Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.246
Cevap
703
Favori
4.432.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gaz basıncı düşükse kompresörde aşırı ısınmaya neden olur. Ayrıca soğutma yağının akışkan tarafından kompresöre taşınması zorlaşır, sistemin çeşitli yerlerinde istenilmeyen yağ birikmeleri görülür. Bunun sonucunda kompresör yağ seviyesinin azalmasından kaynaklanan arızalar ile karşılaşılır. Kompresöre sıvı akışkan girmesi durumunda kompresör valflerinin zarar görüp, kompresör yağının sıvı akışkan tarfından dışarıya sürüklenmesi gibi olumsuzluklar ile karşılaşılır.
    Klimanın ısıtma ve soğutmasında sorun varmı? Yağ kokusu sürekli mi arada bir mi geliyormuş?. Klima 1 yılı geçti ise yağ ve gaz bakımı yapılmalı.

quote:

Orjinalden alıntı: as_hasan

slm millet girmeyeli uzun bir ara oldu bayaa

benimde bi sorum var arkadaşın başına gelmişti sorayım dedim klimadan arada bir hafif yağ kokusuna benzer bi koku geliyorsa önemli servislik bir sorun varmıdır yada sorun ne olabilir ? ( ART kardeş cevaplarsan sevinirim)

başlık bi yerden sonra kendini bilmez birisi ve fakeleri yüzünden çorba olmuş takip edemedim sorulmuşsa kusura bakma.

• arkadaşlar bir akrabam hitachi klima almaya niyetlendi 12 000 btu düz modeleri izmirde nerden alınır fiyatı nedir bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim
  • şirinyer avşar klimayı tavsiye edebilirim..
    tel:439 03 10 murat bey
    quote:

Orjinalden alıntı: sugarman***

arkadaşlar bir akrabam hitachi klima almaya niyetlendi 12 000 btu düz modeleri izmirde nerden alınır fiyatı nedir bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim
  • GRUP KLİMA - HITACHI BAYİİ

Ada Klima
    264/1 Sk. N.19/A Hatay - İzmir
    Tel No:0 232 256 32 82
    Faks No:0 232 256 38 36
    E-Mail:Adaklima@Mynet.Com
  • İki firma getiriyor. İPİ ve Grup klima. Grup klimanın getirdiği modeller daha iyi. İPİ yeni modeller getirecekti ama hala ses yok. Forumdan BLUESTREAM arkadaş iyice araştırıp Grup klimanın getirdiği Hitachi klima aldı. İpi'nin getirdiği eski modelleri sayfa 29 a yazdı. Kendisine PM den sorabilirsin.

http://www.grupklima.com/fiyatlar.html (www.alternatifklima.com)
    RAS / RAC 14 GH4- 11.949- 13.315- 1.225ytl peşin - Bonus 12 X 119=1.428ytl

Hitachiwww.ipi.com.tr (web sitesinde kuzey ülkelerinde satılan eski modeller var. Yeni sattıkları klimaları bile hala web sitesine koymamışlar.)
    ???

quote:

arkadaşlar bir akrabam hitachi klima almaya niyetlendi 12 000 btu düz modeleri izmirde nerden alınır fiyatı nedir bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim

• sayın beyim ben baştan başlıyayım dedim siz bana deli diyorsunuz bence sizde ?
    insan yeni bir yere geldimi baştan başlar agalara saygı geregi ben hayatımda tonbik görmedimki o yüzden o baştakiler klima aldımı sizce belki almamışlardır evlerinde gördünüzmü bence hayır herkesin evine buradan gidemezsiniz ışınlanarak belki ama hayat bu ve ya degil ama yaşam bu uzay farklı ama uzayda klima kullanılmaz orada oksiden yok ama dünyada var burası zıvanadan çıkmış birileri yüzünden biride?ya kış ne zaman gelecek buda muamma ntv buna yazıyor
  • quote:

En fazla 1100 ytl peşin. Bluestream arkadaşımız özlem klimadan almış karşıyakadan daha uyguna.
  • manisadaki işletmeme 35 adet klima almaya karar verdim ve baya bir araştırdım ama burayıda okuyordum bir arkadaşın tavsiyesi ile benim daha önceden kullandıgım klimalar daıkın oldugu için gene alayım dedim ama türkiyede sorunlu firmadan ötürü dediler,mitsubishi elektrik içinde burada ve başka sitelerde ,halkın agzında yazılım sorunu var kışın sguk üflüyor dediler ,panasonic içinse izmirde çogu satıcısı kapanmış yada firma degiştirmişlerdi ne satıldıgı nerde satıldıgı belli degil tamam izmir merkezlerini biliyorum gıda çarşısı ama bana yaygın olmasıda önemli gibi geldi sonu daıkına dönmesinden korktum ama insan başına gelmeden anlamazmış ya ben yinede manisadaki işyerime 35 kemalpaşadaki iş yerimede 15 izmir merkezede 5 klima alacaktım parayıda sokaga atmayım dedim.

diger markalarsa burada yerlere vurulmuş insan korkuyor

kısacası ben 5 tane klima aldım iş yerime taktırdım,daıkın,mitsubishi elektrik,panasonic,hitachi,toshiba,bir hafta öncede kardeşim arçelik aldı 3 tane evine kardeşim memnun ben degilim bu markaların bazılarından
    her ne kadar daıkın için iyi yazılmamış olsada burada daıkından ben memnun kaldım,mitsubishiden memnun kalmadım soguk üflüyor ilk kalkışta bunda sıcak kalkış yokmuydu vardı ama beni buldu herhalde,hitachide iyi panasonic -5 derecede çalışıyormuş onu geri veriyorum verebilirsem ama arkadaş alırım dedi,kardeşimin evindeki arçelik soguk hava üflemiyor bunası iş yanlış klimamı aldım sabancıdakimi iyiydi allahtan 45 klima birden almadık başımız yanacaktı servis laftan anlamaz,

birde burada bazı markalara hakarete varan yazılar yazılmış bence ayıp bunlarda ülkemizin insanlarının çalıştıgı firmalar buradan hakaret edilecegine firma ile görüşürsünüz olmazsa tüketici haklarına başvurursunuz yanlış yazılar olmuş cihazların özelliklerini yazarsınız alan alır almayan almaz ben şimdi ne yapacagım bütün klimalarımı daıkın ve hitachi alacagım küçük ofislerede burada aırfel iyi demişler o nasıl acaba memnun kalırmıyız onların takılacagı yerler bekleme salonu gibi yerler insanların geçici kullandıkları yerler olacak yada segmi alsam acaba ucuz klimalardan hangisini alsam şimdi kardeşiniz arçelik almış sizde ondan alın diyeceksiniz hayır benim agzım arçelikten çok yandı o yüzden o markaya çekinerek bakıyorum bana ucucz ama işimi görecek 5 klima lazım daıkın ve hitachiler dışında bunun hakkında bilgisi olan varsa sevinirim

büyük marka alırkende sadece markanın büyüklügüne degil servisin ve satıcının büyüklügünede bakın sinir olmayın iş malı alınca bitmiyor,asıl o zaman başlıyor bazen saglıcakla kalın

• Gürcan bey, yanlış hatırlamıyorsan sizin Çanakkale'de de işyeriniz vardı oraya da 25 tane alabilirsiniz? Sizin için para da sorun değil, akıl da.
  • çetin bey ne diyorsunuz ben serdal izmirde gıda işletmem var kemalpaşada anlayamadım sizi burayı okuyordumda herkese çatıyorsunuz lütfen terbiye sınırları içerisinde cevap bekliyorum
  • İzmir'deki şirketinizin ismin ve telefonunu verin bana.

quote:

Orjinalden alıntı: deser000

çetin bey ne diyorsunuz ben serdal izmirde gıda işletmem var kemalpaşada anlayamadım sizi burayı okuyordumda herkese çatıyorsunuz lütfen terbiye sınırları içerisinde cevap bekliyorum
  • png kardeşim baada klıma laım ama nasıl alınır bilmiyorum sende arıyorsun banada lazım odam 15 metre tavsiyeler neler arkadaşlarım kusura bakmayın bilgisayar kullanmayı bilmiyorum arkadaşların evinden yazıyorum bunuda 6 aydır alacagım bir kara vermedim yardımlar için bekliyorum
  • abiler benim babam anlamaz kusura bakmayın ben bakıyorum abilerim babam bize klima alacak ama dedigi gibi anlamıyoruz ne alalım babam işçi şöyle pahalı olanından degilde işimize yarayanından olsun ama işede yarasın sagolun
  • kaynamışpatates
    Uzaklaştırılmış
    ¥ gün kaldı.

1 Aralık 2006; 21:22:17

--------------------------------------------------------------------------------

png kardeşim baada klıma laım ama nasıl alınır bilmiyorum sende arıyorsun banada lazım odam 15 metre tavsiyeler neler arkadaşlarım kusura bakmayın bilgisayar kullanmayı bilmiyorum arkadaşların evinden yazıyorum bunuda 6 aydır alacagım bir kara vermedim yardımlar için bekliyorum

kaynamışpatates
    Uzaklaştırılmış
    ¥ gün kaldı.

1 Aralık 2006; 21:25:32

--------------------------------------------------------------------------------

abiler benim babam anlamaz kusura bakmayın ben bakıyorum abilerim babam bize klima alacak ama dedigi gibi anlamıyoruz ne alalım babam işçi şöyle pahalı olanından degilde işimize yarayanından olsun ama işede yarasın sagolun

arkadaşlar cevap bekliyorum beni sildiler ama yanlış anlamayın konu dışında kardeşim birine kötü laflar söylemiş sizlerin degerli yorumlaınız gerekli

• silinmiş uzaklaştırılmış kişilere cevap yazılmıyor arkadaşım burda konunun senle alakası yok bizim kendi aramızda öyle bir kararımız var
  • haline bak dertli çal gitarcı !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetins -- 2 Aralık 2006; 16:15:36 >

• quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

silinmiş uzaklaştırılmış kişilere cevap yazılmıyor arkadaşım burda konunun senle alakası yok bizim kendi aramızda öyle bir kararımız var
  • Art_SRY, bir fikrim geldi !

Acaba, bizde mi ikinci bir isimle mi girsek bu foruma, renklenir ortam? (Diğer arkadaşların bilmesi kaydıyla.)
  • Forumun tadı Gürcan Bey yüzünden maalesef kaçtı. Önceleri daha objektif davranıp,Gürcan Bey'e bu kadar yüklenmiyordum ama bu kadar farklı isimle,sanki farklı biriymiş gibi girip,sonra yok yeğenim,yok bilmem neyim girmiş demek bence insanları kandırmaktır. Bir takım sağlık sorunlarınızın olduğunu siz zaten kendiniz yazmıştınız,umarım bu sağlık sorunlarınız vücudunuzun üst kısımlarına da yayılmamıştır.
    Foruma yeni katılacak tüm arkadaşlar şunu iyi bilsinki mesaj adet sayısı 1 veya 10,20 civarı olan her şahıs potansiyel Gürcan bey olarak değerlendireleceğinden cevap yazılmayacak,dikkate alınmayacaktır. Belki Gürcan Bey de biraz değişir ve kendine gelir de sadece bildiklerini saçmalamadan ve başka nicklerle girmeden,kavga etmeden yazar. Aksi taktirde yakında bu sayfa saçma sapan yazılan yazılar,tartışmalar ve bir takım sorunu olan insanlar yüzünden okunmaz bir hal alacaktır.

Benim merak ettiğim bir şey var. Hakkaten bu isten anlayan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Acaba fan seviyesinin düşük ya da yüksekte olması klimanın yaktığı elektrik miktarını değiştirir mi?Dün her iki hızda da saatin dönme hızına baktım ve sanki bana bir fark yokmuş gibi geldi. Ama tabiiki üflediği hava miktarı her ikisinde de çok farklı. Bunu belli kaynaklarla örnekleyebilirseniz sevinirim.
    Bir de fan hızını otomatikte veya manuel olarak kullanmanın ne gibi farkı var? Hangisini önerirsiniz?
    Teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: BLUESTREAM

Forumun tadı Gürcan Bey yüzünden maalesef kaçtı. Önceleri daha objektif davranıp,Gürcan Bey'e bu kadar yüklenmiyordum ama bu kadar farklı isimle,sanki farklı biriymiş gibi girip,sonra yok yeğenim,yok bilmem neyim girmiş demek bence insanları kandırmaktır. Bir takım sağlık sorunlarınızın olduğunu siz zaten kendiniz yazmıştınız,umarım bu sağlık sorunlarınız vücudunuzun üst kısımlarına da yayılmamıştır.
    Foruma yeni katılacak tüm arkadaşlar şunu iyi bilsinki mesaj adet sayısı 1 veya 10,20 civarı olan her şahıs potansiyel Gürcan bey olarak değerlendireleceğinden cevap yazılmayacak,dikkate alınmayacaktır. Belki Gürcan Bey de biraz değişir ve kendine gelir de sadece bildiklerini saçmalamadan ve başka nicklerle girmeden,kavga etmeden yazar. Aksi taktirde yakında bu sayfa saçma sapan yazılan yazılar,tartışmalar ve bir takım sorunu olan insanlar yüzünden okunmaz bir hal alacaktır.

Benim merak ettiğim bir şey var. Hakkaten bu isten anlayan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Acaba fan seviyesinin düşük ya da yüksekte olması klimanın yaktığı elektrik miktarını değiştirir mi?Dün her iki hızda da saatin dönme hızına baktım ve sanki bana bir fark yokmuş gibi geldi. Ama tabiiki üflediği hava miktarı her ikisinde de çok farklı. Bunu belli kaynaklarla örnekleyebilirseniz sevinirim.
    Bir de fan hızını otomatikte veya manuel olarak kullanmanın ne gibi farkı var? Hangisini önerirsiniz?
    Teşekkürler.

Arkadaşa katılıyorum, başlığın suyu çıkınca 2.sayfaya düşmüş forumda..Saçma sapan yazılar ve gereksiz bir inatla başlığı bu noktaya getiren arkadaşları kınıyorum..Bilgilerini paylaşan arkadaşlara ise teşekkür ediyorum.. Ben de bugün klimamı aldım nihayetinde.. 12.000 btu Panasonic inverter klima kısmet oldu. İki gün sonra gelip takacaklar.. Kullanmaya başlayınca izlenimlerinimi yazacağım inşallah..

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.