Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1078. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.230
Cevap
703
Favori
4.431.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10761077107810791080
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kardes forumda 6 yılık üyesin ve gidip samsung klima alıyosun helal vala diyorum saygı duruşuna geçiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35@35

kardes forumda 6 yılık üyesin ve gidip samsung klima alıyosun helal vala diyorum saygı duruşuna geçiyorum

bir şey kaçırdım galiba
  • Alınmaması gereken klimaları soruyorsunuz.

Alınacak markalar belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tifosi41

quote:

kardes forumda 6 yılık üyesin ve gidip samsung klima alıyosun helal vala diyorum saygı duruşuna geçiyorum

bir şey kaçırdım galiba

hem de nasıl:)

bu markayla mahkemeliğim, ilk duruşma 16sında. hayırlısı olsun...

Bu konuyu eksiksiz okumuş ve bir çok yazarın düşüncelerini öğrenmiş biri olarak söylüyorum:
    "önce; mahalinizdeki servisi tanıyın! esnaf mı, doğru mu, dürüst mü? vakum var mı vakum!!!"

• quote:

Orijinalden alıntı: ersen_

quote:

quote:

bir şey kaçırdım galiba

Bu konuyu eksiksiz okumuş ve bir çok yazarın düşüncelerini öğrenmiş biri olarak söylüyorum:
    "önce; mahalinizdeki servisi tanıyın! esnaf mı, doğru mu, dürüst mü? vakum var mı vakum!!!"

Klima evde takılı sanırım, işte o zaman masraflar artacak.
    Mahkeme heyeti eve gelecek mübaşire kadar, iki araba tutacaksınız yada kiralayacaksınız.
    Bir başka gün bir veya iki defa bilirkişi olarak makine - iklimlendirme mühendisi eve gelecek ve bunların masrafını siz karşılayacaksınız.
    Mahkemeyi kazanırsanız hepsinin parasını geri alacaksınız.

En az 6 ay sürecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

quote:

quote:

bir şey kaçırdım galiba

Klima evde takılı sanırım, işte o zaman masraflar artacak.
    Mahkeme heyeti eve gelecek mübaşire kadar, iki araba tutacaksınız yada kiralayacaksınız.
    Bir başka gün bir veya iki defa bilirkişi olarak makine - iklimlendirme mühendisi eve gelecek ve bunların masrafını siz karşılayacaksınız.
    Mahkemeyi kazanırsanız hepsinin parasını geri alacaksınız.

En az 6 ay sürecek.

Yok ustam, dava açtıktan sonra fatura tutarı ulaştı bana, şu an diğer masraflar için devam ediyor. Bahsettiğiniz takılı olma durumunda geçerli, ben zamanında geri iade etmiştim.

Şu an o odada General var, salonda zaten LG vardı, soba gibi ısındık bu kış nazar değmesin.

Markadan ziyade "iş bilmez" servis(!) diyorum sadece.

• quote:

quote:

quote:

bir şey kaçırdım galiba

anladım teşekkür ederim. ama aldık artık kurdurmaktan başka çare malesef yok.
    klimaları kendime almadım. hali hazırda evimde 3 adet inverter klima var özellikle ilkinden olmak üzere hepsinden çok memnunum. 3 klimanında montajında vakumlama yapılmadı sordum gerek yok dediler ok dedim. tabi ağız sıcaklıklarını ölçtüm sıkıntı yoktu. tabi vakumlama yapılsaydı çok daha iyi olurdu ama bende üstelemedim.
    bana göre her markada sorun olacağı gibi samsungtada sorun yaşayanlar olacaktır. tüketim dünyasında en sorunsuz dediğiniz bir markayla bile çok büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. sırf klimayı yeni seri diye aldım. malesef 900 TL civarına sadece baymak ile arasında kaldım. az daha ekleyip yeni seri samsung almanın doğru olacağını düşündüm. forum dışında genel araştırma yaptığımda diğer markalardan daha kötü yoruma rastlamadım eski serisi ile bile.

bu arada 2. aldığım klima arıza yapmıştı servisi aradım ertesi gün geldiler arızayı teshiş ettiler anakart arızalanmış değişmesi gerekiyor yeni klima olduğundan ellerinde yokmuş sipariş edilecekmiş 1 hafta sonra geldiler taktılar rica ettim gazı tamamen boşaltıp yeniden doldurdular.

• quote:

anladım teşekkür ederim. ama aldık artık kurdurmaktan başka çare malesef yok.
    klimaları kendime almadım. hali hazırda evimde 3 adet inverter klima var özellikle ilkinden olmak üzere hepsinden çok memnunum. 3 klimanında montajında vakumlama yapılmadı sordum gerek yok dediler ok dedim. tabi ağız sıcaklıklarını ölçtüm sıkıntı yoktu. tabi vakumlama yapılsaydı çok daha iyi olurdu ama bende üstelemedim.
    bana göre her markada sorun olacağı gibi samsungtada sorun yaşayanlar olacaktır. tüketim dünyasında en sorunsuz dediğiniz bir markayla bile çok büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. sırf klimayı yeni seri diye aldım. malesef 900 TL civarına sadece baymak ile arasında kaldım. az daha ekleyip yeni seri samsung almanın doğru olacağını düşündüm. forum dışında genel araştırma yaptığımda diğer markalardan daha kötü yoruma rastlamadım eski serisi ile bile.

bu arada 2. aldığım klima arıza yapmıştı servisi aradım ertesi gün geldiler arızayı teshiş ettiler anakart arızalanmış değişmesi gerekiyor yeni klima olduğundan ellerinde yokmuş sipariş edilecekmiş 1 hafta sonra geldiler taktılar rica ettim gazı tamamen boşaltıp yeniden doldurdular.

Hayırlısı olsun. İlk paragrafta yazdıklarınıza bu konunun yazarları oldukça tepkili, ustalar, servisler, işi bilenler. Düzgün çalışıyor olması ayrıca sevindirici.
    İkinci paragrafınıza kesinlikle katılıyorum, tamamen. Servis iş biliyorsa sorun da çözüyordur. Benimkiler beceremedi eline yüzüne bulaştırdı, sorun buraya kadar geldi. Diğer marka klimalarımda da benzer sorun çıksa servis kötüyse onlarda da başıma gelebilir/gelebilirdi. Siz kullanıyorken sıkıntı yok da arkadaşlarınızda ne olur ne olmaz diye vakumu istesinler yine de. Güle güle kullansınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Merhaba.

Annem net 125 m2 lik ısıtma sistemi olmayan mülkiyeti kendine ait 3+1 evde tek başına oturuyor. Evin hiç yalıtımı yok ve kış aylarında evin içi aşırı soğuk oluyor. 16 dairelik apartmanda 4 daire oturduğu için haliyle soğuğun etkisi artıyor. Ve açık cepheye bakıyor. İnsan sobalı odadan çıkıp wc ye gitmek istemiyor haliyle

Sobayla uğraşamıyor artık. Kış ayları için hal çaresi arıyoruz. Kalorifer yaptırmak istiyorum fakat evde hiç tesisat yok. Kısaca her yer kazılacak borular geçecek, üzeri parke ile kapatılacak, apartman altında açık oto garajı var, buraya 25 m2 lik bir oda yaptırıp otomatik yüklemeli kazan ve kömür deposu yeri düşünüyorum. Bu odanın yanından da 5 kat yükselmesi gereken baca örmeye müsait yeride var. Fakat bu çözüm bana çok yorucu geliyor. Kışın kazanı yakacak düzgün adam bulmak ve benim anneme 20 km lik mesafede oluşumda kalorifer çözümünün ne derece doğru olacağı hususunda kararsız kalıyorum.

Ev büyük ve her yerin ısınmasını istediğimiz için klima sistemi ile bu işi nasıl çözebilirim ?

Evin genel yerleşimini, odaların biçimini, annenizin evdeki odaları kullanımını; mümkünse krokili olarak verebilirseniz oraya en uygun şekli bulmaya çalışabiliriz.
    Buraya olmuyorsa mail ile de yollayabilirsiniz.

Annenizi bu yaşta kalorifer pisliğiyle uğraştırmayın, verin eline bir kumanda otursun yerinde

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Basit şekilde krokiyi çizdim. m2 leri belirttim. Kırmızı çarpı işareti Annemin ev içinde en çok zaman harcadığı ve kullandığı bölümlerdir.

İlk mesajımda da yazdığım gibi hayli soğuk oluyor ev.

2. katta daire.

Mutfak tarafına bakan cephe komple açık arazidir.

En mantıklı şekilde çözüm önerisi aramaktayım. Klima fiyatı önemli değil. Kaliteli marka olmalı. Zaten kalorifer + parke + baca için 16-17 bin TL bütçe ayırmıştım.

Validem rahatsızlığından dolayı sıcağı sever !

ISI POMPASI DA OLABİLİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 10 Nisan 2013; 17:13:16 >

• Isı pompası koyulacak yer olmaz mı bu daireye acaba? Bir de çok kırıp dökmeden yerden ısıtma parke altına...
  • quote:

Isı pompası koyulacak yer olmaz mı bu daireye acaba? Bir de çok kırıp dökmeden yerden ısıtma parke altına...

Isı pompasınıda araştırdım epeyce, koyacak yerimizde var ama ayırdığım bütçenin 1,5 katı çıkıyor. Aslında ısı pompası için fikirlerinizide alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilocrom -- 10 Nisan 2013; 17:13:59 >
  • Bendeki GODZİLLA da bu işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogen -- 10 Nisan 2013; 17:17:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogen

güzel cihazmış. ilk çalıştırma ve kapanma vs. videosu çekebilirmisiniz? iç-dış için. ilk kalkış ve kapanırken

• Kalkarken veya kapanırken seste herhangi bir değişim yok aynı ses fakat sıcaktan soğuğa geçerken öylebir Foooooossssss diye bi ses çıkarıyorki ne oluyo diyor insan
  • Gerçek klima sistemi budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

emme sen gene buranın son noktasını alırsın işeen öyle gelürse shasshmam hadi alarko hat ayaptı hütachüdemü hata yaptuuu biraz daha gorgüsüzlük edip güzel bir davulcu gif veya video bulacağıdım ama bulamadım

ya sen adamı alıp tüm uzayı gezdirip geri getirmeye bayılıyorsun

yaw bana ne kardeşim eskiden şuymuş buymuş ,oturmuş bir standart var ve bu standarta göre

ısıtma değeri için : COP

soğutma değeri için :EER

terimleri kullanılıyor illa haklı olabilmek için bir amerika turu atıp geliyorsun

hadi o zaman gir bir internet satış sitesine ve her ikisi içinde COP yazsın ve sen anla bu klimanın ısıtma ve soğutma performansını

gidip ucube ucube tipleri mesajına ekleyip getiriyorsun ,yani o şekilde yapınca millet iknamı olacak sanıyorsun

biz işin mühendisliğine bakmıyoruz ,bizi ilgilendiren kaç btu olduğu ve EER-COP değerleri nedir ona bakıyoruz ve bize bu yeterli geliyor ama sen kulağını hep tersten göstermeye bayılıyorsun :)

milletin kafasını allak bullak ediyorsun ,az buçuk klima işini öğrenen kişileri tepe takla edip bırakıyorsun

bak yine kızdım

bana bu tarz mesaj yazma sevmediğimi biliyorsun ve mühendislik türü mesajlarına da bundan sonra cevap vermeyeceğim haberin olsun

yetti be

yok kılcalmış ,yok pam miş bana ne kardeşim pamı pumu klimamı yapıyoruz yoksa klima mı alıyoruz belli değil

ona bakarsan arabalarda beygir geçmez kw geçer ama biz kaç beygir ona bakıyoruz,kaç kişi kw ı çevirip beygiri bulacak ,yine kaç kişi klimanın kw/h hesabını yapıp eer-cop değerini bulacak

inan artık konular sayende çorba oldu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

emme sen gene buranın son noktasını alırsın işeen öyle gelürse shasshmam hadi alarko hat ayaptı hütachüdemü hata yaptuuu biraz daha gorgüsüzlük edip güzel bir davulcu gif veya video bulacağıdım ama bulamadım

ya sen adamı alıp tüm uzayı gezdirip geri getirmeye bayılıyorsun

yaw bana ne kardeşim eskiden şuymuş buymuş ,oturmuş bir standart var ve bu standarta göre

ısıtma değeri için : COP

soğutma değeri için :EER

terimleri kullanılıyor illa haklı olabilmek için bir amerika turu atıp geliyorsun

hadi o zaman gir bir internet satış sitesine ve her ikisi içinde COP yazsın ve sen anla bu klimanın ısıtma ve soğutma performansını

gidip ucube ucube tipleri mesajına ekleyip getiriyorsun ,yani o şekilde yapınca millet iknamı olacak sanıyorsun

biz işin mühendisliğine bakmıyoruz ,bizi ilgilendiren kaç btu olduğu ve EER-COP değerleri nedir ona bakıyoruz ve bize bu yeterli geliyor ama sen kulağını hep tersten göstermeye bayılıyorsun :)

milletin kafasını allak bullak ediyorsun ,az buçuk klima işini öğrenen kişileri tepe takla edip bırakıyorsun

bak yine kızdım

bana bu tarz mesaj yazma sevmediğimi biliyorsun ve mühendislik türü mesajlarına da bundan sonra cevap vermeyeceğim haberin olsun

yetti be

yok kılcalmış ,yok pam miş bana ne kardeşim pamı pumu klimamı yapıyoruz yoksa klima mı alıyoruz belli değil

ona bakarsan arabalarda beygir geçmez kw geçer ama biz kaç beygir ona bakıyoruz,kaç kişi kw ı çevirip beygiri bulacak ,yine kaç kişi klimanın kw/h hesabını yapıp eer-cop değerini bulacak

inan artık konular sayende çorba oldu :)

abariii nebiçim kızmış ehtiyar en üstet inverter konusundan önce baksaydım keşki şimdi gene gızıcak.
    yahu ne kızıyorusun zaten moralim bozuk şu mailine bak kızdırma beni. iki saat ora ağladım sana keşek dah önce faoruma baksaymışım.

ne var şindi burda kızıcak mesajın aslı bu linkte gözlüklü adamamı kızdın

e abi sen iddia ediyorsun:)) altta kaldın vs derken ben kızıyormuyum ayrıca hunilere vs:))

ben sadece cop yazılmasında problem olmayacağını söyledim gerçekten eskidende öyleymiş işte.

bu resimide örnek verdim. dedim hadi alarko hata yaptı ama hitachide öyle yazmış dedim iyice kızmışsın dahada çok kızıcan şimdi biliyorum ama ne alakaki klima yapmaya uğraşmak öyle olsa oku mailimi.. kendi klimamı kendim yapardım heralde. evle çekişip duruyorum

• quote:

Komutan kendisinin kafası da allak bullak bunun ,sap ile saman,ot ile çöpü karman karış ettiriyor.Adama eşşeğini kaybettirip ,sonrada buldurunca sevindiriyor.Takılma sen buna.

Ulen köylü o belge diye koyduğun sadece Türkçe bir broşür. Hıtachi bizzat mı hazırlamış.Bu broşürleri hazırlayanlar reklam ajansları ,adamlar kopyala yapıştır yapıyorlar.Kontrol edende dikkat etmemiş demek ki .Biz ne kataloğlar gördük kapasiteler yanlış,ölçüler yanlış.ağırlıklar yanlış.Buna kedi kedi olalı bir fare tuuttu,ama onunda kuyruğu kopmuşşşşş..

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Komutan kendisinin kafası da allak bullak bunun ,sap ile saman,ot ile çöpü karman karış ettiriyor.Adama eşşeğini kaybettirip ,sonrada buldurunca sevindiriyor.Takılma sen buna.

Ulen köylü o belge diye koyduğun sadece Türkçe bir broşür. Hıtachi bizzat mı hazırlamış.Bu broşürleri hazırlayanlar reklam ajansları ,adamlar kopyala yapıştır yapıyorlar.Kontrol edende dikkat etmemiş demek ki .Biz ne kataloğlar gördük kapasiteler yanlış,ölçüler yanlış.ağırlıklar yanlış.Buna kedi kedi olalı bir fare tuuttu,ama onunda kuyruğu kopmuşşşşş..

ne kedisi kuyruğu len kıl. kocasutaya mehalefet yazma benim kadar çekişenmi var kocustayla kıl adam ne gördüysek onu yazdık hitachide soğutmada eer yazılacak değerler cop yazmış ısıtmayada cop yazmış. ama aynen kocaustanın dediği gibide aynı anda ikisinede eer de yazmış. eskiden hem eer hemide cop olarak kullnılabiliyordu demişti kocausta. zaten onun yazısından sonra tekrar dikkatimi çekti büyüttüm o konuyu. şimdi bana hitachi ile alarkoya yazımı yazdırcanız. imidaaatattt kocausta yetişşşş neyazarsanız yazın artukun işim var benim klimalacam ben

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Merhaba.

Annem net 125 m2 lik ısıtma sistemi olmayan mülkiyeti kendine ait 3+1 evde tek başına oturuyor. Evin hiç yalıtımı yok ve kış aylarında evin içi aşırı soğuk oluyor. 16 dairelik apartmanda 4 daire oturduğu için haliyle soğuğun etkisi artıyor. Ve açık cepheye bakıyor. İnsan sobalı odadan çıkıp wc ye gitmek istemiyor haliyle

Sobayla uğraşamıyor artık. Kış ayları için hal çaresi arıyoruz. Kalorifer yaptırmak istiyorum fakat evde hiç tesisat yok. Kısaca her yer kazılacak borular geçecek, üzeri parke ile kapatılacak, apartman altında açık oto garajı var, buraya 25 m2 lik bir oda yaptırıp otomatik yüklemeli kazan ve kömür deposu yeri düşünüyorum. Bu odanın yanından da 5 kat yükselmesi gereken baca örmeye müsait yeride var. Fakat bu çözüm bana çok yorucu geliyor. Kışın kazanı yakacak düzgün adam bulmak ve benim anneme 20 km lik mesafede oluşumda kalorifer çözümünün ne derece doğru olacağı hususunda kararsız kalıyorum.

Ev büyük ve her yerin ısınmasını istediğimiz için klima sistemi ile bu işi nasıl çözebilirim ?

Evin genel yerleşimini, odaların biçimini, annenizin evdeki odaları kullanımını; mümkünse krokili olarak verebilirseniz oraya en uygun şekli bulmaya çalışabiliriz.
    Buraya olmuyorsa mail ile de yollayabilirsiniz.

Annenizi bu yaşta kalorifer pisliğiyle uğraştırmayın, verin eline bir kumanda otursun yerinde

Basit şekilde krokiyi çizdim. m2 leri belirttim. Kırmızı çarpı işareti Annemin ev içinde en çok zaman harcadığı ve kullandığı bölümlerdir.

İlk mesajımda da yazdığım gibi hayli soğuk oluyor ev.

2. katta daire.

Mutfak tarafına bakan cephe komple açık arazidir.

En mantıklı şekilde çözüm önerisi aramaktayım. Klima fiyatı önemli değil. Kaliteli marka olmalı. Zaten kalorifer + parke + baca için 16-17 bin TL bütçe ayırmıştım.

Validem rahatsızlığından dolayı sıcağı sever !

ISI POMPASI DA OLABİLİR.

Öncelikle toplam alan 125 m2 yakın.Buraya ısı pompası için ayırdığınız bütçe ile çıkarmak zor.Size 16 kw lık önerebilirler ama bence yetmez.Çok iyi izalasyon olası lazım.24 saat kullamanız gerekli. Komplike bir sistem için VRF sistem düünüle bilir.Ama tadilat gerekli.Rakam ise yine 25 000 TL leri bulur. Bunun dışında 3-4 tane inverter ile çözüm olabilir. adet 12 lik ,2 adet 9 luk la sürekli kullanımda aylık ısıtma için yaklaşık 1000 kw lık bir tüketiminiz olur.Yani 350 TL lerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 10 Nisan 2013; 23:33:33 >

• 
Sayfa: önceki 10761077107810791080
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.