Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1720. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17181719172017211722
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekte çizimini gönderdiğim mutfak+ot. odası_açık mutfak şeklindeki odaya klima taktiracağım.

Memleket: Denizli

Hem soğutma(yazın 15.00-20.00) arası çok güneş alıyor

Hem ısıtmaya takviye(bireysel kombi var ama oda büyük petek küçük,ısınma problemi var)

Dış cephede yalıtım var.

Şu anda alt kat da boş,dolup dolmayacağı meçhul.

Hafta içi evde kimse olmuyor. Dolayısıyla dadece akşam ve h.sonu kullanacağım. Yani sürekli açık tutmayı düşünmüyorum.

Bu bilgilere istinaden kaç btu'luk bir klima tavsiye edersiniz?
    Yerli markalardan tercih etmeyi düşünüyorum.
    Hem ekonomik açıdan, hem genelde yerli malı tercih ettiğim için.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih.ak -- 23 Şubat 2017; 16:1:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ikincisi %50 kampanyası vs.
    böyle bir kampanya ile karşılaştım forumdaşlar. fakat tam olarak nedir ne değildir bilgim yok. burada paylaşmak istedim. iyi forumlar.
  • Merhabalar 25-27 m2 salonum var kışın ısıtmı için kombi kullanıyorum.
    Aslına bakarsanız soğutma için klimaya ihtiyacım var..
    Fp klimalara odaklanmış durumdayım.

Bu durumda şöyle bir öneriye ihtiyacım var.

1- Sadece soğutma için klima öneriniz ne olur?
    2- Isıtma ve soğutma için öneriniz ne olur?

Yukarıdada yazdığım gibi fiyat performans ürünlerine bakıyorum.
    Marka model önerisi alabilirim..
    Teşekkürler
  • Bir haftadır her gün onlarca sayfa bu başlığı okudum lakin yine de konu f/p olunca seçenekleri sınırlamak mümkün olmuyor.
    Babamların İzmirde yarı güney cepheli 33m2 salonu için soğutma amaçlı kullanılacak ve elektrik faturası gelince hediye ettiğime pişman etmeyecek bir cihaz arayışım var. Genelde salon kapısı açık oluyor ve 10m2 civarı bir alan da üzerine eklenebiliyor.

3500 civarı bütçe ile şöyle bir bakındığımda

Daikin Mira Serisi FTXN50L 18.000BTU yü 3250 TL ye
    Samsung Ar 5500 24000 BTU yü 3200 TL ye
    Fujitherma Ftwxsc18bxhs 18.000 BTU yü 3100 TL ye 24000 BTU olursa da 3650 TL ye

taksitle alabiliyorum. Bunların hepsi Inverter ve A+ cihazlar. Samsung A++ da olabilir. Ancak çok yüksek COP değerleri yok gibi. 3.80-3.94 arası. Bu arada Fujitsu klimaların Fujithermanın tam iki katı fiyata satılıyor olması da beni benden aldı. Tercihen satıcı da İzmirde olsun bir sıkıntı olursa muhatap bulmak kolay olsun istiyorum. Makul önerisi ya da eleştrisi olan varsa zaman ayırıp iki satır yazarsa çok mutlu olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Rica ederim, sonucu bildirmeyi unutmayınız

Ado hocam, baymak genel merkezden arandım sorunlu ürün için ücret iadesinin onaylandığını söylediler müşteri memnuniyeti adına, yeni model ile değişim yapabilirmiyz diye sordum, ücret iadesi için onay aldıklarını değişim içinde şu an ürün gelmesini bekliyorlarmış geldiğinde ise fiyat; kurdan dolayı aşağı yukarı değişebilir dediler, 2,5 yıl öncesinin 1680 tl sinin değerinin bugünkü ile aynı olmadığını bu durumda yine zararda olduğumu belirttim, çok ta diretmedim açıkçası. Hesap numaramı verdim ürünü servis geldi söktü, genel merkez teslim aldığında 1680 tl göndereceklermiş, bu hafta hallolur sanırsam o da. Şimdi üstüne ekleyip 18 lik klima arayışına gireceğim tekrardan, bütçede yok oysa bu aralar.

• Mr.Fussy kullanıcısına yanıt
    Değerli hocam, Sizin vasıtanız ile bir kere daha uyarmış olayım, ücret iadelerinizi banka hesabınızda görene kadar ürünlerinizi kurumlara teslim etmeyiniz. Mağdur olan taraf da, kanunen haklı olan taraf da sizsiniz. Bu durumda önce paranızı ödeyecekler sonra gelip ürün sökecekler bu ne büyük bir saçmalıktır.

Bunun dışında yine mağdur olanın siz olmanız nedeniyle gerekli tüm bilgi ve belgeler ile yine devlet kapsını çalabilirsiniz. Siz günü şartlarına göre çok yüksek bir bedel olan o parayı ödediniz, O zamanın 1680TL si bu günün 1200TL sine gelir neredeyse. Ya ücret farkı almadan size ürün değiştirecekler ya da yine bu işi devletimiz çözer.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Fiyat farkı ile ilgili fikrinizi almıştım sizden aslında, madem fiyat farkı vereceğim uyguna gelmez ise ücret iadesi alırım diye düşünmüştüm öylede olacak gibiydi, 2.5 yıllık uğraşın bir nebzede olsa sonuçlanmasının rehavetiyle dizlerimin bağı çözüldü galiba . İş işten geçti servis söktü gönderdi artık, işin acayip yanı 6-7 tanede servis raporu vardı onlarıda alması gerekmiş, tabi hepsinin fotoğrafını çektim, en son teslim aldığına dair raporuda bana teslim etti. Bindik bir alamete ama daha da uğraşabileceğimi sanmıyorum, görüştüğüm kişiye ulaşamıyorum mh ye çağrı bırakıp aramalarını talep edebiliyorum onlarda canı istediklerinde arıyorlar.
  • Mr.Fussy kullanıcısına yanıt
    Ben bu gibi durumlarda MUHATAP kelimesinin TAM kelime karşılığını bu nedenle vurgulamaya çalışıyorum her fırsatta hocam.

Şimdi para konusunda ürünü bıraksalar ödemenizi yapsalar her şey hallolsa gelip alsalar tamam aynı fikirdeyim de, Böyle hem mağduriyeti siz yaşayacaksınız hem her şey sizden gidecek, hem zararı siz edeceksiniz durumu olunca heyheyleri geliyor insanın
    ado hocam selamlar. 4,9 mt ye 4,5 mt oda için 12 k lık yeter mi? oda güneşi de iyi alıyor. ayrıca iç yalıtımlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sosyolog_56 -- 1 Mart 2017; 9:11:11 >
  • sosyolog_56 kullanıcısına yanıt
    22 m2 alan için BTU anlamında idealdir 12 lik klima.

Tavan yüksekliği standart-izolasyon iyi-anormal koşullar yok ise hem ısıtma hem soğutma için uygundur.
    teşekkürler hocam. bu arada bende beko aldım hocam. 7 yıl garantisiyle. artık hayırlısı diyip işin içinden çıkıyorum:))
    Hayırlısı olsun, Umarım yıllar boyunca sorunsuz kullanırsınız.

Montaj süreci ve sonrasına dair ürün deneyimlerinizi de paylaşırsanız sizden sonraki arkadaşlarımız iyi veya kötü bu tecrübelerinizden faydalanacaktır.
  • Kiralik evlerde klima masrafini ev sahibi mi karsilar kiraci mi? Ev oldukca luks bir site icinde ve cogu dairede klima takilmis kablolar falan hazir...

teşekkürler hocam. fakat montaj için 2 ay kadar ürünü mağazasında bekleteceğim o zaman inş montajı yapıldığında gözlemlerimi buraya yazacağım. tekrardanteşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için üstadım. şimdi bulaşık makinesi sayfasına dadanacam:) iyi forumlar.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sosyolog_56 -- 1 Mart 2017; 10:35:40 >
    Rica ederim değerli hocam, bilgi paylaştıkça çoğalır düsturu ile hareket ediyoruz hepimiz.
    Bizler sizlerden öğreniyoruz, sizler bizlerden. En önemlisi doğruyu bulabilmek.

Tekrar hayırlı olması dileklerimle.
    Görüşmek üzere
    Syg
  • Selamlar,
    Vestel Bio Plus Inverter 9 A+ klima(1699 Tl
    Beko 30900 AA(1902Tl) klimalarından hangisini tavsiye edersiniz.Kullananlar bilgi verebilir mi?
  • Arkadaşlar aşağıdaki gibi bir ev için klima tavsiyesi yapabilirseniz sevinirim

İstanbulda, yeni ev, izolasyon var
    güney cephe: 6 m, 2m2 pimapen pencere
    batı cephe: 4m, 4m2 pimapen pencere
    yükseklik:2.5m

9000 yetmez sanırım, 12000 uygun olur mu?
    Aklımada mitsubishi sf-35 var, ama alternatif önerileri almak isterim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salonum için klima alacağım.

ME'ye keşif yaptırdım (keşfet team) 24000 btu tavsiye ettiler. Bana biraz fazla geldi. Forumda bu hizmeti almış olanlar var mıdır? Gerçek ihtiyacı mı söylüyorlar, satmak istediklerini mi?

Klima almak için şu an iyi bir dönem midir?
    Yaz öncesi montaj yoğunluğuna kalmamak ve ÖTV indiriminden faydalanmak istiyorum.
    Ama bir yandan da yaz öncesi Mayıs gibi indirim kampanyaları olabilir mi diye düşünüyorum?

Tavsiyesi olan varsa alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dülger -- 4 Mart 2017; 18:33:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dülger

Salonum için klima alacağım.

ME'ye keşif yaptırdım (keşfet team) 24000 btu tavsiye ettiler. Bana biraz fazla geldi. Forumda bu hizmeti almış olanlar var mıdır? Gerçek ihtiyacı mı söylüyorlar, satmak istediklerini mi?

Klima almak için şu an iyi bir dönem midir?
    Yaz öncesi montaj yoğunluğuna kalmamak ve ÖTV indiriminden faydalanmak istiyorum.
    Ama bir yandan da yaz öncesi Mayıs gibi indirim kampanyaları olabilir mi diye düşünüyorum?

Tavsiyesi olan varsa alabilirim.

Aynı durumdayım ME almayı planlıyorum 😬

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Rica ederim değerli hocam, bilgi paylaştıkça çoğalır düsturu ile hareket ediyoruz hepimiz.
    Bizler sizlerden öğreniyoruz, sizler bizlerden. En önemlisi doğruyu bulabilmek.

Tekrar hayırlı olması dileklerimle.
    Görüşmek üzere
    Syg

Ustadım siz Fethiyedemisiniz ?

• 
Sayfa: önceki 17181719172017211722
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.