Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1032. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.242
Cevap
703
Favori
4.432.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10301031103210331034
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

Orijinalden alıntı: muratcan1981

Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima inverter ALDIM bu gün montaj yapıldı

hayırlı olsun :)

teşekkür ederim bu klimayı gece kapatsam mı yoksa 24 saat çalışsamı avantajım olur acaba
  • quote:

quote:

quote:

Alarko Carrier 53 NQV 035M X-Power Gold Duvar Tipi Split Klima inverter ALDIM bu gün montaj yapıldı

teşekkür ederim bu klimayı gece kapatsam mı yoksa 24 saat çalışsamı avantajım olur acaba

Ben 24 saat hiç kapamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

quote:

quote:

Ben 24 saat hiç kapamam.

bu işin acemisiyim kusura bakmayın ideal derece kaç olmalı ve fan hızı eco modu sürekli açıkmı kalmalı
    birde benim klima salonda ne tam karşısında salon kapısı ve hol var,yatak odasının kapısıda hemen salon kapısının yanında,kapılar açık kullanıyorum şimdilik odaları ılıtıyor antalyada olduğım için ısınma konusunu bu şekilde halletmeyi düşünüyorum klimam 12000 lik alarko

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben 24 saat hiç kapamam.

bu işin acemisiyim kusura bakmayın ideal derece kaç olmalı ve fan hızı eco modu sürekli açıkmı kalmalı
    birde benim klima salonda ne tam karşısında salon kapısı ve hol var,yatak odasının kapısıda hemen salon kapısının yanında,kapılar açık kullanıyorum şimdilik odaları ılıtıyor antalyada olduğım için ısınma konusunu bu şekilde halletmeyi düşünüyorum klimam 12000 lik alarko

Ben bir odaya takılan klima ile diğer odaların ısıtılmasına karşıyım, mantıklı değil.
    Eco mod, dereceler, hepsi size göre olacak şeyler.
    Ben 23 derecede iyi ısınırım siz 25 derece bunu kimse bilemez, deneme yanılma ile doğruyu bulacaksınız.
    Klimanız alarko mu, carrier mi.

Flapları kışın aşağı, yazın yukarı tutun.
    Evden çıkarken ecoya alın, gece yatarken eco ya alın.
    Klimayı aldığınız alana göre kullanırsanız daha ekonomik olur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben 24 saat hiç kapamam.

bende hiç kapatmadan kullanıyordum ama 164 küsür fatura gelince vazgeçtim şimdi duruma göre çalıştırıyorum :)

misal evvel ki gün klimayı hiç açmadım ,dün sadece gece açtım ama bugün sürekli açık duruyor çünkü burada hava biraz soğudu

birol hoca ve mat35 arkadaş hiç kapatmadan çalıştırıyorlar ama ben duruma göre çalıştırıyorum ,faturaya etkisi oluyormu derseniz mutlaka oluyor

tahminim 12 binlik bir klima hiç kapanmadan çalışması ile arada kapatıldığında faturaya 20 tl. kadar yansıyacağı kanaatindeyim,bu sizin için önemli bir tutar değilse kapatmaya değmez ama bizim gibi emekli maaşı ile geçiniyorsanız o zaman benim kullandığım tarzı tavsiye edebilirim :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben 24 saat hiç kapamam.

estağfirullah herkes her konuda bilgili olacak diye birşey yok..

ısıtmada 22-24 en fazla 25 derece,soğutmada 23-26 iyidir...

fan orta hız olabilir diğer odalara da ılıklık verecekse yüksek olmalıdır..

eco modunun espirisi sizin ayarladığınız derecede 2 derece yukarı/aşağı değer seçmesidir... soğutmada 24 ayarladınız diyelim. eco modunda 26 ya ayarlar.. ısıtmada 24 ayarladınız diyelim 22 ye ayarlar ve fanı en düşüğe ayarlar tek anlamı budur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 16 Mart 2013; 20:10:56 >

• klima5505 kemal1414 Mat35 size teşekkürler sayenizde bir şey öğreniyorum ve öğrenmeye devam edeceğim
    aslında bu benim için geçici bir çözüm klimanın diğer odalarıda ısıtma yöntemini aslında bende onaylamıyorum ama seneye ev alıp kendi evime göre klima seçimi yapacağım şimdi kiracıyım o nedenle bu yolu seçtim sizlerin sayesinde inverter klimayı tercih ettim yoksa burdakilere kalsa beko aldıracaklardı hemde 18000 lik ayrıca burdan öğrendim vakum olayını ona göre servise yaptırdım 15 dk vakum teşekkür ederim bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için
  • quote:

klima5505 kemal1414 Mat35 size teşekkürler sayenizde bir şey öğreniyorum ve öğrenmeye devam edeceğim
    aslında bu benim için geçici bir çözüm klimanın diğer odalarıda ısıtma yöntemini aslında bende onaylamıyorum ama seneye ev alıp kendi evime göre klima seçimi yapacağım şimdi kiracıyım o nedenle bu yolu seçtim sizlerin sayesinde inverter klimayı tercih ettim yoksa burdakilere kalsa beko aldıracaklardı hemde 18000 lik ayrıca burdan öğrendim vakum olayını ona göre servise yaptırdım 15 dk vakum teşekkür ederim bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için

http://forum.donanimhaber.com/m_69410568/tm.htm

Burada kış için bir konu var onu bir okuyun önce.

• quote:

klima5505 kemal1414 Mat35 size teşekkürler sayenizde bir şey öğreniyorum ve öğrenmeye devam edeceğim

hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

• yaklaşık 1 yıldır sayfayı uğramıyorum.son alem nedir klima durumların?şu sıralar hangi marka/modeller revaçta?
  • Merhabalar arkadaslar;

nişanlım 9 m2 yatak odası için uygun fiyatlı klima alacak.
    900-950 TL arası.

Auer , Airfell , Mideanın fiyatları bu bütçeye uyuyor.
    İnverter gibi sessis olamazlar ama yatak odasında idare eder ses seviyesinde çalışırlar mı?
    sizin tavsiyeniz nedir?

Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti35 -- 17 Mart 2013; 12:12:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti35

Merhabalar arkadaslar;

900-950 TL arası.

İnverter gibi sessis olamazlar ama yatak odasında idare eder ses seviyesinde çalışırlar mı?
    sizin tavsiyeniz nedir?

Şimdiden teşekkürler

http://www.hepsiklima.com/asp/product/22538/MIDEA-VIDA-SERISI-9000-BTU-KLASIK-MODEL&view=2

ınverter gibi sesiz olmazlar, uykunuz çok hassas ise rahatsız olursunuz.
    Dur kalk yaptıkça genleşme sesi, gaz sesi, kartdan gelen tık tık sesleri bazılarını çıldırtabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 17 Mart 2013; 12:22:43 >

• Yatak odaları için önerilen azami ses seviyesi 30db. Ses seviye değerinden de genelde klimanın 1, 1.5 m uzağındaki ses seviyesi kasdediliyor. Diğer taraftan gündüz duyulmayan seslerin gece olunca daha rahatsız edici olduğu herkesin malumu. Araya bütçe problemi girince iş daha zorlaşıyor. Benim tesbit edebildiğim 850 lira civarında en düşük sesli on/off klima Samsung AQ09TSMN (uyku modunda 24db)
  • quote:

Merhabalar arkadaslar;

900-950 TL arası.

sizin tavsiyeniz nedir?

Şimdiden teşekkürler

İnverter Gibi Sessiz Olamaz...

Düşük Fanda Ses Rahatsız Etmeyebilir...

Airfel Green Serisi

http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/as09-0930r2.html

Midea R Serisi

MSRI-09HRN1

http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urunler&kid=140

Midea Vida

Midealarda fiyat yükseliyor biraz..: (

selamlar...

edit: link eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 17 Mart 2013; 15:29:20 >

• Değerli ustalardan tavsiye isteyeceğim.

Yer Bodrum Turgutreis. Yaz-Kış oturuyoruz. Salon için klima alacağız. Salon kapısı yok açık tarzda. Mutfakta açık mutfak. Kışın sadece misafir için salonu ısıtma amaçlı kullanacağız. Yazında yine aynı şekilde. Yoksa kışın oturma odasında yağlı radyatör işimizi görüyor. Yazında yüksekte kaldığı için esen bir yer. Balkonda oturuyoruz genellikle zaten.

1750-2250 arası kaliteli bir klima tavsiye edebilir misiniz?

Metre kare olarak tam emin değilim ama açık mutfağı dahil edersek 40 metre kare diyelim. Salon batıya bakıyor. Önü sağı ve solu açık. Doğu kısmı duvar sadece. Batı,kuzey ve güney kısımları açık. Tekrar ölçüp detaylı yazarım ama en azından marka, model ve BTU tavsiyesi alırsam çok sevinirim.

Yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Hayırlı olsun :) Yardım edebilydiysem ne mutlu bana :))

Selamlar...
  • quote:

quote:

quote:

O alet tam inverterdir, 7/24 kullanımda avantajını görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

Değerli ustalardan tavsiye isteyeceğim.

Yer Bodrum Turgutreis. Yaz-Kış oturuyoruz. Salon için klima alacağız. Salon kapısı yok açık tarzda. Mutfakta açık mutfak. Kışın sadece misafir için salonu ısıtma amaçlı kullanacağız. Yazında yine aynı şekilde. Yoksa kışın oturma odasında yağlı radyatör işimizi görüyor. Yazında yüksekte kaldığı için esen bir yer. Balkonda oturuyoruz genellikle zaten.

1750-2250 arası kaliteli bir klima tavsiye edebilir misiniz?

Metre kare olarak tam emin değilim ama açık mutfağı dahil edersek 40 metre kare diyelim. Salon batıya bakıyor. Önü sağı ve solu açık. Doğu kısmı duvar sadece. Batı,kuzey ve güney kısımları açık. Tekrar ölçüp detaylı yazarım ama en azından marka, model ve BTU tavsiyesi alırsam çok sevinirim.

Yardımlarınız için teşekkürler.

18 bin BTU bir klima yeterli olabilir.
    Soğutma oarak işiniz görülür, ama eğer mekan 2-3 katlıysa ve üst katlara hava akışı engelsiz ise ısıtma yapılamaz. daha büyük güçte olsa da.

Düz tip olarak şunlar olabilir:

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-airfel-as18-0925r2-turkuaz-gold-fiyati,425154.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-alarko-flair-flr-18-aa-fiyati,449071.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-ugur-uac-18-i-fiyati,756267.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-midea-msri-18-fiyati,797173.html

İnverter olarak ise 18 değil, 24'lük gerekir ki o bütçeyle alınacak mal yok.

• quote:

Merhabalar arkadaslar;

900-950 TL arası.

sizin tavsiyeniz nedir?

Şimdiden teşekkürler

oda zaten çok küçükmüş asla kalitesiz klimaya yanaşmayın çok pişman olursunuz ,gerekirse biraz taksiti fazla tutup iyi bir klima alın hele ki düz ve kalitesiz klimalara hiç yaklaşmayın

bu kadar küçük alanda hem sesinden uyuyamazsınız hemde hasta etme ihtimali çok yüksek

hatta 7000 btu bulursanız daha uygun olur aynı zamanda fiyatı da biraz düşebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 17 Mart 2013; 17:20:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: testereci

Yatak odaları için önerilen azami ses seviyesi 30db. Ses seviye değerinden de genelde klimanın 1, 1.5 m uzağındaki ses seviyesi kasdediliyor. Diğer taraftan gündüz duyulmayan seslerin gece olunca daha rahatsız edici olduğu herkesin malumu. Araya bütçe problemi girince iş daha zorlaşıyor. Benim tesbit edebildiğim 850 lira civarında en düşük sesli on/off klima Samsung AQ09TSMN (uyku modunda 24db)

samsung dan hiç memnun olanını görmedik hele ki yatak odasına asla tavsiye edilemez
  • 
Sayfa: önceki 10301031103210331034
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.