Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1345. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13431344134513461347
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PlayerX

Mitsubishi de düşünüyorum, Deluxe powerın hangi modelini önerirsiniz ?
    MSZ-FH serisi mi MSZ-SF mi ?

Max. Bütçeniz nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Max. Bütçeniz nedir ?

Max 3000 diyelim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Max. Bütçeniz nedir ?

Max 3000 diyelim

Merhabalar. Mitsubishi Electric Msz-Sf42 Ve serisi 3785 tl görünüyor. Sanırım bütçenizi aşıyor. Bu sebeple daikin modellerine bakacağım fiyatlarını araştıracağım

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: subatyolcusuyuz

kirigamine Zen MSZ-EF25VES ile MSZ-EF35VES Toplam 5950 lira sizce ürün fiyat kıyaslanınca uygun mu

9köy , gsemre teşekkürler cevaplarınız için. aslında 2x 12000 bence de enmantıklısıydı ama bie 12 ve bir de 17 lik (35 ve 50) olanından aldım. bu hafta içi kuracaklar, hiç bilgisi olmayan bir son kullanıcı olarak ben de yorumumu paylaşırım.

Subatyolcusuyuz, benim aldığım fiyatlara göre 3600 + 1900 = 5500 olması gerekiyor bu ikisinin fiyatı nakit olunca, kredi kartında %5 ekliyorlar, bilgine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KG

quote:

kirigamine Zen MSZ-EF25VES ile MSZ-EF35VES Toplam 5950 lira sizce ürün fiyat kıyaslanınca uygun mu

9köy , gsemre teşekkürler cevaplarınız için. aslında 2x 12000 bence de enmantıklısıydı ama bie 12 ve bir de 17 lik (35 ve 50) olanından aldım. bu hafta içi kuracaklar, hiç bilgisi olmayan bir son kullanıcı olarak ben de yorumumu paylaşırım.

Subatyolcusuyuz, benim aldığım fiyatlara göre 3600 + 1900 = 5500 olması gerekiyor bu ikisinin fiyatı nakit olunca, kredi kartında %5 ekliyorlar, bilgine.

Hocam hayırlı olsun. Konuyla alakam yok ama hatırlatmada bulunayım ,mutlaka vakum yaptırınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 11 Mayıs 2014; 18:15:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KG

quote:

nasıl 5500 çıktı hocam inanın ben hesap kitap işi yapamadım bu konuda çünkü 4 farklı ilden 4 farklı klimaplus bayisini aradım hepsi noktası virgülüne aynı fiyatı verdi kiriganime zen gümüş için bende anlamadım!

• Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Orijinalden alıntı: adventurer0008

quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum ben karşılaştırma yapmadım ,bir arkadaşımız sezonsal verimli cihazlarda EER ve COP değerleri düşük oluyor dediği için bende DAIKIN mira serisinde neden A sınıfı altına düşmemiş diye örnek verdim sadece..

kardeş test şartlarına göre Emre arkadaşta açıklamış. sizde bu sebepler neye bağlanmalı onu açıklayın burada benim kötü niyetim yok. öğrenmeye çalışıyoruz .

EER : 3.01 Soğutmada B sınıfı
    COP : 3.41 Isıtmada B sınıfı yine aynı şekilde bu değerleri bilen bilir isteyen internetten ayrıca bakabılır enerji etıketleme degerlerıne ( eğer inanmıyorsanız)

ENERJİ ETİKET RESMİNİDE PAYLAŞIYORUM İNCELEYEBİLİRSİNİZ

demiş olduğunuz enerji etiketi resmini paylaşabilirmisiniz.

Elimde bir resim vardı şimdi bulamıyorum bulursam yükleyeceğim bana da bir arkadaş göndermişti Mitsubishi Electric klimalar gümrüğe geldiği halindeki resimleri kutuların üstünce B - E sınıfı yazıyor aslında ama gümrükte o etiketlerin üstüne Klimaplus etiketi yapıştırılıp Türkiyede pazarlanıyor demişti ,

Bende onun üzerine Mitsubishi Electric klimalarin yeni sezonsal verimli olan Comfort inverter ve Deluxe Power inverter modellerinin broşürlerini inceledim ve gerçekten EER COP değerlerinin B sınıfı hatta E sınıfına kadar düştüğünü gördüm ve paylaşmak istedim

resmi ekledim demişsiniz o yüzden bu tür yanlış sonuçlar çıkıyor.

o resmi bir an evvel bulmalısınız. aksi durumda sizde yanıltıcı bilgi vermiş sayılırsınız mantıken. bence arkadaşınızdanda tekrar isteyin.

siz klimacısınız. euroventte yeni sezonsal değerlere giren klimada A sınıfına giren bir klima daki kodlar burada satılanla aynıysa sorun yoktur.

ama bazı markalarda bu durum mevcut euroventteyiz diyorlar lg prestij sesiri ama burda satılan kodlarla eurovent kodları farklı.

konuya esas sizin dediğiniz eer cop değerleri değil gs emre arkdaşında belirtmiş olduğu yeni sezonsal verimlilik değerleridir.

Benim yanıltıcı bilgi falan verdiğim yok yazdığım değerler Mıtsubishi electric klimaların broşürlerinde var zaten yanlış olan ne EER COP değerlerini yazdım ve sezonsal verimlilikten önceki ölçümlemelere göre bu cihazlar B E sınıf etiketi taşıyor dedim hepsi bu ,burada paylaşmamdaki sebeb ise bu duruma bir kaç arkadaşımın bayilerden mantıklı bir cevap alamayışı belkide arkadaşların bilmediklerinden olabilir yine bir sebeb neden broşürlerde göğüs gere gere A++ lar yazılmış ama EER COP değerlerinin yanında enerji etiketi belirtilmemiş burdaki uyanıklığa dikkat çekmek istedim , ben şu kalitelidir şu daha verimlidir şu daha iyi markadır demiyorum zaten Mitsubishi Electric firmasının burdaki uyanıklığı ve mantıklı bır cevap veremeyişini belirttim aynı zamanda KLİMACI değilim

ben sizi klimacı biliyorum eski yazılarınızdan:)

resim konusunda işledim dediğiniz ama ortada olmayan resme göre sonuş yanlış çıkıyor dedim arkdaşım size bunu giderin dedim yoksa yanıltıcı bilgi sonucu ortay çıkar dedim elimden geldiğincede dikkatli yazmaya çalıştım.

sezonsal verimlilik öncesi değerlere göre b çıkması önemliyse bu firma sezonsal verimlikik öncesi 5e ulaşan geçen değerlerle eurovent belgelerine haizdi çeşitli modellerinde.

yani siz diyorsunuz a+ lar yazıyor ama klimasına a sınıfı diyemiyormu diyorsunuz şimdi. ilginç durum gerçekten. araştırmaya değer. bakalım sonuçlar ne çıkacak. bu durumları bende iletceğim bazı arkadaşlara. nekadar önem derecesi var bakalım.

kabahat mbirol gibi adamlarda hem önemli diyordu hemde detay yapmıyordu bazende önemli değil diyordu @mbirol sana.

xraytr arkdaşta benzer şeyleri söylemişti eskiden ama onunda açıklmaları olacaktır buraya mutlaka. birçok arkdaşta önemsemiyordu bu durumları

neyse ozaman ben kendimi işi espriye vurarak konuşmam gerekirse kurtardım diyeyim sezonsal verimlik öncesi iyiki GE serisi almışım annemlere:)

ama şuda bilinmeliki me firması milleti kandıryorsa euroventinde güvenilirliği yoktur. en önemliside budur

@art_SRY ve diğer me ci arkdaşalarda katılırlarsa. selam herkeze.

Arkadaşlar bu konuya elimizden geldiğince ,dilimizin döndüğünce fikir beyan edelim.

Öncelikle şunu açıklayalım,2014 öncesi anlık COP ve EER ölçümlerinin koşulları ve tekniği ile 2014 sonrası (Türkiye için) SEER ve SCOP ölçümlerinin koşulları ve tekniği tamamen farklı.Bu nedenle eski COP ile yeni sistem COP leri karşılaştırmak doğru olmaz.Ayrıca neredeyse tüm üreticiler Sezonsal verimlilik için makineler de teknik değişikliklere gitti.Bunun en bariz örnekleri ise max. kapasitelerdeki düşmelerdir. Yani gaza basan çok yakar mantığına ayar çekildi.Toplam sezonsal tüketim değerlerinin iyileşmesi için tapa gazı düşürerek verimliklik arttırıldı.

Buradan sonra cebinize direk yansıyacak şekli itibari ile SEER ve SCOP daha gerçekçi. Karşılaştırmalarda buna göre yapmak en doğrusudur.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken konu bölgelere göre verilerin değişmesidir.Ege ve Akdeniz de A+ olan Marmara ve iç Anadolu da A olabiliyor. Daikin Türkiye haritasına göre A+ olarak verdiği EGE ve Akdeniz e göre iken,Avrupa üzerindeki haritaya göre A görünen bir makine Ege ve Akdeniz e göre A+ olabiliyor.Sizlere A veya A+ yerine toplam yıllık tüketim KW larına bakım ,F/P değerlendirmesi yapmanızı tavsiye ederim. Yıllık 50 kw(15-20 TL) az yakıyor diye 1000 TL fazla para ödemek ne kadar akıllaca olur siz düşünün.

Tabi birde bu testi kimin yaptığı da çok önemli. Eurovent varsa kesin doğrudur.. Diğeri inanmanıza kalmış.Kesin yanlıştır demek te tabiki hata olur..

• 1500 tl bytcem var. A sinifi ya da inverter klima almak istiyorum. Oda 15m2 civari. Elektrik tasarrufu tercihimden dolayi 9000lik almak istiyorum. Odayi buz gibi yapmasina hic gerrk yok. Terletip bunaltmasin yeter.
    Gecrn yil Arcelik a sinifi 12000 almistik akrabaya. Cok memnunlar. Soylediklerine gore elektrik sarfiyati da iyi. Tecrubeli arkadaslardan TAVSIYE BEKLIYORUM. SINDIDEN TESEKKURLER.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, bütün eve yeni klima almayı düşünüyordum. Aklımızdan multi split taktırmak geçiyor.

Şu an 2 seçeneğim var:

1. Odalara MSZ-FH ve salona MSZ-GF

veya

2. Odalara ve salona Daikin Shira

Dış ünitelerden hangisini taktırdığımız da önemli mi? Mesela kalite farkı var mı yoksa iş sadece kapasite mi oluyor bu bağlamda? Örneğin Mitsubishi'de MXZ-3D68VA, MXZ-4D72VA vb. mevcut. Bunların yanında Soğutma ve ısıtma diye min-nominal-max değerleri yazıyor. Nelere dikkat etmeliyim?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bana_Klima_Lazim -- 13 Mayıs 2014; 15:37:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bana_Klima_Lazim

Merhabalar, bütün eve yeni klima almayı düşünüyordum. Aklımızdan multi split taktırmak geçiyor.

Şu an 2 seçeneğim var:

1. Odalara MSZ-FH ve salona MSZ-GF

veya

2. Odalara ve salona Daikin Shira

Dış ünitelerden hangisini taktırdığımız da önemli mi? Mesela kalite farkı var mı yoksa iş sadece kapasite mi oluyor bu bağlamda? Örneğin Mitsubishi'de MXZ-3D68VA, MXZ-4D72VA vb. mevcut. Bunların yanında Soğutma ve ısıtma diye min-nominal-max değerleri yazıyor. Nelere dikkat etmeliyim?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Bu konuda Haier'de düşünün.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Antalyada kullanmak için 2700 ü geçmeyecek klima tavsiyesi yapabilirmisiniz lütfen? 18000 lik lazım en uygun dediler ama daha önceden klima kullanmadım hiç kaç binlik kullanmak lazım ve marka konusunda yardımlarınızı bekliyorum???
  • quote:

quote:

MITSUBİSHİ ELECTRİC Klima alacak olan arkadaşların dikkat etmesi gereken bir noktaya değinmek istiyorum

Yeni COMFORT İNVERTER SERİSİ MSZ-HJ SERİSİ

MSZ-HJ35VA

EER : 3.03 YANİ B SINIFI 3.21 altında olduğu ıcın
    COP : 3.62 A SINIFI Kısaca mevcut (sezonsal olmayan) enerji verimliliği yönetliğine göre bu cihaz soğutmada B sınıfıdır .

MSZ-HJ50VA

EER: 2.44 Yani bu cihaz soğutmada E sınıfıdır ( Dikkat edin bayilerde A+ diye satılıyor bu cihazlar (sezonsal verimliliğe göre) ama aslında E sınıfıdır. Broşürlerinde belirtmiyorlar.
    Cop :3.65 A sınıfı ısıtma

Ayrıca bu cihazların çok koku yaptığı ve belirtilen ses dB değerlerinden daha sesli çalıştığı söyleniyor ,(Arkadaşlar detaylı ölçüm yapmışlar )

Şimdi gelelim bir üst model olan pahalı serisine ;

Yeni DELUXE POWER İNVERTER SERİSİ MSZ-SF SERİSİ

MSZ-SF42VE

EER : 3.13 Yani soğutmada B sınıfı
    COP : 3.42 ısıtmada da B sınıfı ama cihaz alınırken müşterilere bu değerlerden hiç bahsedilmiyor direk A++ diye kandırılarak satılıyor

MSZ-SF50VE

EER : 3.01 Soğutmada B sınıfı
    COP : 3.41 Isıtmada B sınıfı yine aynı şekilde bu değerleri bilen bilir isteyen internetten ayrıca bakabılır enerji etıketleme degerlerıne ( eğer inanmıyorsanız)

KISACA Mitsubishi Electric klima alırken bu hususlarıda göz önünde bulundurarak alın kampanyalara ,markaya aldanıp hemen atlamayın,bunları detaylı şekilde açıklamamın sebebide firmanın uyanıklık yapması ve bu değerlerin yanında enerji sınıfını belirtmemesidir. Dikkat edin broşürlerinde SEER ve SCOP değerlerinin yanında + ları olduğu için hemen yazmışlar sınıfları ama EER ve COP değerlerinin yanında hiç yazılmamış neden acaba bir düşünün ? Özetle A++++ cihaz alıyorum diye hemen atlamayın arkadaşlar dikka edin

Benim burda anlatmak istediğim Mitsubishi Electric hariç diğer firmalar EER COP ve SEER SCOP değerlerinin enerji etiketlemedeki sınıfının karşılığını A ise A ,C ise C yada E yazıyorlar ama nedense SEER SCOP değerlerini A+ olunca yazmış ama 2014 yeni sezonsal verimlilik öncesi ölçümlemedeki enerji sınıflarını yazmamış , burada bir uyanıklık yapılıyor diye düşünüyorum ,öyle gizlemekle olmuyor sen yaz değerleri bırak insanlar ondan sonra karar versinler hangi klimayı alacaklarına...

RESİMDE MITSUBISHI ELECTRİC DELUXE POWER İNVERTER MODEL KLİMA TEKNİK VERİLERİ YAZIYOR..
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• BU RESİMDEDE YİNE MITSUBISHI ELECTRİC COMFORT İNVERTER ENERJİ SINIFLARINI İNCELEYEBILIRSINIZ.
  • BU RESİMDE DE KLİMALARIN ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ GÖSTEREN SINIFLANDIRMA TABLOSU VARDIR İNCELEYEBILIRSINIZ
  • adventurer 08 arkadaşım m birolun ME ile alakası yoktur. Eski bir Yazısı var ama Şuan işleyemem mobil. paket bitiyorbugün. zar zor Yakyorum. odada Birol usta artık. Eski değerlerin hükmü yok demiş. resimlerinde. açmıyor. hem klimac' değilim diyorsun hem milletin midesini bulandırıyorsun ME ne varsa yazmış. bunda anormallik yok 15 18. ve Hj serilerde gizli saklı yok. bende. sordum dediklerin kısmen doğru ama bu klimalar kaka anlamına gelmez. Me. Panasonic LG ve Hitachi de bu hesap yöntemi var. x ray tr arkadaşlada görüştüm her nekadar firma uyanıklığı gözüksede Bence bişe yok. Varsa C-urovedttin sorunudur

• arkadaşlar. ortada her hangi bir sahtekarlık yok. varsa sahtekarlık buna izin veren euroventte sahtekardır. arkadaşın söylemek istediği durum mobilde gözükmeyen resimler. zaten Me. sitesinde ve eurouentte. mevcut. evet Sf serisi 15 ve 18 makinelerin eski eer cop oranları düşmüş nj serilerindeki du rumlarda doğru ama bu durumu belirtme gereği ne kadar gerekli onu tartışmak istiyor arkadaş. Ozaman Daikin in bir sitesinde açık açık yazılmış arayan bulabilir eer ve cop değerlerinin etken olmadığı ben kolay kolay normal pc den giremeyeceğim hastane de olduğuMdan. burada esas olan bu makineler gerçek ME midir deqilmidir. eurovent sahtekarsa ME sahtekarsa Daikinde sahtekardır Zamanın eurovent belgesi olmaya Enjoy cihazları eurovent belgesiyle ülkemizde sattığı için ve şuan daikinla alakası olmayan mira cihazlara Daikin dediği için bu cihazlar. A Sınıfı olsa ne yazar.

• http://www.hepsiburada.com/liste/zass-zs18-0926-18000-btu-inverter-klima/productDetails.aspx?productId=mtzass18000&categoryId=17453

Bu zass klima nasıl acaba. Airfel teknolojsi, daikin garantili, gree üretimi. Voltran gibi mşllh

Hoş bugün baymak premium 12 btu inverter sipariş verdim. Kargolanmasına 4-5 var iptal edebilirim.

18 bin btu luk inverter olarak baya iyi fiyatlı. Ama ilk defa duyduğum bir marka ama arkası sağlam gibi. Bilen duyan kullanan var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: kedoxs

http://www.hepsiburada.com/liste/zass-zs18-0926-18000-btu-inverter-klima/productDetails.aspx?productId=mtzass18000&categoryId=17453

Bu zass klima nasıl acaba. Airfel teknolojsi, daikin garantili, gree üretimi. Voltran gibi mşllh

Hoş bugün baymak premium 12 btu inverter sipariş verdim. Kargolanmasına 4-5 var iptal edebilirim.

18 bin btu luk inverter olarak baya iyi fiyatlı. Ama ilk defa duyduğum bir marka ama arkası sağlam gibi. Bilen duyan kullanan var mı acaba?

Baymak almakla yanlış yapıyorsunuz, iptal edip Zass alın.
    Her yönden Baymak!a göre daha iyidir.
    Eski postlara bakarsanız bu markalar hakkında çok yazı göreceksiniz.

• quote:

BU RESİMDE DE KLİMALARIN ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ GÖSTEREN SINIFLANDIRMA TABLOSU VARDIR İNCELEYEBILIRSINIZ

Bu verdiğin sezonsal değil arkadaş.Bunun zamanı geçti..

• 
Sayfa: önceki 13431344134513461347
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.