Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1077. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Levent851 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
57.249
Cevap
703
Favori
4.432.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10751076107710781079
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cluwa

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Bugün ME MSZ-GE 25 VA 9000 BTU klima montajı yapıldı.
    Servis her şeyi ile güzel ilgilendi.Yaklaşık 35 dakika vakum yapıldı.Kaçak kontrolu yapıldı.
    Her şeyi itina ile yaptılar . 2.750.- Nakit aldım ve hakettiğini düşünüyorum.
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

hayırlı olsun güle güle kullanınız keratanın krom ayakları nasılda burdayım diyor

Malzeme kalitesi olarak gayet başarılı.Alt drenaj tablasına baktım
    su akışkanlığı için mükemmel akıntılı form verilmiş.Petek ebatları genişletilmiş
    ısı alışverişi için çok seri olmuş.Ve birçok yeri krom kaplı.Saygılar.

• Buradan MAT 35 arkadaşa yönlendirmeleri için teşekkür ediyorum.
    Doğru seçim olduğundan %100 eminim.Montajdan sonra kaliteyi gördüm.
    Saygılar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Servis her şeyi ile güzel ilgilendi.Yaklaşık 35 dakika vakum yapıldı.Kaçak kontrolu yapıldı.

hayırlı olsun güle güle kullanınız keratanın krom ayakları nasılda burdayım diyor

su akışkanlığı için mükemmel akıntılı form verilmiş.Petek ebatları genişletilmiş

Sizi de takip ediyorum.Mizah anlayışınızı da başarılı buluyorum.
    Bu vesile ile de bir çok konuya aydınlık getiriyorsunuz.Aynı zamanda neşeli bir alan oluyor.
    Saygılar.

• Kemal 14
    Mat 35
    9Köy
    Mbirol
    Kocausta
    Sizler buranın tadı tuzusunuz.Sizler olmazsanız buranın tadı tuzu olmaz.
    Hepinize saygılar.

Not:Belirtme gereği hissettim,sizlerin sayesinde bir ürün seçimi yaptım, kafam rahat ve mutlu oldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

Orijinalden alıntı: orphanage

ha nedir bu isimlere takma anlmadım neymiş pam pwm yani bütün markalar bu isimlrimi kulanmak zorunda eğer bunlar yoksa diğerleir kötümü

mesela hştachi premium dandikmi 9000 cihazı 4000 tl civarı aa ama bunda pwm yok tu kakamı

mesela fujitsu başka isim kulanıyor İPAM - ALLDC - VPAM Canavar gibide klima adam o olaya başka isim koymuş yok wefendim pwm olmazsa olmazmış oldu gözlrim doldu

VRV ismini daıkın kendine lisanlamış ee diğerleri ne yapacak havayamı bakacak onlarda VRF diyor yani isme takılma nedir anlamadım

carrier benim gözüme arçelik gibi, arçelikde isim alıp isim satıyor klimayı bulan caiier ortada yokki toshiba pahalı gelene bunu satalım diye çıkarılan cihaz

kötü değil tabii ama öylede göklee çıkarılcak cihaz değil

benim aldığım bilgiye göre vrv/vrf işine en çok önem veren firmaların başında alarko geliyor o zaman daikin de alarko ya kullandırmasın

bu işte tek suçlu 9 köy çünkü o tutturdu bir pam nedir pwm nedir diye ortalığı karıştırdı ama şimdi yağ gibi üste çıkmaya çalışıyor

bir defa klima sistemlerini çok iyi bilmeden sadece bir veya birkaç firmanın uyguladığı sistemi anlatırsak yanlış yönlendirme yapmış oluruz,belki diğerinin uyguladığı çok daha üstün bir sistem vardır ,işte bunu bilmeden bak şu firma bunları koymuş vaaaww demek çok komik olabilir

biz klima üretmeyeceğimize göre bırakalım onlar düşünsün ,bizi ilgilendiren cihazın performansı ,kalitesi,servis ve desteği

ama 9 köy bu işe bu kadar çok girdiğine göre Türk malı bir klima üretecek galiba :)

aman aman pam-pwm yi çözeceğim diyene bak nasılda kıvırtıyor madem alt bilgin yoğusa sen nediye çözeceğim diyorsun. dimezlermi adama ehtiyar bu arada burdan kısaca işliyim alarko etiket değerlerini yazarken ısıtma için de cop yazmış ,soğutma içinde demişsin. bunun esas durumu buymuş gibi anlamıştım zamanında. yanlız eer deki göstergede cop. coptaki göstergede cop komik oldu birazda üst üste yazdığımdan dolayı. hatta hitachi ısıtma değerinede farklı olarak eer olarak yaklaşmış btu saat cinsindende vermiş tablosunda.

aslında diğer firmaalrın coğuda soğutmadada bu terimi kullanıyor ama çok fazla göz önüne gelmiyor. https://store.donanimhaber.com/cf/d4/5a/cfd45a2f57cff7f6bf61862b15bee24a.jpg hitachi tablosun abak dah güzel çözersin belki. resim çok büyük ufaltınca yazılar bozuluyor o açıdan link olarak verdim. durya kafam durdu gene birde simage yapim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sizi de takip ediyorum.Mizah anlayışınızı da başarılı buluyorum.
    Bu vesile ile de bir çok konuya aydınlık getiriyorsunuz.Aynı zamanda neşeli bir alan oluyor.
    Saygılar.

estağfirullah kardeşim. teşekkür ederim sahsım adına bilzerinde sizlerden farkı yok elimizden geldiğince kullnıcılıklarımızı anlatıp yeardımcı olmaya çalııyoruz. birazda dediğiniz gibi neşe katmaya çalışıyoruz.

• Hayırlı olsun, güzel sağlıklı günlerde kullanmanız dileğimle.
  • quote:

Kemal 14
    Mat 35
    9Köy
    Mbirol
    Kocausta
    Sizler buranın tadı tuzusunuz.Sizler olmazsanız buranın tadı tuzu olmaz.
    Hepinize saygılar.

Not:Belirtme gereği hissettim,sizlerin sayesinde bir ürün seçimi yaptım, kafam rahat ve mutlu oldum.

sizlerde çok sağolun ama bazıları bizi pek sevmiyor :)

klimanız hayırlı olsun ,kendim için düşündüğüm ama malum emekli maaşı yetmediğinden alamadığım bir klima aldınız ,benim yerime güle güle kullanın :)
  • quote:

aman aman pam-pwm yi çözeceğim diyene bak nasılda kıvırtıyor madem alt bilgin yoğusa sen nediye çözeceğim diyorsun. dimezlermi adama ehtiyar bu arada burdan kısaca işliyim alarko etiket değerlerini yazarken ısıtma için de cop yazmış ,soğutma içinde demişsin. bunun esas durumu buymuş gibi anlamıştım zamanında. yanlız eer deki göstergede cop. coptaki göstergede cop komik oldu birazda üst üste yazdığımdan dolayı. hatta hitachi ısıtma değerinede farklı olarak eer olarak yaklaşmış btu saat cinsindende vermiş tablosunda.

aslında diğer firmaalrın coğuda soğutmadada bu terimi kullanıyor ama çok fazla göz önüne gelmiyor. hitachi tablosun abak dah güzel çözersin belki. resim çok büyük ufaltınca yazılar bozuluyor o açıdan link olarak verdim. durya kafam durdu gene birde simage yapim.

çözemediğimi kim diyor :)

ya inan önceleri mesajları ben fazla okumadan cevap verirdim şimdi sen aynısını yapıyorsun,benim bahsettiğim hitachi de ki gibi bir olay değil

adamlar eer yazmayı unutmuşlar her ikisine de cop deyip vermişler ve bu güne kadarda kimse fark etmemiş :)

al bak aşağıya ekliyorum ama bu defa daha iyi incele :)

eer yazan yer varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 9 Nisan 2013; 20:57:47 >

• quote:

quote:

aslında diğer firmaalrın coğuda soğutmadada bu terimi kullanıyor ama çok fazla göz önüne gelmiyor. hitachi tablosun abak dah güzel çözersin belki. resim çok büyük ufaltınca yazılar bozuluyor o açıdan link olarak verdim. durya kafam durdu gene birde simage yapim.

ya inan önceleri mesajları ben fazla okumadan cevap verirdim şimdi sen aynısını yapıyorsun,benim bahsettiğim hitachi de ki gibi bir olay değil

adamlar eer yazmayı unutmuşlar her ikisine de cop deyip vermişler ve bu güne kadarda kimse fark etmemiş :)

eer yazan yer varmı

gene çözememişsin ehtiyar cop genel olarak her iksi içinde kullanılır demek sitemiştimde biraz kIbarca söyliyim dediydimdi hala hunili kklkdarolu resmini arıyom

• quote:

quote:

quote:

eer yazan yer varmı

gene çözememişsin ehtiyar cop genel olarak her iksi içinde kullanılır demek sitemiştimde biraz kIbarca söyliyim dediydimdi hala hunili kklkdarolu resmini arıyom

al ben senin hunini getirdim güle güle kullan ,için içini yiyor demi altta kaldım diye

cop değerleri hem ısıtma da hemde soğutmada olur he gulum sen öyle diyorsan öyledir ama ne hikmetse eurovent soğutma için eer demiş ve ona göre ,ısıtma için cop demiş ve ona göre değerlendirme yapmış ,nedense ... ????

ya seninle atışırken bende kendimi kaptırıyorum ,huni resmi biraz fazla itici olmuş o nedenle sildim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 10 Nisan 2013; 0:53:43 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

eer yazan yer varmı

al ben senin hunini getirdim güle güle kullan ,için içini yiyor demi altta kaldım diye

cop değerleri hem ısıtma da hemde soğutmada olur he gulum sen öyle diyorsan öyledir ama ne hikmetse eurovent soğutma için eer demiş ve ona göre ,ısıtma için cop demiş ve ona göre değerlendirme yapmış ,nedense ... ????

imidattt deli var deli.......

kocausta gel ağnat şu ehtiyara..........

• 9 köy alarko dan klima alacaksın galiba bakıyorum da toz kondurmuyorsun

al al bence çok güzel olur

adamları ab.ye bile şikayet edersin sana klima sattıklarına bin pişman olurlar ,hatta çoğu o yukarıdaki huniyi giyerse şaşmam :)

hep yeni bir icat peşindesin

9 binlik klima ile tüm evi ısıtmak gibi

eer-cop terimini teke indirip sadece cop yapmak gibi

pam nedir pwm nedir ,yok kılcal nedir gılçık nedir

yurtdışında bazı sitelerde sadece cop yazıyormuş,he ya onlarda karnıyarık yemeği yok diye bizde yok diyelim o zaman :)

vs.vs.vs.

ya madem bir icat peşindesin o zaman yap bir tane yerli klima da bir şeye benzesin,millet olanı nasıl daha iyiye görürebilirim diye kafa patlatırken bizim 9 köy süper zekasıyla olmayanı oldurmaya çalışıyor ve daha bu güne kadar bu tür konularda üstüne başka birini de tanımadım

• quote:

9 köy alarko dan klima alacaksın galiba bakıyorum da toz kondurmuyorsun

al al bence çok güzel olur

adamları ab.ye bile şikayet edersin sana klima sattıklarına bin pişman olurlar ,hatta çoğu o yukarıdaki huniyi giyerse şaşmam :)

hep yeni bir icat peşindesin

9 binlik klima ile tüm evi ısıtmak gibi

eer-cop terimini teke indirip sadece cop yapmak gibi

pam nedir pwm nedir ,yok kılcal nedir gılçık nedir

yurtdışında bazı sitelerde sadece cop yazıyormuş,he ya onlarda karnıyarık yemeği yok diye bizde yok diyelim o zaman :)

vs.vs.vs.

ya madem bir icat peşindesin o zaman yap bir tane yerli klima da bir şeye benzesin,millet olanı nasıl daha iyiye görürebilirim diye kafa patlatırken bizim 9 köy süper zekasıyla olmayanı oldurmaya çalışıyor ve daha bu güne kadar bu tür konularda üstüne başka birini de tanımadım

bak abi, şindik burraya bir alıntı daşıdımm

bu arada ağzına sağlık abi çok sevindirik oldum kemal 14 ü bir kızdırayım malbuşmuş magrebi gibi

bu sözüde kocaustay söyledimdi inverter bölümünde.

kemal14, abi nerdesin goremiyorum

ne örim yahu sana ahan

burdada didük ağnamadın. hitachinin tam listesini yayınladık. bak kocaustta ne yazmısh.. fark vaMI

kocaustadan aluntudurrr

COP sadece klima ısı hesaplarında değil, başka alanlarda da kullanılan yaygın bir verimlilik kısaltması.
    Hatta ilk zamanlar ısıtmada COP, soğutmada COP diye yazardı çoğu firma da. Bazıları da her ikisindekini EER diye.
    EER daha spesifik, sadece soğutma işlerinde kullanılan bir şey.
    Derinine girersek EER ve COP hesaplamasının mantıkları çok farklı da, uzun iş...

emme sen gene buranın son noktasını alırsın işeen öyle gelürse shasshmam hadi alarko hat ayaptı hütachüdemü hata yaptuuu biraz daha gorgüsüzlük edip güzel bir davulcu gif veya video bulacağıdım ama bulamadım

• 30 metrekare salona 18000'lik bi klima takalim diyoruz. ama okudukca kafa karisiyor. inverter olacagini anladim da, ne olacak anlayamadim. butce 25000 lira gibi. sorunsuz kullanim icin ne onerirsiniz? carrier - toshiba ayni mi ayrica?
  • Merhaba.

Annem net 125 m2 lik ısıtma sistemi olmayan mülkiyeti kendine ait 3+1 evde tek başına oturuyor. Evin hiç yalıtımı yok ve kış aylarında evin içi aşırı soğuk oluyor. 16 dairelik apartmanda 4 daire oturduğu için haliyle soğuğun etkisi artıyor. Ve açık cepheye bakıyor. İnsan sobalı odadan çıkıp wc ye gitmek istemiyor haliyle

Sobayla uğraşamıyor artık. Kış ayları için hal çaresi arıyoruz. Kalorifer yaptırmak istiyorum fakat evde hiç tesisat yok. Kısaca her yer kazılacak borular geçecek, üzeri parke ile kapatılacak, apartman altında açık oto garajı var, buraya 25 m2 lik bir oda yaptırıp otomatik yüklemeli kazan ve kömür deposu yeri düşünüyorum. Bu odanın yanından da 5 kat yükselmesi gereken baca örmeye müsait yeride var. Fakat bu çözüm bana çok yorucu geliyor. Kışın kazanı yakacak düzgün adam bulmak ve benim anneme 20 km lik mesafede oluşumda kalorifer çözümünün ne derece doğru olacağı hususunda kararsız kalıyorum.

Ev büyük ve her yerin ısınmasını istediğimiz için klima sistemi ile bu işi nasıl çözebilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: muyu61

30 metrekare salona 18000'lik bi klima takalim diyoruz. ama okudukca kafa karisiyor. inverter olacagini anladim da, ne olacak anlayamadim. butce 25000 lira gibi. sorunsuz kullanim icin ne onerirsiniz? carrier - toshiba ayni mi ayrica?

Kafanız karışır tabii, tavsiye sayfasında işin teknolojisini tartışıyoruz

Carrier ve Toshiba aynı fabrikanın aynı ana komponentleri kullanarak yaptığı klimalar.
    Daha doğrusu Carrier Gold, Toshiba SKV'nin bir versiyonudur, bu modeller fiyat-kalite-verimlilik olarak benim ilk önerim olur:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-carrier-53nqv050m-x-power-gold-fiyati,449082.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Merhaba.

Annem net 125 m2 lik ısıtma sistemi olmayan mülkiyeti kendine ait 3+1 evde tek başına oturuyor. Evin hiç yalıtımı yok ve kış aylarında evin içi aşırı soğuk oluyor. 16 dairelik apartmanda 4 daire oturduğu için haliyle soğuğun etkisi artıyor. Ve açık cepheye bakıyor. İnsan sobalı odadan çıkıp wc ye gitmek istemiyor haliyle

Sobayla uğraşamıyor artık. Kış ayları için hal çaresi arıyoruz. Kalorifer yaptırmak istiyorum fakat evde hiç tesisat yok. Kısaca her yer kazılacak borular geçecek, üzeri parke ile kapatılacak, apartman altında açık oto garajı var, buraya 25 m2 lik bir oda yaptırıp otomatik yüklemeli kazan ve kömür deposu yeri düşünüyorum. Bu odanın yanından da 5 kat yükselmesi gereken baca örmeye müsait yeride var. Fakat bu çözüm bana çok yorucu geliyor. Kışın kazanı yakacak düzgün adam bulmak ve benim anneme 20 km lik mesafede oluşumda kalorifer çözümünün ne derece doğru olacağı hususunda kararsız kalıyorum.

Ev büyük ve her yerin ısınmasını istediğimiz için klima sistemi ile bu işi nasıl çözebilirim ?

Evin genel yerleşimini, odaların biçimini, annenizin evdeki odaları kullanımını; mümkünse krokili olarak verebilirseniz oraya en uygun şekli bulmaya çalışabiliriz.
    Buraya olmuyorsa mail ile de yollayabilirsiniz.

Annenizi bu yaşta kalorifer pisliğiyle uğraştırmayın, verin eline bir kumanda otursun yerinde

• quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Merhaba.

Evin genel yerleşimini, odaların biçimini, annenizin evdeki odaları kullanımını; mümkünse krokili olarak verebilirseniz oraya en uygun şekli bulmaya çalışabiliriz.
    Buraya olmuyorsa mail ile de yollayabilirsiniz.

Annenizi bu yaşta kalorifer pisliğiyle uğraştırmayın, verin eline bir kumanda otursun yerinde

Evet bende annemi başta inşaat derdiyle ve sonrasında her kış kalorifer yakma derdi + pisliği + dumanıyla uğraştımak istemiyorum. Ev aşırı soğuk olduğu için klima ile ısıtamayız diye tedirginim.

Çok teşekkür ederim. Gün içinde krokiyi çizeceğim.

• fiyat sınırı 1000 TL olduğundan inverter düşünmedik.

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/air-conditioner/split-type/AQ09ESMNSTK

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=10169161

ereyondan 2 adet aldım tanıdıklarıma. umarım memnun kalırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tifosi41 -- 10 Nisan 2013; 13:08:23 >

• 
Sayfa: önceki 10751076107710781079
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.