Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
25 Misafir (1 Mobil) - 24 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.239
Cevap
703
Favori
4.431.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
20. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 11841185118611871188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: albatrosima

Sayın 9köy Sayın kocausta Sayın klima 5505 2 adet 9000 btu inverter klima alma aşamasındayım
    Airfel As09 1.400 tl
    Alarko Carrıer Xpower gold 1600
    ME-msx-chc 1900

olarak fiyat almış durumdayım.sessizlik tüketim ve F/p açısından hangisini önerirsiniz.benim gönlüm Mit.Elc ten yana ama 2 adet olunca biraz tuzlu geliyor.görüş ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Onlar içinde en düzgünü ME MSZ CHC'dir. (9 binlik, yani 25'lik modeller olduğunu varsayıyorum)
    Üçe beşe bakmayın, uzun yıllar kullanılacak makinalar alıyorsunuz, birkaç yüz liranın hesabını yapmayın.

sonunda pakistanlıdan kurtuldunuz be abi

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

Sayın 9köy Sayın kocausta Sayın klima 5505 2 adet 9000 btu inverter klima alma aşamasındayım
    Airfel As09 1.400 tl
    ME-msx-chc 1900

olarak fiyat almış durumdayım.sessizlik tüketim ve F/p açısından hangisini önerirsiniz.benim gönlüm Mit.Elc ten yana ama 2 adet olunca biraz tuzlu geliyor.görüş ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Onlar içinde en düzgünü ME MSZ CHC'dir. (9 binlik, yani 25'lik modeller olduğunu varsayıyorum)
    Üçe beşe bakmayın, uzun yıllar kullanılacak makinalar alıyorsunuz, birkaç yüz liranın hesabını yapmayın.

evet bahsettiğiniz model. standar inverter modelinin yeni versiyonuymuş.sanırım standart inv modeli çıkmayacak artık.daha sessiz olduğunu söylüyor bayi.gerçi eurovent sitesinde çok iddalı eer ve cop değerleri yok ama en azından eurovent onaylı ölçümleri mevcut
    yardımlarınız için teşekkürler bu arada pakistanlı hangisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatrosima -- 2 Temmuz 2013; 1:37:34 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Airfel As09 1.400 tl
    ME-msx-chc 1900

evet bahsettiğiniz model. standar inverter modelinin yeni versiyonuymuş.sanırım standart inv modeli çıkmayacak artık.daha sessiz olduğunu söylüyor bayi.gerçi eurovent sitesinde çok iddalı eer ve cop değerleri yok ama en azından eurovent onaylı ölçümleri mevcut

pakistanlı, diğer mitsubishi.. heavy industries olanın srk zjp-s serisi.. dış ünite biraz süslü gibi durduğundan kocausta isim takmıştı öyle kaldı:))

hayırlı olsun şimdiden. aynı klimanın daha eski serisi HC olarak geçiyor 12 liği ile ile izmitte bir arkadaş nascimento nicki, 24 veya 28 m2 salonunu buz gibi yapıp 12m2 holüde serinletiyor kışında salondan bir peteği söktüğü için ısıtma yapıyor. sorun yaşamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: replaa

selamlar sayın 9köy bu yorum yaptığınız mitsubishi zmp35 klima nasıldır acaba? elektrik tüketimi nasıl?bir yakınımda var günde 10 saat civarı çalıştığında 1 lira civarı tüketiyor dediler doğru mudur?
    2100 liraya almak mantıklı mıdır?
    daikin 35 lik 12000 btu klimalarda 2000 liradan başlıyor. çok kararsızım bugünlerde klima almayı düşünüyorum,fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    daikin FTX35J modeli içinde 3000 lira fiyat verdiler.
    cevabınız için şimdiden teşekkürler.

kardeş ben zmps serisine yorum yapmadım. ama güzel klimadır alabilirsiniz.

tüketim konusunda size şunu söyliyim yanlız klimayı şukadar tüketecek bukadar tüketecek demek zor ister inverter olsun ister klasik.

buna evinizin durumuna göre klimanız karar verir çok güneş alıyorsanız tüketiminiz yükselir. bu açıdan hesap yapmak zor. ama her durumda inverter klasik klimaya göre daha az sarfiyatlıdır. siz bunun hesabını şimdi yapmayın kesinlikle tutmaz ve klima alımınız gecikir. klim aşukadar yakıcak bukadar yakıcak demek gereçekten yanlış. elektrik sobası değilki bunlar.

ama soba dersek kışın bile en kötü klima en küçük elektrik sobasından az yakar yeri gelmişken söylemiş olalım.

daikin 35 lik klimalar ile mhi zmps serisi klimalarda hemen hemen aynı segment üründür. ama klimacılar mhi yi daha çok beğeniyor. ben şahsen denemedin her ikisinide.

ama ftx35J derseniz acaba V serisimidir? G serisimidir? çünkü G serisi klimaların son harfi J dir V serisi olanların son harfi ise JV olarak biter. demiş olduğunuz daikin 2100 tl ve zms serisi klimalardan kat kat kalitelidir bu seriler özelliklede J serisini 3000 tl ye alabiliyorsanız alın hemen derim 900 tl fark vermeye değer. esas fiyatı 3600 gibi çünkü.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OSİBAY

merhabalar, Sayın Üstadlarım; geçen yıl malesef tüm ısrarlarıma rağmen salonumuza ev halkı arçelik klima aldılar.dolayısıyla açıkçası pek de memnun değilim.özellikle ısıtmada gerçekten çok kötü.Şimdi kendi odam için bir tane klima almak istiyorum.özellikle soğutmada günde yaklaşık 8-10 saat kullanılacak.ısıtmada da kullanılır ancak doğal gaz da olduğu için açıkçası pek ihtiyaç değil.Sadece soğutmada kullanacağım için, günde ortalama 10 saat bile kullansam sanıyorum inverter almaya gerek yok.Me, Mhi, Ac markalarından birini almak istiyorum.odam güneye bakıyor ve yaklaşık sanıyorum 14-15 m2. 9000 BTU yeterli olur mu acaba?ayrıca, inverter almaya gerek var mıdır?son olarak bütçem 1700 lira civarında. özellikle elektrik tüketimi en az olan modeli önerebilirseniz çok sevinirim.Şimdiden ilginize teşekkürler.

Hem ısıtma hem soğutma, üstelik te inverter, dediğiniz pahalı markalardan da daha sessiz:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as09-0933-inv-fiyati,448034.html

Merhabalar, Sayın üstad; İlginize öncelikle teşekkür ederim.Airfel klima, F/P olarak görünmekte.bir de benim bir sorum daha olacaktı.odamın yanında herhangi bir balkon vs. bulunmuyor.sanıyorum pencereden dışarıya doğru eğilip dış üniteyi takmaları lazım.bu böyle yapılmak zorunda.ancak, koca şeyi pencereden uzanarak takmak ne kadar doğru olur bilemem.bunun için farklı bir yol izlenebilir mi?
    Tekrar değerli bilgilerinizden dolayı teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Airfel As09 1.400 tl
    ME-msx-chc 1900

pakistanlı, diğer mitsubishi.. heavy industries olanın srk zjp-s serisi.. dış ünite biraz süslü gibi durduğundan kocausta isim takmıştı öyle kaldı:))

hayırlı olsun şimdiden. aynı klimanın daha eski serisi HC olarak geçiyor 12 liği ile ile izmitte bir arkadaş nascimento nicki, 24 veya 28 m2 salonunu buz gibi yapıp 12m2 holüde serinletiyor kışında salondan bir peteği söktüğü için ısıtma yapıyor. sorun yaşamazsınız.

Alıntıları Göster

hayırlı olsun şimdiden. aynı klimanın daha eski serisi HC olarak geçiyor 12 liği ile ile izmitte bir arkadaş nascimento nicki, 24 veya 28 m2 salonunu buz gibi yapıp 12m2 holüde serinletiyor kışında salondan bir peteği söktüğü için ısıtma yapıyor. sorun yaşamazsınız

9-10 m2 yerde 9000 btu çok geleberirmi ? gerçi araştırdım daha küçük Btu bulamadım çocuk odası için.
    bende var bir tane pakistanlı 18.000 btu salonumda 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum.ama hava debisi çok kuvvetli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albatrosima -- 2 Temmuz 2013; 8:52:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

üstatlara bi sorum olacaktı, klima 2. el satışı oluyor mu?
    montaj demontaj filan.

yazlıkta cok da buyuk olmayan salonda iyonlu 24Kdüz vestel klima var. ( 5 yıllık)
    Bunu 12Klık yeni bir invertarla degistirmek istiyoruz.

Satabilir miyiz? var mı boyle bir piyasa?

Sahibinden.com var mesela...

İnternetten olacaksa...

Bence Cihaza Uygun Fiyat veriniz.. fiyat olarak ne düşündünüz?

Hocam sahibinden de ne kategorilerde ne de direk klima yazarak klima ilanı bulamadım

bir fiyat düşünmedim, cunku ornek fiyat bulamadım.

24K düz Vestel iyonlu filan GRi metalik renkte.5 yıllık cihaz.

http://www.sahibinden.com/ev-dekorasyon-isitma-sogutma-klima

teşekkürler hocam,
    bizim vestel 600e gider sanki :P

demontaj ve montaj ücretleri nasıl ne kadar tutar acaba? demontaj montaj kimden oldugu alıcıdan mı satıcıdan mı- bahsedilmemiş .
    bahsedilemeyecek kadar az tutmuyordur herhalde?

bu arada hani bu yaz en sıcak yazlardan biri olacaktı yaw, kim çıkardı bu söylentiyi klimacılar mı? Temmuza girdik yahu

@klima5505

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 2 Temmuz 2013; 9:05:38 >

• Toshiba RA 13 SKV siparişim iptal edilmiş
  • quote:

hayırlı olsun şimdiden. aynı klimanın daha eski serisi HC olarak geçiyor 12 liği ile ile izmitte bir arkadaş nascimento nicki, 24 veya 28 m2 salonunu buz gibi yapıp 12m2 holüde serinletiyor kışında salondan bir peteği söktüğü için ısıtma yapıyor. sorun yaşamazsınız

9-10 m2 yerde 9000 btu çok geleberirmi ? gerçi araştırdım daha küçük Btu bulamadım çocuk odası için.
    bende var bir tane pakistanlı 18.000 btu salonumda 3 yıldır sorunsuz kullanıyorum.ama hava debisi çok kuvvetli değil

O hacimde çok sık "geberir", yani ikidebir tümden stop edebilir.
    Oraya Toshiba 10SKV veya AC 25M konursa hem devamlı olarak çalışabilir, hem de daha çok tasarruf eder.
    O markaların bu seri ve güçteki cihazını biraz zayıf olduğu için 15 m2 üstündeki yerlere pek önermiyorum ama küçük yerlere ideal.
    Ayrıca fiyat ta daha düşük.

Bu odaya Airfel-Auer 9'luk inverter de olabilir.

• OSİBAY O kullanıcısına yanıt
    Orası sorun değil, zaten küçük-hafif.
    Millet pencere altına 24'lükleri bile takıyor.
  • İşyerine klima almak istiyorum ve uzun ömürlü kullanmak istiyorum. Tavsiyeniz hangi marka olur ? Çok fazla bütçe ayıramıyorum ama en iyisi hangisiyse onu alırım Max bütçe 1500 diyebilirim. Önereceğiniz marka olursa o firmanın servisini çağırıp ölçüm yaptırayım muhtemelen 12000 'lik olur klimayı kurmak istediğim odam büyük. nerden baksanız bir evin salonu kadar var, biraz daha büyük olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Toshiba RA 13 SKV siparişim iptal edilmiş

hangi siteden almıştınız hocam? n11 mi?
  • ya kırşehirde zibro/panasonic servisi yok, ya da ben bulamıyorum :(
  • quote:

quote:

O hacimde çok sık "geberir", yani ikidebir tümden stop edebilir.
    Oraya Toshiba 10SKV veya AC 25M konursa hem devamlı olarak çalışabilir, hem de daha çok tasarruf eder.
    O markaların bu seri ve güçteki cihazını biraz zayıf olduğu için 15 m2 üstündeki yerlere pek önermiyorum ama küçük yerlere ideal.
    Ayrıca fiyat ta daha düşük.

Bu odaya Airfel-Auer 9'luk inverter de olabilir.

inv klimalrda düşebilecekleri min btu değerlerinin çok bir önemi olmaz mı ozaman.sabaha kadar 3000 btu seviyesinden sürekli çalışmazmı

• Arkadaşlar klima montajım tamamlanmıştır, ustaların değerli yorumlarını bekliyorum.
    -Montajı yapanlar hakkındaki görüşüm olumlu, gayet anlayışlılar, dediğim dedik tiplerden değil, ne rica ettiysem onu yaptılar, eksik ya da yanlış bir şeyler varsa, veya gözümden kaçan, kendilerine iletirim gelip hallederler o bakımdan da sıkıntı olmayacak.
    -Vakumlamayı da yaptılar bu arada, en çekindiğim şey buydu :)) 20 dakika civarında sürdü.
    -Herhangi bir hasar vermeden, acele etmeden sohbet ederek her türlü bilgiyi vererek temiz bir şekilde bitirdiler montajı.

Onlar gittikten sonra da elektrik kısmı kaldı bana, onu da hallettim sayılır :) sigortayı yerleştirdim fakat besleme kablosunu düzenlemedim daha, sıva altına alacağım bir ara.

Cihazı çalıştırdıktan 5 dakika içerisinde soğutmaya başladı, gayet de güzel soğutuyor, ilerleyen zamanlarda tecrübelerim netleşir.Bu arada 3 yıl garantili cihaz, 95 lira verip 2 yıl daha uzattım.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

• palet41 P kullanıcısına yanıt
    şefim hangi filtrelerden bahsediyorsunuz?
  • selcuksl S kullanıcısına yanıt
    selçuk bey,

memnun kaldığınıza sevindim. arkadaşların da çok düzgün insanlar olduğunu daha önce de söylemiştim.
    bu arada montaj yerleri çok güzel, bizim ekipteki arkadaşların da birkaç resmini koysaydınız daha güzel olacaktı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

üstatlara bi sorum olacaktı, klima 2. el satışı oluyor mu?
    montaj demontaj filan.

yazlıkta cok da buyuk olmayan salonda iyonlu 24Kdüz vestel klima var. ( 5 yıllık)
    Bunu 12Klık yeni bir invertarla degistirmek istiyoruz.

Satabilir miyiz? var mı boyle bir piyasa?

Sahibinden.com var mesela...

İnternetten olacaksa...

Bence Cihaza Uygun Fiyat veriniz.. fiyat olarak ne düşündünüz?

Hocam sahibinden de ne kategorilerde ne de direk klima yazarak klima ilanı bulamadım

bir fiyat düşünmedim, cunku ornek fiyat bulamadım.

24K düz Vestel iyonlu filan GRi metalik renkte.5 yıllık cihaz.

http://www.sahibinden.com/ev-dekorasyon-isitma-sogutma-klima

teşekkürler hocam,
    bizim vestel 600e gider sanki :P

demontaj ve montaj ücretleri nasıl ne kadar tutar acaba? demontaj montaj kimden oldugu alıcıdan mı satıcıdan mı- bahsedilmemiş .
    bahsedilemeyecek kadar az tutmuyordur herhalde?

bu arada hani bu yaz en sıcak yazlardan biri olacaktı yaw, kim çıkardı bu söylentiyi klimacılar mı? Temmuza girdik yahu

@klima5505

Demontaj İşlemi 60 tl

Montaj 70 oluyor hocam...

700 olsa iyidir bence...

Meteoroloji diyor ama bu aralar dediği tutmuyor :)

• quote:

quote:

Airfel As09 1.400 tl
    ME-msx-chc 1900

ben me derim.

kocausta carrier der.

klima55 sen nediyon duyalım.

eğer kocaustayşa birolu tutarsan seni ömür boyu birola teslim ederim bilmiş ol. sana paso araba sürdürür malzeme taşıtır iş öğretmez. çok gadadr ustalrdandır. kocustada seni benzinle yıkar yanında sigara içer ona göre

Bana Airfel Kalmış :))

Mitsubishi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 2 Temmuz 2013; 20:02:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alekto4

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alekto4

Cevabınız için teşekkür ederim.

Odanın ortasında çizdiğim yer duvar. Yani iki odayı birleştirmişler ve tek yapmışlar ama duvarın sadece yarısı yıkılmış.
    İkincisi ise Krokide belirttiğim perncerelerin olduğu yer evin tek cephesi yani farklı bir duvar olarak klimayı işaretleridğim yere yada tam karşısına koymam lazım. Şuan klimayı işaretlediğim yerde koltuk var tam karşısı tv.tam karşısına koyarsam yüzümüze karşı çalışacağından arkadan gelmesini düşünmüştüm.

Sizin dediğiniz ikinci bölmeyi soğutma işe için perncerelerin oraya koymak lazım ki perncereler nerdeyse tüm vuvarı kapladığından (perdelerde var) orası imkansız hale geliyor.

Bütçem ise max 1000 tl civarı.

Okuduğum kadarıyla airfel iyi marka
    Samsung malzeme kalitesi iyi (servis avcılarda var ama nasıl bilmiyorum servis kalitesi)

Teşekkürler..

Merhabalar...

Airfel İyidir...

Çizdiğiniz yere takılması uygun olur...

bu durumda sağ-sol salınım açık olmalı veya sol dikey kanat sol tarafa yönlendirilmelidir..

http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as12-0930r2.html

Saygılar...

Teşekkür ederim.
    Bu vakumlama dediğimiz olay servis yapıyor ama ben yapıp yapmadığını nasıl anlayacağım (cahilliğime verin bu konuyla ilgili) Taktıktan sonra bişeyler yapar bana yaptım der.

Airfel servisleri bu konuda iyimidir acaba?

Merhabalar...

Açıkçası servis eğer ekmeğini çiğnemeyen biriyse mutlaka gerekenleri yapar.

ama ne yazıkki çoğu eleman işi kısaltıp kaçma derdinde..

Klimanın montajı bittikten sonra çalıştırmadan önce kalın borudaki vakum sibobunun tapasını çıkaracak ve

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

bu cihazın hortumunu bağlayacak..

yaklaşık 20 dk vakum yapmalı.

elinde saat gibi göstergesi olan manifold olacak. vakum işlemi bittiğinde ilk önce manifol üzerindeki vanayı ,sonra vakum pompasını kapatacak (tersi olursa içeri tekrar hava girer.)

vakum yapılırken elektrik kesilirse baştan başlanır..

Saygılar...

• 
Sayfa: önceki 11841185118611871188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.