Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (604. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 18yusuf , 18yusuf Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
57.182
Cevap
701
Favori
4.427.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
75. Sırada  bugün en iyi #71
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nebigil25

değerli arkadaşlar ben de klima almayı düşünüyorum.

odam 14 m2 ısınmak için alıcam klimayı. 12lik al dediler. odamda tek cepheli. çift cam da var ayrıca. mıtsubıshı al dedi herkes iklimsaya gittim sanırım dx ile başlayan bir model vardı 12lik olana 2350 dediler. başka bi yerde srk olana 225o dediler yine 12lik.

ama bana çok pahalı geldi açıkçası klima için bu kadar para vermek istemiyorum. markaya mı bu paralar veriliyor acaba. aynı işi gören 1000-1500 arası bir klima var mıdır?

ustalardan cvp bekliyorum teşekkür ederim...

14 m2'lik odaya ısınma amaçlı klima alacaksınız;

*Düz tip (standart, sabit hızlı) alacaksanız 9000 BTU kapasitede olanını almalısınız.
    Daha büyük alırsanız alet çok sık dur-kalk yapacaktır. Bu da hem aşırı ses, hem de aletin ömrünün kısalması demektir.

*İnverter alacaksanız, tam tersine bir üst kapasiteyi seçmeniz gerekir; bu sayede alet daha uzun süre minimum kapasite civarında çalışacak, ve daha az tüketimle içeriye aynı ısıyı pompalayacaktır.

Bu aralar kalite/fiyat olarak bunlar çok uygun:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

• Arkadaşlar merhaba,

İzmir Karşıyaka da oturuyorum.Küçük bir evim var ve arakat.Denize yakın ve önü açık.Yeni taşındım ve kışın ısınma amaçlı klima kullanmayı düşünüyorum. Bu bağlamda çok pahalı olmayan, ekonomik ,elektrik sarfiyatı az, yani f/p olarak üst seviyede bir klima tavsiyesi istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1-Tek klima ile tüm evi ısıtabilir miyim? Salona hangi model+kaçlık olması gerekir?
    2-İki klima ile tüm evi ısıtabilir miyim? Salon + hangi odaya, hangi model + kaçlık klimalar olmalı?

Evet arkadaşlar puzzle gibi oldu, ancak yardımlarınızı rica ederim.Puzzle aşağıda :)

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tol9a_TR -- 11 Ekim 2011; 13:36:13 >

• quote:

değerli arkadaşlar ben de klima almayı düşünüyorum.

odam 14 m2 ısınmak için alıcam klimayı. 12lik al dediler. odamda tek cepheli. çift cam da var ayrıca. mıtsubıshı al dedi herkes iklimsaya gittim sanırım dx ile başlayan bir model vardı 12lik olana 2350 dediler. başka bi yerde srk olana 225o dediler yine 12lik.

ama bana çok pahalı geldi açıkçası klima için bu kadar para vermek istemiyorum. markaya mı bu paralar veriliyor acaba. aynı işi gören 1000-1500 arası bir klima var mıdır?

ustalardan cvp bekliyorum teşekkür ederim...

kardeş sen hangi iklimsa şubesine gittin? 2 hafta önce iklimsada %30 indirim başladi. Sana önerilen cihaz mhi dxk 12 z3 s modeli.ve şuanki fiyatı 1812 lira. Eğer sana 2350 denildiyse şikayet et o şubeyi. Ben de evime geçen hafta aldım ilk başta mhi dxk 12 almıştım peşin olduğu için indirim de yaptılar 1712 liraya gelmişti. daha sonra buradaki ustaların yazılarını okuduktan sonra bir büyüğünün parasını vermiştim üstüne para koyup 18 z3 u aldım. O iklimsaya gidip indirim olduğunu söyle eğer yapmazlarsa git bi klimaplus ya da airfel şubesine ordan al.çok büyük terbiyesizlik yapmışlar sana resmen kazık atacaklar millete.
    Bu arada benim klimayı sorarsan servis elemanları çok şükür iyi çıktı. temiz iş yapıp kurdular klimayı vakum ve gaz olayını yaptılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahgrbz0 -- 11 Ekim 2011; 13:44:06 >

• manisa-alaşehir hocam. 3 hafta önce gitmiştim. siz 12lik mi aldınız 1712'ye. eğer öyleyse alayım hemen.

bir de ıklımsanın sattığı ile klimaplusın sattığı farklı diyorlar. hangisi daha iyi?

bir de siz memnunmusunuz klimadan?

kocausta hocam ben alayım mı bu klima iyi midir? işimi görür mü?
  • kocausta hocam bu 9luk al dediğin split klimalar 12lik dx mıtsubıshıden cok mu yakar az mı?
  • quote:

manisa-alaşehir hocam. 3 hafta önce gitmiştim. siz 12lik mi aldınız 1712'ye. eğer öyleyse alayım hemen.

bir de ıklımsanın sattığı ile klimaplusın sattığı farklı diyorlar. hangisi daha iyi?

vay hocam bende manisa salihliden. Ben ilk başta 12 yi 1712 ye aldım peşin para. Daha sonra büyük olsun dedim 18 i aldım. Klimaplusta mitsubishi electrik var. Iklimsada mitsubishi heavy ind. Var ikisi de kaliteliymis burdaki ustaların dediğine göre.siz 3 hafta önce sormuşsunuz belkide sizin sorduğunuzda indirim başlamamış olabilir. Gidip tekrar sorun. Bu arada ben soğuklar başlamadıği için kullanmak nasip olmadı. Kullandığımda paylaşırim burda

• quote:

Orijinalden alıntı: tol9a_TR

Arkadaşlar merhaba,

İzmir Karşıyaka da oturuyorum.Küçük bir evim var ve arakat.Denize yakın ve önü açık.Yeni taşındım ve kışın ısınma amaçlı klima kullanmayı düşünüyorum. Bu bağlamda çok pahalı olmayan, ekonomik ,elektrik sarfiyatı az, yani f/p olarak üst seviyede bir klima tavsiyesi istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1-Tek klima ile tüm evi ısıtabilir miyim? Salona hangi model+kaçlık olması gerekir?
    2-İki klima ile tüm evi ısıtabilir miyim? Salon + hangi odaya, hangi model + kaçlık klimalar olmalı?

Evet arkadaşlar puzzle gibi oldu, ancak yardımlarınızı rica ederim.Puzzle aşağıda :)

Sadece salon için 35'lik bir inverter uygun olabilir, eğer aşırı ısı kaybı yoksa.
    Ama iş tüm evin ısıtılması olunca, bence oraya 50'lik bir inverter koyun.
    İç ünitenin yeri olarak ta kapının tam karşısını öneririm, o kapı açıldığında tüm eve etklili olur, kapı kapanınca sadece salonu ısıtır, hem de daha ekonomik şekilde.

Diğer odaların ısıtılması için o odaların kapılarının açık tutulması gerekecektir devamlı olarak, ki bu da hoş değil.
    Ama "olsun" derseniz, ya 9 m2'lik odaya, gene kapıya karşı olarak; ya da resmin en solundaki "çift cam" yazısının olduğu duvara da bir 35'lik inverter olabilir.
    Tabii özellikle yatak odasına konacaksa, mutlaka kaliteli-sessiz bir şey olmalı.

Marka olarak önerilerimizi görüyorsunuz diğer mesajlarda, tabii başka da arayın, belki birileri indirime başlamıştır.

• quote:

manisa-alaşehir hocam. 3 hafta önce gitmiştim. siz 12lik mi aldınız 1712'ye. eğer öyleyse alayım hemen.

İklimsanın sattıkları daha eskice teknolojili Mitsubishi Heavy ürünleri, Klimaplusun sattıkları güncel Mitsubishi Electric'ler.
    Her ikisi de işinizi görür, fiyatlarına bakın.
  • bende 12.000 btu zibro inventer klima var elektirik tasarrufu konusunda çok iyi çalışırken sessiz bilgisiyar sesinden daha az tavsiye ederim izmirden alacaklara ayrıca yer önerebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Sadece salon için 35'lik bir inverter uygun olabilir, eğer aşırı ısı kaybı yoksa.
    Ama iş tüm evin ısıtılması olunca, bence oraya 50'lik bir inverter koyun.
    İç ünitenin yeri olarak ta kapının tam karşısını öneririm, o kapı açıldığında tüm eve etklili olur, kapı kapanınca sadece salonu ısıtır, hem de daha ekonomik şekilde.

Diğer odaların ısıtılması için o odaların kapılarının açık tutulması gerekecektir devamlı olarak, ki bu da hoş değil.
    Ama "olsun" derseniz, ya 9 m2'lik odaya, gene kapıya karşı olarak; ya da resmin en solundaki "çift cam" yazısının olduğu duvara da bir 35'lik inverter olabilir.
    Tabii özellikle yatak odasına konacaksa, mutlaka kaliteli-sessiz bir şey olmalı.

Marka olarak önerilerimizi görüyorsunuz diğer mesajlarda, tabii başka da arayın, belki birileri indirime başlamıştır.

Sayın kocausta*

Daha önceki yazılarınızda AC nin aşağıdaki mdelini önermiştiniz.Acab benim salon içinde uygun olur mu? Bunun yanında da 9m2 lik odada 9.000 lik bir Gree kullansam.

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

• @tol9a_TR

AC'yi hep öneriyorum, kaliteli ve hesaplı.

Ama yatak odasına 9 da olsa 12 de olsa düz tip önermem.
    "uyku kalitesi"ni kötü etkiliyor:(
  • @kocausta*

Aslında yatak odasına değil köşedeki 9m2 lik odaya bir adet 9.000 btu luk gree alsam? Linkteki AC salonum için yeterli midir? 15.000 BTU sanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyasar22

bende 12.000 btu zibro inventer klima var elektirik tasarrufu konusunda çok iyi çalışırken sessiz bilgisiyar sesinden daha az tavsiye ederim izmirden alacaklara ayrıca yer önerebilirim

zibro nerede satılıyor hocam. inventer mi? ne kadar elektrik harcıyor? fiyatı nedir ve iyi ısıtıyor mu?
  • quote:

@kocausta*

Aslında yatak odasına değil köşedeki 9m2 lik odaya bir adet 9.000 btu luk gree alsam? Linkteki AC salonum için yeterli midir? 15.000 BTU sanırım..

Linkteki AC'nin nominal ısıtma gücü 4.2 kW=14300 BTU.
    Her halukarda çift camlı bir salona yetmesi gerk.

9000 BTU'luk Gree!nin ısıtması 10000 BTU idi galiba.
    O odada ses sorun olmayacaksa olur tabii.
    De, oradan 10 bin BTU'yu tüm araya-odalara yayacaksınız; iyi düşünün.
    Bir de, o klima 3.60 COP ile devamlı çalışacak, ama oraya bir 35'lik inverter koyarsanız, 10-11 bin BTU'ya indiğinde 4 üstü COP değeriyle çalışacaktır.

Haa, "zaten alet çalışınca ayarı 30 C'ye dayayıp kullanırlar, inverterliği kalmaz" derseniz, dediğiniz gibi koyun 9 luk bir düz klima, çalışsın

• quote:

quote:

İklimsanın sattıkları daha eskice teknolojili Mitsubishi Heavy ürünleri, Klimaplusun sattıkları güncel Mitsubishi Electric'ler.

hocam bu mhi lere daha eskice teknoloji dediniz. Nasìl anlayamadım. Bu modeller Z 1-2-3 diye üretiliyormuş Z 3 de son teknoloji değil mi? Biz hata mı yaptık almakla?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oyasar22

bende 12.000 btu zibro inventer klima var elektirik tasarrufu konusunda çok iyi çalışırken sessiz bilgisiyar sesinden daha az tavsiye ederim izmirden alacaklara ayrıca yer önerebilirim

zibro nerede satılıyor hocam. inventer mi? ne kadar elektrik harcıyor? fiyatı nedir ve iyi ısıtıyor mu?

Forumdaki mbirol nickli arkadaş satıcısı ve servisi.
    Dürüst ve bilgili esnaftır, kendisiyle temas kurun.
  • quote:

quote:

@kocausta*

Linkteki AC'nin nominal ısıtma gücü 4.2 kW=14300 BTU.
    Her halukarda çift camlı bir salona yetmesi gerk.

9000 BTU'luk Gree!nin ısıtması 10000 BTU idi galiba.
    O odada ses sorun olmayacaksa olur tabii.
    De, oradan 10 bin BTU'yu tüm araya-odalara yayacaksınız; iyi düşünün.
    Bir de, o klima 3.60 COP ile devamlı çalışacak, ama oraya bir 35'lik inverter koyarsanız, 10-11 bin BTU'ya indiğinde 4 üstü COP değeriyle çalışacaktır.

Haa, "zaten alet çalışınca ayarı 30 C'ye dayayıp kullanırlar, inverterliği kalmaz" derseniz, dediğiniz gibi koyun 9 luk bir düz klima, çalışsın

Sn. kocausta*

Bilgiler için çok teşekkürler ancak gerçekten karar vermek çok zor.Yalnız şunu belirtmediğimi farkettim.S alon ve mutfakta kapı yok maalesef.:) Evet çok dekoratif ve güzel görünüyor ancak ısınmada problem olacak.Hal böyleyken yinede bu AC yeterli olur mu salon için?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahgrbz0

quote:

quote:

hocam bu mhi lere daha eskice teknoloji dediniz. Nasìl anlayamadım. Bu modeller Z 1-2-3 diye üretiliyormuş Z 3 de son teknoloji değil mi? Biz hata mı yaptık almakla?

İklimsa oldum olası MHI'nin nisbeten geri teknolojili ürünlerini satar:
    Yanlış anlamayın, kötü aletler değil; ama bunları son teknoloji ürünlerin parasına satıyor, sorun orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocausta* -- 11 Ekim 2011; 14:50:45 >

• izmir de eşrefpaşa da caminin yanında koç ticaretten aldım taksitli geçen yıl onunla ısındım çok memnun kaldım montaj ve taksit seçenekleri iyi geçenlerde geçerken gördüm 2. klimada %50 indirim yapıyorlardı orjinal japonyada imal edilen zibro en iyisi fakat fiyatı daha yüksekti iç ve dış ünite benimki türkiye imalatı ama yinede memnunum tabiki Mitsubishi , daikin toshiba klima olarak çok kaliteli ama pahalı ben 12 taksit 1.200.00 tl ye aldım seçim size ait
  • az önce klimaplusı aradım ve me'in mhi'ten daha iyi olduğunu iklimsanın sattığı mıtsubıshılerın cınde üretildiğini söyledi. btu olarak da me daha iyi dedi. bunlar doğrumu acaba? fiyat 2295. mhi fiyatı 1800 arada çok fark var. kararsız kaldım...
  • 
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.