Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: oracal , oracal Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir (3 Mobil) - 11 Masaüstü4 Mobil
5 sn
57.245
Cevap
703
Favori
4.432.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: makoche

evimde vestel biox 18000 btu klima kullanıyorum, kullandığım oda 9.5 m2,odanın kapısını açık tutuyorum ,odanın açıldığı koridor ise 1,08 metre eninde 4,25 metre uzunluğunda(odanın karşısına koridorun dar tarafı geliyor), toplam 4,6 m2 ,bu koridorun sonunda ise 10,6 m2'lik bir hol var. vestel klima kışın genelinde 28-30 derece ısı ayarında bizi ısıtıyor ,ancak gürültüsünden şikayetçiyiz ve yeni klima almayı düşünüyorum, toshiba ras serisi ve alarko carrier klimalardan odaya uygun birini seçeceğim bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardım ve önerilerini bekliyorum.saygılarımla

iyi akşamlar sizin buraya 13000 btu toshiba ınverter klima yada 16000 btu klasik klima yeterlidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: sugarman***

MERHABA ARKADAŞLAR GECEN HAFTA İKLİMSADAN SHARP İNVARTER KLİMA ALDIM, İYİMİ YAPTIM? YOKSA BAŞKA MARKAMI ALMALIYYDIM KULANAN ARKADAŞLAR MEMNUNMU BU MARKA VE MODELDEN CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM

iyi yapmışsınız efendim iyi bir klimadır sharp gönül rahatlıgıyla kullanabilirsiniz

ama kaç metre yere ve yalıtımı nasıl bir odaya taktırdınız bunları yazmamışsınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: umutlu42

Araştırdık durduk bunca zaman.. Sharp inverter alayım dedim ama, geçen gün bir arkadaş yazmıştı, doğruymuş.. Sharp klimalar stoklarda kalmamış ve mart ayına kadar da gelmeyecekmiş..Artık bundan sonra, yaşadığım ilçede bayi ve servisi olmayan Panasonic ve mitsubishi electrik gibi diğer markalara yöneleceğiz..

dogru karar her üç klimada iyi markadır üçünden birini alın
  • enrico barti bey klimacımısınız?
  • bak şimdi cidden bende merak ettim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi art_SRY -- 28 Kasım 2006; 22:41:21 >
  • sharp invarter klimayı 11m'2 lik odaya taktım ama pencereler alaminyum ve tek cam tabanda kalebodur ve zemin kat ayrıca öyleden sonra güneş görüyo tek cepheden burda aldığım performans açıkçası düşük geldi bana ama yalıtım eksikliğine bağlıyorum.şuanda yine idare eder ama havalar daha soğunca ne olur bilemem ısıtırmı yoksa bişeyler yapmakmı lazım
  • şimdiden kapasite düşüklüğünü hissedebiliyosan ilerde sorun çıkaracagı açık farklı alternatiflere yönel bence ısı kayıplarını en aza indirmeye çalış
  • merhaba, modeli nedir? Yalıtım eksikliği etkiler. Oda sıcaklığı maksimum kaç dereceye çıkıyor. Birde ilk başlattığınızda 20 derece ile başlatıp sonra birer ikişer derece yükseltmeyi deneyin. kaça kadar çıkıyor. Oda kapısı sürekli açıkmı?

quote:

sharp invarter klimayı 11m'2 lik odaya taktım ama pencereler alaminyum ve tek cam tabanda kalebodur ve zemin kat ayrıca öyleden sonra güneş görüyo tek cepheden burda aldığım performans açıkçası düşük geldi bana ama yalıtım eksikliğine bağlıyorum.şuanda yine idare eder ama havalar daha soğunca ne olur bilemem ısıtırmı yoksa bişeyler yapmakmı lazım
  • şuanda dışarsı 6 derece iken içersini 28 dereceye kadar ısıtıyor.ancak sorun şuki klimanın uflediği nokta sıcak fakat odanın köşeleri özelikle ılık kalıyo benmi yanlış kullanıyorum bu klimayı yoksa
  • Buradaki arkadaşların tavsiyeleri ile 16 metrekare odaya panasonic invert. 9 btu aldım. Tecrubelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.
    Elbetteki performansını zamanla göreceğiz.
    Ancak türkçe kullanma klavuzu yok. En basit elektrikli aletlerin bile türkçe kullanma klavuzu varken fiyatı bir milyarı geçkin bir aletin türkçe kullanma klavuzunu niye yapmazlar anlamak gerçekten zor. (sitesinde de klavuz yok)
    mesela ısıtmaya sıcak başlatma özelliğinden bahsediliyor sitesinde fakat klima 2-3 dakika soğuk üfleyerek başlıyor. Fan hızını auto ya alsam da yine aynı. Acaba benim bilmediğim bir ayar mı var.
    bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • bende burayı okuyarak klima alan ve başı yananlardanım şimdiye kadar sadece okudum yazmadım hatamı yaptım evet hata yaptım hemde burayı okuyarak serviste çagırdım keşifte yaptırdım ama gene beni buldu bu ürün
    mitsubishi elektrik ismine hayır yok ne güzel daıkın alacaktım burada yok teba battı yk servisi yok yalanları ve ben almadım bunu aldım almaz olaydım arkadaşlarım daıkın aldı canavar gibi ısınıyorlar
    benim klimamın nesimi var nesi yokki ısıtmaya soguk hava üflerek başlıyor ,defrosta ve termostat yapıp durdumu fanı kapamıyor odayı istedigim dereceye asla şimdiye kadar getiremedi yok burada ınverter hemen ısıtmaz falan demişler tamamda daıkın niye istenilen ısıya getiriyor üç aşagı beş yukarı bu ben çözemedim birde buradabazı arkadaşlar yazmıştı yazılım dı,soguk üflemeydi ama bende kabahat elektrik mi sumu bari sa nın kini alsaydım sanki o elektriksiz ama geçti artık sadece buraya başıma geleni yazmaya geldim olduktan sonra

• quote:

sharp invarter klimayı 11m'2 lik odaya taktım ama pencereler alaminyum ve tek cam tabanda kalebodur ve zemin kat ayrıca öyleden sonra güneş görüyo tek cepheden burda aldığım performans açıkçası düşük geldi bana ama yalıtım eksikliğine bağlıyorum.şuanda yine idare eder ama havalar daha soğunca ne olur bilemem ısıtırmı yoksa bişeyler yapmakmı lazım

sayın sugarman burada yani izmir torbalıda biz seneledir sizin daha kötü şartlarınızdaki yerlere bu klimayı taktık ama bu tip şikayet hiç duymadık sizin klima sanırım en kötü ihtimalle 9000 btu ınveter dır bu buraya fazlasıyla yeter bence bir servisinizle görüşün sonrada yalıtımızı kontrol edin dışardan içeri pencere kenarlarından soguk havamı giriyor bunları önleyin

• Isı odaya düzgün yayılmıyor. sensör kendisine yakın sıcaklığa göre çalışıp, derecesine gelince duruyor. yelpaze yaparsanız belki biraz daha fark eder. ben bazı yerlerde klimanın altında birde normal fan çalıştırıp klimanın sıcaklığını dağıttıklarını görmüştüm. türk usülü işte. ama uç noktalarda ısı farkı olabilir. kalorifer veya soba yakılan yerlerde bile uç noktalar biraz daha serin. otomatik değil manuel ayarlayınca 28 derecenin üzerine çıkmıyormu?

quote:

şuanda dışarsı 6 derece iken içersini 28 dereceye kadar ısıtıyor.ancak sorun şuki klimanın uflediği nokta sıcak fakat odanın köşeleri özelikle ılık kalıyo benmi yanlış kullanıyorum bu klimayı yoksa
  • quote:

şuanda dışarsı 6 derece iken içersini 28 dereceye kadar ısıtıyor.ancak sorun şuki klimanın uflediği nokta sıcak fakat odanın köşeleri özelikle ılık kalıyo benmi yanlış kullanıyorum bu klimayı yoksa

klimanın montaj yeride önemli arkadaşım belkide buna dikkat etmek lazım siz bir buradan hemen yarın servisi çagırın sizin işinize onlar çare bulacaklardır eger sallarlarsa hemen iklimsa merkezi arayın size gerekli destegi saglarlar hayırlı geceler
  • quote:

sharp klimanızın flaplarını mümkün oldukça kışın aşagı gelecek şekilde ayarlayın desemde bu anlattıklarınız bana mantıklı gelmedi sizin ya klima montaj yerinizde bir hata var yada çok fazla ısı kayıplarınız var
  • enrico barti bey,

hem balıkesir hemde izmir torbalı klima işleriniz mesafe açısından çok yorucu olmalı herhalde, hangi klimalarla ilgilisiniz? Tanışalım.

quote:

Orjinalden alıntı: fan-kli

quote:

sayın sugarman burada yani izmir torbalıda biz seneledir sizin daha kötü şartlarınızdaki yerlere bu klimayı taktık ama bu tip şikayet hiç duymadık sizin klima sanırım en kötü ihtimalle 9000 btu ınveter dır bu buraya fazlasıyla yeter bence bir servisinizle görüşün sonrada yalıtımızı kontrol edin dışardan içeri pencere kenarlarından soguk havamı giriyor bunları önleyin

• quote:

Orjinalden alıntı: serencam

Buradaki arkadaşların tavsiyeleri ile 16 metrekare odaya panasonic invert. 9 btu aldım. Tecrubelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.
    Elbetteki performansını zamanla göreceğiz.
    Ancak türkçe kullanma klavuzu yok. En basit elektrikli aletlerin bile türkçe kullanma klavuzu varken fiyatı bir milyarı geçkin bir aletin türkçe kullanma klavuzunu niye yapmazlar anlamak gerçekten zor. (sitesinde de klavuz yok)
    mesela ısıtmaya sıcak başlatma özelliğinden bahsediliyor sitesinde fakat klima 2-3 dakika soğuk üfleyerek başlıyor. Fan hızını auto ya alsam da yine aynı. Acaba benim bilmediğim bir ayar mı var.
    bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

sayın serencam bey klimanızın mutlaka türkçe kullanma kulavuzu olması lazım getirici firmayla görüşürseniz size mutlaka bir tane gönderirler kanın geregi mutlaka türkçe kulavuz vermeleri gerekiyor
    ayrıca bu sene klimaların doguk üflemesi moda oldu hayret ediyyorum şimdi üst kata çıktım geldimkomşumda arçelik var o bile soguk hava üflemiyor ne ısıtmaya başlarken nede durunca bu bir hata olabilir ben şimdiye kadar bunu panasonicte hiç duymadımda görmedimde yeni modellermi böyle bir servisle görüşün hayırlı geceler

• quote:

Orjinalden alıntı: berete

bende burayı okuyarak klima alan ve başı yananlardanım şimdiye kadar sadece okudum yazmadım hatamı yaptım evet hata yaptım hemde burayı okuyarak serviste çagırdım keşifte yaptırdım ama gene beni buldu bu ürün
    mitsubishi elektrik ismine hayır yok ne güzel daıkın alacaktım burada yok teba battı yk servisi yok yalanları ve ben almadım bunu aldım almaz olaydım arkadaşlarım daıkın aldı canavar gibi ısınıyorlar
    benim klimamın nesimi var nesi yokki ısıtmaya soguk hava üflerek başlıyor ,defrosta ve termostat yapıp durdumu fanı kapamıyor odayı istedigim dereceye asla şimdiye kadar getiremedi yok burada ınverter hemen ısıtmaz falan demişler tamamda daıkın niye istenilen ısıya getiriyor üç aşagı beş yukarı bu ben çözemedim birde buradabazı arkadaşlar yazmıştı yazılım dı,soguk üflemeydi ama bende kabahat elektrik mi sumu bari sa nın kini alsaydım sanki o elektriksiz ama geçti artık sadece buraya başıma geleni yazmaya geldim olduktan sonra

sizin bu yazdıgınızda üzülecek bir şey yok geri verme hakkınızı kullanın ve geri verin eger beklediginiz performansı almadıysanız buraya yazıp bilgi vermişsiniz ama sizin asıl bilgi vereceginiz yer klimaplus onlarla irtibata geçin

• quote:

sayın serencam bey klimanızın mutlaka türkçe kullanma kulavuzu olması lazım getirici firmayla görüşürseniz size mutlaka bir tane gönderirler kanın geregi mutlaka türkçe kulavuz vermeleri gerekiyor
    ayrıca bu sene klimaların doguk üflemesi moda oldu hayret ediyyorum şimdi üst kata çıktım geldimkomşumda arçelik var o bile soguk hava üflemiyor ne ısıtmaya başlarken nede durunca bu bir hata olabilir ben şimdiye kadar bunu panasonicte hiç duymadımda görmedimde yeni modellermi böyle bir servisle görüşün hayırlı geceler

getiri firmanın bana kullanma klavuzu göndereceğinizi sanmıyorum çünkü sitesinde kullanma klavuzu diye link var fakat tıkladığınızda dökümana ulaşılamadı diyor site panatek. yani isteyene göndermekten önce yayınlamaları lazım ki herkes faydalansın. Soğuk üfleme konusunda servisin ne kadar faydası olur bilemiyorum çünkü servis kurmaya geldiğinde de soğuk üflemişti adam biraz bekliceksin dedi. En iyisi ben sitesine bir yazayım bunları. hayırlı geceler.

• quote:

Orjinalden alıntı: serencam

quote:

getiri firmanın bana kullanma klavuzu göndereceğinizi sanmıyorum çünkü sitesinde kullanma klavuzu diye link var fakat tıkladığınızda dökümana ulaşılamadı diyor site panatek. yani isteyene göndermekten önce yayınlamaları lazım ki herkes faydalansın. Soğuk üfleme konusunda servisin ne kadar faydası olur bilemiyorum çünkü servis kurmaya geldiğinde de soğuk üflemişti adam biraz bekliceksin dedi. En iyisi ben sitesine bir yazayım bunları. hayırlı geceler.

arkadaşım size kanun geregi vermek zorundalar bunun başka yolu yok bunu türkçe kullanma kulavuzsuz satamazlar siz direk bu firmayla görüşün inanın işe yarayacak telefon edin merkezlerine size hemen türkçe kulavuz gönderirler buna inanın panasonic türkiye bu konuda iyidir öyle baştan yılmayın iyi geceler sizede

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.