Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (456. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
57.248
Cevap
703
Favori
4.432.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 454455456457458
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler gene ben geldim. Hala aradığım klimayı bulamadım. 9000 lik mi 12000 lik mi alacağıma da karar veremedim. Bütçe 1.500 tl. Soba yerine almayı düşünüyorum. Yani kışın ısıtma amaçlı kullanılacak. Bu yüzden inverter olsun istiyorum. Ailemin de istediği şey klimayı açtığımda kapıyı da açacağım sıcaklık veya soğukluk yer odaya yayılsın ? Bir de dış ünite en az kaç derecene çalışıyor. ? Donma , buz tutma ihtimali var mı ? Mesela 9000 lik cihaz yerine 12000 lik cihaz taksam bir sorun yaşar mıyım ? Çok gelir deniyor fakat nesi çok gelir ? Çok gelmek ne anlamda kullanılıyor ? Borulama şekli resimdeki gibi olabilir mi ? Airfel'in teknik servisleri nasıl ?
    Düşündüğüm cihazlar :

Airfel Inverter Serisi AS09-0933/Inv 9.000 Btu/h R410 A Gazlı Duvar Tipi Split Klima + A Sınıfı 1.300 TL

Airfel Inverter Serisi AS12-0933/Inv 12.000 Btu/h R410 A Gazlı Duvar Tipi Split Klima + A Sınıfı 1.500 TL

Alarko Carrier X-POWER GOLD 53 NQV 025M 9.000 Btu Duvar Tipi İNVERTER Klima (+A Enerji ) 1.500 TL

Yer : Tekirdağ
    Oda : 15 m2
    Alt kat boş dükkan. Klima 2. kata takılacak.3. kat ta var fakat kimse oturmuyor. Duvarlar yalıtımsız. Evin şekli de aşağıdaki gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Beyler gene ben geldim. Hala aradığım klimayı bulamadım. 9000 lik mi 12000 lik mi alacağıma da karar veremedim. Bütçe 1.500 tl. Soba yerine almayı düşünüyorum. Yani kışın ısıtma amaçlı kullanılacak. Bu yüzden inverter olsun istiyorum. Ailemin de istediği şey klimayı açtığımda kapıyı da açacağım sıcaklık veya soğukluk yer odaya yayılsın ? Bir de dış ünite en az kaç derecene çalışıyor. ? Donma , buz tutma ihtimali var mı ? Mesela 9000 lik cihaz yerine 12000 lik cihaz taksam bir sorun yaşar mıyım ? Çok gelir deniyor fakat nesi çok gelir ? Çok gelmek ne anlamda kullanılıyor ? Borulama şekli resimdeki gibi olabilir mi ? Airfel'in teknik servisleri nasıl ?
    Düşündüğüm cihazlar :

Airfel Inverter Serisi AS09-0933/Inv 9.000 Btu/h R410 A Gazlı Duvar Tipi Split Klima + A Sınıfı 1.300 TL

Airfel Inverter Serisi AS12-0933/Inv 12.000 Btu/h R410 A Gazlı Duvar Tipi Split Klima + A Sınıfı 1.500 TL

Alarko Carrier X-POWER GOLD 53 NQV 025M 9.000 Btu Duvar Tipi İNVERTER Klima (+A Enerji ) 1.500 TL

Yer : Tekirdağ
    Oda : 15 m2
    Alt kat boş dükkan. Klima 2. kata takılacak.3. kat ta var fakat kimse oturmuyor. Duvarlar yalıtımsız. Evin şekli de aşağıdaki gibi.

Üçüncü tercih diyecektim ama, hatta bunu al, çok daha az tüketim ve çok rahat çalışacağı için "evladiyelik" olur:

http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv035m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

• Evet arkadaşlar tahmin ettigim gibi olmuş
    Koçtaşlarda Gree'ler tekrar stoklara girmiş. Az önce aradım 12binlikleri sordum yanlız eleman bunlar 11binlik dedi gercek gücleri. kaç tane var diye sordum suanda 10 tane var dedi
    birde kurulu mu kendi servisi yapıyor dedi de ? Gree'nin kendi servisi var mı ki ?
  • Arkadaşlar bu site güvenli mi? Carrierin sitesinde ilan ettiği fiyata göre gayet makul fiaytlar yazmışlar. Alış veriş yapan var mı buradan?

http://www.idealesya.com

http://www.idealesya.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=110667
  • tanıyorum ben bu siteyi izmirde bir toptancı bir sıkıntı yasamassın
  • dinç bey diye biri var orda yardımcı olur sana fiyatada baktım neredeyse maliyeti:)
  • Merhaba ustalar

Ben de yeni taşınacağım eve klima kurduracağım. Bir haftadır ilgili başlıkları ve sizin tavsiyelerinizi okuyarak kendimce seçenekler belirledim.

Evin 38 m2 salonu için Toshiba RAS - 18 SKV - E

http://www.toshiba-klima.com.tr/default_ic.asp?ID=TSHB18&UrunKodu=30

18m2 ve 12m2 lik diğer odalar için Alarko Carrier 53 NQV 025M ya da SAMSUNG Boracay AQ09TWLAND 9.000 Btu/h

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_Urunler.asp?ID=ACU&UrunKodu=52

http://www.buroteknik.com/samsung-boracay-aq09twland-9,000-btu-h-split-klima-fiyati_81346.html

düşündüm. Alarko ve Toshiba'nın kaliteleri ve diğer üst düzey ürünlere nazaran uygun fiyatlarından dolayı düşündüm. Ancak odalar için halen fazladan 400-500 tl fazladan verip vermemeyi düşünüyorum.

Evin yönü kuzey-kuzeybatı, yeni inşa halinde iyi yalıtımlı bina. Çok sıcak ortamı sevmiyoruz. Dolayısıyla kışın çoğunu klimanın ılıttığı bir ortamda geçirip, kaloriferi kullanmayı düşünmüyorum.

18m.lik oda yatak odası olacak. Bir başka konuda Samsung için sessizlik ve kalitesi konusunda olumlu sözler var. Fakat siz ne dersiniz? Özellikle fiyat olarak muadil ürünler var mıdır? Tabii servis ve satış sonrası hizmeti de düşünerek... Sizlerin düşüncelerini de almak isterim.

• Arkadaşlar konuyla ilgisi yok ama Birşey sormak istiyorum split klimalarda bakır boruların kalınlıkları modele göre degişiyor mu?Mesela vestel 18 - 24 Btu yla beko aynı mı?
    Saygılar!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: trevanian000

Merhaba ustalar

Ben de yeni taşınacağım eve klima kurduracağım. Bir haftadır ilgili başlıkları ve sizin tavsiyelerinizi okuyarak kendimce seçenekler belirledim.

18m2 ve 12m2 lik diğer odalar için Alarko Carrier 53 NQV 025M ya da SAMSUNG Boracay AQ09TWLAND 9.000 Btu/h

http://www.buroteknik.com/samsung-boracay-aq09twland-9,000-btu-h-split-klima-fiyati_81346.html

düşündüm. Alarko ve Toshiba'nın kaliteleri ve diğer üst düzey ürünlere nazaran uygun fiyatlarından dolayı düşündüm. Ancak odalar için halen fazladan 400-500 tl fazladan verip vermemeyi düşünüyorum.

Evin yönü kuzey-kuzeybatı, yeni inşa halinde iyi yalıtımlı bina. Çok sıcak ortamı sevmiyoruz. Dolayısıyla kışın çoğunu klimanın ılıttığı bir ortamda geçirip, kaloriferi kullanmayı düşünmüyorum.

18m.lik oda yatak odası olacak. Bir başka konuda Samsung için sessizlik ve kalitesi konusunda olumlu sözler var. Fakat siz ne dersiniz? Özellikle fiyat olarak muadil ürünler var mıdır? Tabii servis ve satış sonrası hizmeti de düşünerek... Sizlerin düşüncelerini de almak isterim.

Tercihleriniz güzel.
    *Büyük yer için seçtiğiniz Toshiba RAS - 18 SKV - E fiyat olarak ta optimum.
    *18 m2 yatak odası için Alarko Carrier 53 NQV 025M, özellikle çok düşük ses seviyesi olduğu için iyi olur.
    *Diğer odaya da bunu alın, kapasitenin yüksek kalıyor olması enerji tüketimi olarak avantaj sağlayacak, ve alet çok az çalıştığı için ömür de uzayacaktır.
    Birkaç post yukardaki idealeşya dükkanında da çok ucuza satılıyor, kaçırmayın derim.

• arkadaşlar daha önce de yazdım ama yardımcı olmadınız lütfen yardımcı olun klimadan pek anlamıyorum

izmir karşıyakada 5. kat (en üst kat)
    2.80 tavan yüksekliği olan
    yaklaşık 45 metrekare için sadece soğutma maksatlı klima arıyorum

salon güneye bakıyor
    5.50 metre ön cephe var iki daire arası sağda da daire var solda da(ara daire)
    7.5 metre çift camlı pimapen var

marka ve btu olarak yardımcı olursanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

quote:

Orijinalden alıntı: trevanian000

Merhaba ustalar

Tercihleriniz güzel.
    *Büyük yer için seçtiğiniz Toshiba RAS - 18 SKV - E fiyat olarak ta optimum.
    *18 m2 yatak odası için Alarko Carrier 53 NQV 025M, özellikle çok düşük ses seviyesi olduğu için iyi olur.
    *Diğer odaya da bunu alın, kapasitenin yüksek kalıyor olması enerji tüketimi olarak avantaj sağlayacak, ve alet çok az çalıştığı için ömür de uzayacaktır.
    Birkaç post yukardaki idealeşya dükkanında da çok ucuza satılıyor, kaçırmayın derim.

Bir de şunları sorayım;

-Toshiba'nın aynı seriden 17000 lik kliması 38 m2 için az gelir düşünmüştüm, bu doğru mudur?

-Samsunglar için ne dersiniz, bilginiz var mı? Onlarında sessiz olduğu söyleniyor. Arada da en az 400 tl fark var, iki tanede 800 tl eder; hatta kart indirimi vs. bu 900 tl.ye kadar çıkar. Aradaki farka değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trevanian000 -- 3 Haziran 2011; 14:37:04 >

• Ya ustam YORK ları söktük diyorsun(yani Midea)yine Midea takıyorsun.Hadi Arç. DemirD.tamam ses çokta,YORK -MİDEA aynı ürün.
    quote:

Orijinalden alıntı: Tekirdağlı-klimacı

dün yaklaşık 50 tane klima söktük bi otelden hatta isimde vereyim sorun yok ÇETİNLER otel

adam bıkmış klimalardan müşteri şikayetlerinden daha doğrusu gürültülü çalışmalarından şikayet çok Klimalar Demirdöküm BAYMAK Duro BEKO arçelik karışık cihazlar hatta içlerinde york larda var hepsini söktük

ve sonunda geldi bize cihazlarımızı tanıttık anlaştık yaklaşık 50 adet MİDEA takıyoruz ..

hemde

MİDEA nın VİDA SERİİSİ 12.000 btu

reklam kokan hareketler değil bunlar arkadaşlar gerçektir..

vatana millete hayırlı olsun tebriklerinizi şimdiden kabul ediyorum sağolun arkadaşlar çaylar benden

• quote:

dün yaklaşık 50 tane klima söktük bi otelden hatta isimde vereyim sorun yok ÇETİNLER otel

adam bıkmış klimalardan müşteri şikayetlerinden daha doğrusu gürültülü çalışmalarından şikayet çok Klimalar Demirdöküm BAYMAK Duro BEKO arçelik karışık cihazlar hatta içlerinde york larda var hepsini söktük

ve sonunda geldi bize cihazlarımızı tanıttık anlaştık yaklaşık 50 adet MİDEA takıyoruz ..

hemde

vatana millete hayırlı olsun tebriklerinizi şimdiden kabul ediyorum sağolun arkadaşlar çaylar benden

Hocam hadi hayırlı işler,ama öyle 50 tane cihaz takıpta, "çaylar şirketten" olmaz yaw,kuracaksın Köfteli-Rakılı
    bir sofra o zaman eyvallah

Ayrıca Reklam yapın kardeşim,bizim karşı olduğumuz ise çakallık yapanlara,fake lere,firma satıcılarına v.s yani bu tiplere
    veriyoruz odunu aynen
    Ama delikanlı gibi çıkıpta;ben bu işi yapıyorum v.s diyen adamlara kapımız açıktır

Birol ve Tekirdağlı Hocalarda böyle düzgün adamlardır,satın kardeşim malınızı aleni,kimsen çekinecek durum yok!

++
    Usta MIDEA ne iş şimdi,sende buna gazı veriyorsun bakıyorum yada Köfte buradan sana geliyor,ama sende haklısın
    yani canlı nereden geliyorsa ona bakacaksın,kaldıki MIDEA da "ana üretici" yani çakma makma filan değil!

Kolay gelsin

CAN++

• Mitsubishi Electric MSZ GE 25VA Klimamı az önce servis gelip kurdu. Minumum Seste (19 db olduğu belirtilen) performans gayet iyi. iç ve dış ünitenin sesini duymuyorsun. Aradığımı bulmuşum.
  • Hadi hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • Teşekkürler doktor..

quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Hadi hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

hemde

Hocam hadi hayırlı işler,ama öyle 50 tane cihaz takıpta, "çaylar şirketten" olmaz yaw,kuracaksın Köfteli-Rakılı
    bir sofra o zaman eyvallah

Ayrıca Reklam yapın kardeşim,bizim karşı olduğumuz ise çakallık yapanlara,fake lere,firma satıcılarına v.s yani bu tiplere
    veriyoruz odunu aynen
    Ama delikanlı gibi çıkıpta;ben bu işi yapıyorum v.s diyen adamlara kapımız açıktır

Birol ve Tekirdağlı Hocalarda böyle düzgün adamlardır,satın kardeşim malınızı aleni,kimsen çekinecek durum yok!

++
    Usta MIDEA ne iş şimdi,sende buna gazı veriyorsun bakıyorum yada Köfte buradan sana geliyor,ama sende haklısın
    yani canlı nereden geliyorsa ona bakacaksın,kaldıki MIDEA da "ana üretici" yani çakma makma filan değil!

Kolay gelsin

CAN++

valla babacım ne diyim midealar bizi bu güne kadar hiç utandırmadı on numara cihazlar

gel bizim buralara masrafın bana ait sv arkadaşım sana tekirdağ rakısı feda olsun yanlız ben içmem seyrederim baştan söyliyeyim rakı bana dokunuyor..

gerçekten öyle MİDEA ana üretici orijinal çakma felan değil kim ne derse desin ben beğeniyorum ve satıyorum sorun sıfır bu güne kadar taktığım cihazlardan tek bir tane geri dönüş yapmadı arıza sıfır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekirdağlı-klimacı -- 4 Haziran 2011; 21:34:10 >

• bunlarda bizim geçen yıl şarköy de ve Tekirdağ merkezde cem grubu hipermarketleri kurduğumuz merkezi sistem soğutma üniteleri....
    bakıma geldik daha işe başlamadık temizleyip bakımlarını yapıcaz sistemlere check up modundayız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekirdağlı-klimacı -- 4 Haziran 2011; 21:35:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Ya ustam YORK ları söktük diyorsun(yani Midea)yine Midea takıyorsun.Hadi Arç. DemirD.tamam ses çokta,YORK -MİDEA aynı ürün.

valla isteyene ahanda müşterinin telefonu arasın sorsun neler sökülmüş DURO DEMİRDÖKÜM BAYMAK YORK BEKO marka cihazlar yerlerinden söküldü ...
    yerlerine MİDEA lar takılmaya başlandı ...

ÇETİNLER OTEL Birol Çetin bey 0543 411......

telefonu verecektim müşterimizin ama pekte etik olmayacağını anladım ...
    rahatsız eden olmasın diye fikrimi değiştirip telefonu siliyorum arkadaşlar

eğer görüşmek isteyen varsa rehberden yada internetten arasın bulsun sorup öğrensin

ÇETİNLER OTEL hayrabolu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tekirdağlı-klimacı -- 3 Haziran 2011; 19:55:17 >

• Hocam kolay gelsin,valla bayağı teşkilatlı bir işmiş bu Oteldeki sistem,bu Gaz sistemi v.s böyle ayrımı oluyor R22 de?? yada tüm klimalar
    böyle bir merkezdenmi besleniyor,çakmadığım için,bana değişik geldi biraz
  • 
Sayfa: önceki 454455456457458
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.