Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
57.245
Cevap
703
Favori
4.432.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben burada yazmıyacakmışım siz kimsiniz be buranın agasımı sizin borunuzmu ötecek burada ben dogru bildiklerimi yazarım asıl sen iftiracı bana başka isimlerle sesleniyorsun benim kim oldugumu biliyormusun sen burayı tapuladınızmı burada herkes yazar sizde bende başkasıda ben ınverter önemrmem zorlamı adam günde 5 saat çalıştıracak ınverter al yok daıkın al,mitsubishi elektrik al ,panasonic al, daha bu markalar dün DC ınverter sisteme geçti hitachide senelerdir var bilin öyle yazın bunları satıyorsunuz diye bunları önerdiginiz gibi diger kaliteli markalarıda önerin ben olsam bundan kuşku duyarım niye 3 marka öneriliyor diye
  • quote:

Orjinalden alıntı: geron

arkadaşlar klimanın ön tarafındaki kapağı çıkardım ve filtreyi temizlemek için fakat bir şey dikkatimi çekti klimanın serpantin denilen petek üzerinde sağ köşesinde 1 cm kadar siyahlaşma var. bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. cihaz sanyo invertörlü.teşekkürler.

arkadaşlar bu konu ile ilgili yardımcı olurma şansınız varmı teşekkürler.
  • bence bu silinen isimlerden 1-2 si çetindir burayı karştırmak için ve o adamı suçlamak için kendi yapıyordur ben bundan şüphelenmeye başladım asıl adınız ne çetin bey demontemi,raprormu ,ecemsupirlimi,perapalasmısınız ,rapidmi,pantonemi siz baklayı agzınızdan çıkarın bekliyor herkes takke düştü kel göründü artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi service- -- 26 Kasım 2006; 21:27:14 >
  • quote:

quote:

arkadaşlar klimanın ön tarafındaki kapağı çıkardım ve filtreyi temizlemek için fakat bir şey dikkatimi çekti klimanın serpantin denilen petek üzerinde sağ köşesinde 1 cm kadar siyahlaşma var. bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. cihaz sanyo invertörlü.teşekkürler.

kusura bakma ama arkadaşım burayı batıran çetin denilen adam size yardımcı olmamıza engel oluyor aynen turkeyforumuda klima bölümünü kapattran adam budur burada mEe arkadaşta biliyor o çetins orada yokken orası tıkır tıkır işliyordu bu zart oraya gelince orasıda bozuldu aile terbiyesi almamış çıkarcı insanlar olunca böyle oluyor bu adam buradan gitmeden burası düzelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi service- -- 26 Kasım 2006; 21:25:49 >

• iyi hatırlattın, bu forumda beni bilen bilir. Herkes kimle konuştuğunu bilsin. Yeni giren arkadaşlar için hatırlatayım. Gürcan nın sahte isimlerle girerek, topiği kirlettiği isimler.

Gürcan1 ve klonları:
    gürcan-1.5, gur-art-yu, yasama-dair, ecemsupirli, perapalas, pisakoy, benyton, arsen lüpen,
    fara-tula12, bek-li, bekap, targu, le-figaro, dvc, ev-elk-kli, kışveyaz, klimalazım, rajkapor,
    gercek111, motsoboso, faketullah, rapror, opos, evarator, aramatarama, boronto, ormantik, olof-palme,
    mona lisa, tekno-sa, pantone, rapid, demonte, service-

quote:

Orjinalden alıntı: service-

bence bu silinen isimlerden 1-2 si çetindir burayı karştırmak için ve o adamı suçlamak için kendi yapıyordur ben bundan şüphelenmeye başladım asıl adınız ne çetin bey demontemi,raprormu ,ecemsupirlimi,perapalasmısınız ,rapidmi,pantonemi siz baklayı agzınızdan çıkarın bekliyor herkes takke düştü kel göründü artık

• sn service klimayı 1,5 ay oldu alalı ısıtmada bir sorun yok fakat yukarıda yazdığım problem normal mı acaba.
  • Sanyo marka klimanızın tam modelini yazmamışsınız, bu markayı Gürcan çok sever. Hangi filtreler var modele göre bakmak lazım ama genelde sadece koku(hava) filtresi oluyor. Klimanız anti-bakteriyel malzemesi olan bir cihaz mı? Sorununuz küf oluşumuna benziyor, biraz daha temizlemeseniz mantar ve bakteri oluşabilir. Bu da evdekilerin daha çabuk hastalanmasına yol açar. Çok iyi temizlemeniz gerekir.

Filtresi yeterli olmayan klima satmak ve almak isteyenlere örnek bir konu. Neden pahalı modeller yada bazı markaları tavsiye ediyoruz işte bundan. Kendi kendini temizleyen, filtresi fazla olan, anti-bakteriyel malzemeden yapılmış klimada böyle şeyler olmaz.

quote:

quote:

• sanyo SAP-KRV93EH MODELİ VAR fakat küf oluşumundan çok yanık kahverengi bir renk var ama sadece sağ köşede diğer türlü diğer taraflarda en küçük bir iz bile yok.
  • quote:

sanyo SAP-KRV93EH MODELİ VAR fakat küf oluşumundan çok yanık kahverengi bir renk var ama sadece sağ köşede diğer türlü diğer taraflarda en küçük bir iz bile yok.

ayrıca küflenmeyi önleyen filtre var bugün onu su ile temizledim .daha çok yanık gibi görünüyor.belki ilk aldığımda da vardı ben göremedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: service-

quote:

sn service klimayı 1,5 ay oldu alalı ısıtmada bir sorun yok fakat yukarıda yazdığım problem normal mı acaba.

sayın arkadaşım çetins saçmalamış keşke gürcan1 arkadaş burada olsada bu adama gene ,,,, yapsa

arkadaşım bunun klimanın modeliyle falan alakası yok zaten iç ünitenin o kısmında mantar ,küf olmaz bence bunun filtreleme sistemiylede alakası yok klimanızda en iyi klimalar biri küf mantar klimanın plastik kısımlarında fanda olur bu her klimada olur daıkında ,mitsubishi elektrikte,panasonicte bubn markayla alakası yok

klimanızdan koku geliyormu fanda bir çalıştırın ısıtmada çalıştıncada koku falan varmı yokmu bence, bir yenide oldugu için direk servisi çagırın ve servise bu sorunu gösterin ve siz müdahale yapmayın

sakın klimanızla ilgili kötü yorumlara bakmayın dünyanın en iyi klimalarından birine sahipsiniz ama buradan bakmadan size şu bu demek yanlış olur dedigim gibi bunun klimanızın modeli ,filtresi ile alakası yoktur hemen yarın servisi arayın size yeni klima oldugu için ücretsiz gelip bakacaklar

benim nacizane düşümcem malzemeden kaynaklanan bir hata olabilir ama bu ilk geldigindede varmıydı yoksa zamanlamı oldu ve bu siyahlık büyüyormu eger ilk geldigindede varsa önemli degil üretimden gelen bir şeydri sorun teşkil etmez

cevabınız için teşekkürler .

• Arkadaşım önce siyah dediniz, sonra kahverengi. Biz buradan görmeden yorum yapmaya çalışıyoruz, tabiki servise göstermek gerekir. Fakat filtre temizlikleri uygun periyotta yapılmalı, ömrü dolanlar değiştirilmeli. Aksi halde kısa sürede serpantinler tıkanır, cihazdan verim alınamaz. Aşırı tıkanması durumunda motor dahi yanabilir.

quote:

quote:

sanyo SAP-KRV93EH MODELİ VAR fakat küf oluşumundan çok yanık kahverengi bir renk var ama sadece sağ köşede diğer türlü diğer taraflarda en küçük bir iz bile yok.

ayrıca küflenmeyi önleyen filtre var bugün onu su ile temizledim .daha çok yanık gibi görünüyor.belki ilk aldığımda da vardı ben göremedim

• yine söylüyorum burda iyi niyetine inandığım kişilerden birisidir cetin abi service_ sen gurcanmısın değilmisin bilemem ama sen buraya geleli çok olmadı peşin hüküm verme derim. çetin abininde hakkı var gurcan1 birçok nickle buraya girip yazı yazdı ve çoguda silindi sen neden taktın çetin abiye anlamış değilim.. klima satma gibi bir niyetininde oldugunu sanmıyorum okudum deiğin forumda kaç kere keşif yaptırmadan almayın gereksiz yere ınverter klima almayın diye zaten söylemiştik biz sen sadece bizim söylediklerimizi tekrarlıyorsun madem terbiyeliyim diyorsun tartışma dialoglarına girmeden naçizane fikirlerini beyan et kimseyede bu yanlış şu yanlış deme diyemezsin zaten okuyan insanlar kimin yanlış söylediğini yada kimin hatalı oldugunu anlayacak kadar akıllı merak etme
  • quote:

Orjinalden alıntı: art_SRY

yine söylüyorum burda iyi niyetine inandığım kişilerden birisidir cetin abi service_ sen gurcanmısın değilmisin bilemem ama sen buraya geleli çok olmadı peşin hüküm verme derim. çetin abininde hakkı var gurcan1 birçok nickle buraya girip yazı yazdı ve çoguda silindi sen neden taktın çetin abiye anlamış değilim.. klima satma gibi bir niyetininde oldugunu sanmıyorum okudum deiğin forumda kaç kere keşif yaptırmadan almayın gereksiz yere ınverter klima almayın diye zaten söylemiştik biz sen sadece bizim söylediklerimizi tekrarlıyorsun madem terbiyeliyim diyorsun tartışma dialoglarına girmeden naçizane fikirlerini beyan et kimseyede bu yanlış şu yanlış deme diyemezsin zaten okuyan insanlar kimin yanlış söylediğini yada kimin hatalı oldugunu anlayacak kadar akıllı merak etme

sayın art sizde yanlısınız bakın kim kime önce saldırmış ben bu markalarda iyi dedim hemen bana saldırdı bana iftira attı ayıp yukarda allah var ben asla kimseye saldırmadım hayatımda yalan içki kumar hiç bir şey bilmem bana kafan iyi galiba diyor bende kızdım tabiiki sizde lütfen yazıları tarafsızca okursanız banada hak vereceksiniz ben sadece insanlara illa ınverter almayın dedim ama mantık çerçevesinde dedim bunları canım öyle istedigi için degil burada aynı markalar insanlara empoze edilirse insan kuşkulanır hatrılarsasnız hitachi bayide sormuştu niye aynı markaları öneriyorsunuz diye bence hitachi,sanyo,toshibada en az daıkın kadar iyi klimalardır,burada alamayacak arkadaşları sanki alacakları ikinci sınıf klimaile ikinci sınıf insan olacaklarmış izlenimi yaratmanın bence alemi yok ben bu işleri bırakalı 1 sene oldu sadece öylesine ara sıra izmire indigimde arkadşaların yanına takılıyorum fuarları izliyorum ve eski tanıdık dostlara yardım ediyorum allah nasip ederse yazın servis işne başlayacagım gene benim amacımda insanlara birinci sınıf ürün aldırmak

ben ayrıca buraya gürcan arkadaşın bu kadar isimle girdigine inanmıyorum niyemi ispatı bende bu yazılan isimlerden bir ikisi benim tanıgım insanlar ve adları gürcan degil hepside prıl prıl genç insanlar

• arkadaşlar R410 gazlı klimaları taktırırken başında durun diyorsunuz.
    Takılırken neleri kontrol etmeliyiz ve takan arkadaşı neler için uyarabiliriz?

Ayrıca Toshiba klimalar hakkında sikayetvar sitesinde ısıtmadığına dair bir kaç şikayet var.
    Diğer klimalarda(mitsubishi,hitachi,daikin, gibi...) yok.
    Bilgilerinize...
  • baran- yada gerçekte adınız herneyse forumdan atılıp ceza almak için elinizden geleni yapıyorsunuz, sonra da bu tarz yazı yazıyorsunuz. service- ve bilim kullanıcıları aynı kişilerdi biliyorsun ve bu isimlerin alınma tarihi 24 KASIM'dı. Belkide daha başka ne isimler aldı. Aynı kişilerin farklı isimlerle bu foruma girmeleri yanlış. Topiğe bana karşı yazı yazmak için girdiğini yazdı. Yazdıklarıda yalan ve yanlıştı. Bu hiç hoş olmayan bir haraket tekrarını istemiyorum.

Daha önce de gürcan ceza alıp atıldıkan sonra tekrar foruma girdiğinde aynı şekilde hastalıkla ilgili yazı yazdı. Bizde geçmiş olsun demiştik.
  • O siteye baktım. Biri model yanlışlığı yada eski ürün alımı gibi.

Fan gibi üflüyor diye yazan klima şikayetide düşük voltaj gibi.

Diğeri evdeki elektrik voltajının düşmesi sebebiyle klimanın ısıtmaması. Cihaz voltaj yüzünden sürekli kendini kapatıp açması sebebiyle elektrik faturasını(180ytl) yükseltmiş. Her cihaz için 220 şart, televizyon ve benzeri cihazlarda çalışmama sorunu olmayabilir ama klima hassas davranıyordur.(2 şikayet aynı) Hangi servis ise sorunu tam söyleyip, müşterisine iyi davranmamış.

18.50m2 odayı ısıtmıyor şikayeti için yeterli bilgi yok. Buda voltaj sorunu olabilir.

Soğutmayan klimanın belkide gaz ayarı uygun değil. Servis hatası gibi.

Soğutma ve iklimlendirme sistemlerinin fonksiyonlarını tam olarak yerine getirebilmeleri için, bu sistemlerde uygun miktarda soğutucu akışkanın bulunması gerekir.

Soğutucu akışkanın gerekenden az olması durumunda sistem içinde yeterli debide akışkan sirkülasyonu sağlanamayacağı için kompresör emiş basıncı azalır ve sistemin soğutma kapasitesi düşer.

Soğutucu akışkanın gerekenden fazla olması durumunda ise kondenserde aşırı miktarda sıvı akışkan bulunur ve kompresör çıkış basıncı normal değerinin üzerine çıkar. Yüksek soğutucu akışkan debisi için yetersiz kalan evoparatörden çıkan akışkan kızgın buhar olmayıp, doymuş sıvı-doymuş buhar karışımından oluşur.

Hangi türde şarj yapılırsa yapılsın, soğutma sistemi atmosfere açılmış ise, şarj işlemi yapılmadan önce bir vakum pompası yardımı ile tekli yada üçlü vakumlama yöntemlerinden biri kullanılarak sistem içinde 500-1000 mikron değerinde vakum sağlanmalıdır.

Fazla gaz doldurulduğunda kompresörde sıkışma meydana gelir ve dolaşım sağlanamaz. Gaz dolum cihazlarında bulunan basınç saatleri yardımı ile basınç testi yapılmalıdır.

Çalışıyor ama soğutmuyorsa ? Muhtemelen gazı bitmiştir gaz dolumu gerekir.

Çalışıyor ama ısıtmıyor ? Isıtıcı rezistansı arıza yapmıştır değişmesi gerekebilir.

quote:

Orjinalden alıntı: vicid

arkadaşlar R410 gazlı klimaları taktırırken başında durun diyorsunuz.

Ayrıca Toshiba klimalar hakkında sikayetvar sitesinde ısıtmadığına dair bir kaç şikayet var.
    Bilgilerinize...

• Birde şu konu var:

marketlerden, hipermarketlerden klima almak ne kadar doğru?

Şikayetlerin bir kısmıda bundan kaynaklanıyor. Genelde böyle yerlerde fiyatlar ucuz oluyor. Aslında iyi araştırılsa kaliteli markalara ait eski modellerin veya ucuz imalatlı modellerin satıldığı görülecek. Eğer bir şey ucuz satılıyorsa içinize bir kurt düşsün, iyice araştırıp alın. Bu forumdaki bazı arkadaşlar öyle yaptılar.

Klimayı marketten değil bayiden alın ve kendi servisi kursun. Sonuçta desteği o verecek.
  • burada bir yanlış birde dogru var marketen klima alınmaz ama koçtaş gibi büyük hipermarketlerden alınır niyemi buralarda york gibi kaliteli klimalarda satılıyor bunları göz ardı etmeyelim bazı bilgisiz insanlarıda ciddiye almayalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: vicid

arkadaşlar R410 gazlı klimaları taktırırken başında durun diyorsunuz.

Bilgilerinize...

sayın arkadaşım diger arkadaş size zırvalamış sadece oradan buradan aldıgı kendide anlamadıgı şeyler yazmış sorsak gak guk yapacak

R410 gazlı klimaların basınçları diger R22 gazlı klimaya göre daha yüksektir bunu için kullanılan boru uzunluguna göre içinden gaz eksiltilmesi yada ilave yapılması gerekir birde vakumlama mutlaka yapılmalı komple ünitenin içinin zararlı tozdan, nemden arındırılması gerekir

gelelim toshibanın şikayetlerine bu her klimanın başına gelen bazı teknik sorunlardır nasıl mitsubishi elektrik klimalarında yazılım sorunu çıktı ,bunlar gelip geçici şeylerdir yani bir kişiye denk gelmiş olabilir biz izmirde çok memnunuz demekki o arkadaşa denk gelmiş iyi geceler dilerim

• Avrupa'da eğitim görmüş, Amerika'yı keşfetmiş, 20 küsur yıllık emekli klimacı Gürcan, önce adam ol, adam gibi yazı yaz. Karalama yapma. Sen bence klimacı bile değilsin, beyaz eşya mı satıyordun bilemiyorum ama yazdıklarına yaptıklarına dikkat et.
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.