Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1500. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kr3yzi Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 9 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
57.248
Cevap
703
Favori
4.432.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14981499150015011502
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bozerb

Arkadaşlar 29 m2 güney-batı ya bakan salon için klima almayı planlıyorum. Bütçe 2000-3000 tl arasında ,
    aklımda Forumda okuyup merak ettiğim Zibro'nun ve Haier ve Carrier markaları var.( Zibrı ve Haier için yetkili bayi fiyatı bulamadım.) Carrier fiyatları da bütçeyi aşıyor.
    Klimadan beklentilerim 1 Sessiz 2 Otomatik yukarı asagı ve saga sola hava akımı verebilen 3 Elektirik tüketimi makul oranlarda olan ( her ay faturaya max ek 50-100 tl bir yük getirsin.) 4 Filtreleri sigara kokusunu giderici özellikte olan bir klima.
    Önerebileceğiniz marka model ve satın alıp montajını gerçekleştirebileceğim Kadıköy Umraniye Maltepe Civarında bayi var mı?

Zibro haier internette satılmaz Bayisini bul.bazılar internette ucuzsatmıyolar diyede kısuyor dandikklima ile haire birtutyo benide haier satıcı yapmış.sizede söyleyeim ben klima bayi deilim.bayikere aryın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mitsubishi electric kirigamine zen ef42 klimayi 3700 Tl te aldım. Kurulumu da yapıldı. Klima sessiz ve kısa sürede soğutuyor.

• mahmut usta35 M kullanıcısına yanıt
    sigma 12 bütlük için fiyat bilginiz var mı? peşin veya taksitle?
  • Fiatını bilmem ben satıcı değilim iklimsa satıyo

• mahmut usta35 M kullanıcısına yanıt
    Daikin TEGORA / FTXB35B Inverter Klima

Sigma SGM12INVDMA İnverter Duvar Tipi Split Klima

sizce hangisini seçmeliyim? artıları eksileri nelerdir? bugün almak istiyorum artık. daikin peşin fiyatı 2520, sigma yı tam bilmiyorum ama o civarda o da.
  • Arkadaşlar klimayı büyük bir ihtmal GREE alacam. Daha önce Airfelden keşife geldiler. Ancak yapmış olduğum araştırmalar sonrasında GREE almanın daha mantıklı olacağını düşündüm. Bir bayi ile görüştüm.

GREE Change DC Inverter cihaz fiyat teklifi göndermiş. Bu cihaz 26 M2 için yeterlidir diye düşünüyorum. 12.000 BTU luk bir cihaz. Sizce bu cihaz alınır mı? Ayrıca cihazın piyasa ederi ne kadardır? Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmtmam

Mitsubishi electric kirigamine zen ef42 klimayi 3700 Tl te aldım. Kurulumu da yapıldı. Klima sessiz ve kısa sürede soğutuyor.

Hayırlı olsun keyfini sürün.. Resim yok mu

• quote:

Orijinalden alıntı: FenerLee_

18000 btu az elektrik yakan ve sessiz klima arıyorum.Midea markasını düşünüyorum.Fikirleriniz nelerdir ve hangi marka yada mideanın hangi modelini almalıyım fiyat aralığım 3000-3500 tl

midea klima aldım bin pişman oldum ses konusunda aldıgım klima midea oasis 9000btu çok fazla ses var beni çok rahatsız etti videolarını çektim satan firmaya gönderdim
    tekrardan geldiler klimayı çatıya aldım klima çatıda çalışıyor gece hala ses çok düşükte olsa duyuyorum bilgine

bende daıkın var 18binlik tık ses yok birdaha klima alsam benim görüşüm daikın dan başka bişey almam adamlar kurdular gittiler 3 senedir sorunsuz kullanıyorum

midea ses konusunda başarısız her serisi öylemi bilemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Cümleten selamlar

Uzun zamandır artık buralara takılmıyorum,çünkü senelerdir hep aynı tantana Fake adamlar,çaktırmadan mal gazlayanlar,çeşitli boş adamlar v.s v.s
    bir sürü boş adam buralar da dolanır,bir tanesi de şu meşhur Gürcan Fake denen 450 defa banlanmış tipdir,başlığın faydası yok zararı var,kısaca hikaye başlık
    devam ediyor sizin anlayacağınız,"gerçek klima arayanlar" uyanık olsunlar ltf!!

Bu işlerin Ustaları zaten forumu terk etti bu çakallıklar yüzünden,Yöneticiler hepten hikaye,kıramadı bu tiplerin ayaklarını Bölümden!

Birol Ustanın artık forumu vardır,sallayın bu bölümleri,zira buradan bilgi almak yerine kafanız boş şeylerle dolar!

++
    Daikin maikin filan da hikaye,zaten hemen hepsi artık böyle yok capon malı yok Tayland malı sizi yerler! amann diyeyim böyle çakallık tuzaklarına düşmeyin

Bu işlerin artık tamamı harbi ÇİN işidir! hepsi oradan çıkıyor

1-GREE
    2-MIDEA
    3-HAIER
    4-Chigo

gibi Çin de 5/6 tane ana split üreticisi vardır,bütün dünyaya bunlar mal üretiyor!

GREE tek başına dünya split pazarının %25 veya biraz daha üstü oranında hitap ediyor! varın siz hesaplayın gerisini gari,Daikin bile burada artık üretiliyor!
    bunlardan birisi diğerini zaten satın almıştı bir kaç sene önce sanırım Daikin,Gree bünyesine girdi

Bu "MARKA" klimalar yine iyi veya çok iyi ama fiyatlarına baktığınız zaman heriflerin zaten "MARKA" satıklarını görebilirsiniz,Marka değeri TR de ve özellikle dışarda bir
    bedel dir! bu firmalar da MARKA dan en büyük karı elde ediyorlar! yani uyanık olun

Kalkıp da haybeye ME den "Krimagine" almanıza gerek yoktur

Fiyatlar uçmuş vaziyet de bir de millete veriyorlar gazı insanlar da bunu yutup,basıp alıyor bunları!

En azından bilgi babında örneğin gidin Birol Hocanın yanına "doğru" yönlendirmeleri alın

DH de çok eskiden idi adam gibi muhabbetler ve yönlendirmeler ve bilgiler v.s

SAygılar

CAN++

özür kardeşim hakkını yimeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan1979 -- 26 Mayıs 2015; 1:45:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan1979

quote:

Orijinalden alıntı: FenerLee_

18000 btu az elektrik yakan ve sessiz klima arıyorum.Midea markasını düşünüyorum.Fikirleriniz nelerdir ve hangi marka yada mideanın hangi modelini almalıyım fiyat aralığım 3000-3500 tl

midea klima aldım bin pişman oldum ses konusunda aldıgım klima midea oasis 9000btu çok fazla ses var beni çok rahatsız etti videolarını çektim satan firmaya gönderdim
    tekrardan geldiler klimayı çatıya aldım klima çatıda çalışıyor gece hala ses çok düşükte olsa duyuyorum bilgine

bende daıkın var 18binlik tık ses yok birdaha klima alsam benim görüşüm daikın dan başka bişey almam adamlar kurdular gittiler 3 senedir sorunsuz kullanıyorum

midea ses konusunda başarısız her serisi öylemi bilemiyorum

Artık çok geç

Size geçmiş olsun umarım aynı sorunu yaşamayız parasını ödedim bugün yada yarın montaja gelecekler.ME alacaktık ama pahalı geldi 1000 tl fark olduğu için bunu aldım hayırlısı bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: m1cars

Daikin TEGORA / FTXB35B Inverter Klima

Sigma SGM12INVDMA İnverter Duvar Tipi Split Klima

sizce hangisini seçmeliyim? artıları eksileri nelerdir? bugün almak istiyorum artık. daikin peşin fiyatı 2520, sigma yı tam bilmiyorum ama o civarda o da.

Tegora sahte daikn sigma al özelik arama iksndede bunlar sırdan parasna göre klimasar.

• Kardeşim senin bunu yazman daki sebep ne şimdi.Sana ne zararımız oldu. Sen bile Zibro nun 3D inverteri ile Midea nın aynı olduğunu sanıp gidip Midea alıpta sonra şikayete başlamadın mı. Ben size en başta demedim mi Preminyum içi ,dışı normal makine diye. Madem ki benim yorumlarıma inamıyorsunuzda neden destan yazdınız özelden ,her bulduğunuz klimayı sordunuz .Neden Midea çakma Preminyum takınca benden akıl almaya ihtiyaç duydunuz.

Hadi her şey bir tarafa ,biz silah zoru ile mi klima satmaya çalışıyoruz. Yada servis hizmeti olmayan bir yere klima satıpta meydanda mı bıraktık siz vs. Biz kimden sakladık ki klima ticareti yaptığımızı. Yahu kaldı ki bu işi profesyonelce yapmayan biri zaten nasıl yardımcı olacak ki. Biz klima satıyorsak sadece bizim ürünü alana mı yardımcı olduk. Bu forumun harbiden ayarı tam kaçtı. Ulen bu foruma ansiklopedi yazdık resmen,montaj ,bakım,soğutma tekniği,arızaklar,klima kapasite ve model seçimi konusunda. Elin oğlu çıkıyor mbirol satıcı onun yorumuna güvenilmez.

9 köy demi satıcı,yada benim ortağım. Yazıklar olsun be.Adam senin için gece beni arayıp ta ,şu arkadaşa bir yol göster diye arıyor birde. Sizin kadir kıymet bilmeniz işte bu kadar.Köylü kazık attıracaktı demi size. İnsanlık bu kadar düşmüş artık

Malesef ki böyleleri işleri bitene kadar usta diyorlar..

• Yaklaşık iki senedir Midea optimum 12.000 lik kullanıyorum cok memnunum ki ben isinma amaçlı almistim kisin en yüksek ödediği m fatura 120 tl dir.

• Beyler selam

-Birol arkadaşa laf edecek adam,önce otursun oturduğu yerde,ya da hiç bir şey yazmasın,yoksa ayıp edersiniz,ona karşı yazanları biz iyi biliriz
    daha doğrusu hemen herkes bilir,bu adam harbi satış yapar,doğru bilgi verir,birileri gibi foruma fake girip mal satmaz!! bu bölüm çakal satıcılar ile
    doludur,bir de müzmin karın ağrısı bir tip vardır senelerdir milleti yiyen fake Gürcan bir de çaktırmadan mal satanlar veya firma elemanları
    marka yalakaları v.s v.s

-Adam Zibro/Gree/Haier satar zaten herkes bilir bunu da,sana kalkıp da ME veya Daikin satacak hali yok ve tavsiye de etmezse bu da çok doğaldır!
    ama teknik bir soru sorulursa bunu da "doğru" olarak cevaplandırır,en azından adamın "işi" bu yaw!

-"Haier" dediğiniz kimdir??? kendileri "split klima" işin de dünya devi 3 ana üretici den bir tanesidir! millet Haier ismini ilk defa duymuş olabilir veya
    çakma marka Çin işi klima markası da sanabilir veya adama Haier desen hayatında hiç duymamıştır bile,ya da gelir burada alay eder
    veya Haier kim yaw der veya salla geç onu der!

İyi de bu herifler dünya da 3 tane en büyük ÇİN li ana üretici vardır,en babası GREE dir sonra da Haier ve Midea geliyor! tüm dünyaya spit leri bu herifler üretiyor!
    Gree almış başını adeta tek tabanca gidiyor,Midea a yine öyle Haier bildiğim kadarıyla bunlar içinde en kalitelisi gibi olan netice de dünyada "split" işi
    bu herifler den soruluyor gerisi hikaye kalıyor zaten!

Daikin ortak Gree ye bilmem haberiniz varmıdır;"alayı" GREE den çıkıyor
    Midea da alayına yine mal üretiyor!
    Haier daha kalite malları üretiyor o sağda-solda gördüğünüz "MARKA" denilen cihazlar da bunlar dan çıkıyor

Yok ME imiş yok MH imiş tok Tosh imiş moş imiş yok Panasonic imiş v.s v.s alayını bu bizim Çin li ana üreticiler üretiyor

yok "capon" malı yok Tayland mış v.s v.s bunları da geçin bir kalem sizi ayak da yiyorlar,haybeye Otel parası vermeyin

Tayland hiç bok üretmez! bütün parçalar harbi Çin malıdır!

MARKA klimalar tabiki daha iyi ama verdiğiniz paranın çoğu MARKA ye gidiyor

++

Bir de bölüme yeni gelen kişiler uyanık olsunlar her yazılana sazan gibi atlamasınlar! bu yeni gelenler dediklerim normal üyelerdir!
    birileri bir şey yazıyorsa veya gazlıyorsa,önce üyelik tarihine bakın,msg sayısına bakın,neler yazıyor bunlara bakın,ayrıca bakın bakalım bu tiplerin
    profilleri gizlimi yoksa açıkmı! gizli ise belliki çakal satıcı tipler den birisidir çok var bölüm de bunlardan,bazen yakalanıp şutlanırlar sonra fake girerler v.s

+++

haa bir de şu vardır,siz gidip Çin deki bu üreticilere ucuz yollu-vasat veya en ucuz dandik v.s mal yaptırırsanız,bu da elbette dandik klima olacaktır!
    basın parayı daha iyi ve o zaman kaliteyi görün,kısaca herifler her paraya mal üretiyor,seni kaçırmaz,istediğin rakama sana mal üretir bu herifler
    iyi paraya iyi mal az paraya da dandik mal çıkacak tabiki

bizim çoğu uyanık firmada böyle dandik malları yaptırıp ederinden çok daha fazlaya satma peşindedir,burada suçlu ne Midea ne de Gree,bas parayı
    sana iyi mal yapsın! hem para vermez ucuz bir şey yaptır sonra da kalk Midea ya suç at veya Gree ye,iyi de herifin kabahati ne,malı yaptıran senin
    yerli firman!

Daikin gibi bu işlerde dünyanın kabul ettiği en prestijli üreticisi bile gidip "GREE" ye mal yaptırıyor daha olmadı heriflere ORTAK oluyor hem de epeyi yüklü
    bir bedel ödeyerek! ama Gree de en dandik cihaz da var en Kralı da var kısaca bu iş paraya bakıyor ana üretici nezdinde ama bizim çakal
    satıcılar da düzen farklıdır,dandik malı da pahalı satarlar sonrada vatandaş gelir buraya Midea kötü,Haier yaramaz Gree ise en dandiği der
    kötü olan o malı Çin liye yaptıran uyanık yerli firmalardır!

CAN++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 23 Mayıs 2015; 1:01:41 >

• Can selam geliş gidiş 2015 yılın klimadı Baymak olacak galiba.Kısa yoldan gidilem.Sen ilan et Baymak ı 2015 yılın kliması olarak.Kurtulalım bu didişmeden.

• mbirol kullanıcısına yanıt
    Ustam ne zaman yapacaksınız dh üyelerine haier marka klimalarda kampanya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • albani kullanıcısına yanıt
    sayın albani,Sizden ricam Daikin markasının çinde Gree de yaptırdığı ve üzerine Daikin yazdığı bildiğiniz bir model veya modeller varsa yazabilirmisiniz lütfen?
    selamlar.
  • @aganta

kardeş sen satıcımısın yoksa kullanıcımı???

Bakın arkadaşlar günün yeni moda tabiriyle hani "alayı" veya "alayını" filan deriz ya,işte bu Split klima işi de aynen böyle ve alayı da aynen ÇİN malıdır,yaw az uyanın
    gari biraz da global pazarda artık ne nedir ve nerede üretiliyor bunları da öğrenin,sanırım birileri hala klima işinde capon/kore/tayland gibi yerler de kalmış

yaw "alayı" diyorum beyler bu alayı demek ne demektir gari herkes bilir bunu,alayı Çin malı diyorum daha bunun ötesi yoktur!

DAIKIN dediğiniz herif neden GREE ye ortak oldu bir düşünün gari

Dünya split pazarının tek başına %25/30 nu işte bu GREE karşılıyor! Midea ve Haier de devamını saplıyor sonra Chigo geliyor ve bir kaç tane daha vardır!

Sonuç "alayını" ÇİN li üretiyor nokta.

Çin i bilmeyen veya nasıl bir üretim sistemi olduğunu bilmeyenler sanırım olayı kavrayamıyor!

Örneğin Çin de "ana üretici" sayısı azdır hatta çok azdır! ama tam aksi bilinir!

Örnek;terlik veya gözlük veya böyle ıvır-zıvır ürünleri üreten üretici sayısı binlerce olduğu sanılır! ama bunları bir kaç üretici üretiyor yaw
    heriflerin fabrikalarını görseniz kafayı yersiniz,burasını ya Askeriye arazisi veya benzer şekilde bir yer sanırsınız,inanılmaz büyük bir arazi içinde
    aslında tek bir ürün üretiyor herifler ama tesisi görseniz Uzay üssü veya Askeri alan filan sanırsınız!

Klima işi de böyledir ana üretici sayısı çok çok azdır! ve alayını işte bunlar üretiyor!

Herifler her önüne gelene mal üretiyor,kimseyi geri çevirmiyorlar,örneğin "DH Forumu" gitse Midea ya veya Gree ye bana şöyle bir klima üret
    ve fiyatı da yaklaşık böyle olsun deyin ve verin siparişi herifler üretsin marka olarakda örneğin "DHForum" diye basarlar ve acaip mal satar
    bu ürün,hatta piyasayı bitirir,bakın o kadar kesin yazıyorum! fiyatı da uygun olursa piyasayı çok fena tokatlar kısaca alayını yer bu cihaz

Millet bu split işini hala bilmiyor,sürekli insanlar "yeniyor"!! MARKA filan kalmadı gari,gerçi bunlar elbette çok iyi cihazlar ama fiyatı da ona göre
    ancak bence hiçmi hiç değmez artık 4/5/6 kağıt gibi rakamlar kesinlikle değmez! yaw ben bu işin bir başka sektör olarak(panel tip TV ler)
    çeyrek asrım geçti sayılır,günümüz de artık neredeyse hatta tamamı ürünler kısaca alayı ÇİN işidir!

Herkesin günümüzde kullandığı TV ler de alayı Çin malıdır yaw sadece paneller(Modül)duruma göre capon/kore/taiwan olabiliyor
    ancak bunlar da neredeyse tüm fabrikalarını ya taşıdılar ya da doğrudan Çin liye ürettiriyor!

Örnek TV işinde 3 tane ana üretici vardır;TPV/HiSense/TCL bu herifler gördüğünüz TV lerin "alayını" bunlar üretiyor

herifler de her tip her paraya mal var,en iyisi de var en dandik olanıda var,parana göre sana mal üretiyor!

++

Ben de bu arada bu "MARKA" ve pahalı tüm klimaların alayına rest çekiyorum

Gaza veya yeme filan gelmeyin kısaca "yenmeyin" bayilere gidip sizi yemelerine izin vermeyin yok şu markaymış yok caponmuş
    yok bu en iyisidir filan gibi sallama satıcı ağızlarına filan da gelmeyin!

Havalar ısındı,herkese serin günler dilerim++

++

Birol Hocam selam

yaw bu Baymak ları kim üretiyor acep;ben Midea diye duymuştum geçmişte?? yılın kliması olayını unuttuk gari,ama açıkçası ortada
    yıllardır böyle bir klima yok! ben en son FUJITSU yu 2009 da yılın kliması ilan etmiştim efsane LCC serileri,sonra Fuji de bu işi
    boşladı,Çin işi ucuz split mallara gitti v.s gibi oldu ama herifler sanırım artık VRF ile yola devam ediyorlar

LCC ler süperdi yaw,alanların alayı hala çok memnunlar üstelik günümüz MARKA klimaların fiyatına bakınca bu LCC ler bunların
    alayından çok daha iyi idi ve çok daha ucuzdu

CAN++

not;bu arada bana klima hk.çok fazla teknik bazı sorular geliyor eMail den ama ben bunları bilmem yaw işim de hiç değildir,dikkat ederseniz
    kendi sektörüm de olarak olayın zaten başka şeylerini ben yazıyorum! yoksa ne anlarım ben klimadan,ama üretim işleri ve Çin işi v.s bu zaten
    benim içinde yıllarca olduğum konulardır(ürünün ne olduğu önemli değildir,Çin li her birşeyi nasılsa üretebiliyor)

Birol,Köylü ve eskiden bildiğim bazı arkadaşlar bu işin Doktorları dır,bir de çok değerli yine işte anlayan dostlarımız vardı ama bunların bazıları
    ya kaçtı ya da banlandılar çeşitli sebebler yüzünden! zira foruma öyle "arızalar" dadandıki ve de Yönetim de bu konularda hikaye çıktığından
    arızaları şutlayacaklarına bu adamları şutladılar veya onlar gelmedi v.s Satıcı kaynıyor bölüm ve forum,şikayet ediyorsun,günler geçiyor
    işlem yapılmıyor veya hiç yapılmıyor yaw eskiden yine böyle değildi,herif fake giriyor atılmıyor! kısaca benim tabirimle Yönetimin alayına da rest
    çekiyorum

CAN++

• Herkese tekrar selamlar,

1 hafta icerisinde klimami aliyorum...

30m2 salonum mevcut. Klimayi ana yasama alanimiz salonu sogutmasi ve daha sonra evdeki genel sicakligi biraz kirmasi icin guclu almak istiyorum.

SF50VE serisini aliyordum ki kesif sirasinda ME'den gelen arkadas dis unitenin buyuklugunden dolayi montajinin cok zor olacagini, sorun olmasi durumunda ise sokulmesinin mumkun olmayacagini, vinc cagirmam gerekecegini iletti.

Daha once benzer bir konu yasayan var midir?

Bu sebepten dolayi SF42VE almami tavsiye ettiler su an.

SF50VE icin 4700'e, SF42 icin 3850'ye anlasmis durumdayiz.

Ben kesinilike SF50VE istiyorum ancak bu mumkun olmazsa seceneklerimi soyle 2ye indirdim:

SF50VE veya SF42VE

veya

SRK50ZM-S: SEER/SCOP oranlari daha kotu olmakla beraber en azindan 17.000btuluk sogutmasi mevcut: Fiyat 3:800 TL.

Farkli markalar oldugunu bilmekle beraber ME ve MHI arasinda kalmis durumdayim.

Yardimci olabilirseniz gercekten cok minnettar olurum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kcmmngr

Herkese tekrar selamlar,

1 hafta icerisinde klimami aliyorum...

30m2 salonum mevcut. Klimayi ana yasama alanimiz salonu sogutmasi ve daha sonra evdeki genel sicakligi biraz kirmasi icin guclu almak istiyorum.

SF50VE serisini aliyordum ki kesif sirasinda ME'den gelen arkadas dis unitenin buyuklugunden dolayi montajinin cok zor olacagini, sorun olmasi durumunda ise sokulmesinin mumkun olmayacagini, vinc cagirmam gerekecegini iletti.

Daha once benzer bir konu yasayan var midir?

Bu sebepten dolayi SF42VE almami tavsiye ettiler su an.

SF50VE icin 4700'e, SF42 icin 3850'ye anlasmis durumdayiz.

Ben kesinilike SF50VE istiyorum ancak bu mumkun olmazsa seceneklerimi soyle 2ye indirdim:

SF50VE veya SF42VE

veya

SRK50ZM-S: SEER/SCOP oranlari daha kotu olmakla beraber en azindan 17.000btuluk sogutmasi mevcut: Fiyat 3:800 TL.

Farkli markalar oldugunu bilmekle beraber ME ve MHI arasinda kalmis durumdayim.

Yardimci olabilirseniz gercekten cok minnettar olurum...

O zaman her SF50 alan vinç mi getirecekmiş?? Evet dış ünite büyük ama sonuçta bu 18.000 lik cihaz ne alırsan al bu kapasitede tüm cihazlar zaten bu büyüklükte olucak? takılacak yerde extra bi sıkıntı mı var? Takarken nasıl takıyorsa sökerkende o şekilde söksün bi zahmet beyfendiler..

MHI eskisi kadar iyi değil hatta hiç değil (kendi görüşümdür hemen bazıları bodoslama yapmasın..)

O arkadaşa keşke sorsaydın; takarken takıyorsunda sökerken ne oluyormuş.. belki işine gelmemiştir.. dış ünite ağır ve büyük diye.. O bayiden almanıza gerek yok başka bayide gelip bi bakıp eğer aynı şeyleri söylüyorsa tamamdır.. demek ki sizin ev ile kaynaklı bi durum vardır diyebiliriz.. ama her SF50 alan yada her 18.000 btu alan bu sıkıntıyla karşı karşıya kalsa firmalar cihaz satamaz yahu..

Yalnız şunu da söylemekte fayda var.. normal koşullar altında 30m2 salon için SF42 rahatlıkla yeter.. tabi bunun için hangi şehirde yaşadğınız pencerelerde pimapen olup olmaması.. kaçıncı katta oturduğunuz ve binanıın hangi cephe ye baktığı.. binanın dış cephesinde yalıtım olup olmaması gibi sebebler önemli..

• 
Sayfa: önceki 14981499150015011502
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.