Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Klima Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: remo7 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
39.158
Cevap
328
Favori
3.171.608
Tıklama
Giriş
      159 Mesaj
      13 Şubat 2011 20:45:15
      quote:

Orijinalden alıntı: alptuğ56

quote:

Orijinalden alıntı: selyon

geçmiş sayfaları okudum kafam karısıyo arastırdıkca sadece sogutmak için günde en fazla 3 saat çalışcak 35 m2 bir salona mitsubishi SRK40HG-S klima uygunmudur 1350 civarı bu fiyata baska marka önerileride düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum

yetersiz gelebilir,yine de servisle görüşmenizde fayda var,normal şartlarda yetmez ama en fazla 3 saat çalışacak dediğiniz için idare edebilir ama ya ileride daha fazla kullanma durumu olursa,bu cihazları alırken asgari 5-6 yıl kullanacağımızı düşünerek almalıyız,ben klima alırken yazın soğutmada kullanmayı düşünüyordum ancak gerek ısıtmasını gerekse elektrik faturasının düşük çıkmasından dolayı kış boyu ısıtmada klima kullandım,yine de kullanacak olan sizsiniz ben sadece ileride keşke dememeniz için bir uyarıda bulunmak istedim

ben sadece sogutmaya alıcamm verebileciğim para 1600-1700 en fazlaa srk56hgs fiyatı 2050 mitsubishi klima istyorum almak nasıl olcak bu iş bilmiyorum kararsızım yaa
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      16 Not
      14 Şubat 2011 00:53:25
      quote:

quote:

quote:

geçmiş sayfaları okudum kafam karısıyo arastırdıkca sadece sogutmak için günde en fazla 3 saat çalışcak 35 m2 bir salona mitsubishi SRK40HG-S klima uygunmudur 1350 civarı bu fiyata baska marka önerileride düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum

yetersiz gelebilir,yine de servisle görüşmenizde fayda var,normal şartlarda yetmez ama en fazla 3 saat çalışacak dediğiniz için idare edebilir ama ya ileride daha fazla kullanma durumu olursa,bu cihazları alırken asgari 5-6 yıl kullanacağımızı düşünerek almalıyız,ben klima alırken yazın soğutmada kullanmayı düşünüyordum ancak gerek ısıtmasını gerekse elektrik faturasının düşük çıkmasından dolayı kış boyu ısıtmada klima kullandım,yine de kullanacak olan sizsiniz ben sadece ileride keşke dememeniz için bir uyarıda bulunmak istedim

ben sadece sogutmaya alıcamm verebileciğim para 1600-1700 en fazlaa srk56hgs fiyatı 2050 mitsubishi klima istyorum almak nasıl olcak bu iş bilmiyorum kararsızım yaa

bu siteye bir bakhttp://www.beyazesyamerkezi.com/MITSUBISHI-SRK56HE-S1-17-400-BTU-h_6975.html#0 peşin fiyatı 1790 tl görülüyor ancak telefon yada maille görüşmekte fayda oluyor bazen ellerinde olmadığı halde sitede gösteriyorlar,sonra büyük şehirde oturuyorsanız ve peşin verme durumu olursa bayağı indirim yapıyorlar tahminim bu cihazı 1700 den aşağı bir fiyata dahi verirler gibi geldi,hatta ben klima alırken bir kısmını peşin diğer kısmını 2 taksit yaptırdım katoloğda 1785 görünmesine rağmen 1600 e aldım ana bayi ile görüşmekte fayda var ve her konuda yardımcı da oluyorlar,sadece mits. ile de yetinmeyin gerekirse diğer bayilerden de fiyat alabilirsiniz,ancak peşin olursa çok fiyat düşüyorlar
      |
      |

• Teğmen
      201 Mesaj
      14 Şubat 2011 16:58:29
      slmlar

İstanbul'da 50 m2 salon için klima tavsiye edebilirmisiniz?
      konforlu ve enerji tasarrufu iyi olan bir klima almak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakandag -- 14 Şubat 2011; 17:07:29 >
      |
      |
      15 Şubat 2011 18:29:41 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: denizkabuğu

kesinlikle mitsubishi derim airvell de çok iyi arçelik berbat içerdeki havayı üflüyor ve çok ses yapıyor

Mitsubishi dışarıdan mı hava alıyor ki içerideki havayı üflüyor diyorsunuz ?
      |
      |
      17 Şubat 2011 03:20:14

Faydası olsun diye ekliyorum
      |
      |
      17 Şubat 2011 03:28:23
      quote:

Orijinalden alıntı: sfrr

Faydası olsun diye ekliyorum

teşekkürler güzel bilgilendirme,ancak fiyatları dudak uçuklatıyor
      |
      |
      17 Şubat 2011 14:25:51
      aynı cop değerlerine yakın olan zibro yüksek performans inverter serisinede bakabilirsiniz. ben sp 2035 kullanıyorum,
      2. klimam ve gayet memnunum ve fiyatlarıda daha uygun.dış ünitesinde defrosttan çabuk çıkması için ısıtıcısı bile var.
      http://www.pvg.com.tr/kategoriler.php?id=7&marka_id=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birhanzoo -- 17 Şubat 2011; 14:31:34 >
      |
      |
      17 Şubat 2011 16:15:28
      quote:

Orijinalden alıntı: birhanzoo

aynı cop değerlerine yakın olan zibro yüksek performans inverter serisinede bakabilirsiniz. ben sp 2035 kullanıyorum,
      2. klimam ve gayet memnunum ve fiyatlarıda daha uygun.dış ünitesinde defrosttan çabuk çıkması için ısıtıcısı bile var.
      http://www.pvg.com.tr/kategoriler.php?id=7&marka_id=1

fiyatı da güzel http://www.ekotekklima.com/urundetay.asp?detayid=171 ,gerçekten güzel makineye benziyor ama daha önce de yazdığım gibi güzel ucuz olmuyor ne yazıkki

yukarıda yazdığım model farklıymış yalnız sanki zibro makine satmaya pek gönüllü değilmiş gibi bir görüntü var doğru dürüst bir satış sitesi bulamadım "SP" model ile "S" farklıymış ama yine de bilgi olması açısınsan eklediğim lingi silmedim ama sizin söylediğiniz cihaz 2000 tl civarı galiba ,doğrumudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alptuğ56 -- 17 Şubat 2011; 16:29:11 >
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      17 Şubat 2011 17:41:12
      verdiğin linkteki fiyat bayaa abartılmış. ewet fiyatı 2000 civarı.
      ama sınıf olarak karşılaştırdığımızda toshiba,daikin ve mitsubishinin en üst modellerine göre daha cazip fiyatlı.
      bende buyüzden aldım.
      ve 5 yıl garantili cihaz.
      |
      |
      17 Şubat 2011 17:44:42
      sp modellerinde, dış ünitede rezistans var. defrosta girdiğinde alt tavaya akan suyu buharlaştırmak ve bidahaki defrosta girmemesi için nem oranını azaltmak için.
      s modellerinde bu yokmuş.
      "sp" nin farkı bu.
      |
      |
      17 Şubat 2011 23:33:09
      Verdigim tabloyu sizlerinde gormesini istedim ve aklıma bir soru takıldı;
      RASB13PKVP-E Yıllık enerji tuketimi 385 KW gosteriyor bu degerler sizce min. olarak mı?,max. olarak mı? veriliyor veya standart 20 C diye mi hesaplanıyor.
      Kullanan arkadas veya bilgisini bizlerle paylasmak isteyen arkadasların cevaplamasından memnuniyet duyarım

birhanzoo
      Aldıgın cihazın artıları ve eksilerini gozlemleyip aktarırsan memnun oluruz.
      |
      |
      18 Şubat 2011 00:31:34
      quote:

RASB13PKVP-E Yıllık enerji tuketimi 385 KW gosteriyor bu degerler sizce min. olarak mı?,max. olarak mı? veriliyor veya standart 20 C diye mi hesaplanıyor.
      Kullanan arkadas veya bilgisini bizlerle paylasmak isteyen arkadasların cevaplamasından memnuniyet duyarım

birhanzoo

bakın burda anlatılmışhttp://forum.donanimhaber.com/m_40940104/tm.htm
      |
      |
      18 Şubat 2011 00:48:22
      quote:

quote:

birhanzoo

bakın burda anlatılmışhttp://forum.donanimhaber.com/m_40940104/tm.htm

Tesekkurler alptuğ56
      |
      |

• Er
      4 Mesaj
      18 Şubat 2011 18:01:06
      Merhaba Arkadaşlar,
      16m2 ve 35m2 iki ayrı oda için 2 klima almayı düşünüyorum.Mitsubishi alacağım o yüzden önerilerinizi bu marka üzerinden yaparsanız faydalı olur. Fakat öncelikle mits. electric klimamı yoksa mits. heavy ind. mı almalıyım bunların farkları neler?. diğer sorum ise şu yönde olacak 16m2 oda için hem ısıtma hem soğutmada kullanacağım bir klima düşünüyorum fakat 35m2 oda çatı katı ve yüksekliği 2.5metreden başlıyor 10 cm'e kadar düşüyor eğimli bir oda, odanın şekli bi bakıma dik üçgen gibi ve bu odada sadece soğutma için klimayı kullanacağım. Odaların ikiside güneye bakıyor. ve güneşi uzun süre alıyor öğleden sonra 3-4'ten sonra gölgede kalıyor bina. Özellikle inverter özelliği olan bi klima almamda fayda varmı? İnverter alırsam 1000 lira fazla para vereceğim için pek sıcak bakmıyorum. Eğer inverter almazsam ne zararları olur.Bana iki tane BTUları ve modelleri ile mitsubishi marka klima önerirmisiniz...
      şimdiden teşekkürler...
      |
      |

16 Not
      18 Şubat 2011 20:16:44
      quote:

Orijinalden alıntı: raptorator

Merhaba Arkadaşlar,
      16m2 ve 35m2 iki ayrı oda için 2 klima almayı düşünüyorum.Mitsubishi alacağım o yüzden önerilerinizi bu marka üzerinden yaparsanız faydalı olur. Fakat öncelikle mits. electric klimamı yoksa mits. heavy ind. mı almalıyım bunların farkları neler?. diğer sorum ise şu yönde olacak 16m2 oda için hem ısıtma hem soğutmada kullanacağım bir klima düşünüyorum fakat 35m2 oda çatı katı ve yüksekliği 2.5metreden başlıyor 10 cm'e kadar düşüyor eğimli bir oda, odanın şekli bi bakıma dik üçgen gibi ve bu odada sadece soğutma için klimayı kullanacağım. Odaların ikiside güneye bakıyor. ve güneşi uzun süre alıyor öğleden sonra 3-4'ten sonra gölgede kalıyor bina. Özellikle inverter özelliği olan bi klima almamda fayda varmı? İnverter alırsam 1000 lira fazla para vereceğim için pek sıcak bakmıyorum. Eğer inverter almazsam ne zararları olur.Bana iki tane BTUları ve modelleri ile mitsubishi marka klima önerirmisiniz...
      şimdiden teşekkürler...

mitsubishi klimaları hem iklimsa hem de airfel satıyor,bence her ikisinden de ücretsiz keşif yaptırın size önerdikleri klimalar arasından seçmekte zorlandığınız olursa yardımcı olalım 16 metre kare kritik bir ölçü çoğu kişi 9000 lik klima yeterli gelir diyecektir ancak servisin ölçmesinde fayda var,diğeri ise daha karışık bir durum 2.5 metreden 10 santime kadar düşen bir yer için metre kare hesabı yeterli olmaz,benim bildiğim airfel daha yeni modelleri daha cazip fiyata satıyor,inverter mi,düz klimamı derseniz ben her zaman inverterden yana oy kullanırım,inverter hem tasarruf hem konfor sağlıyor,üstelik her inverterde 1000 tl fark yok,sizin söylediğiniz genelde süper inverter denilen modeller için geçerli,bir de inverterin bir sürü modelleri var,popiler inverter,inverter,hyper inverter,hyper inverter dizayn (bu saydıklarım airfelin sattıkları modellerden bazıları) ayrıca iklimsa da daha değişik modeller var, siz en zor olanı, " seçmemizi" istiyorsunuz ben şuan kendim için dahi seçmeye kalksam zorlanıyorum,hangisi iyidir deseniz işte o daha da zor olan soru olacaktır,daha önce de belirttiğim gibi siz bir kaç model seçin biz bilgi vermeye çalışalım,pek faydalı olamadım kusura bakmayın
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      18 Şubat 2011 20:38:03
      16 metrekarelik odanıza sürekli kullanacağınızdan dolayı inverter cihaz almanız iyi olacaktır.
      bende kendi klimamı almadan önce mitsubishi klimaları çok incelemiştim.
      msz-fd25va alırsanız gayet iyi olacaktır. ama şöyle bi dezavantajı var o klimanın, yani genel olarak mitsubishinin, iş max. btu ya gelince
      herşey güzel, ısıtmada 18,755 btu ya kadar çıkıyor nominali 10900 olan klima ama iş min. a gelince ancak 5110 btu'ya kadar düşebiliyor.
      örneğin toshibanın reklamlarının sebebi ztn 1000btu ya kadar düşebilmesinden kaynaklanıyor.
      firmaların max. sewiyelerini arttırmaktansa min btu ya düşebilmeleri daha fazla teknoloji istiyor.
      yoksa ztn piyasadaki iyi klimaların materyalleri birbirine yakın.(iyi klimaların)
      burda klimalların içlerine monte edilen kart bazındaki teknolojiyle öne çıkmaktadır klima şirketleri.
      buda yüksek teknolojiye bakar.
      sizin için illa mitsubishi ise fd25va iyi bi klima. bende bunu alacakken son anda değiştirip zipro aldım.(fiyatının daha uygun olması ve
      5 yıl garanti vermeleri nedeniyle.)
      ayrıca diğer çatı katınızda bir üçgen prizması şeklinde olduğu için oda düzeyi hemen hemen yarı yarıya düşecektir.
      20-25 metrekare lik odaya tekabül edecektir. ztn montaj için keşif yaptırınız öncelikle.
      klimaların metrekareye göre değil metreküp hesabına göre seçilmesi makuldür. yalıtımda önemli tabiki.
      çatı katınada eer değeri biraz yüksek olan on-off klima almanız yeterli olacaktır bence.
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      18 Şubat 2011 20:41:46
      zaten forumda sabit konu oarak
      "MONO VE INVERTER SPLIT KLIMA -ENERJI TUKETİM -SINIFLANDIRMA TABLOSU -FIYAT LISTELERI"
      diye bir konu war buradan klimaların cop ve eer değerlerine bakabilirsiniz.
      |
      |
      19 Şubat 2011 18:42:51
      Klimalardan anlamıyorum ve araştırma yapmak için pek vakitte yok.
      120m2 lik bir ev var 3 odaya klima alıcaz inverter klima tavsiye ettiler. Yaz/Kış - Sıcak/Soğuk. Ayrıca marka olarak sharp veya general alın mutlaka diyorlar.

Odalar hemen hemen 35 ~ 40m2 lik. Klimaların fiyatları oldukça yüksek gözümüz korktu açıkcası

Sessiz, performanslı, elektriği az yakan, 7/24 kullanılabilecek, belirttiğim m2lik alanlarda sorunsuz çalışacak ücreti de uygun klima tavsiye eder misiniz lütfen.

Gerçekten kısıtlı bir zaman ve bütçeye göre en iyisini seçmek için didik didik araştırmak gerekiyor ancak malesef birden meydana gelen şartlar nedeniyle acil tavsiyeye ihtiyacım var. En azından marka tavsiyelerine de açığım
      |
      |

19 Şubat 2011 19:02:01
      quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

Klimalardan anlamıyorum ve araştırma yapmak için pek vakitte yok.
      120m2 lik bir ev var 3 odaya klima alıcaz inverter klima tavsiye ettiler. Yaz/Kış - Sıcak/Soğuk. Ayrıca marka olarak sharp veya general alın mutlaka diyorlar.

Odalar hemen hemen 35 ~ 40m2 lik. Klimaların fiyatları oldukça yüksek gözümüz korktu açıkcası

Sessiz, performanslı, elektriği az yakan, 7/24 kullanılabilecek, belirttiğim m2lik alanlarda sorunsuz çalışacak ücreti de uygun klima tavsiye eder misiniz lütfen.

Gerçekten kısıtlı bir zaman ve bütçeye göre en iyisini seçmek için didik didik araştırmak gerekiyor ancak malesef birden meydana gelen şartlar nedeniyle acil tavsiyeye ihtiyacım var. En azından marka tavsiyelerine de açığım

iyi ucuz, olsun lafından artık satıcılarda cidden sıkıldı, dalga bile geçmeye başladılar,

hem iyi olsun, hem az elektrik çeksin, hemde ucuz olsun varsa haber ver 5 tane alacagım.
      |
      |

• Binbaşı
      1627 Mesaj
      19 Şubat 2011 19:05:05
      ne yapalım hocam 3 tane klima alınacak bi klima nerden baksan 2.300 tl 3 tanesi bi araba fiyatı yapıyor biz hala külüstür 96 model arabayla geziyoruz ucuz bulursam haber veririm
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Satılık Köpek
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.