Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (606. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: seegoo , oracal Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 22 Misafir (3 Mobil) - 20 Masaüstü4 Mobil
5 sn
57.241
Cevap
703
Favori
4.431.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
22. Sırada  bugün en iyi #3
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlla MHI alacaksanız,AIRFEL den alın diyeceğim ama bu yeni yapılanma ile MHI nin durumu nedir tam bilemiyorum!

Veya gidin ME alın,iteleyin gitsin İklimSA yı

++

Sağda solda sanırım eski Fujitsu "LCC" ler var gibi,bulursanız parasına bakmayın kapın gari

Bazı Koçtaş larda GREE ler hala var gibi,F/P cihaz (düz/klasik)almak isteyen varsa kapsın bunlarıda gari

Yada bekleyin/araştırın Daikin-Airfel den bakalım neler çıkacak

Bu arada Zibro da(daha doğrusu PVG de)gördüğüm kadarıyla çok kaliteli GREE Inverteler var(sanırım bazıları yeni
    Model)ciddi tavsiyemdir ancak parası bana tatlı gelmedi gibi,bunuda Birol Hocam cevaplasın!

PVG şöyle bir tatlı rakamlar yapsa GREE lerde,mala gazı full vereceğim

++

• quote:

Orijinalden alıntı: cocazola

quote:

Orijinalden alıntı: aytacgoksu

ÜSTADLAR

Günlerdir klima bölümünü kurcalayıp duruyorum kafam allak bullak oldu....

Antalyada oturuyorum şimdi bana 2500 ytl maksimum bütçe ile 30-35 m2 salona takmak için enerji verimliliği en yüksek klima hangisi olabilir birkaç seçenek verirseniz çok memnun olurum..mümkünse verimlilik ön planda tutalım...

Hepinize saygılar!!

Yuzuncu yılda, konyaaltı yönüne gelirken sağ taraftaki Fujitsu bayiinin elinde stoğunda kalmış bir inverter; 2200TL'ye bıraktıgı bir cihaz vardı.
    Kaçlıktı net hatırlayamadım 18000BTU olabilir belki; ben 9000'lik ararken bana ısrarla onun piyasaya göre çok ama çok uygun söyleyip duruyordu...

O Antalya dan Klima arayan arkadaş,sen yarın ilk işin bu Bayiye gitmek olsun ve cihaz "LCC" ise kap gitsin!

• slm
    bugun bi klima tavsiyesi aldım fiyatıda 1800

Toshiba Daiseikai - RAS - 10SKVR İnverter Split Klima bunu yoksa mhi srk35zjp-s bumu son kararım sabah gidip birini alıcam tavsiyeniz
  • eger kararınız mitsubishi ise iklimsadan alın derim zjp-s cihazına nazaran tek farkı hareketli iç flaplar eksiktir ama yaklasık 500 tl avantajlı fiyatı var suan 1800 tl mitsubishi mi toshiba daiseikai mi diye sorarsanız bu biraz göreceli bi kavram ama ben toshibayı dahacok tutarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler çizin aynen İklimSA yı!!

İlla MHI alacaksanız,AIRFEL den alın diyeceğim ama bu yeni yapılanma ile MHI nin durumu nedir tam bilemiyorum!

Veya gidin ME alın,iteleyin gitsin İklimSA yı

++

Sağda solda sanırım eski Fujitsu "LCC" ler var gibi,bulursanız parasına bakmayın kapın gari

Bazı Koçtaş larda GREE ler hala var gibi,F/P cihaz (düz/klasik)almak isteyen varsa kapsın bunlarıda gari

Yada bekleyin/araştırın Daikin-Airfel den bakalım neler çıkacak

Bu arada Zibro da(daha doğrusu PVG de)gördüğüm kadarıyla çok kaliteli GREE Inverteler var(sanırım bazıları yeni
    Model)ciddi tavsiyemdir ancak parası bana tatlı gelmedi gibi,bunuda Birol Hocam cevaplasın!

PVG şöyle bir tatlı rakamlar yapsa GREE lerde,mala gazı full vereceğim

++

Selam Can++ daha aslında piyasada yeni fiyatlar tan oturmadı,stoğunda malı olan biraz daha esnek davranıyor.yani havalarda uçuşan bazı uygun gözüken fiyatlar gerçeği tam yansıtmıyor.1 ay içinde eski stok kalmaz fiyatlar oturur.diyeceğim odur ki klima alacak olan yeni listelerle aldığı fiyat arasında %15-20 fark varsa hiç durmasın kapsın.işler yavaş bayi elinde olanı çarkı çevirmek için ithalatçıdan daha çok esniyor.Ama bugün var yarın yok.

Bu arada Fiyatlar oturunca görelecek ki ZİBRO 65xx serileri hala güzel fiyat.Şuan stok olan bayilerimiz hala esnek davranıyor,bence yine güzel fiyat.

Ya Birol abartma diyenler için söyleyeyim,biz satıcı olarak şu an 12 lik klasik en basit makinayı bile 830 TL lerin altında fiyat bulamıyoruz.En ucuz inverter 9 luk şu an montaj hariç alışlar bile 950-1000 tl arası toplu işler için.

yani şunu söylerim orta segment 12 lik inv. 1500-1600 TL ye çok iyi para.Buğün var yarın yok....

• quote:

Orijinalden alıntı: Leaderjack

slm

Toshiba Daiseikai - RAS - 10SKVR İnverter Split Klima bunu yoksa mhi srk35zjp-s bumu son kararım sabah gidip birini alıcam tavsiyeniz

Seçtiğiniz aletlerin gücü aynı değil, Toshiba'nın 13SKVR modeli ile o MHI aynı kapasitede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koçklima

eger kararınız mitsubishi ise iklimsadan alın derim zjp-s cihazına nazaran tek farkı hareketli iç flaplar eksiktir ama yaklasık 500 tl avantajlı fiyatı var suan 1800 tl mitsubishi mi toshiba daiseikai mi diye sorarsanız bu biraz göreceli bi kavram ama ben toshibayı dahacok tutarım

Artı işin servis tarafı da bunu destekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

slm

Seçtiğiniz aletlerin gücü aynı değil, Toshiba'nın 13SKVR modeli ile o MHI aynı kapasitede.

1 saat once eve gelen keşif 9luk onerdi btular eşitlendi o zaman son tavsiye

mhi srk25zjp-s yoksa Toshiba Daiseikai - RAS - 10SKVR veya bu model Toshiba RAS 10 SKV

kocausta
  • quote:

quote:

quote:

slm

mhi srk25zjp-s yoksa Toshiba Daiseikai - RAS - 10SKVR veya bu model Toshiba RAS 10 SKV

kocausta

SKV de olur SKVR de, zevkinize kalmış.
    Hatta çok paranız varsa PKVP alın

Ama bence bu ülkede mantıklı olanı SKV.

edit:
    mesaj attım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 12 Ekim 2011; 12:05:53 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

slm

kocausta

edit:
    mesaj attım.

12m2 oda yalıtımlı orta kat ciftcam tavan yüksekligi 2.5m odada pc ve tv var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leaderjack -- 12 Ekim 2011; 12:10:29 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

slm

kocausta

edit:
    mesaj attım.

Biraz büyük gibi görünse de, AC Xpower 35M.
    Çok ekonomik çalışacaktır, sesi azdır, ve orijinali olan RAS13SKV'den voltaj sorunlarına karşı daha dayanıklıdır.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

slm

kocausta

edit:
    mesaj attım.

Biraz büyük gibi görünse de, AC Xpower 35M.
    Çok ekonomik çalışacaktır, sesi azdır, ve orijinali olan RAS13SKV'den voltaj sorunlarına karşı daha dayanıklıdır.

cok sagol ustat Alarko Carrier 53 NQV 35 M X-Power Gold İnverter

12 taksit 1560 dan almış bulunmaktayım

• @Leaderjack

Çok iyi fiyata almışsınız, aldığınız yeri açıklayın da millet te faydalansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: must82

merhaba bugun daikin ve mitsubishi klima almak için niyetlendim. ve mitsubishi ye gitti model ve fiatları sunlar
    MSZ- CHC Standart inverter-9.000 btü-peşin 1730 tl
    MSZ- GE Power inverter 9.000 btü- peşin 2250 TL

daikin ise 950 euro dedi şimdi kararsız kaldım, bir arkadasım kafama toshibayı soktu daha uygunmus ve motorları bu ikisi kdr kaliteliymiş. ne yapsam arkadaslar bileedim bi tavsiede bulunsanız???

agustos ayında yazmıstım kimse bir tavsiyede bulunmamış. marka modelden artık bıktım bakmaktan. bana 2250 tl yi gecmeyen inverter klima tavsie edebilirmisniz? odam 9 000 veya 12 000 lik klimalara müsait..
    teşekkürler..
  • quote:

quote:

merhaba bugun daikin ve mitsubishi klima almak için niyetlendim. ve mitsubishi ye gitti model ve fiatları sunlar
    MSZ- CHC Standart inverter-9.000 btü-peşin 1730 tl
    MSZ- GE Power inverter 9.000 btü- peşin 2250 TL

daikin ise 950 euro dedi şimdi kararsız kaldım, bir arkadasım kafama toshibayı soktu daha uygunmus ve motorları bu ikisi kdr kaliteliymiş. ne yapsam arkadaslar bileedim bi tavsiede bulunsanız???

agustos ayında yazmıstım kimse bir tavsiyede bulunmamış. marka modelden artık bıktım bakmaktan. bana 2250 tl yi gecmeyen inverter klima tavsie edebilirmisniz? odam 9 000 veya 12 000 lik klimalara müsait..
    teşekkürler..

İnverter olarak 12 binlik (35lik)almanız daha uygun olur, verimlilik açısından.
    Mesela bir üst posttaki makina.

• mrb herkese inverter klimanın set ortam derecesıne kısa bır zamanda ulsaması ve kendını dıs ve ıç ünite olsun kapatması normalmı???
  • quote:

Orijinalden alıntı: CesmeSokak

quote:

Orijinalden alıntı: koçklima

eger kararınız mitsubishi ise iklimsadan alın derim zjp-s cihazına nazaran tek farkı hareketli iç flaplar eksiktir ama yaklasık 500 tl avantajlı fiyatı var suan 1800 tl mitsubishi mi toshiba daiseikai mi diye sorarsanız bu biraz göreceli bi kavram ama ben toshibayı dahacok tutarım

Merhaba volkan bey uzun süren araştırmalardan vede buradan - dışardan tavsiye ile size ulaşarak dün aldıgım zibro SP1735 klimalarımın montajlarını dün gelen iki ekip eksiksiz vakum (20 dakika) yapılarak kuruldu leventteki evime,

çok çok teşekkür ediyorum.

:))) FATİH BEY SİZMİSİNİZ? OLSUN YİNEDE BEN OBJEKTİF YORUMUMU YAPMIS OLDUM İYİ GÜNLERDE KULLANIN

• quote:

Orijinalden alıntı: dows11

mrb herkese inverter klimanın set ortam derecesıne kısa bır zamanda ulsaması ve kendını dıs ve ıç ünite olsun kapatması normalmı???

Bu tür ılık havalarda olabiliyor, telaşa gerek yok.
  • quote:

quote:

mrb herkese inverter klimanın set ortam derecesıne kısa bır zamanda ulsaması ve kendını dıs ve ıç ünite olsun kapatması normalmı???

mrb cok tesekkur ederım
    LCC KLIMAYI SIZIN TAVSIYENIZE GORE AZMIRDEN BULMUSTUM MEMNUNUM AYRICA TEKRAR TESEKKUR EDERIM
    MERAK ETTIGIM KENDINI SOGUKLARDA KISTIGI ZAMAN 300WAT KADAR TAHMINI TÜKETİMİMİ OLUR ??
  • quote:

quote:

quote:

mrb cok tesekkur ederım
    LCC KLIMAYI SIZIN TAVSIYENIZE GORE AZMIRDEN BULMUSTUM MEMNUNUM AYRICA TEKRAR TESEKKUR EDERIM
    MERAK ETTIGIM KENDINI SOGUKLARDA KISTIGI ZAMAN 300WAT KADAR TAHMINI TÜKETİMİMİ OLUR ??

Minimum tüketimi 200-225 w gibiydi sanırım.

Bu günler gibi havaların pek soğuk olmadığı zamanlarda, bir de hedef 23-24 C verilirse, minimum kapasite bile yüksek gelir ve alet tümden stop eder.
    Tabii ilerde gerçek soğuklarda bu durum görülmez, alet boyuna 225 watt ve katları şeklinde kapasite değiştirecek ve hiç durmayacaktır; taa nisan ayına kadar:)

• 
Sayfa: önceki 604605606607608
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.