Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1478. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
57.246
Cevap
703
Favori
4.432.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14761477147814791480
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba Antalyada 25 m2 oda için 12000 lik inverter klima uygunmudur ısıtma ve soğutma için. ve önerebileceğiniz model varmı mitsubihhi elektirik yada samsung dan .
    ve bilgisi olan varsa ısıtma için klimamı daha çok elektirik harcar elektirikli & fanlı ısıtıcılarmı 2000 watt teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkeyStar -- 15 Ocak 2015; 18:41:48 >
  • Beyler klimalar için artık yeni bir forum açıldı sanırım o yüzden burası bu kadar boşaldı merak eden arkadaş varsa pmden ulaşsın siteyi vereyim
  • Zaten uzun zamandır düşündüğüm ama icraata geçemediğim klima alma mevzusunu sadece yaktığımız bir ufo yüzünden bu ay 220 lira elektrik faturası gelince kesin bi şekilde masaya yatırdım.
    Sizden ricam beni yönlendirin. 3.30x7.75=25.5 m2'lik amerikan mutfağımızın oturma odası kısmına günlük uzun periyotlarla çalıştırmayı düşündüğümüz inverter bi klima almayı düşünüyoruz.max 2500-2750 lira civarı bütçemiz var. Önerisi olan var mı? Daikinde şu sıralar %15 indirim var ama bilemedik diğer markalarda nasıl fiyat,performans? Yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim zira bu bikaçgüne alacağım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alikaplan18 kullanıcısına yanıt
    hava cok soğuksa fanı 3 e getırıyorum
    genelde otomatıkte ve 2 de calısıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: magiccccc

teşekkürler klima ortamı ısıtamadığı için değiştirmek zorunda kaldım kırıgimine zen serisi ile değiştirdim tekrar teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: magiccccc

doğru yapıyorsunuz en yüksek fanda 2 saat sonra auto yapıyorum fanı bende ama 3 cü fanda baya sesli 13 metre üflüyor yapacak bir sey yok 13 metre üfleyipte sessiz çalışanı görmedim sessiz çalışma modu var ama odayı ısıtmaz en iyi orta fan yada 2 daat sonra auto fanında orta fanından az cıkıypor kıstıyı için

• arkadaşlar herhangi klimanız saatte kaç kw yakıyor fan hangi modda kaç derecede çalışıyor havalar soguyunca farklılık gösteriyor sogutma modu farklı çalısıyor ısıtma biraz fazla elektrik harcar varmı ölçen saatte ne kadar harcıyor
  • Klima + forumu herkes buyursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ısıtma konusunda iyi klima önerisi olan var mı mitsubishi var ya ısıtmıyor gibi
  • TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    kardeş bende antalyadayım soğuk günlerde hiç ısınamadık ya mitubishi var
  • calculus07 kullanıcısına yanıt
    kaçlık kaç m2 karede kullanıyorsunuz?
  • TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    9000 binlik 14 mt2

• quote:

Orijinalden alıntı: calculus07

9000 binlik 14 mt2

Ben kuzeye bakan 18 metre kare yerde 9.000 btu Haier Nebula ile yanıyorum.:)
  • B.H.R.17 B kullanıcısına yanıt
    ayarınımı yanlış yapıyoz napıyoz ben anlamadım
  • quote:

ben terliyorum valla yanlız 20-24 arası 0,50-800 waat 24 üstü 890-1500 arası elektrik harcıyor namussuz ya :) üfleme sıcaklıyı 50 degilde 45 olsa daha iyi valla sıcak üflüyor zaten 50 üzeri ısıtmada elektrik artıyor ben gözlemledim hatta 61 üzerine cıktı bi baktım saatte 1,5 elektrik harcamış sinir oldum 44 düşürmek için 20 dereece altında calıstırdım o zamna 0,666 waat oldu demekki artımıyacayız bu mereti birde 0 derecenin altına indimi vah halimize 1,5 larda gezinir waatlar :) termosot dün cektim resmide :)

• 20 derece yapın autoya alın fanı hızı düşürüyor sonra en ideali bu gibi a rkadaslar birde kumanda modunda auto modu var onda tamamen durup 2 5 dakika sonra dış üniteyle calısypor dur kalk modundca ama heat modunda devamlı dönüyor çalışma seklide farklı
  • Serhat6363 kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Tavsiye ettiğiniz cihazlar gayet güzel cihazlar. Acele etmiyorum, çok uygun bir fiyat olursa teşebbüs ederim.

• quote:

Aynı klima kullanan birileri varsa onlarla mukayese edin eğer onlar ısınıyorsa klimada sorun vardır.
    Benim klima 57 derece ağız çıkış sıcaklığna kadar çıktı sonra bunaldım 22 derece yüksek fana ayarladım içerisi 23 - 24 derece arası oluyor.
    Şunuda öğrendim her klimanın kendi sistemi, yazılımı farklı.
    ME panasonicle.
    Fujitsuyu Haierle karşılaştırmayın.
    Onları öğrenin öyle kullanın.
  • harbibirii kullanıcısına yanıt
    usta 61 nası oluyor ya son derecesi zaten 30 değilmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat6363

quote:

Orijinalden alıntı: yüksel75

Srk zjx cihazı kullanan ve yorumlayarak olan var mi?
    SRK50ZJX-S kullanıyorum. Yalniz bu cihaz MHI'nin en üst serisi ama plastik kasası çok kalitesiz,cihaz üstte açılan kapaktan dolayı bazen arıza hatası veriyor bende bantlamakta çare buluyorum.Kumandasıda öyle yani bu cihaza böyle kumanda yakışmamış,çok kötü yani.
    Bu cihazın yazılımından olsa gerek, kışın cihaz ısıtmayı geç yapıyor yarım saat sonunda tam kapasite ısıtmaya geçiyor.
    Dış sıcaklık 0 derecede cihaz 20 dakikada 43 dereceyi ancak veriyor.

Cihaz düşük fanda 30 derece yapsaniz bile sıcak hava vermiyor ılık hava veriyor.Cihaz yüksek fanda 50-51 derece sıcaklık üflüyor oda çok ses yapiyor. Düşük fanda iyi ısıtsaydı daha iyi olurdu.
    Elektrik tüketimine gelirsek 22 derece orta fanda 12 saatlik kullaniminda saatte 559 waat tüketti.
    1 ayda buzdolabı+klima 180 TL ediyor tüketimi..
    Yazında 27 derece kullanımda 94.50 TL elektrik tüketiyor buzdolabı dahil.
    Bir kullanıcı olarak bu cihaz 6400 TL'yi haketmiyor.(Ocak 2015)
    http://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/83/SRK50ZJX-S1
    Bu fiyata gidilir Ururu sarara,Mitsubishi Krigamine alınır.
    Cihazı 3 yıl önce 3200 TL'te almıştım.
    Bunun yerine gidin;
    -Daikin Shira veya Emura
    -Mitsubishi Electric SF
    -Haier Nebula
    -Toshiba Skvp alın.

gazı azalmadı dimi onda sorun olmadıgına eminmiisniz işçiliye bakın duvarı ne yapmışlar yaw arkadaş nedir bu servislerin becerissizliği anlamadım gitti siz gazın tam olduguna emin olun

• 
Sayfa: önceki 14761477147814791480
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.