Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (887. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 885886887888889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: savast

iklimsa dan 1750 tl ye dxk09z4-s modelini aldım.
    ilk önce içinde birçok özellik bulunduran invertersiz modelini düşünmüştüm onun fiyatı 1450 tl idi ama enzim filtreli iyonizerli koku giderici filtre gibi özellikleri vardı bunları ben iklimsa web sayfasından ögrendim.fakat bayi bana bu özeliklerin inverterli modellerede koyduklarını web sayfasının eski olduğunu idda etti zaten sayfada dxk09z3-modedlinden bahsediyordu bana vereceği z4 dü.bu gün klima geldi ben filtre falan göremedim sadece her klimada olan kare şeklinde toz filtresi var bayiyi aradım filtreler içerdeymiş acaba yanılıyor olabilirmi.

yardım ederseniz sevinirim içimi kurtlar yiyor...

mitsubishi klimadan anlayan biri bu konuda yardımcı olurmu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: attorney-at-law

http://www.kombigaz.com/klimalar/272-alarko-carrier-inverter-53-nqv-025-m-9900-btu-duvar-tipi-split-klima-.html

arkadaşlar 13 m lik öğleden sonra sürekli güneş alan bir oda için bu klimayı tavsiye eder misiniz? bu klimanın daha ucuzu ama aynı kalitede olanı var mıdır?

Bu kalite ve özellikte daha ucuzu yok.
    Orayı da çok az tüketimle istediğiniz gibi yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: newforest

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

quote:

selamlar klima dis ünitesinin ondulin ustune konulmasinin bir mahsuru olurmu cok fazla vibrasyon yapar mi yada verimsiz calisirmi önerilerinizi bekliyorum tesekkurler

klimayı aldınız mı hocam ? aldıysanız hangisi ve kaça aldınız ?

selamlar daha almadim arastiriyorum istanbulda iseniz beraber alalim pazarlik sansimiz daha yuksek olur siz ne durumdasiniz

bu arada vestel ile gorustum bakir borunun sadece baglanti yerleri bakir geri kalan kisimlari aliminyum dedi cok etkilermi

kahretsin vestelide öğrenmiş olduk.. bir klimacı arkadaşım gelen alüminyum boru setlerini direkt hurdacıya veriyoruz dedi. anlayın artık.

üstat bakir boru olmamaisinin cok mu zarari olur yoksa ilk montojdan sonra tekrar montaj gerekirsemi iyi olmaz duydugum tek kullanimlik yani klimayi taktirsan sonra desen yerini degistiricem borular cöp oluyor ama onun haricinde eksileri nelerdir mesela klima 18binlik desek bu aliminyum borular nedeniyle 16binlik gibimi calisirr? yada baska bilmedigimiz konularmi var nedir aciklarsaniz sevinirim iyi forumlar

Alıntıları Göster
    üstat bakir boru olmamaisinin cok mu zarari olur yoksa ilk montojdan sonra tekrar montaj gerekirsemi iyi olmaz duydugum tek kullanimlik yani klimayi taktirsan sonra desen yerini degistiricem borular cöp oluyor ama onun haricinde eksileri nelerdir mesela klima 18binlik desek bu aliminyum borular nedeniyle 16binlik gibimi calisirr? yada baska bilmedigimiz konularmi var nedir aciklarsaniz sevinirim iyi forumlar

Bende de geçen yıl Beko klimadan o tür ucu bakırlı alu. borular çıktıydı, ses çıkarmadım, takıldı.
    Klima hiç yer değiştirmeyeceği için sorun olmayacağını düşündüm.

İlerde alu. ile gazın etkileşime girebileceği düşünülebilir, onu bilmiyoruz tabii.

Durumun bir artısı var, alu. bakıra göre daha az iletken olduğu için yolda ısı kaybı daha az olur; bu da tesellimiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 30 Temmuz 2012; 19:48:35 >

• quote:

quote:

ilk önce içinde birçok özellik bulunduran invertersiz modelini düşünmüştüm onun fiyatı 1450 tl idi ama enzim filtreli iyonizerli koku giderici filtre gibi özellikleri vardı bunları ben iklimsa web sayfasından ögrendim.fakat bayi bana bu özeliklerin inverterli modellerede koyduklarını web sayfasının eski olduğunu idda etti zaten sayfada dxk09z3-modedlinden bahsediyordu bana vereceği z4 dü.bu gün klima geldi ben filtre falan göremedim sadece her klimada olan kare şeklinde toz filtresi var bayiyi aradım filtreler içerdeymiş acaba yanılıyor olabilirmi.

Z4 lerde bahsedilen filtreler var. Portakal rengi. açık ve koyu 2 ad.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kef14

Arkadaşlar İnverter klima ne demek? Almayı düşündüğüm klimada inverter özelliği yok!

http://www.alarko-carrier.com.tr/EBulten/TekBulten/images_13/e_TekBulten13_print.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: drezin

Sevgili ustalar;
    22 m2 lik Salona almayı düşündüğüm 21000 btu klima ile diğer odalarında soğutulması fikrinden verimli olmayacağı kanısı ile vazgeçtim. Ankara şartlarında benim evim için sadece 3 ay klimaya ihtiyaç oluyor. Isıtma için kullanmayacağım (yoğuşmalı kombi kullanıyorum).Maliyetinden de dolayıda inverter klima fikrinden vazgeçmiş durumdayım. Uygun fiyata alabileceğim f/p klima benim için en güzeli olacak. Bu şartlar altında Arçeliğin salonum için verdiği keşife göre (12500 btu)

Alarko Flair 12AA modelini 1270 tl/ 12 taksit montaj dahil
    Airfel as 12-930/r2 green 1000 tl /12 taksit montaj dahil
    Airfel AS12-0925/R2 Turkuaz 1250 tl / 12 taksit montal dahil
    Altus ALK-5123 12.000 BTU Duvar Tipi Split Klima 950 tl / 12 taksit
    Gree Gr11 11000 BTU 1000 tl / 12 taksit
    RUBENİS RB-AC-12S SPLİT KLİMA 12000 BTU 800 tl/12 taksit
    İkinci el Airfel Artfull AS12-0923 500 tl temiz 2 yıl kullanılmış peşin, 250 tl montaj servis ücreti 750 tl toplama

Alabiliyorum.

Bu modeller arasında kaldım, Değerli ustalar fazla para harcamak istemiyorum, ancak konfor ve sorunsuzluktanda gerekirse vazgeçmek istemem. Bu seçeneklerde benim için hangisini almam mantıklı olur?

Bu akşam eve dönerken sevgili ustaların tavsiyesine de uyarak bir adet alarko carrier Flair 12 AA 1250/12 taksit siparişini vererek döndüm. İnşallah bu senenin kalan yazında ve ileriki yıllarda rahat ederiz. Seçtiğim model konusunda içim son derece rahat, parama ve ihtiyacıma göre optimum bir klima aldığımı düşünüyorum. Serviste çok hızlı hizmet veriyor, Ellerindeki ürün bitmiş. Eğer yarın gelirse yarın değilse en geç ertesi gün ürünler gelecek ve servis o gün takacakmış. Bazen ürünle birlikte servisi bile gönderdikleri oluyormuş, Bu yoğun günlerde bu hız çok iyi oldu doğrusu. Servis kalitesi montaj vs gelişmeleri ilerde yazarım. Seçimde yardımcı olan arkadaşlara teşekkürü borç bilirim.

• Odam 10 m2 civarinda ya kis kullanmak istiyorum yalitim cok çok ii degil uguru ve airfeli dusunuyorumda arkadaslar kararsizim ya bir suru secenek geliyor hep szce hangisi ve neden
    Airfel mi ?http://www.sanalreyonum.com/urun/airfel-r-410-a-gazli-inverter-klima-as09---0933/inv_929274.aspx?CatId=35728

Ugur mu ?http://www.alisverisyap.com/urun/ugur-uaci-9-i-duvar-tipi-inverter-klima----tum-istanbul-ici-ucretsiz-teslimat---_693663.aspx?CatId=17202&ref=akakce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar acil yardım lütfen.. 22m2 salonumuz var.. Hem ısıtma hem de soğutma için bir klima arıyoum.. Yalıtım yok. Güneş görmüyor.. Yüksek fiyatlara çıkamam. Ortalama 1500 tl olabilir ..Tavsiyelerinizi bekliyorum.. Tşekkürler
  • klima mı vantilatör mü sizce yazın bitmesine 1 ay kala ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xraytr

quote:

quote:

Z4 lerde bahsedilen filtreler var. Portakal rengi. açık ve koyu 2 ad.

peki bu filtreler kapak açıldığında gözükmez mi nerede bu filtreler.

• Aylardır süren ve kafayı yememe az kalan klima seçme-alma sürecim nihayet bugün sona erdi

Bu süreçte mesajlarımla yorduğum üstad kocausta* ya çok teşekkür ediyorum...

Bıkmadan, usanmadan değerli görüşlerini paylaştı...

Mutfak için Alarko Carrier 53 NQV 025M, salon için 53 NQV 060M aldım... 4800/7 bonus kart...

Neyse en azından bu yıl ki sıcaklar bitmeden kullanabilirim herhalde 1 ay
  • slm arkadaşlar bende bir klima taktırayım dedim eve dışardaki dairelere bakıyorum 100 klima var sa en az yarısında vestel yazıyor bende biraz araştırfım ama karar veremedim hepsi birbirine yakın özellikleri vardı bende bu gün vestel nature plus gri renkten sipariş ettim 9000 binlik 780 tl 10 taksit oldu 13 m2 odada kullanıcam kuzey cephe hiç güneşde görmüyor oda bu odayı serin olduğu için tercih ettim aslında oturma odasına taktıracaktım orada 17 m2 güney doğu oda yanıyor sıcaktan
    o odayı soğutmaktansa serin olan daha küçük arka odaya taktırmak istiyorum si ce iyimi yapıyorum yoksa oturma odasınamaı taktırsam daha iyi olur aldığım klima hakkında bilgisi olan veya kullanan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum
  • hayırlı olsun, vestel sadece soğutmada işe yarar. ısıtmada çuvallar. bence serin olan odaya gerek yok . ihtiyaç olan odaya takmak mantıklı
  • İyide bendeki Vestel ısıtmada çok çok iyi iken soğutmada çuvallıyor

dağa taşa veya apartmanlara v.s nereye bakarsanız bakın Vestel veya Arçelik veya Beko göreceksiniz

kısaca malı bunlar götürüyor piyasadan,diğerleri ise oturup bunları izliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

hayırlı olsun, vestel sadece soğutmada işe yarar. ısıtmada çuvallar. bence serin olan odaya gerek yok . ihtiyaç olan odaya takmak mantıklı

sağol kardeşim cevabın için klimayı sadece soğutma amaçlı aldım daha evi yeni aldım kışın ihtiyaç duymam inşallah ev ısıcamlı yalıtımlı 9000 aldığım klima 840w enerji tüketimi yazıyor a sınıfı günde 3 saat çalışsa sonra gece sabaha kadar uyku moduna çeksem 1 günde ne kadar elektrik ortalama acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zucchero

Aylardır süren ve kafayı yememe az kalan klima seçme-alma sürecim nihayet bugün sona erdi

Mutfak için Alarko Carrier 53 NQV 025M, salon için 53 NQV 060M aldım... 4800/7 bonus kart...

Herkes şahit olsun, artık İshak Alaton'a toplu mesaj mı atıcaz naapcaz; bana firmadan makul bir hisse versin

Pazarlama departmanları ne kadar başarılıdır orasını bilemem ama, burada biz bir yılda bine yakın klima sattırdık herhalde.

En çok yandığım durum da, geçen sene fiyatları yüksek olduğu için kendime bir tane alamamış olmam

• quote:

kardeş şu alıntıyı okursanız. n1say isimli arkadaş yazmışhttp://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=62195139 bende onun yazısından vakum konusuna aldım..

insanın kendi kendisinin doktoru olması lazım derler ya. bir klimaya 15-20 dk vakum gerekiyorsa bence alüminyuma en azından 2 katı vakum yapılmalı kendi düşüncemce. içindeki oksit ve tozların çıkması için hadi oksit tozu zor çıkan bir şeydirde. birde oksit nasıl çıkacak dışarıya onu düşünmek var. borunun içini benzinle falanmı yıkamak lazım oksitlenmeyi kesmek için. uyduryorum işte..

hani eskiden çok affedin klozetlerin teharat çubukları alüminyum olurdu ya. gazla etkisini bilmem alüminyumun ama bir gün o alüminyum çubuk oksitten tıkanmıştı değiştirdik.

bide şunu söyliyim bir teba marka set üstü ocağımız vardı. gaz kaçırıyordu. mahalledeki servisçiye götürdüm adam, ocağın bek denilen gözüne bağlantının alüminyum olduğunu görünce biraz söylendi bakı rolması lazım bunların bu alüminyumu neden kullnırlar anlamam dedi hurdalığından bir parça bakırı alıp havşa ile ocağın borularının aynısından 4 adet yaptı. sonra yıllarca kullandık o ocağı. yani okadar diyim klimanın gazı ile tüp gaz ve doğal gaz farklıdır tabi. ben olayı anlattım. ha şimdi bakarsak birçok ocak markası bakırmı kullanıyor gene alüminyuma devam.

şuan firmalar hep maliyet düşürme çabasında. düşünürseniz bu arkadaş neden bakır boru setlerini hurdacıya veriyor. karar sizin daha fazlasını söyleyecek bilgim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Aylardır süren ve kafayı yememe az kalan klima seçme-alma sürecim nihayet bugün sona erdi

Herkes şahit olsun, artık İshak Alaton'a toplu mesaj mı atıcaz naapcaz; bana firmadan makul bir hisse versin

Pazarlama departmanları ne kadar başarılıdır orasını bilemem ama, burada biz bir yılda bine yakın klima sattırdık herhalde.

En çok yandığım durum da, geçen sene fiyatları yüksek olduğu için kendime bir tane alamamış olmam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 9 köy.
    gene bulanık suda balık avlamaya başladın

Klimalardaki alu. borular o eski tencerelerdekiler gibi değil.
    Yapısını/alaşımını bilmiyoruz ama mutlaka uygun bir alaşımla yapılmıştır, sanayiyi bu kadar da çamurlamak doğru değil.
    Zaten o eski alu. olsaydı 20 küsur bar basınca dayanamayıp ilk günden patlardı.
    Bendeki 1.5 senedir öyle sapasağlam duruyor, ileride ne olur orası ayrı tabii
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Gülme birader, geçen sene 35M bir türlü 1900 liradan aşağı düşmediydi, gittik 1200 liraya aynı kapasitede Beko inverter(imsi) aldık.

• 
Sayfa: önceki 885886887888889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.