Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (793. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
18 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.247
Cevap
703
Favori
4.432.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
69. Sırada  bugün en iyi #12
Sayfa: önceki 791792793794795
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar 75-80 m2 dikdörtgen bi işyeri için klima almayı düşünüyorum yalnızca kapı tarafından güneş alıyor onu da digital baskı ile kapatacam zaten keşif için gelenler 2 tane 24000btu koymak lazım dediler ama maddi sebeplerden dolayı imkansız şu anda bu klimaya ne diyorsunuz hem fiyat/performans olarak hem de soğutmada ki güç tüketimi açısından klima 2. el ve fiyat 1600tl SRK71HE-2 24.000BTUH MITSUBISHI HEAVY SPLİT KLİMA
  • quote:

Orijinalden alıntı: antısekurıt

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: osoban48

bir klimya daha ihtiyacım var...
    http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-toshiba-ras-13-skvr-fiyati,015066.html
    http://www.aloklima.com/index.php?sayfa=urun&kid=18&uid=71
    bu iki seçenek arasında kaldım. odam 18 metrekare... muhtemelen klimayı daha sonra (4-5 yıl) kendi evime taşımam gerekecek...
    hangisini seçmem daha mantıklı olur????

Toshiba daha mantıklı olur bence.
    Ayrıntıya girerken sadece cop oranı değil diğer faktörleri de düşünmeli.

Osoban arkadaşaım sen bunların söylediklerine bakma.
    2 adet ürün seçimi yapmış bulunuyorsun açıklama yapmadan toshıba al deniyor neden?
    Öncelikle mitsubishi 9000Btu inverter,Toshiba 12000Btu inverter.
    Kısacası mitsubishiyi alacaksın,toshibanın tüketimi daha çok.
    Ustayız diye geçinip açıklama yapmaktansa marka delisi olmuş gidiyorsunuz.
    Bu arada birol hoca biraz delikanlı olda mesajlarımı sildirme.

Ulen bana ne senin mesajından.Yerin senin gibi delikanlıyı.Sen delikanlı isen kimsin nesin açık açık yazarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: gok.olmez

quote:

quote:

quote:

bu iki seçenek arasında kaldım. odam 18 metrekare... muhtemelen klimayı daha sonra (4-5 yıl) kendi evime taşımam gerekecek...

2 adet ürün seçimi yapmış bulunuyorsun açıklama yapmadan toshıba al deniyor neden?

Ulen bana ne senin mesajından.Yerin senin gibi delikanlıyı.Sen delikanlı isen kimsin nesin açık açık yazarsın.

Yazı benim yazımdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: angelsbjk

merhabalar 75-80 m2 dikdörtgen bi işyeri için klima almayı düşünüyorum yalnızca kapı tarafından güneş alıyor onu da digital baskı ile kapatacam zaten keşif için gelenler 2 tane 24000btu koymak lazım dediler ama maddi sebeplerden dolayı imkansız şu anda bu klimaya ne diyorsunuz hem fiyat/performans olarak hem de soğutmada ki güç tüketimi açısından klima 2. el ve fiyat 1600tl SRK71HE-2 24.000BTUH MITSUBISHI HEAVY SPLİT KLİMA

O 2. el makina sorunsuz/sağlamsa hemen alın.
  • Merhaba Kocausta,
    Toshiba RAS18 klimayı Pazartesi günü monte ettirdim.Vakumlama yapıldı.Gayet sessiz çalışıyor.Soğutma testi yapamadım ama 30m'lik salonu çok kısa sürede gayet iyi ısıtıyor.

Siparisi önce pratikev.com'dan vermiştim.Israrla ellerinde stok olduğunu belirtmişlerdi.Daha sonra ürünün mayısın ilk haftalarında geleceğini belirttiler.Geçen hafta salı günü siparişi iptal ettim,Cuma günü paranın kartıma iade edileceği söylendi ama bir haftadır herhangi bir gelişme yok.Mail attım bakalım ne cevap verecekler.Bu siteden sipariş verecek arkadaşların kulağına küpe olsun!!!

Ürünü ereyon.com'dan aldım.Sipariş ertesi gün ulaştı.Servistede hiçbir sıkıntı yaşanmadı,ereyonu herkese tavsiye edebilirim.

Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sahing

Merhaba Kocausta,
    Toshiba RAS18 klimayı Pazartesi günü monte ettirdim.Vakumlama yapıldı.Gayet sessiz çalışıyor.Soğutma testi yapamadım ama 30m'lik salonu çok kısa sürede gayet iyi ısıtıyor.

Siparisi önce pratikev.com'dan vermiştim.Israrla ellerinde stok olduğunu belirtmişlerdi.Daha sonra ürünün mayısın ilk haftalarında geleceğini belirttiler.Geçen hafta salı günü siparişi iptal ettim,Cuma günü paranın kartıma iade edileceği söylendi ama bir haftadır herhangi bir gelişme yok.Mail attım bakalım ne cevap verecekler.Bu siteden sipariş verecek arkadaşların kulağına küpe olsun!!!

Ürünü ereyon.com'dan aldım.Sipariş ertesi gün ulaştı.Servistede hiçbir sıkıntı yaşanmadı,ereyonu herkese tavsiye edebilirim.

Saygılarımla.

Hayırlı olsun birader.

Isıtmasında sorun yoksa soğutmasında da olmaz.

• Merhabalar,
    35 m2 salon ve salonun kapısi olmadığı için yaklaşık 15 m2 kadar da mutfak ve ufak holu soğutacak, A sınıfı bir klimaya ihtiyacım var.
    hizlial.com da "Samsung Boracay AQ24TSMXAND 24.000 Btu/h R-410 Gaz Duvar Tipi Split Klima" yi 1655 tl ye gordum, bu klima isimi gorur mu ve tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler
  • Merhabalar,

Forumdaki tecrübeli arkadaşlardan öncelikli olarak soğutma amaçlı tavsiye rica ediyorum, tablodaki iki klima arasından AC icin forumda bayagi bilgi mevcut, fakat Samsung icin pek bilgi yok, öncelikle Samsung kullananların tecrübelerini merak ediyorum. Kağıt üstünde birbirine çok yakın değerler var, Samsung'taki 3,40 EER ve iyonizer özelliği öne çıkıyor. Fiyat olarak da birbirine yakınlar.

Şimdiden teşekkürler.

Marka Samsung Maldives AQV18PSLNAND
    Fiyat (TL) 2,092
    Soğutma (btu/h) (min ~ maks) 17060 (5460~20470)
    Soğtm. Kap. (Kw) (min ~ maks) 5 (1,6 ~ 6,0)
    Çek. Enerji (Kw) (min ~ maks) 1,47 (? ~ ?)
    Hava debisi (m3/h) 870
    EER 3.40
    conv/inv inverter
    Gürültü İç (db) 40 / 30
    Gürültü Dış (db) 53
    Genel S-Plazma iyon, Full HD Filtre, Çok Kanallı Kondansatör, Antibakteriyel Kaplama, Otomatik Temizleme

Marka Carrier 53NQV050M X-Power Gold
    Fiyat (TL) 2,218
    Soğutma (btu/h) (min ~ maks) 17060 (3753~20473)
    Soğtm. Kap. (Kw) (min ~ maks) 5 (1,1 ~ 6,0)
    Çek. Enerji (Kw) (min ~ maks) 1,51 (0,19 ~ 2,13)
    Hava debisi (m3/h) 954
    EER 3.31
    conv/inv inverter
    Gürültü İç (db) 32
    Gürültü Dış (db) 49
    Genel quite mod, nano filtre, 11-kademe panjur

• Sayın Sahing
    Bende RAS 18 düşünüyorum. yaklaşık 41 m2 için soğutma performansı hakkında bilgi verebilirmisiniz lütfen.
    Duvara klimanın bağlanacağı yere elektrik hattı çektireceğim kablo kirliliği olmasın diye, kışın kullanmıyacağım klimayı, acaba elektriği tamamen kesen sigorta tipi bir açma kapama düğmesi var mı üstünde?
    cevaplayabilirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: larsulrich

Merhabalar,
    35 m2 salon ve salonun kapısi olmadığı için yaklaşık 15 m2 kadar da mutfak ve ufak holu soğutacak, A sınıfı bir klimaya ihtiyacım var.
    hizlial.com da "Samsung Boracay AQ24TSMXAND 24.000 Btu/h R-410 Gaz Duvar Tipi Split Klima" yi 1655 tl ye gordum, bu klima isimi gorur mu ve tavsiye eder misiniz?

Teşekkürler

ben 12000btuluk olanı düşünmüştüm ama dış ünite plastikmiş belki 24000lik olanda öyle olabilir bilmenizde fayda var
  • arkadaşlar antalyadaki yazlığa 35m2 için 1000-1500 tl bütçeli yazın ortasında bizi yolda bırakmayacak bu fiyata bulunabilecek en az yakan klima tavsiyesi lazım...cevaplarınızı merak içinde bekliyorum..:))
  • Merhabalar ,

İstanbul'da bulunan evimin salonuna 1000 - 1500 TL fiyat aralığında bir klima almayı düşünüyorum.

Salonum 21 m2 büyüklüğünde.(Ev 2.kat)

Sadece SOĞUTMA amaçlı fazla elektrik harcamayan , fatura kabartmayacak bir klima önerirseniz çok

teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

antısekurıt,
    klimayı sürekli şimdi kaldığım evde kullanmayacağım... muhtemelen daha büyük bir odaya takmam gerekecek... dolayısyle biraz büyük klima daha iyi olur diye düşünüyorum.
    ayrıca iki klima arasında 1500 liradan fazla bir fark var. elektrik sarfiyatı mıtsubişhi nin 20 lira kadar daha az... bu sebeple toşhiba yı sipariş ettim...
    ayrıca benim almayı dşündüğüm klima linkini yanlış vermişim. msz fd 35 va yı almak istemiştim...
    siparişimi verdim...

buradan beyazstor e ve ilgili görevli candaş bey e teşekkürlerimi sunuyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osoban48 -- 25 Nisan 2012; 21:42:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: two_face

arkadaşlar antalyadaki yazlığa 35m2 için 1000-1500 tl bütçeli yazın ortasında bizi yolda bırakmayacak bu fiyata bulunabilecek en az yakan klima tavsiyesi lazım...cevaplarınızı merak içinde bekliyorum..:))

Amaç soğutma ise, alın ucuzundan bir Arçelik.
    Daha da kaliteli olsun derseniz Airfel.

18 bin BTU'luk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber_wolf_01

Merhabalar ,

İstanbul'da bulunan evimin salonuna 1000 - 1500 TL fiyat aralığında bir klima almayı düşünüyorum.

Salonum 21 m2 büyüklüğünde.(Ev 2.kat)

Sadece SOĞUTMA amaçlı fazla elektrik harcamayan , fatura kabartmayacak bir klima önerirseniz çok

teşekkür ederim.

İlki daha ucuz, ama fiyatından çok daha iyi bir klimadır.

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-auer-ag12-0929r2-r410a-fiyati,748357.html

http://www.akakce.com/klima/en-ucuz-samsung-boracay-aq12tsmnand-fiyati,447606.html

• Ustalar selam

Ben 1 aydır yine Tatildeydim,arada böyle kafadan izin veriyorum kendime 30ar günlük

"Çakal" filan giriyormu acaba başlığa yine??

Yada çaktırmadan gaz veren ve yönlendiren!

++
    Bu arada hangi cihazlara GAZ veriyorsunuz,varmı yeni bir şeyler acaba??

CAN+
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Ustalar selam

Ben 1 aydır yine Tatildeydim,arada böyle kafadan izin veriyorum kendime 30ar günlük

++

CAN+

hocam bu aralar daikin enZOR serisine gazı veriyoz.http://forum.donanimhaber.com/m_60082612/tm.htm gari++

• quote:

Ustalar selam

++

CAN+

Hoşgeldin Can.

Pek sorunumuz yok arasıra seküri çıkıyor o kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Ustalar selam

++

CAN+

hocam bu aralar daikin enZOR serisine gazı veriyoz.http://forum.donanimhaber.com/m_60082612/tm.htm gari++

Onlardan bi cacık olmaz, keriz arıyorlar eskisi gibi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

Ustalar selam

++

CAN+

Onlardan bi cacık olmaz, keriz arıyorlar eskisi gibi.

bulmuşlar zaten abi sözüm burdan dışarı olsun. biz varız bulgarlar yunanlar var. sona eski rus boyunduruğundaki ülkeler vs. doğradınmı cacık hazır bak ama ne yazmışlar bi bulgar forumundan pasaj aldım google dan türkçeleştirdim.

http://forum.setcombg.com/index.php?topic=36581.56

Eğer Avrupa Birliği bu tür teçhizatın ithalatı yasak olacak,
    çünkü hiçbir teklif,. FTXN tasarlanmış ve Bulgar istemci için üretilen, ama arzu dünyada Çin sanayi bir parça ısırıp çünkü edilir. Midye veya güneşli bir ortalama çevirici olarak teslim fiyatı Panasonic modeli YE başarılı yaklaşımlardan zamanda. Çünkü yazıt Daikin aşırı değerlenen çünkü FTXN ve fiyatı henüz aşağı getirmek. Ama önce bu kış gitmek zorunda.
    Niskobyudzhenti klima sözde "beyaz" ülkelerde zayıf talep nedeni insan emeğinin kurulum için 300-400 euro vermek ve merak için tekrar bir yıl gelemez pahalı yeterlidir sadece nerede, müşteriler istemiyorum değildir eski atmak için nereye. Her şey baş aşağı bu meclisin enformel sektörde olan% 50 üzerindedir, hiçbir yönetmelik, hiçbir kural ve satış FTXN vardır.

• 
Sayfa: önceki 791792793794795
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.