Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1035. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
19 Misafir (1 Mobil) - 18 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.246
Cevap
703
Favori
4.432.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10331034103510361037
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

malesef eurovent de bulamadım :)

Kemal kardeş bende bir bakayım dedim ama bu Eurovent e bir şeyler olmuş,3-5 marka dışında marka kalmamış.Fransa sitesinden başkasına ulaşılamıyor.Galiba bu sitedeki Fransa da satılan mallar.Midea,Gree hiç biri yok...

Kemal hocam aşağıdaki linklerden takip et bakalım.Artık Exell dosyası olarak alınabiliyor galiba.

http://www.eurovent-certification.com/tr/Sertifikal__urunler/Markaya_gore_eri_im.php?lg=tr&rub=04&srub=03&select_prog=AC&select_partic=503&select_marque=GREE&select_class=

En güzelide @testereci nin düzenlemesi

http://forum.donanimhaber.com/m_70976938/mpage_1/f_/key_//tm.htm#71388708

o sayfayı zaten görmüştüm ve acaba exell olarak mı iniyor diye denedim ama onu da başaramadım :)

tahminim firma artık eurovent'e cihaz göndermiyor ,mitsubishi-toshiba-daikin gibi firmaların verileri var ama dediğiniz gibi çoğu firmanın verileri artık yok

• quote:

Orijinalden alıntı: arckesici

Klima seçiminde yardım talebim var,

İstanbul'da E-5 Otoyolu kenarında oturuyorum.

Camları ne kadar kapalı tutsamda yatak odamın içinde egzoz kokusu var ve etraf çok çabuk tozlanıyor, rahat uyuyamıyorum. Her sabah boğazımda ağrı ile uyanıyorum.

Camları gürültüden açamıyorum maalesef.

Bu şartlar altında çalışacak ve odanın havasını daha yaşanabilir olması için klima bakıyorum.

Yatak Odam 15-20 metrekare arasında, kuzey cephe.

Bina iyi izolasyonlu ve klimayı sadece gece yatarken tüm yıl boyunca kullanacağım.

Hangi teknolojiye sahip klima benim işimi görebilir?

Klima tavsiyelerinizi göndermenizi rica ederim.

Selamlar

hocam 15 m2 ile 20 m2 sınır bir değerdir ona göre kaç m2 olduğunu tam olarak ölçmenizde fayda var :)

15-16 m2 ye kadar 9 binlik yeterli geldiği halde bunun üzeri alanlar için 12 binlik daha uygun oluyor

unutmadan söyleyeyim klimalarda biraz sıkıntılı oluyor yani onlarda havayı kuruttukları için boğaz ağrısı ve halsizlik gibi durumlar oluşuyor bunu engellemek için hava nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederim (gerçi ben hala paraya kıyıp alamadım ya neyse )

yaz kış kullanmayı düşündüğünüze göre kaliteli bir inverter almanızda fayda var

hangisi olsun derseniz bu sizin verebileceğiniz bütçeye göre değişiyor ,1500-1700 tl.lerden başlatıp 3-4 bin tl.lere kadar dayanıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

quote:

Kemal kardeş bende bir bakayım dedim ama bu Eurovent e bir şeyler olmuş,3-5 marka dışında marka kalmamış.Fransa sitesinden başkasına ulaşılamıyor.Galiba bu sitedeki Fransa da satılan mallar.Midea,Gree hiç biri yok...

Kemal hocam aşağıdaki linklerden takip et bakalım.Artık Exell dosyası olarak alınabiliyor galiba.

http://www.eurovent-certification.com/tr/Sertifikal__urunler/Markaya_gore_eri_im.php?lg=tr&rub=04&srub=03&select_prog=AC&select_partic=503&select_marque=GREE&select_class=

o sayfayı zaten görmüştüm ve acaba exell olarak mı iniyor diye denedim ama onu da başaramadım :)

tahminim firma artık eurovent'e cihaz göndermiyor ,mitsubishi-toshiba-daikin gibi firmaların verileri var ama dediğiniz gibi çoğu firmanın verileri artık yok

Bende anlamadım gitti.Markalar göndermiyor diye bir şey yoktur ya.Buradaki dosyalar Exell olarak iniyor orada var.Ama @testereci daha güzel düzenlemiş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: musti35

quote:

Orijinalden alıntı: kocausta*

Optimum'un dış ünitesi arasıra "bağırıyor" ama, arkadaş yatak odasına takacak.
    Airfel'lerde bu olayı hiç görmedim, bence daha uygun olurdu.

Çok teşekkür ederim hepinize;

Hangisini uygun fiyata bulursam onu tercih edeceklerdir.
    Fiyatları biraz daha araştırayım.

Bir kaç yere sordum.
    Midea ve Airfell için (9000 BTU inverter) kayınvalidemin bütçesine uyan fiyat bulamadım
    Bizim yatak odasına inveter klima yine yatacak gibi.

hayırlısı olsun :)

anladığım kadarıyla 900 tl.den fazla vermek istemiyorlar ve bu şartlarda inverter mümkün görünmüyor

900 TL bütçe düz klima içindi .
    Inverter olunca 1250' ye çıktı hocam butce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bende anlamadım gitti.Markalar göndermiyor diye bir şey yoktur ya.Buradaki dosyalar Exell olarak iniyor orada var.Ama @testereci daha güzel düzenlemiş.

tamam hocam gördüm ve exel olarak indirdim sağolun

• ZİBRO S 6534 CHANGE İNVERTER KLİMA

bu klimayı güneş görmeyen alt kat salon için düşünüyoruz. 18metrekare civarı oda. 1500 liraya iyi midir ? kaçırmayıp hemen alalım mı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: honeylee

quote:

Arkadaşlar bu akşam VESTEL INVERTER PLUS 9000 BTU luk klimayı almayı düşünüyorum.Yanlız Vestel de bide normal INVERTER serisi var onla karıştırmayın, bu INVERTER PLUS serisi.1349 tl ye bonus puanlarımla alacğım bir kısmını.Her yerde bonus ödemesi kabul etmediği için mecbur kaldim.Yatak odasina takilacak 15 metrekare ve bu serinin MIDEA üretimi olduğunu duymuştum.
    Şimdi ustalarıma soruyorum fikirleriniz nedir akşama kadar vaktim var, değistirmelimiyim fikrimi, ne dersiniz?.
    Ürünler bunlar birebir görüntü bile aynı fiyat farklı tabiii:)

http://www.vestel.com.tr/inverter-plus-9-a-enerji-split-klima.aspx
    http://www.mideaklimafiyatlari.net/midea-vertu-serisi-inverter/midea-msvi-09-klima.html
    http://www.asesklima.com/urun/vertu-dci-inverter-9000-btu-duvar-tipi-klima_340.aspx?CatId=289

Yuakrıdaki klimayı almış bulunmaktayım.İyi yada kötü bütçeme ve şartlara uygun olarak bunu gördüm.Yorumlarınızı bekliyorum.Ayrıca USTALARDAN montaj yapılrken dikkat etmem gereken şeyleri (1 ay sonra takılacak) ban söylemelerini rica etsem,boru tipi ve uzunlukları, vakumlama vs.... Klima yerleşimi iç-dış ünite sırt sırta yani hortumlar cok uzun olmayacak.Ancak çatı katına koyacağımdan tavan yüksekliği biraz az 230 cm ( normal tavan 270 cm oluyor) .Klima iç ünite ile tavan arası kaç cm boşluk yeterli servise sordum 10 cm yeter dedi ama... USTALARDAN yardım bekliyorum lütfeeennn...Birde Vestel in bu modelini gerçekten MİDEA mı üretiyor...Şimdiden teşekkürler...

hayırlı olsun ,alınmış mal için laf söylemek abes olur :)

ama mutlaka vakum yapmalarını isteyin aşağıya link ekliyorum orada çok teferruatlı anlatım var vaktiniz varsa biraz inceleyin derim

http://forum.donanimhaber.com/m_61165488/mpage_1/key_/tm.htm

kablo ve sigortayı hazırlarsanız servis takar diye düşünüyorum ,kablo olarak ben 3*2,5 öneriyorum ama çoğunlukla 3*1,5 luk kablo takıyorlar

Eyvallah kemal1414 ustam verdiğin linki kısaca okudum ve anladım ki kavga dövüş vakum şart, onu anladım.Ayrıca ben takıntılı biri değilim bu konuda aldığım klima için yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum daha takılmadı sonuçta değiştirme imkanım olabilir.Ancak şartlarıma uyarsa:) ...Bu arada kablo ve sigorta kutusunu da benim almam gerektiğini şimdi öğrendim onun içinde teşekkürler yoksa dımdızlak kalakcaktık servis gelince...Yardımlarınız için teşekkürler.Daha sorularım olacaktır :)))...Şimdi aklıma geldi dış üniteye montaj sırasında takoz takıyorlarmı yoksa ben mi temin edicem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi honeylee -- 20 Mart 2013; 7:26:37 >

• Arkadaşlar 20 metrekare için kaç btu ister ? Bu klimada dikkat etmemiz gerekenler nedir ?

Ve ne zaman ucuz olur ne zaman almalıyım
  • 16 m2 yatak odası için klima tavsiyesi pimapenli oda güneye bakıyor mantolama yapılmış güneşi öglen 12 den akşama kadar alıyor sadece sogutma için. yer istanbul benim baktıklarım
    http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-10skv-split-klima-inverter-daisaikai.aspx

bütçeyi aşarak alıcam uzun vadede ekonomik ve saglam olması için sizin tavsiyelerinizi istiyorum şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: sahin373

16 m2 yatak odası için klima tavsiyesi pimapenli oda güneye bakıyor mantolama yapılmış güneşi öglen 12 den akşama kadar alıyor sadece sogutma için. yer istanbul benim baktıklarım
    http://www.idealesya.com/urun/alarko-carrier-53nqv025m-x-power-gold-duvar-tipi-split-klima.aspx

http://www.idealesya.com/urun/toshiba-ras-10skv-split-klima-inverter-daisaikai.aspx

bütçeyi aşarak alıcam uzun vadede ekonomik ve saglam olması için sizin tavsiyelerinizi istiyorum şimdiden teşekkürler

ben dün akillitasarruf.com dan aldım. aynı zamanda alarko ve toshibanın da bayisi. ve şu an itibariyle takıldı. bu kadar hız belki de benim şansım. denk gelmiş te olabilir. ama insanın çok hoşuna gidiyor. vakumlamayı da yaptılar. hiç ikiletmeden. bu çok önemli. bir çok servis bin dereden su getiriyor. hatta yapmadan gidiyorlar. lanet olsun deyip oturuyosun yerinde. ama edindiğim bilgi vakumla yapmanın ürünün ömrünü uzattığı.

Cem Köksal diye bir arkadaş var çok yardımcı oldu sağolsun. bana özel ürün açtı ve 1900 tl 10 taksit ile aldım. site üzerindeki vadeli satış rakamları biraz daha fazla. anadolu yakasında oturmama rağmen nakliye de yansıtmadı. avrupa yakası zaten ücretsiz kargo.

ben de önce idealeşya.com a bakmıştım. ama nakliye girince işin içine fiyat artıyor. 1930 tl gibiydi sanırım.

benim baktığım ürün Alarko Carrier 53 NQV 035M 13.300 İnverter Klima.

bence cem beyle bir görüş derim. 0212 466 22 89.

not : bayi ile dün yaptığım alış-veriş dışında bir bağım yoktur. aksini yazan olursa ahirette hesaplaşırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: sahin373

16 m2 yatak odası için klima tavsiyesi pimapenli oda güneye bakıyor mantolama yapılmış güneşi öglen 12 den akşama kadar alıyor sadece sogutma için. yer istanbul benim baktıklarım

Her ikisi de neredeyse aynıdır, bence ucuz denk getirebildiğinizi alın.
    Fiyat/kalite olarak piyasadaki en iyiler.

Satış sitesinde Daiseikai yazılmış aslı Suzumi'dir.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

ZİBRO S 6534 CHANGE İNVERTER KLİMA

bu klimayı güneş görmeyen alt kat salon için düşünüyoruz. 18metrekare civarı oda. 1500 liraya iyi midir ? kaçırmayıp hemen alalım mı

O yeri rahatça halleder, fiyat ta makul
  • İşyerine 12.000 lik, 15.000'lik ve 18.000'lik klima alacağız. Fiyatı çok uçuk olmayan klimalardan hangilerini önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedektif

İşyerine 12.000 lik, 15.000'lik ve 18.000'lik klima alacağız. Fiyatı çok uçuk olmayan klimalardan hangilerini önerirsiniz?

araştırmalarım sonucu fiyat/perfoemans olarak "Alarko Carrier 53 NQV" tavsiye edildiğini gördüm.
    ben de bunun üzerine aldım.
    ürün şöyledir böyledir diyemem.
    tam kontrol edebildiğim şey servis oldu. (hız/kururlum/vakumlama)
    ve benden 10 numara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dweller

Merhaba arkadaşlar,

Ağaoğlu My Town Ispartakule evlerinde oturuyorum.

- Evim güney cepheye bakıyor
    - Evin yalıtımı çok iyi (ama ısındığı zaman soğumak bilmiyor)
    - Yatak odama klima almak istiyorum. 20 m2 civarı bir oda.
    - Klima çalıştığı vakitler kapı kapalı kalacak
    - Yatak odası olacağı için nispeten sessiz olması benim için önemli
    - Klima sadece benim yattığım zamanlarda çalışacak
    - Inverter olması gerekiyor

Baktığım kadarıyla inverter 12k BTU klimalar 1300 TL civarı. Gerçi odaya 12k yeter mi bilemiyorum ama eğer ki içerisi soğursa, bir daha soğutmak için gece çok da çalışması gerekmez diye düşünüyorum (yalıtımın iyi olması ve sadece gece çalışacak olmasından dolayı).

F/P oranı iyi olan bir klima önerebilir misiniz ? Marka takıntım yoktur, tecrübe benim için daha önemli. :)

Not: Ev, kendi evim olmadığı için çok da marka bir klima alıp, taşınma sonrası klima performansı düşerse kafamı duvarlara vurmak istemiyorum. O yüzden mümkün olduğunca ucuz olması benim işime gelir. :)

Yok mu yahu yardım edecek bir cengaver ? :)

• quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Baktığım kadarıyla inverter 12k BTU klimalar 1300 TL civarı. Gerçi odaya 12k yeter mi bilemiyorum ama eğer ki içerisi soğursa, bir daha soğutmak için gece çok da çalışması gerekmez diye düşünüyorum (yalıtımın iyi olması ve sadece gece çalışacak olmasından dolayı).

F/P oranı iyi olan bir klima önerebilir misiniz ? Marka takıntım yoktur, tecrübe benim için daha önemli. :)

Not: Ev, kendi evim olmadığı için çok da marka bir klima alıp, taşınma sonrası klima performansı düşerse kafamı duvarlara vurmak istemiyorum. O yüzden mümkün olduğunca ucuz olması benim işime gelir. :)

12.000 Btu olarak
    Midea optimum
    Aırfel ınverter
    Ugur ınverter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 20 Mart 2013; 17:12:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Life is Good
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bu akşam VESTEL INVERTER PLUS 9000 BTU luk klimayı almayı düşünüyorum.Yanlız Vestel de bide normal INVERTER serisi var onla karıştırmayın, bu INVERTER PLUS serisi.1349 tl ye bonus puanlarımla alacğım bir kısmını.Her yerde bonus ödemesi kabul etmediği için mecbur kaldim.Yatak odasina takilacak 15 metrekare ve bu serinin MIDEA üretimi olduğunu duymuştum.
    Şimdi ustalarıma soruyorum fikirleriniz nedir akşama kadar vaktim var, değistirmelimiyim fikrimi, ne dersiniz?.
    Ürünler bunlar birebir görüntü bile aynı fiyat farklı tabiii:)

http://www.vestel.com.tr/inverter-plus-9-a-enerji-split-klima.aspx
    http://www.mideaklimafiyatlari.net/midea-vertu-serisi-inverter/midea-msvi-09-klima.html
    http://www.asesklima.com/urun/vertu-dci-inverter-9000-btu-duvar-tipi-klima_340.aspx?CatId=289

Yuakrıdaki klimayı almış bulunmaktayım.İyi yada kötü bütçeme ve şartlara uygun olarak bunu gördüm.Yorumlarınızı bekliyorum.Ayrıca USTALARDAN montaj yapılrken dikkat etmem gereken şeyleri (1 ay sonra takılacak) ban söylemelerini rica etsem,boru tipi ve uzunlukları, vakumlama vs.... Klima yerleşimi iç-dış ünite sırt sırta yani hortumlar cok uzun olmayacak.Ancak çatı katına koyacağımdan tavan yüksekliği biraz az 230 cm ( normal tavan 270 cm oluyor) .Klima iç ünite ile tavan arası kaç cm boşluk yeterli servise sordum 10 cm yeter dedi ama... USTALARDAN yardım bekliyorum lütfeeennn...Birde Vestel in bu modelini gerçekten MİDEA mı üretiyor...Şimdiden teşekkürler...

hayırlı olsun ,alınmış mal için laf söylemek abes olur :)

ama mutlaka vakum yapmalarını isteyin aşağıya link ekliyorum orada çok teferruatlı anlatım var vaktiniz varsa biraz inceleyin derim

http://forum.donanimhaber.com/m_61165488/mpage_1/key_/tm.htm

kablo ve sigortayı hazırlarsanız servis takar diye düşünüyorum ,kablo olarak ben 3*2,5 öneriyorum ama çoğunlukla 3*1,5 luk kablo takıyorlar

Eyvallah kemal1414 ustam verdiğin linki kısaca okudum ve anladım ki kavga dövüş vakum şart, onu anladım.Ayrıca ben takıntılı biri değilim bu konuda aldığım klima için yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum daha takılmadı sonuçta değiştirme imkanım olabilir.Ancak şartlarıma uyarsa:) ...Bu arada kablo ve sigorta kutusunu da benim almam gerektiğini şimdi öğrendim onun içinde teşekkürler yoksa dımdızlak kalakcaktık servis gelince...Yardımlarınız için teşekkürler.Daha sorularım olacaktır :)))...Şimdi aklıma geldi dış üniteye montaj sırasında takoz takıyorlarmı yoksa ben mi temin edicem...

dış ünite takozunu almanıza gerek yok siz sadece taktıklarına dikkat edin ,normal şartlarda takıyorlar ama nadir de olsa takılmadığını gördük

vestel klimalardan çok şikayet duyduğumuz için tam bir şey diyemeyeceğim ,tabi memnun olanlarda gördük

bütçe düşük olunca inverter de çok fazla seçenek olmuyor ve zaten 2-3 sayfa okudunuz ise sizin durumunuza uyan bir iki arkadaş için önerdiklerimiz sizin içinde geçerli

ayrıca borular aliminyum ise eğer imkanınız varsa bakır olanlardan anlaşarak değiştirmeniz iyi olur diye düşünüyorum

not: bazı servisler kablo ve sigortayı da kendileri ücretsiz takabiliyorlar (benim servis ücretsiz takmıştı) ama genelde kabloyu ücretsiz taksalar da sigorta takmıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal1414 -- 20 Mart 2013; 19:24:11 >

• quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar,

bütçe düşük olunca cevgaver bulmak kolay değil :)

12 binlik bir klima çok rahat yetecektir ancak yatak odası için sessiz bir klima seçmek gerekiyor, da işte o bütçeye göre imkansız

taşınma sırasında iyi bir servis demonte ve monte yaparsa bir sorun olacağını zannetmiyorum ,diğer türlü servis temizlik ,tamir için söktüğünde de dikkat etmezse sorunlar çıkabilir

ben bütçenizi biraz daha artırıp daha kaliteli bir inverter almanızı öneririm

• 
Sayfa: önceki 10331034103510361037
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.