Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1713. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: escape0121 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57.265
Cevap
706
Favori
4.435.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17111712171317141715
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: farukyil92

12-13 m2lik oda için 9000 lik klima arıyorum, aşağıdaki iki ürünü buldum, fiyatları birbirine yakın kalite/kullanım olarak farkları var mı? 9000 lik bu fiyatlarda başka klima tavsiyeniz var mıdır?

Kumtel Daylux 9000 A++1464 lira
    http://urun.n11.com/kli...daylux-klima-P119853038

Baymak Elegant Plus A++ 1569 lira
    http://urun.n11.com/kli...verter-klima-P106531503

Daylux 12000 olani aldim ben tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gktgknk

Bende Antalyada yasiyorum salona 2 hafta once daylux 12000 btu aldim. Oda 33m2 acaba yetermi diye tereddut ettim ama rahat isitiyor. Ve sessiz calisiyor. Daikin yan urunuymus daikin servisi gelip kurdu ve garantiyede onlar bakiyor. Isitmaya yetiyorsa sogutmaya rahat yetecegini soyledi usta. Tavsiye ederim. 1530 tl internetten aldim kargo kurulum ucretsiz. Onumuzdeli hafta nasip olursa birde daylux 9000 modelini alicam 14m2 yatak odasina 1350 tl de onun fiyati.

Eyvallah hocam sağolasın.Bu arada daikın ne malı?
  • biraz önce me klimayı aradım ve geldiler. salona baktılar bana birkaç model önerdiler. salon için 18000BTU olmalı dediler. benim istediğim de kışın hemen her gün devamlı aktif ısıtma ve soğutmada kullanacağım için A+++ özellikli olması idi. ama bana verilen katalogda 18000BTU olunca ısıtma ve soğutma en iyi klimasında bile A++ yazıyor. şimdi en üst modelini mi alsam derken bu da kafamı karıştırdı. başka marka da önerir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drserk

biraz önce me klimayı aradım ve geldiler. salona baktılar bana birkaç model önerdiler. salon için 18000BTU olmalı dediler. benim istediğim de kışın hemen her gün devamlı aktif ısıtma ve soğutmada kullanacağım için A+++ özellikli olması idi. ama bana verilen katalogda 18000BTU olunca ısıtma ve soğutma en iyi klimasında bile A++ yazıyor. şimdi en üst modelini mi alsam derken bu da kafamı karıştırdı. başka marka da önerir misiniz?

Hocam çok fazla klimayı ısıtma amaçlı kullanmayı düşünmüyorsanız tek + aramayın derin zira fiyat epey yükseliyor
    Soğutma da A +++ olup ısıtmada da A+++ olan cihaz Cok az ve fiyatı çok yüksek Ama ben sizin yerinizde olsam Soğutmada A+++ Isitmada A++ olan Mitsubishi electric in kirigamine inverter modelini düşünürdüm Msz- Fh50Ve su an bu model kampanyada 6320 tl normal fiyatı 9.030 tl

Ama illaki soğutmada da A+++ Isıtmada da A+++ olsun diyorsanız Dakinin FTXZ35N modeli var cihaz 10.000 tl civarında

• ŞAVKÇI09 Ş kullanıcısına yanıt
    evet dediğiniz gibi. Msz- Fh50Ve modeli stoğu kalmamış. bayi sordu ama bulamadı. bunun bir altını msz-fh35ve de yeterli deyince artık bunu aldık.(ısıtma maks kapasite 21000civarı diye de belirtince). pazartesiye klima ancak gelirmiş ve montajı yapılacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: drserk

evet dediğiniz gibi. Msz- Fh50Ve modeli stoğu kalmamış. bayi sordu ama bulamadı. bunun bir altını msz-fh35ve de yeterli deyince artık bunu aldık.(ısıtma maks kapasite 21000civarı diye de belirtince). pazartesiye klima ancak gelirmiş ve montajı yapılacak

Hayırlısı olsun hocam Mitsubishi Electric olsun çamurdan olsun 😁
    Bende 2 gün oldu yatak odasına sf 25 aldım sadece soğutma amaçlı cihazlar gerek malzeme kalitesi gereksede çalışmasıyla kendini belli ediyor

• ŞAVKÇI09 Ş kullanıcısına yanıt
    teşekkürler siz de güle güle kullanın
  • Arkadaslar iyi aksamlar. Yaklasik 16 m2 odada hem sicak hem soguk kullanilacak klima tavsiyesinde bulunabilir misiniz ( kac byu olmali ve hangi marka ) ? Samsung ar 7500 ar 7000 serileri sizce nasillar saygilar.

• Yaklaşık 1 yıldır Demirdöküm 12 lik kullanıyorum. Yazın buz gibi yapıyor. O kadar soğuk oluyor ki bazen klimadan buz parçaları düşüyor önümüze ciddiyim. Ama kışın o kadar da iyi ısıtmıyor. Salon büyük klima küçük olduğundan olabilir belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

quote:

Orijinalden alıntı: gktgknk

Bende Antalyada yasiyorum salona 2 hafta once daylux 12000 btu aldim. Oda 33m2 acaba yetermi diye tereddut ettim ama rahat isitiyor. Ve sessiz calisiyor. Daikin yan urunuymus daikin servisi gelip kurdu ve garantiyede onlar bakiyor. Isitmaya yetiyorsa sogutmaya rahat yetecegini soyledi usta. Tavsiye ederim. 1530 tl internetten aldim kargo kurulum ucretsiz. Onumuzdeli hafta nasip olursa birde daylux 9000 modelini alicam 14m2 yatak odasina 1350 tl de onun fiyati.

Eyvallah hocam sağolasın.Bu arada daikın ne malı?

japon malı. bu arada 9000lik olanı da az once sipariş ettim kapıda ödemeli olarak dusunurseniz link veririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: melmur

quote:

Orijinalden alıntı: klima5505

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar daikin tegora FTXB50B 25 m2 oda için uygun mudur? 4000tl teklif aldım nasıl sizce?

Hocam Daikin güzel marka da tegora orjinal daikin değil. Daikin acson fabrikasını aldığı için Acson fabrikasında daikin markası basılarak üretiliyor. Daikin Shira dan başlar açıkçası...

Evet hocam bende gittim konuştum maalesef öyleymiş. Artık ME harici bakmamaya karar verdim.

ME güzel bir tercih hocam daikinde de en aşağı shira alınır.
    Me de ise mümkünse en aşağı SF tavsiye ederim. HJ kendi üretimi ama güvenilir değil gibi...

Hcam hj için tam olarak neden ölye dediniz? bu hafta keşif için bir ekip çağırayım diyorum. Başka türlü karar vermek zor olacak.

Hocam Selamlar.. Bir forumdaşımız mesaj ile Hj modelindeki memnuniyetini belirtti tam da bu mesajın üstüne denk geldi... HJ hakkında kademeli inverter gibi iddialar var idi. Ve defrost sorunu yaşayanlar vardı bu forumda da konuyu bulabilirsiniz. O sebepten ötürü Hj icin öyle söyledim. Fakat şu var ME nin çöpü bile ( çöp derken HJ yi kastetmiyorum genel olarak söylüyorum) çöpü bile birçok markanın klimasından iyidir o da ayrı bir konu...

Saygılarımla...

samimiyetiniz için teşekkür ederim. :)

Rica ederim Hocam :)

• arkadaşlar bugün samsung mağazasında linkte gönderdiğim ürünü inceledim fiyatı 2.399 satıcı baya övdü makineyi ama burada kullanan var mıdır yada bu ürün nasıl bir üründür alınır mı ? 10yıl iç ünite garantisi verdiklerini söyledi. fikirleriniz nelerdir ?http://www.hepsiburada.com/samsung-ar5500-ar12jsfscwk-sk-a-12000-btu-h-inverter-klima-p-EVSAMAR5500AR12JSF?magaza=Beyazesyapazari&wt_gl=cpc.elk.evelektronigi.pla&gclid=CIzVwaSp29ACFRThGwode3EGYg]

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spayk07

quote:

quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkürler üstadım, Birde 28m2 oda için uygun olan büyüklük nedir ?

Hocam Selamlar. Izolasyon durumuna göre 15000-18000 uygundur...

Hocam zam geldi yeni cıldırcam, 12LMCA Fijitsu buldum 3200TL peşin bırakıcak alıcam nasipse bugün.

Hocam son durum nedir? Malesef kademe kademe zamlandırıyorlar...

Hayırlısı ile 3200 TL aldım, Bugün montaja gecekler İnşallah.

iki klima birden aldım birisi LMCA 12 =3200 ikincisi LLTB 12 2650TL

Hayırlı uğurlu olsun hocam kusura bakmayın ancak bakabildim. Montaj oldu sanırım?

Teşekkürederim, Evet montaj oldu, Mükemmel sonuç vermesede ısıtması yeterli derecede ısıtıyor 28m2 odayı.

• merhabalar bende klima markasi konusunda kararsi Kalanlardanim. Sigma ve vestfrost markasi hakkinda bilgisi ve deneyimi olup paylasacak olursa memnun olurum

Manavgatta 30m2 dukkan icin lazim. Tavan yuksekligi 2.5m yalitim yok cam cok kose dukkan. Hem isitma hem sogutma icin inverter klima arastiriyorum. Missubisilerde gozum kaldi ama cok pahali. Onerilerinizi bekliyorum.
  • Selam daylux 12000 btu 33m2 odaya kurdurduktan sonra bugun de 9000btu modelini almis bulunuyorum 14m2 oda da kullanilacak bu fiyata inverter a++ klima baska yok servisi daikin ve cok memnun kaldim 12btu 1530 tl. 9btu ise 1350 tl aldimKlima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gktgknk -- 6 Aralık 2016; 18:29:27 >
  • 1 haftadır evime klima bakıyorum ve açıkçası işin içinden çıkılmıyor.

aşağıda evin planı %90 doğru ölçekli paintte çizildi.

İzmirdeyim, hem ısıtma hem soğutma amaçlı kullanacağım. Genelde salon ısıtılacak ancak odaları da ısıtma durumu olabilir. Elektrikli soba ve mini fan ile odalarda yine ısıtmaya destek şeyler olacak

Böyle bir ev için nasıl bir klima tavsiye edersiniz.
    Dış ünite evin içinden pek duyulmamalı, normal çalışma koşulunda da iç ünite pek gürültü yapmazsa iyi olur. Yani çalışırken uyuyabilelim

Aldım mı bozulana kadar kullanırım. Bütçe olarak 3-4bin arası makinelere nakit zorlayabilirim.

haftasonu gezdim.
    MHI srk 45 zmp-s (15.354 soğutma, 17000 ısıtma)için 3100tl nakit düşürebildim.
    MHI SRK 50 ZM-S(17000 soğutma,19789 ısıtma) için 4300tl civarına düştüler nakitte.
    ME MSZ-HJ50VA(17000 soğutma, 18425 ısıtma) için 4200tl nakit düştüler.

midea baktım, blanc serisiydi sanırım onun da 18liğini 2650e filan düştüler de markanın üretici olması kendi mallarının da ürettiği markalarla aynı olacağı anlamına gelmiyor bi kaç olumsuz yorum gördüm ve bozulması durumunda evdekilerle tartışma içine girmek istemem.

daikin tegora bakmıştım incelemek için ama shiron dan aşağısı daikin değildir denildi ve onun da fiyatı malum...

Siz arkadaşların tavsiyeleri nelerdir? Klimayı tam salondan odalara giden çıkıntı koridora bakacak şekilde mi yoksa eski ev sahibinin taktırdığı şekilde mevcut konuma mı taktırayım ?

bir satıcı yukarıda bahsettiğim mitsubishi makinelerin birebir aynı kalitede olduğunu o yüzden me almamın gereksiz olacağını söyledi. Kendisi nakitte son ne olur lafını duyunca çıldırdı, durduk yere benimle tartışmaya başladı. Fazla kurcalamadan uzaklaştım. sanki zorla pazarlık yap diyoruz esnaf da bi garip

öte yandan SRK 50 ZM-S olan mitsubishi heavy ind. değişik filtrelere filan sahipmiş o yüzden me'den daha iyi filan dediler. gerçekten filtrelerin sağlık açısından faydası var mı?

Tavan yüksekliği 2.6metre
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 7 Aralık 2016; 14:30:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

1 haftadır evime klima bakıyorum ve açıkçası işin içinden çıkılmıyor.

aşağıda evin planı %90 doğru ölçekli paintte çizildi.

İzmirdeyim, hem ısıtma hem soğutma amaçlı kullanacağım. Genelde salon ısıtılacak ancak odaları da ısıtma durumu olabilir. Elektrikli soba ve mini fan ile odalarda yine ısıtmaya destek şeyler olacak

Böyle bir ev için nasıl bir klima tavsiye edersiniz.
    Dış ünite evin içinden pek duyulmamalı, normal çalışma koşulunda da iç ünite pek gürültü yapmazsa iyi olur. Yani çalışırken uyuyabilelim

Aldım mı bozulana kadar kullanırım. Bütçe olarak 3-4bin arası makinelere nakit zorlayabilirim.

haftasonu gezdim.
    MHI srk 45 zmp-s (15.354 soğutma, 17000 ısıtma)için 3100tl nakit düşürebildim.
    MHI SRK 50 ZM-S(17000 soğutma,19789 ısıtma) için 4300tl civarına düştüler nakitte.
    ME MSZ-HJ50VA(17000 soğutma, 18425 ısıtma) için 4200tl nakit düştüler.

midea baktım, blanc serisiydi sanırım onun da 18liğini 2650e filan düştüler de markanın üretici olması kendi mallarının da ürettiği markalarla aynı olacağı anlamına gelmiyor bi kaç olumsuz yorum gördüm ve bozulması durumunda evdekilerle tartışma içine girmek istemem.

daikin tegora bakmıştım incelemek için ama shiron dan aşağısı daikin değildir denildi ve onun da fiyatı malum...

Siz arkadaşların tavsiyeleri nelerdir? Klimayı tam salondan odalara giden çıkıntı koridora bakacak şekilde mi yoksa eski ev sahibinin taktırdığı şekilde mevcut konuma mı taktırayım ?

bir satıcı yukarıda bahsettiğim mitsubishi makinelerin birebir aynı kalitede olduğunu o yüzden me almamın gereksiz olacağını söyledi. Kendisi nakitte son ne olur lafını duyunca çıldırdı, durduk yere benimle tartışmaya başladı. Fazla kurcalamadan uzaklaştım. sanki zorla pazarlık yap diyoruz esnaf da bi garip

öte yandan SRK 50 ZM-S olan mitsubishi heavy ind. değişik filtrelere filan sahipmiş o yüzden me'den daha iyi filan dediler. gerçekten filtrelerin sağlık açısından faydası var mı?

Tavan yüksekliği 2.6metre
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

Hocam Selamlar. Listedeki en iyi ürün ME HJ50VA.

Mhi zmps yekpare kasalı iç üniteye sahip. Filtreleri üstte. Temizliği sıkıntılı.

Zms lerde de iç fan problemi var. Ses sorunu olarak..

Mhi de aslında alınacak klima ZJX dir. Ki onun da fiyatı malum.

Hj bunlardan iyidir. Bir SF serisi olmasa da iyidir.

21 m2 ye Hj 50 fazla ama hj de 42 (4.2kw) modeli yok. Kapı açıkken diğer odalara fayda edecektir.

Eski ev sahibinin taktigi yer bir taraf ic unite diger taraf dış ünite ise (çizimdeki) uygundur.

Komşu ev yazan yerin duvarına olursa daha iyi olur tam koridorun karşısına üflemiş olur ama imkan yoksa eski ev sahibinin taktırdığı yer uygundur...

Bu cihazla da uykunuz kaçmaz

Edit: ME,mideadan iyidir. Bütçeniz yeterli ise ME ye değer...

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 7 Aralık 2016; 19:43:31 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkürler üstadım, Birde 28m2 oda için uygun olan büyüklük nedir ?

Hocam Selamlar. Izolasyon durumuna göre 15000-18000 uygundur...

Hocam zam geldi yeni cıldırcam, 12LMCA Fijitsu buldum 3200TL peşin bırakıcak alıcam nasipse bugün.

Hocam son durum nedir? Malesef kademe kademe zamlandırıyorlar...

Hayırlısı ile 3200 TL aldım, Bugün montaja gecekler İnşallah.

iki klima birden aldım birisi LMCA 12 =3200 ikincisi LLTB 12 2650TL

Hayırlı uğurlu olsun hocam kusura bakmayın ancak bakabildim. Montaj oldu sanırım?

Teşekkürederim, Evet montaj oldu, Mükemmel sonuç vermesede ısıtması yeterli derecede ısıtıyor 28m2 odayı.

Hayırlı olsun hocam. 22-24 derecede ne kadar uzun sure kapatılmadan çalıştırılırsa o kadar tasarruflu ve performanslı olacaktır...

• quote:

Orijinalden alıntı: Asumel

merhabalar bende klima markasi konusunda kararsi Kalanlardanim. Sigma ve vestfrost markasi hakkinda bilgisi ve deneyimi olup paylasacak olursa memnun olurum

Manavgatta 30m2 dukkan icin lazim. Tavan yuksekligi 2.5m yalitim yok cam cok kose dukkan. Hem isitma hem sogutma icin inverter klima arastiriyorum. Missubisilerde gozum kaldi ama cok pahali. Onerilerinizi bekliyorum.

Hocam Vestfrosttan uzak durun. Sigmanın arkasında ise iklimsa var. Pek birşey diyemeyeceğim ama daha iyi markalar tercih edilebilir.. Bütçeniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 7 Aralık 2016; 19:46:52 >
  • 
Sayfa: önceki 17111712171317141715
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.