinelere. hepsi aynımı acaba.

mesela bendeki inverterin alt sacı bu şekilde. benzerlik olmaması normal makine eski bir iki sayfa önce yazdım fotolar ordada var. dikkat edersen kaynak yerine burdada sıcak punta var sanırım. alta klasik olanı basıcam yine. orda daha belirgin.

sanırım eskidende pek matah bir görüntü yokmuş. kendi kendime diğer yazımda demiştim punta ve sıcak kaynak. normal kaynağa göre sağlam olmadığı için bu yönteme geçmiş olabilirler. şuan dikkat edersen eskilerin kaynağında altıgen pres var şuankilerde sadece bildiğimi elektrodla kaynak yapılmış aynı büyüklükteki parça.

şayet sen bakıp arkadşlarda bu durumu göremezsen kesinlikle senin dediğin doğrudur ozaman bir bit yeniği olabilir. bir kaçta resim al en azından adama iyilik etmiş olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: by_fx

Selam ,

ben de yaklaşık 23m2 lik bir oda için 12 btu luk Fujitsu klima aldım.. Cumartesi günü kurulum yapacaklar..

Klima kodu ; AOYG 12 LEC ve ASYG 12 LEC A serisi ( iç ve dış ünite kodları) inverter olanı aldım, en azından ısıtma da daha fazla enerji tasarrufu yapması söz konusu olduğu için.

Kurulum aşaması ve kurulum sonrası cihaz ile ilgili detayları sizinle paylaşacağım.

Ürün teknik bilgileri;

Tip Fujitsu ASYG12LECA / AOYG12LEC
    Çalışma prensibi Inverter
    Soğutma Kapasitesi (kW) 3.4
    Isıtma kapasitesi (kW) 4.0
    Q derece EER Soğutma (W) 3.70
    Q derece COP Isıtma (W) 4.04
    Energiaosztaly (soğutma / ısıtma) A / A
    Akım Soğutma (A) Koşu 4.4
    Isıtma (A) Cari Koşu 4.7
    Voltaj (V) 220 ~ 240
    Kapalı hava debisi m3 / h 690
    Kapalı dB (A) 43/38/31/21
    Açık gürültü seviyesi dB (A) 50
    Kapalı ağırlığı (kg) 7.5
    Ağırlık Açık (kg) 29
    İç ölçüler w / h / d 260x790x198
    Dış ölçüler w / h / d 540x660x290
    Çalışma sıcaklık aralığı soğutma ° C -10 Için 43
    Çalışma sıcaklık aralığı ısıtma ° C 24 için -15
    Soğutucu R410

Cumartesi kurulum yapıldı, eski klimam söküldü, elektrik ve bakır boru hattı söküldü, yeni elektrik ve gaz hattı çekildi.. Gaz hattı cihazın içinden gelen malzeme kullanıldı ve bu malzemenin özelliği, başka bir eve taşınırken o hattı söküp gittiğin yerde eğer mesafe yeterli gelirse kullanılabilir olması..

Evet vakumlama yaptılar, yaklaşık olarak 20 dakika sürdü.. Cihaz gayet sessiz normal çalışma pozisyonun da ama akşamları istersen daha sessiz konuma alabiliyorsun ki o zaman sıfır gürültü ile çalışıyor diyebilirim.

Inverterli olması nedeniyle bir enerji tasarrufu var ancak bir de ekonomik mod var ki, bu konuma alırsan tasarruf olayı daha fazla oluyor ancak ısıtma veya soğutmada aldığın derecenin biraz üzerinde veya altında bir değer yakalıyor. Mesela soğutmada 24 derece de ayarlıyken normal ınverter olarak çalıştırırsan o dereceyi yakalarken ekonomik moda alırsan 25 - 25,5 dereceyi yakalıyor.. Sistemi tam olarak enerji tasarrufuna göre ayarladıkları için.

Soğutma olayını şuan deneye bildim, 12 btu olmasına karşılık 13-13,5 btu ya kadar soğutma 16-17 btu ya kadar ısıtma yakalayabildiği için ve nem alma moduna getirdiğim de iki oda ve bir salonu çok rahat soğutabiliyor.

Cihaz orijinal Japon malı, yan üretim değil ( çin, tayvan vs.) Cihaz estetik olarak güzel, çok kaba veya plastik malzemesi çok kötü değil..ben beğendim.. Kullanmaya devam ediyorum, olası olumlu yada olumsuz bir durum olursa bilgi vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_fx -- 29 Ağustos 2012; 20:21:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Satış yeri konusunda pek bişey diyemem.
    Akakçe'de görünen galeribeyaz forumdan da tanıdığımız bir arkadaşın dükkanı, ama fiyatı yüksek.

Firmanın kendi dükkanı daha mantıklı gibi:

http://www.alarko-store.com/urun/alarko-flair-klima-flr-12-aa12000-btu_158.aspx?CatId=136&ref=akakce&v=1.2.5

12'liğini alırsanız ilerde ev değiştirdiğinizde 25 m2'ye kadar yerlerde de kullanabilirsiniz.

Üstadım tekrar merhaba,

Bundan önce 1000 tl ye kadar klima tavsiyesi istemiştim tabi bir kaç tane önerin oldu tşk ederim bu konuda. Yalnız o klimaları almadım bekledim biraz daha limiti arttırmak adına şuanda 2 bin tl ye kadar yolu var. Bu bütçeye alınabilecek en iyi klima, soğutması, enerji sarfiyatı, inerter, sessiz vs vs özellikleri tatmin edici bir kac model önerebilirmisiniz.

Bu konuda deneyim, bilgi birikim, tecrübeli olan arkadaşlardan da tavsiye alabilirim.Şimdiden tşk ederim emeği geçen ve geçecek arkadaşlara.
    Linkte inverter olan modelleri sırasıyla vermiş ama nedir ne değildir bilmediğim için siz üstadların yardımına ihtiyacım var.

http://www.ucuzu.com/klima-c3172/inverterli/

• quote:

Orijinalden alıntı: {£ffeCtiv£}

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Satış yeri konusunda pek bişey diyemem.
    Akakçe'de görünen galeribeyaz forumdan da tanıdığımız bir arkadaşın dükkanı, ama fiyatı yüksek.

Firmanın kendi dükkanı daha mantıklı gibi:

http://www.alarko-store.com/urun/alarko-flair-klima-flr-12-aa12000-btu_158.aspx?CatId=136&ref=akakce&v=1.2.5

12'liğini alırsanız ilerde ev değiştirdiğinizde 25 m2'ye kadar yerlerde de kullanabilirsiniz.

Üstadım tekrar merhaba,

Bundan önce 1000 tl ye kadar klima tavsiyesi istemiştim tabi bir kaç tane önerin oldu tşk ederim bu konuda. Yalnız o klimaları almadım bekledim biraz daha limiti arttırmak adına şuanda 2 bin tl ye kadar yolu var. Bu bütçeye alınabilecek en iyi klima, soğutması, enerji sarfiyatı, inerter, sessiz vs vs özellikleri tatmin edici bir kac model önerebilirmisiniz.

Bu konuda deneyim, bilgi birikim, tecrübeli olan arkadaşlardan da tavsiye alabilirim.Şimdiden tşk ederim emeği geçen ve geçecek arkadaşlara.
    Linkte inverter olan modelleri sırasıyla vermiş ama nedir ne değildir bilmediğim için siz üstadların yardımına ihtiyacım var.

http://www.ucuzu.com/klima-c3172/inverterli/

Bütçeyi yükselttiyseniz 12 binlik inverter olarak ilk önerim budur:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-fiyati,449070.html

• sn 9 köy belirttiğniz sn art_sry ' e bir mesaj attım..destek be yardıma teşekkür ederim..sağolun
    sn M birolun dediğiniz gibi... msz ge nin kaynağı çok farklı elim is tutuyor.. diğer serileri bilmem ama çevremde bir tane olsa gidip kontrol edcem lakin kullanan pek yok
    ..sn 9 köyün yüklediği ile benim klima kaynağı farklı..teşekkür ettim.
  • quote:

Cihaz orijinal Japon malı, yan üretim değil ( çin, tayvan vs.) Cihaz estetik olarak güzel, çok kaba veya plastik malzemesi çok kötü değil..ben beğendim.. Kullanmaya devam ediyorum, olası olumlu yada olumsuz bir durum olursa bilgi vereceğim.

.Klimanız hayırlı olsun. Arkadaşım neresinde yazıyor Japon malı olduğu.Japon malında Made in Japan yazar,
    Fujıtsu-General Osaka Japan değil.Ayrıca etiketide sökmüş olabilirler (made in China)
  • Değerli Ustalar
    Klima hakkında fazla bilgi sahibi değilim ama sürekli formu takip ediyorum.

Antalya'da ikamet ediyorum evimiz 2. kat üstümüzde ve altımızda daire var
    Salon için düşünüyorum 28 m², batı yönüne bakan 150x150 1 adet pencere var (pvc)
    güney yönüne bakan 150x150 1 adet pencere ve 235x100 full camlı (ısıcam) kapı var.(pvc)
    Duvarlarda kendinden izolasyonlu tuğla var.
    Bütcemizde 2200 tl kadar.

Aşağıda ki klima bu durumda nasıl olur
    Bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Alarko Flair İnverter 18000 btu Duvar Tipi Split Klima

Soğutma Kapasitesi (Btu/h) : 18000
    Soğutma Verim Oranı : 3,3
    Enerji Sınıfı-Soğutma : A
    Isıtma Kapasitesi (Btu/h) : 23200
    Enerji Sınıfı-Isıtma : A
    Ses Seviyesi : 35
    KDV Dahil Fiyatı : 2.217,22 TL

Model FLR-18INV
    İç Ünite FLR-18INV
    Dış Ünite
    Soğutma Kapasitesi (BTU) 22500
    Soğutma Kapasitesi (kW) 5,27 (1,26 - 6,6)
    Güç Tüketimi (min-nom-maks) kW 1,62 (0,35 - 2,65)
    COP 3,3
    Enerji Sınıfı A
    Yıllık Enerji Tüketimi (kWh)
    Isıtma Kapasitesi (BTU) 23200
    Isıtma Kapasitesi (kW) 5,85 (1,12 - 6,8)
    Güç Tüketimi (kW) 1,62 (0,35 - 2,65)
    COP 3,61
    Enerji Sınıfı A
    İç Ünite
    Hava Debisi (m³ / saat) 780
    Ses Seviyesi dB(A) 35
    Boyutlar (Y x G x D)(mm) 298 x 940 x 200
    Ağırlık (kg) 12
    Dış Ünite
    Hava Debisi 2400
    Ses Seviyesi dB(A) 54
    Çalışma Şartları 18 - 46 / (-15) - 24
    Boyutlar (Y x G x D)(mm) 596 x 899 x 378
    Boru Boyutları
    Sıvı Tarafı (mm/inch) 6,35 (1/4")
    Gaz Tarafı (mm/inch) 12,70 (1/2")
    Bağlantı Şekli Havşalı
    Maks Yükseklik Farkı (m) 10
    Ağırlık (kg) 38
    Maks Borulama Mesafesi (m) 25
    Şarjsız Uzunluk (m)
    Güç Beslemesi (V-ph-Hz) 220/1/50
    Filtre Gümüs Iyon

• quote:

quote:

.Klimanız hayırlı olsun. Arkadaşım neresinde yazıyor Japon malı olduğu.Japon malında Made in Japan yazar,
    Fujıtsu-General Osaka Japan değil.Ayrıca etiketide sökmüş olabilirler (made in China)

Hocam hala milleti şu "capon" muhabbeti ile yiyorlar!!

milleti amma yiyorlar "capon" diye!

hepsi de harbi Çin işi

Bazı uyanık Satıcılar ile onların bu Forumdaki fake uzantıları ve çeşitli uyanık geçinen tayfaları v.s

özellikle Markası "Japon" olan bir çok Klimayı "capon" diye lanse ediyorlar,vatandaş ise bunları bilmiyor tabiki!
    ve bakıyor Marka "capon" ve malın da orada üretildiğini sanıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

besleme voltajı-213
    hava üfleme;8,6
    alçak basınç 12,5 bar

cihaz akımı ;3,77

TŞK
    resim ekte

saygılarla..

Panasonic Ethrea made in Malezya (Sizinki büyük ihtimal kopmuş yada gevşemiş kaynak yapmışlar)

Buda Çinli bir klima.

Sizce hangisi kaliteli sağlam üretim ???

• 
Sayfa: önceki 914915916917918
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.