Şimdi Ara

DİAMOND ELECTRİC DSH 12XV KLİMA ALINDI SONUNDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • en sonunda bir klima alıp,dertden kurtuldum günlerdir araştırmaktan yoruldum kafam bulandı ki klima almak acayip zor birşeymiş(bilmeden gidip alınırsa vay haline)airfelden başlayıp,samsung,zibro mitsubishi electric derken en sonunda diamond electric dsh 12xv modelini aldım oldukça iyi bir fiyata 900tl(satış fiyatı 1170tl normalde)klima midea üretimi r410 gazlı a sınıfı cop değeri sitede 3.61 gözükmesine rağmen makinada 3.21 yazıyordu sorun etmedim yıllık elektrik tüketim miktarı içinden çıkan kağıtda 550kw yazıyordu bana baya iyi geldi bu değer,ürünü bir abimizden aldım,servis kendisi zaten elemanlarla geldik eve kuruluma başladık yeri belirledik falan,kurulumu yapan baya iyiydi klima yerleştirirken bile terazi ile ölçtü,herşeyi muntazam yaptı,ortalıkda bir toz bırakmadılar temizlediler kurulumu gayet iyi yaptılar vakumlamayıda yaptılar ancak 10dk falan yapıldı bu süre az gibi geldi sordum tabi,vakum cihazındaki göstergelere göre yaptığını söyledi bende tamam dedim neyse çalıştırdık falan öyle çıktım evden 1 saat önce klimayı deneyeyim dedim 22 derecede çalıştırdım 5dk'da buz gibi oldu ev fan seviyesi minimumda bile iyi üflüyor maximumda zaten acayi,p ses yapıyor makina genel itibariyle baya sessiz,iç ünite biraz büyük ama performans çok daha önemli benim için,görüntüsüde gayet iyi,asıl amacım ısıtmada kullanmak kışın göreceğim onuda neler yapacak,550 kw elektrik tüketimi bana iyi gibi geldi ancak gerçekten iyimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendomi -- 1 Temmuz 2010; 22:13:21 >

• şimdi internetden, inceledim modelini baya güzel benziyor, sanırım midea üretimi.
  • kitapçıklarını inceledim klima MİDEA üretimi
  • seçmek de zor,
    asıl zor kısmı taktırmak bence

kırma dökme işi var, kolum kadar delik açılıyor, elektrik çekiliyor, bakır boru kaynağı işi var.

benim sabit mobilyam felan da vardı tesisatın yolunda, mobilyacı geldi, elektrikçi geldi,
    duvarınız perde beton ise karotçu gelecek deliği elektiriği halledecek
    sonra biz gelip takarız felan diyor servis.
    karotçu buluyorsunuz, herbiri 40-80 lira istiyor haliyle. uğraş dur yani.

Montaj bedava denilen montaj için
    elektrikçi karotçu ve marangoz masrafınız olabiliyo

bunun üzerine montaja fazla metre boru gitti, gaz ekleme yapıldı bilmemne derken onlar da ekleniyor işte..
  • bu arada yazmayı unuttum servis geldi herşeyi halletti klimanın arkasından duvarı delip elektriği çektiler sigortayı bile kendileri aldılar bu iş için hiç para almadılar,çok temiz iş yaptılar,ben memnun kaldım birde klimanın ısıtması ve elektrik tüketimi iyi olursa ki değerler onu gösteriyor değmeyin keyfime
  • Klimanız hayırlı olsun,f/p derseniz çok çok iyi yaptınız.Bu paraya bu klimayı bulamazsınız bir daha.A enerji konusuna gelince cihazdan çıkan etikette yazan değer soğutmanın değeridir.Yani 3,21 soğutma verimi EER sidir ve A dır.Alt kısmına bakarsanız ısıtmada ki değeri görürsünüz.550 watt soğutmada yıllık kullanım tüketimidir.Bu testler dış ortam +35 dercede,iç ortam +27 derece 500 saatlik kullanım testi olarak yapılıyor.

Vakum konusundaki zaman ise 10-15 dakikalar yeterlidir.Zaten vakum yapılan kısım iç ünite ve bakır borulardır ve rahatlıkla yeterli oluyor.

Tekrar hayırlısı olsun.Cihaz midea dır ama üst segmenti cihazdır.İç ünitenin 90 cm olmasıda Tropikal model olmasıdır.
  • sağol hocam bilgiler için,gönlüm zibrodan yanaydı ama balıkesirde olmam işi bozdu,eğer sana bahsettiğim burdaki abimiz zibro servisliğini alırsa seneye bir tane zibro alacağım kendisi ısısan buderus ve diamond electric servisi,elemanları gayet iyi ve temiz iş yaptı yalnız bir sorun var balıkesirdekiler tümden hödük zibroyu bilmiyorlar,diamond electric deyince o ne diyorlarklima alacaklar için bir kurs açılmalıçok zor bir iş bu,allah sizede kolaylık versin takmakda ne zahmetli iş yav birde uyuz birine denk geldinmi aman yarabbim
  • Hayırlısı olur işallah.Zibro PVG deki yetkili arkadaşları bu bayiye yönlendireceğim. Görüşsünler bakalım sonuç ne olur..Size bildiririm..
  • amin hocam,inşallah balıkesirdede zibro görürüz,güzel olur
  • Hayrlı olsun arkadasım gule gule kullan
    Yıllık enerji tuketım miktarı 550 kw demissin acaba bu hesap nasıl yapılıyor
    benim inceledigim urunde de 1100 kw yıllık enerji tuketımı gozukuyor
    Ancak saatte cektıgı 2kw civarı benim anlayamadıgım nasıl yapılıyor bu hesap ...
  • mbirol hocam yukarıda yazmış nasıl hesaplandığını(Bu testler dış ortam +35 dercede,iç ortam +27 derece 500 saatlik kullanım testi olarak yapılıyor)
  • kacırmısım o kısmı tesekkurler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.