Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (2032. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20302031203220332034
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bursa. 123

@klima5505 çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz ve cevap verdiğiniz için. İyi akşamlar.
    Rica ederim.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefxx

İyi akşamlar sivastaki evimin yatak odasında 2-3 ay süresinde soğutma amaçlı klima almak istiyorum yatak odasının büyüklüğü 13 metre pahalı bir cihaz almaya gerek var mı

mitsubishi heavy premium zs-w
    daikin FTXM25M Inverter Klima. bunlar yerine dd a5 alsam işimi görür mü
    Merhabalar.

1-Daikin FTXM25M

2-M.H.I Premium ZS-W

şeklinde sıralayabiliriz.

Bütçeniz yeterli ise bu cihazları tavsiye ederim. Sessizlik ve konfor açısından avantajınız olur.

DD A5 veya DD A5 Performans serisi de alınabilir. Bütçeniz yeterli ise ilk 2 cihaz da gayet iyidir.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şahsen

Selamün Aleyküm hocam herkesi deneyimli bilgilerinizden istifade ettirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Üstad temmuz ayindayız, biraz abes kaçabilir ama sizden ısıtma amaçlı klima tavsiyesi istiyorum kusura bakmayın lütfen. Klimayı kış gelmedenen almak istiyorum yazdan

Yer     : Ordu/Fatsa
    Bütçe : 4000tl ortalama
    Alan   : 20m2 Yükseklik 280cm
    Cephe :Kuzey ve batı.
    Alt kat boş üstte beton+ahşap çatı mebran.
    Kuzey cephede zeminden 140cm artirma var
    2 adet pencere var 150cm×150cm ısıcamlı ama alüminyum doğrama
    İkindi güneşi aliyor sadece

Hocam buraya Sigma plus sgm12invdmg kurtarirmi

Yada 18lik Sigma komfort Sgm18invdms veya Demirdöküm a5'mi almam lazım. Ortalama 8 saat gündüz kesintisiz çalışacak
    Beni  üzmeyecek uygun fiyatlı başka tavsiyeleriniz varsa çok sevinirim hocam Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim
    Aleyküm selam. Ben teşekkür ederim hocam.

Bulunduğunuz şartlar için A5,Sigma Comfort serilerinde 18000 btu daha uygun olur.

Ancak A5 Performans veya Sigma Plus INVDMG serileri olursa 12000 btu kurtaracaktır. 8 saatlik çalışmayı da hesaba katarsak verimli olacaktır.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim saygılar bizden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefxx

teşekkür ederim saygılar bizden
    Rica ederim.

Saygılarımla...
    hocam sizce hangisi alınmalıdır..

Baymak Elegant Plus 18 A++ 18000 Btu İnverter Klima

VESSEN VTXN50B 18000 BTU A++ Inverter

Samsung AR5400 AR18MSFHCWK

LG Dual Eco S3-W18KL3BA

Vestel Minimalistik Inverter 18
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Aleyküm selam. Ben teşekkür ederim hocam.

Bulunduğunuz şartlar için A5,Sigma Comfort serilerinde 18000 btu daha uygun olur.

Ancak A5 Performans veya Sigma Plus INVDMG serileri olursa 12000 btu kurtaracaktır. 8 saatlik çalışmayı da hesaba katarsak verimli olacaktır.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim çok sağolun hocam

• Merhaba. Yine siz sevgili forumdaşlara bir şeyler danışmam gerekli.

Arkadaşım Trabzon'da ev tutmuş, öğrenci, 4 5 kişi beraber kalıyorlar. 25 m2 oda için, ısıtma öncelikli uygun bir şeyler arıyor. Ev güneybatı cepheli. Klima tam bu cephedeki oda için kullanılacak.

Daha önce Airwell 12'lik bir tecrübem oldu ve gerçekten tasarruf konusunda çok memnun kaldım. Lakin sanırım pek satılan bir model değil.

Kendi evimde Baymak Elegant Plus 12'lik kullanıyorum. İzmir'de kışın hep açıkken faturaya 150-200 lira ek bindiriyor aşağı yukarı.

Bu modellerden daha tasarruflu bir model varsa, hem fiyat hem de Trabzon'da servis konusunda çocukları üzmeyecek bir şeyler var mı?

Yoksa Elegant Plus alıp geçmeyi düşünüyorum.
    Tekrar merhaba, sadece soğutmada kullanacağım için mitsubi mağazasındaki çalışan enviro ve ln serisini almanıza gerek yok 12 binlik soğutma işinizi görür dedi. Ev doğal gazlı. a5 performans +++ alacaktım ama malum hiçbir yerde yok. En son baymak elegance plus a++ aldım. Umarım doğru bir tercih olmuştur. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yoyoben

hocam sizce hangisi alınmalıdır..

Baymak Elegant Plus 18 A++ 18000 Btu İnverter Klima

VESSEN VTXN50B 18000 BTU A++ Inverter

Samsung AR5400 AR18MSFHCWK

LG Dual Eco S3-W18KL3BA

Vestel Minimalistik Inverter 18
    Merhabalar.

Vessen

LG Dual Eco

Baymak - Vestel

Samsung şeklinde sıralayabiliriz.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şahsen

Teşekkür ederim çok sağolun hocam

Alıntıları Göster
    Rica ederim. Sizler de sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Merhaba. Yine siz sevgili forumdaşlara bir şeyler danışmam gerekli.

Arkadaşım Trabzon'da ev tutmuş, öğrenci, 4 5 kişi beraber kalıyorlar. 25 m2 oda için, ısıtma öncelikli uygun bir şeyler arıyor. Ev güneybatı cepheli. Klima tam bu cephedeki oda için kullanılacak.

Daha önce Airwell 12'lik bir tecrübem oldu ve gerçekten tasarruf konusunda çok memnun kaldım. Lakin sanırım pek satılan bir model değil.

Kendi evimde Baymak Elegant Plus 12'lik kullanıyorum. İzmir'de kışın hep açıkken faturaya 150-200 lira ek bindiriyor aşağı yukarı.

Bu modellerden daha tasarruflu bir model varsa, hem fiyat hem de Trabzon'da servis konusunda çocukları üzmeyecek bir şeyler var mı?

Yoksa Elegant Plus alıp geçmeyi düşünüyorum.
    Merhabalar.

Airwell ayarında bir cihaz arıyorsanız Sigma Plus INVDMG veya yakın ayarda Sigma Comfort IVNDMS modellerini tavsiye edebilirim.

Bu iki model Baymak'tan daha tasarruflu olacaktır.

Alternatif olarak Comfort ayarında Vessen VTXN modelini de araştırınız. Fiyatı daha uygundur ve servisi yaygındır.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: k-cag

Tekrar merhaba, sadece soğutmada kullanacağım için mitsubi mağazasındaki çalışan enviro ve ln serisini almanıza gerek yok 12 binlik soğutma işinizi görür dedi. Ev doğal gazlı. a5 performans +++ alacaktım ama malum hiçbir yerde yok. En son baymak elegance plus a++ aldım. Umarım doğru bir tercih olmuştur. :)
    Merhabalar. Hayırlı olsun. İzlenimlerinizi paylaşırsanız memnun olurum. Montaj aşamasında vakum işlemini mutlaka yaptırınız.

Saygılarımla...
  • Merhaba tekrar, bir tanıdığım panasonic almış, baya bir övmüşler, ne düşünüyorsunuz bu marka hakkında? Hangi modeli alınır ? Tavsiyeniz ne olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Panasonic Etherea KIT-Z TKE serisi bayağı verimli biraz bakmıştım. Panasonic Etherea KIT-Z42-TKE Fiyatı 6900 ₺ Fiyatı var kendim için bakmıştım.
    Tabi üstadlar iyisini bilir. Bir de link buldum cihazı parçalamışlar.

https://youtu.be/ihGkrVPH7XI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker3581 -- 20 Temmuz 2019; 14:26:11 >
    Üstad, sizinle daha önce konuşmuştuk dd a5 perf. tükenmiş durumda. Bugün dd müşteri hizmetlerini aradım durumu ilettim. Bana ‘böyle bir talep ilk kez geldi’ dedi. Ben de müşteri kaybediyorsunuz bilginiz olsun dedim.
    Sizce yeni parti ne zamana sürülür piyasaya? Yani olmazsa bir tane 9 luk a5 performans banko ama büyük kapasite için olmazsa Panasonic Etherea KIT-Z42-TKE baktım. Fiyatını hak eder mi?

• demirdöküm a5 ile performans a5 arasında tam olarak ne fark var performans olanının fiyatı yüksek?
  • gozcelik G kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bu ay başında salona LG Artcool 18 ve odama LG Artcool 12 aldım.
    Dış üniteleri diğer klimalara göre daha uygun boyuttalar. Sesli değiller, ama sessiz de değiller. Ancak evin içerisinden duymuyoruz. Komşuların da duyduğunu sanmıyorum.

Soğutma performansı başarılı. Kısa sürede içeriyi soğutabiliyor. Bu açıdan beklentimi karşıladı. Hatta daha küçük bir klima bile yetebilirmiş bizim ev için.

Klimadaki tek yaşadığım sorun soğutma bittiği zaman koku yapıyor olması. Örneğin 26 derecede çalıştırırken bu oluyor. Bu neden kaynaklanıyor tam bilmiyorum, belkide normali bu şekildedir. Daha önce klima kullanmadığım için bilgim yok. 26 derecedeyken ılık hava üflediği sırada bir koku duyuyorsunuz. Arabanın klimasını ilk açtığınızda gelen havaya benzeyen bir koku.

Bunun haricinde, Wifi çok önemli bir özellik değilmiş. Alırken insanı cezbediyor ama hiç gerek olmayan bir şey aslında.

Ankara'da servis bir tane vardı bildiğim kadarıyla. Temiz çalıştılar, montajı yaptılar. Vakum da yaptılar ama vakum süresi 5 dakika civarıydı. Gerçekten doğru yaptılar mı bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

Rica ederim.

Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    Hocam selamlar. Daikin ftxs 50k klimam var. 1,5 senelik bi cihaz ama çok az kullanıldı. Evi satmayı düşündüğüm için klimayı satıcam sanırım. İsteyen bi arkadaş var, fiyat olarak ne söylesem makul bi rakam istemiş olurum. Ben cihazı 7200e almıştım o dönemde.
    Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Klima olayı cidden çok ilginç.
    Aynı cihazın
    12 lik olanı SEER 7.9
    15 lik olanı 6.9
    18 lik olanı 7.9

Şimdi burada muhtemelen 12 ile 15 e aynı kompresör kullanılmış. Ama 15 liğin serpantin alanı 12 liğe göre büyük olduğu için verim düşüyor. Ancak 18 likte daha güçlü bir kompresör kullanılmış ve verim tekrar yakalanmış. Bu bahsettiğim DD A5 performans için de geçerli.

Üstad bu konuda beni aydınlatır mısınız? Eğer doğruysam şunu soracağım. Neden bu markalar böyle güzel cihaz yapıyorlar da ara ürünler için ara kapasitede kompresör üretmiyorlar. Yani akıl karı değil düşünüyorum da. O kadar kaliteli cihaz yapacaksın ama 9 luk 12 lik uçarken büyük kapasite yaya kalacak.

Bir diğer husus da panasonic etherea serisinin 12 liğinin fiyatının 15 likten yüksek olması. Bahsettiğim hususlar bu seri için geçerli ama baktığımda dd a5 performansın da 18 liği 12 liğe göre SEER ve SCOP oranları düşük. Bu bir pazarlama taktiği midir?
    Yani soğutma çevrimi bellidir inverter olayı başlı başına tasarruf için geldi ama buna rağmen bu markalar ne yapmaya çalışıyor aklım almadı benim.
    Çok soru sordum size hakkınızı helal edin. Ancak teknik konularda çıkarımda bulunmaktan başka bir şey yapamıyorum. Sonuç olarak sizin gibi üstadlardan yardım istemekten başka yol yok önümde.

• 
Sayfa: önceki 20302031203220332034
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.