Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21142115211621172118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dabilozan

Merhabalar

Antalyada küçük pansiyonum için klima bakıyorum. 4 odam var ikisi 25m2, diğer ikisi 20m2 ama tavanlarımın yüksekliği 3.5m. bana önerebiliceğiniz f/P ürünü var mı? az yakması da çok önemli tabi. elektriğe gelen zamlar malum
    Merhabalar.

25m^2 alanlarınız için Demirdöküm A5 Performans serisini önerebilirim. Bütçeniz yeterli ise alternatif olarak Arçelik 12660 serisini önerebilirim.

Daha uygun olarak Arçelik 12565 serisini önerebilirim.

Airfel LTXN serisini önerebilirim. Tavan yüksekliğinden dolayı 20m^2 alanlar için de 12000 btu gereklidir.

İzolasyon,mantolama yok ise 12000 yerine 25m^2 alanınızda 18000 Btu,20m^2 alanınızda 12000 btu tavsiye ederim. Bu durumda Arçelik düşünürseniz 12660 yerine 18565 serisini önerebilirim.

Tüketim ve performans konusunda memnun edecek cihazlara örnektir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: kimano

Dış ünite genişliği (elektrik koruma kapağı dahil) max 80cm olan 12binlik düzgün sessiz bir klima tavsiyesi alabilir miyim?

4000-4200 liranın üstüne çıkmazsa çok iyi olur.

Sigmalar 84cm olmasa iyiydi :)

Lg dual plus uygun görünüyor ama bir koku probleminden bahsediliyor.
    Merhabalar.

Arçelik 12565 serisini tavsiye edebilirim. Dış ünite uzunluğu 71,7 Santimetredir. Elektrik kapağından ziyade bağlantı vanaları yer kaplamaktadır. Bununla birlikte 80 Santimetre'yi geçmeyecektir. Yine örneğin bu cihaz üzerinde karar kılarsanız teyit ettirmenizi tavsiye ederim.

Cihazı ise tavsiye edebilirim. LG de Arçelik üretimidir. Arçelik üzerinden şikayet olmadı. Servisi de LG'ye göre daha yaygındır. Cihaz ise aynı üretimdir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: benims

servis agi bakimindan ve türk markasi olmasi hasebiyle 25 metre salon ve 10 metre cocuk odasi icin yaz ayinda 1..2 ay sadece sogutma amacli uygun fiyatli arcelik vss gibi marka tavsiyeniz ne olur. Birde anlamadigim husus simdi bu iki oda icin TEK bi tanemi DIS ünite olacak yani tek DIS üniteyle iki odadaki klimalar calisa biliyormu onu aciklarsaniz sevinirim....

AİRFEL MULTİ KLİMA(12+12=18 DIŞ) LTXN35U+LTXN35U+2LMMX50A bu sistem isimi görürmü ÜCRETSİZ KARGO&ÜCRETSİZ MONTAJ 6900 tl fiyat..gündüz oturma odasi gecede ufak cocuk odasi calisir adece iki oda ayni anda hemen hemen hic calismaz

ikinci secenek hatta bu daha uygun gibi..

Sistem İçeriği
    Dış Ünite: Arçelik 10507 A (F 1+3)
    İç Ünite: Arçelik 40520 A Multi İç Ünite (9000 BTU/H)
    İç Ünite: Arçelik 40540 A Multi İç Ünite (18000BTU/H)

fiyat 7000 tl ÜRÜN FİYATINA MONTAJ DAHİL DEĞİLDİR. Diyor montaj malzeme ekstra masraflar ne kadar tutar sonucta garantili yeni ürün arcelik kendi servisi neden üsretsiz montaj yapmiyor onuda anlamadim..
    Merhaba.

1-İki ayrı klima olarak alırsanız iki ayrı dış ünite olacaktır. Multi sistem alırsanız tek dış üniteye 2(veya daha fazla) iç ünite bağlanabilir. Bu iç ünitelerden tek olan dış üniteye kadar boru çekilir.

Tek dış ünite olursa iki iç ünite aynı anda çalışabilir.

Multi sistemlerde dış ünitenin gücü,iç ünitenin gücünden daha düşük seçilebilir. Bu,iki iç ünitenin aynı anda çalışmayacağı kullanım şekillerinde tercih edilir. Gereksiz yere büyük dış ünite kullanılmaz,maliyet de azalır.

İç üniteler aynı anda çalışırsa iç ünitelerin kapasiteleri düşer.

Airfel'e bakalım,

12+12 = 24k Btu

Dış ünite 18k Btu

İç ünite toplamı 24000 Btu

Dış ünite 18000 Btu

Bu nedenle ikisi aynı anda çalışırsa toplamda 24000 btu yerine 18000 Btu ısı transferi gerçekleşir. Kaba bir hesapla cihazların ikisinden de 3000'er btu kapasite düşüşü olur.

Bu da sarfiyatı arttırır.

Ancak cihazlar aynı anda çalışmayacaksa büyük dış ünite seçmeye gerek yoktur.

Ücretsiz montaj kısmı sınırlıdır. Muhtemelen 5 metreye kadar borulama için ücretsizdir. Büyük ihtimalle de 5 metre boru yetmeyecektir. Yani ekstra ücret vermeniz gerekecektir.

2. Seçenekte kapasite seçimi mekânın alanı için daha mantıklı.

Kapasite durumu yine aynı,21600 Btu dış ünite.

27000 btu toplam iç ünite kapasitesi.

Montaj fiyatını tahmin etmemiz çok zordur.

İşçilik+malzeme+devreye alma şeklinde fiyatlandırılır.

Cihaz yeni de olsa bu cihazlar ticari ürün grubuna girdiği için işçilik ve malzemesi ayrı fiyatlandırılıyor.

1 iç-dış üniteli mono bir klimada boru metrajı bellidir. En fazla 5 metredir. Daha fazlası için yine ücret istenir. Çünkü standart 5 metredir.

Multi sistemlerde ise iç ünitelerin dış üniteye olan uzaklığına göre kullanılacak olan boru ve kablo metrajı değişkendir. Bir montajda 10 metre boru ihtiyacı olurken başka bir montajda 25 metre olabilir. Bu nedenle ayrıyetten malzeme fiyatı da ücretlendirilir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslanOzZzY

Birkaç haftalık araştırma sonunda gree lomo 18000 BTU klima taktırdım.
    Oda 24 M2 kuzey doğu cephe 1.kat. 12lik Bosch isitmiyordu.
    boschu yatak odasına takip , gree'yi salona taktım, aradaki farkı şöyle soyliyim ilk defa iliklerime kadar ısındım. boş yere eziyet çekmişim. odanın sıcaklığını hemen değiştirdi. 15-20 dk içinde 30ile ısıtmaya başladığım oda , 25 e cekip düşük fanda çok rahat içerisini muhafaza ediyor. iyi ki almışım , teşekkürler @klima5505 hocam
    Merhaba hocam.

Memnun kalmanıza çok sevindim,daim olmasını dilerim. İzlenimlerinizi paylaştığınız için ben teşekkür ederim.

Saygılarımla...
  • klima5505@@@@@@@

Cok tesekkür ediyorum güzelce izah ve aciklama yapiyorsunuz klima forumunu baya bi okudum multi sistemde karar kildim bütce maksimum 8000 bin tl olucak iki odayida ayni anda acma sorunu hemen hemen olmaz gibi en son Toshiba Klima 1 Oda + 1 Salon Multi İnverter A++ Duvar Tipi Klima Paket buda 8000 tl civari sizden son ricam bana marka olarak ne tavsiye edersiniz 8000 bin tl ye kadar multi sistem olarak.. marka siralamasi yaparsaniz memnun olurum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuneytozbek

Merhaba arkadaşlar. İnşaat halinde olan evimize mütehait klima hattı çekmiş ancak duvarın genişliği 95cm. Perde takılınca klima için fazla bi alan kalmayacak gibi. Araştırdığım kadarıyla en küçük 12.000lik klima mitsubishi srk35zsp-s modeli (genişilik 769mm). Sizlerin tavsiye edebileceği daha küçük inverter klima var mı?
    Merhaba.

ZSP boyut olarak küçük olan sayılı cihazlardan. Çoğu markanın cihazları da 800mm'lerden başlıyor.

Boyut açısından bu mertebeler zorunlu ise bu cihazı tavsiye edebilirim. Bu boyutlarda malesef alternatif bulmak zordur.

Saygılarımla...
  • Merhaba,

20 m2 salon için klima bakıyorum.
    İstanbuldayım, bina yalıtımlı.
    Bütçe max 4.000 TL
    12.000 yeterli midir?

DD A5 performans, sigma plus ve gree lomo bakıyorum.
    DD A5 performans piyasada yok:(
    gree lomo 4.030 TL ,
    sigma plus iklimsa da 3,600 TL.

bu 3 cihaz tamamen aynı mıdır? iklimsa servisi nasıldır?
    İlk tercihim DD A5 performans ama bulamıyorum:(

Bir de gree u_crown diye bir model çıkarmış, fiyat baya uçuk ama bu modelin demir döküm ve sigma da muadili var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: benims

klima5505@@@@@@@

Cok tesekkür ediyorum güzelce izah ve aciklama yapiyorsunuz klima forumunu baya bi okudum multi sistemde karar kildim bütce maksimum 8000 bin tl olucak iki odayida ayni anda acma sorunu hemen hemen olmaz gibi en son Toshiba Klima 1 Oda + 1 Salon Multi İnverter A++ Duvar Tipi Klima Paket buda 8000 tl civari sizden son ricam bana marka olarak ne tavsiye edersiniz 8000 bin tl ye kadar multi sistem olarak.. marka siralamasi yaparsaniz memnun olurum..
    Rica ederim. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Aynı anda açmanız halinde performans düşecektir. Ancak cihaza zararı yoktur. Bu açıdan içinizde kuşku olmasın.

3 seçenek için sıralama yaparsak

1-Toshiba

2-Airfel

3-Arçelik şeklinde sıralayabiliriz. 8000TL bütçeniz mümkün olduğu için Toshiba'yı da düşünmenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• @klima5505 üstad Beko 61210 AA 12000 btu için 3500 tl lik fiyat nasıl sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalbsi -- 23 Şubat 2020; 22:46:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

Gaziantep’te güney cephe 25m2 mutfak için 18.000 btu mu klima almam lazım? Soğutma için kullanacağım.

Çok pahalı olmadan ne almamı önerirsiniz?

Edit: mutfağın yanı oturma odası. Orası da yaklaşık 25m2 güney ve batı cepheli. Tek dış ünite çift iç ünite tavsiye eder misiniz? Mutfak daha sıcak oluyor bu arada. İki iç üniteyi ayni anda çalıştırmayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 24 Şubat 2020; 1:38:10 >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. alternatif olarak Baymak Elegant Prime 12 modeli var . fiyatı daha uygun. aralarında 1000tl kadar fark var. sizce mitsubishi değer mi o kadar farka?
  • Merhaba,25m2 lik salonuma klima bakıyorum tavan yüksekliği 3m ve ara kat daire salon harici diğer koridor girişine de az da olsa faydası olsun istiyorum.daha çok ısınma amaçlı kullanacağım.mitsubishi srk45 15000 ve gree lomo 18000 arasında kararsız kaldım yardımcı olacak arkadaşlara veya farklı marka model tavsiyeniz olursa çok memnun olurum,saygılar.

• Merhabalar,

Salonum ve yatak odam icin klima dusunuyorum lokasyon adana, bina yalitimli ve ara kat.Daha cok sogutma icin kullanacagim.

Salon 23 m2 guney bati cephe ve 1 tane 170 cm'lik cift cam acilir kapanir balkon 1 tane de boydan 170 cm açilir kapanir pencere var.kac btu ve marka model ne onerirsiniz?
    Yatak odasi dogu cehpe 16.5 m2 burasi icin kac btu ve ne onerirsiniz?
    Simdiden tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLLy88 -- 24 Şubat 2020; 20:58:44 >
  • ilhan78 kullanıcısına yanıt
    Aynı 3 lü arasında ben de kaldım dd daha iyi duruyor kağıt üzerinde ama dediğiniz gibi yok piyasada nisan ayında gelecek diyorlar acelem olmadığı için bekliyorum dd alacam yüksek ihtimalle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cuneytozbek kullanıcısına yanıt
    Bütçe yeterliyse Mitsubishi Electric alın Kirigamine Zen modelini tavsiye ederim hocam. Genişlik 90 cm ve köşeli hatlarıyla şık ve karizmatik duruyor. Bunları bir kenara bırakacak olursak gerçekten çok sessiz çalışıyor ve muazzam ısıtıyor.

• Merhaba
    Çoğunlukla soğutma amaçlı bir klima arayışındayım. Güney cephe 20 metre kare geniş balkon kapısı ve penceresi mevcut. En üstün bir altında ara kat. Yazın epey sıcak bir yerde yaşıyorum. Urfa sıcağı çöl sıcağı gibi bir şey. 3000-3500 arası bir bütçem var. Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kalbsi

@klima5505 üstad Beko 61210 AA 12000 btu için 3500 tl lik fiyat nasıl sizce?
    Merhaba hocam.

61210 için 3500TL uygun bir fiyat. Bu fiyata düşünüyorsanız tavsiye edebilirim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLk

Merhaba arkadaşlar,

Gaziantep’te güney cephe 25m2 mutfak için 18.000 btu mu klima almam lazım? Soğutma için kullanacağım.

Çok pahalı olmadan ne almamı önerirsiniz?

Edit: mutfağın yanı oturma odası. Orası da yaklaşık 25m2 güney ve batı cepheli. Tek dış ünite çift iç ünite tavsiye eder misiniz? Mutfak daha sıcak oluyor bu arada. İki iç üniteyi ayni anda çalıştırmayız.
    Merhaba.

Mutfak olması sebebiyle,ocak vb. yanarken de kullanılacaksa 18000 Btu tercih etmek gerekir. Güney cepheyi de hesaba katarsak 12000 Btu imkansızdır(25m^2 alana normalde 12000 Btu daha çok hitap eder)

Tek dış ünite+2 iç üniteli sistemler iki adet klimadan daha pahalı olacaktır. Tabi aynı anda çalıştırılmayacağı için dış ünite küçük seçilerek fiyat bir nebze azaltılabilir.

Multi sistem için Airfel markasından fiyat almanızı tavsiye ederim. Bireysel(tek iç üniteli) için de bu markayı tavsiye edebilirim.

Alternatif olarak daha bir seçenek olarak Sigma Plus INVDMG serisini tavsiye edebilirim.

Multi sistem olduğu zaman çoğu markada boru ücreti+kablo ücreti+işçilik de haricen fiyatlandırılmaktadır. Yani montaj ve malzeme ücretlidir.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: cuneytozbek

Çok teşekkürler. alternatif olarak Baymak Elegant Prime 12 modeli var . fiyatı daha uygun. aralarında 1000tl kadar fark var. sizce mitsubishi değer mi o kadar farka?
    Rica ederim. İkisi arasında kıyaslama yaparsak Mitsubishi için bu fiyat farkına değecektir. 1000TL az bir fark olmasa da bir kere vermiş olacaksınız,bu nedenle buna değer diyebilirim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayola

Merhaba,25m2 lik salonuma klima bakıyorum tavan yüksekliği 3m ve ara kat daire salon harici diğer koridor girişine de az da olsa faydası olsun istiyorum.daha çok ısınma amaçlı kullanacağım.mitsubishi srk45 15000 ve gree lomo 18000 arasında kararsız kaldım yardımcı olacak arkadaşlara veya farklı marka model tavsiyeniz olursa çok memnun olurum,saygılar.
    Merhaba.

Gree Lomo ile M.Heavy ZSP-S arasında Lomo'yu birinci,ZSP-S'i ikinci olarak tavsiye edebilirim. Lomo bir üst sınıftır. M.Heavy de kaliteli ancak ZS-S serisi daha tercih edilesi bir seridir.

Saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 21142115211621172118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.