Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57.214
Cevap
701
Favori
4.429.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: art_SRY

şimdi keşif nasıl yapılır odanın metrekaresi en önemlisidir sonra cephesi kaç pencere oldugu içerde ortamın ısısını artıracak elektrikli aletler nelerdir bunların hepsi göz önünde bulundurulur. bunlar önmelidir benim hesabıma göre her şeyi fazlasıyla hesaplıyorum senin orasının btu su 8500 btu çıkıyor bence yeterli gelir ama arasındaki fiyat farkı 50 ytl ise 12000 btu da tercihini yap derim neden dersenbir süre sonra kliman başka odaya veya başka eve taşırsan 12000 btu uygun bir oda mutlaka olacaktır eger keşif için gelen arkadaş 12000 btu yu öneriyor ise almanda fayda var elektrik açısından zararın olmaz 9000 btu 20 dakikada termostad yapar 12000 btu 10 dakikada termostad yapar elektrik tüketimi hemen hemen aynı olur çok değişmez (keşfe gelen arkadaş bence onun sözünü tutmadıgınız için olaya şahsi yaklaşmış yetkisini kullanmaya çalışıyor aldıgınız yerde metrekarenin ısı hesaplamasını yaptırın kaç btu çıkacak keşfe gelen arkadaştan başkasına yaptırın ama) saygılar memnun kalacagından eminim hayırlı olsun

saol dostum

Not: Yeni klima alacakların dikkatine bu başlık altındaki mesajları dikkatlice okuyun neden vestel, arçelik, d.döküm, beko gibi markaların tercih edilmemesi gerektiğini bulursunuz aynı fiyatlara airfel öneriyo işten anlıyanlar bilginize..

• quote:

Orjinalden alıntı: 2fast4u

selam herkeze sayfaları hızlıca okudum ama genelde pahalı markalar önerilmiş ben yrn arçelik 4020 AA almayı düşünüyorum 12000 btu luk özellikleride iyi geldi bana
    bu 2si arasında kalmıştım sizce doğru seçim mi yapmışım ?? vestel cxp-12 mi iyidir yoksa arçelik 4020 AA mı?

arkadaşım bende arçelikten keşif getirttim. arçeliğin servisi dışında hiç bir albenisi yok. 1,8 kw yakıyormuş oda tahminen. sölediğin modeli ise banada keşifte yazdılar. günde sekiz saattten ayda 40 ytl fatura getirir dedi keşif elemanı.

TEKRAR SORUYORUM PANASONİC YADA TOSHİBA KLİMALARI UYGUN FİYATA ALABİLECEĞİMİZ YER VARMI... BİLEN ARKADAŞ LAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİZ. YAZ BİTECEK BİZ KLİMA ALCAZ

• arkadaşlar GALANZ hakkında bilgileriniz nasıl,benim arkadaşimda var,3 senedir kullaniyorum diyor,kemeraltında berber dükkanı var 25 metrekarelik,yaklaşik 12 metre karelikta cam var önyüzde.yerler fayans,e bildiğiniz gibide fazla mobilya falan yok,kendisi çok memnun,satıcı günde 2,5 ytl yakar demiş,10 saat kullanıyor ayda 25 gün olmak üzere,kışın o aşırı soğuklarda bile içeri girdiğimde gayet rahat ısınıyordum,şimdide gayet serin içerisi 23 dereceye ayarlı,ben beğendim ama teknik olarak daha fazla bilgisi olan varmı acaba bu marka hakkında,bilgilerinizi rica edicem bi zahmet,tskler,
  • AIRFEL MOBILE hakkında bilgi

http://www.airfel.com.tr/index.cfm?page=products&ualt=1&marka=1&urunid=14&menuID=8&ln=tr

bu ürün kampanyada taksitli kdv dahil fiyatı 495ytl

uygun gibi geldi tavsiye edermisiniz,
    tabi bu mobile olayı nedir
    gerçekten hiç elektrik dışında bağlantıya ihtiyaç duymuyormu,
    e bitarafı soğuturkenbi tarafı ısıtmıyormu
    yoksa splitmi alıyım
    oda tek odayı soğutuyo yaw :S
    kullanan bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim yanıyom çünkü yanıyom
    bu ne sıcak yaw

duvara split alsam 1 odada olacak bu mobile parlak fikir geldi ip bağlarım taşırım peşimden

acil bilgi yollarsanız seviniriim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinbo -- 2 Temmuz 2006; 17:56:05 >

• bu arad benim oda,

2,4m X 3,3m

1 pencere var ama PVC 2kat camlı

19'' CRT monitöre sahip bir pc var
    pc yi açtığımda oda yanıyoorrr

evin diğer odaları benim oda gib sıcak değil

bu mobil benim oday atam olur gibi
    mesela film izlerkende oturma odasına götürsem ordada idare etmezmi, zaten oturma odası benim oda gibi facio olmuyor
    tabi orası 25m2 falan var am aodayı değil beni soğutsa yeter zati :D
  • senin odaya fazlasıyla yeterli gelir mobil cihaz zaten sadece 9000 btu su var bu klimanın ısıtma dersen ısıtmayı elektrikli ısıtıcı ile yapıyor ama 9000 btu dan düşük bir ısıya sahip ama yeterli gelir senin odaya sışarı ile baglantısına gelince dışarıya sadece 12 cm lik bir boru ile baglanıyor ve bunu pencereden sarkıtabilirsin sogutma yaparken içeriye ısı vermez. borudan dışarıya atar ve şu anda onun kampanyası var 651 liste fiyatı vardı onu aşagıya çektiler kullananlar gayet memnun kalıyor 25 m2 de yeterli gelmeyebilir ama içerisinin havasını değiştirir oturulacak bir ortam yaparsın sogutmada saygılar.
    quote:

Orjinalden alıntı: sinbo

bu arad benim oda,

2,4m X 3,3m

mesela film izlerkende oturma odasına götürsem ordada idare etmezmi, zaten oturma odası benim oda gibi facio olmuyor

• hangi şehirdesin birde onu yazsan ulaşacagın tlf numarasını vermeye çalışırız ama bir türlü kaç mesajdır yazmadın yada ben görmedim panasonıc klimaları marketlerde bulamazsın sadece yetkili bayilerde bulabilirsinwww.panatek.com.tr adresinden yetkili satıcılarını bulabilirsin
    quote:

Orjinalden alıntı: khirpi

quote:

Orjinalden alıntı: 2fast4u

selam herkeze sayfaları hızlıca okudum ama genelde pahalı markalar önerilmiş ben yrn arçelik 4020 AA almayı düşünüyorum 12000 btu luk özellikleride iyi geldi bana
    bu 2si arasında kalmıştım sizce doğru seçim mi yapmışım ?? vestel cxp-12 mi iyidir yoksa arçelik 4020 AA mı?

arkadaşım bende arçelikten keşif getirttim. arçeliğin servisi dışında hiç bir albenisi yok. 1,8 kw yakıyormuş oda tahminen. sölediğin modeli ise banada keşifte yazdılar. günde sekiz saattten ayda 40 ytl fatura getirir dedi keşif elemanı.

TEKRAR SORUYORUM PANASONİC YADA TOSHİBA KLİMALARI UYGUN FİYATA ALABİLECEĞİMİZ YER VARMI... BİLEN ARKADAŞ LAR YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİZ. YAZ BİTECEK BİZ KLİMA ALCAZ

• aralarındaki fiyat farkı çok önemli değil diosan eger mıtsubıshı electrıc derim ben şaşma bu klimadan
    quote:

Orjinalden alıntı: BlueMercan

Arkadaşlar bugün klima almayı düşünüyorum son günmüş kampanyalar için ve fiyatlar artcakmış. Toshiba, Mitsubishi Heavy ve Mitsubishi Electronic arasında kaldım. Yardımlarınızı bekliyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: MeE

quote:

Orjinalden alıntı: koraykoru

Merhabalar,

Bende klima seçemeyenlerdenim,, en son mitsubishi de karar kıldım 10 m2 alan için 9000 fiyatı 1600YTL inverter versiyonu.
    Bu fiyat biraz kazık geldi falan derken eleman daha önce aldıkları sonra satamadıkları 2 adet ellerinde HITACHI 25YH4 model klima olduğunu ve 1100YTL güzel bir fiyat la verebiliriz dedi.. internette bakıyorum fiyat listesi falan bulamadım, bu model için 1100YTL nasıldır arkadaşlar,,

saygı selam..

Onun bir model üstünü, yani 35YH4'ü peşin 1100-1150 en fazla 1200'e alırsın. Eğer peşin teklifse hiç de avantajlı bir fiyat söylememiş. Ayrıca Hitachi'nin iki değişik ünitesi var. "YH" serisi Made in Malesia, "CNH" ise Made in Japan haberin olsun. Tabii iç ünitede ikisi de Çin malı. Fakat 1. bölgeymiş. Yani kaliteli üretim yapılan bölgeymiş.

Made in Japan olan "CNH' serisini Türkiye'ye İPİ getiriyor. Merkezi İzmir'de.

Merhabalar,

Cevap için teşekkürler,
    Cuma cihazı aldım, 1100 YTL 13 taksit yaptık iyi oldu gibi. YH serisi oldu haliyle, bu arada hitachi nin bayileri buldum dolaştım şu anda aldığım cihazı 4 taksitle 1350 ye alabiliyorum, keşif içinde geldiler, cihaz cumartesi takılacak o zamanda bir değerlendirme yaparım..

• bende 1 hafta içinde klima alıcam
    odamın özellikleri:
    5*3,5m2 bir cephesi doğu bir cephesi güneye bakıyor pencereler pimapen ve yalıtım orta düzeyli,guneydeki pencere 160*130cm ve çift cam
    doğu penceresi 130*130 çift camlı
    80*210 pimapen balkon kapısı doğu cephesinde
    evimiz bursada
    ısıtma ve soğutma için kullanılcak bir klima tercih edeceğim
    etrafımdaki kişiler bosch ve lg beko klima kullandıkları için bende bu markaları tercih edecektim ama forumda okuduklarıma göre airfell tercih etsek galiba daha ii olur
    bu üç markadan bilen arkadaşlar benim işime yarayan klima modellerini yazarlarsa ve hangisini tercih edersem daha ii olacağını da belirttirlerse sevinirim
    klima fiyatları yazın pahalı kışın ucuz olur gibi bir durum söz konusumu?
    alacağım klimanın fiyat performans oranı ve kullanırken yakacağı elektrik benim için en önemli olan faktörler
    butçe olarakta 750 yi geçemem
    şimdiden teşekkürler

• yardımın için çok saol
    ama 12cm lik boru ne iş
    nası yani onu camdan sarkıtmak için camı açmam gerekir buda klimanın performansını etkilemezmi,
    camı açık odayı nasıl soğutur
    camı kestirsem
    bu sefer mobil olmaz
    benmi yanlış anladım
    şu dışarı ile bağlantıyı birazdaha açık yazarsanız çok sevinirim,

sıcaktan gına geldi vallam
    küresel ısınmanın böyle olduğunu bilsem valla kesin üni deyken gösterilere katılmıtım

quote:

senin odaya fazlasıyla yeterli gelir mobil cihaz zaten sadece 9000 btu su var bu klimanın ısıtma dersen ısıtmayı elektrikli ısıtıcı ile yapıyor ama 9000 btu dan düşük bir ısıya sahip ama yeterli gelir senin odaya sışarı ile baglantısına gelince dışarıya sadece 12 cm lik bir boru ile baglanıyor ve bunu pencereden sarkıtabilirsin sogutma yaparken içeriye ısı vermez. borudan dışarıya atar ve şu anda onun kampanyası var 651 liste fiyatı vardı onu aşagıya çektiler kullananlar gayet memnun kalıyor 25 m2 de yeterli gelmeyebilir ama içerisinin havasını değiştirir oturulacak bir ortam yaparsın sogutmada saygılar.
    quote:

bu arad benim oda,

2,4m X 3,3m

• normalde senin odan 9000 btu kurtarıyor ama 9000 btu ile 12000 btu arasında fazla bir fiyat farkı yok 50 ile 70 ytl arasında değişiyor bence sen 12000 btu aırfel turkuaz serisinden al 665 ytl
    quote:

Orjinalden alıntı: oktayszgn

bende 1 hafta içinde klima alıcam
    odamın özellikleri:
    5*3,5m2 bir cephesi doğu bir cephesi güneye bakıyor pencereler pimapen ve yalıtım orta düzeyli,guneydeki pencere 160*130cm ve çift cam
    doğu penceresi 130*130 çift camlı
    80*210 pimapen balkon kapısı doğu cephesinde
    evimiz bursada
    ısıtma ve soğutma için kullanılcak bir klima tercih edeceğim
    etrafımdaki kişiler bosch ve lg beko klima kullandıkları için bende bu markaları tercih edecektim ama forumda okuduklarıma göre airfell tercih etsek galiba daha ii olur
    bu üç markadan bilen arkadaşlar benim işime yarayan klima modellerini yazarlarsa ve hangisini tercih edersem daha ii olacağını da belirttirlerse sevinirim
    klima fiyatları yazın pahalı kışın ucuz olur gibi bir durum söz konusumu?
    alacağım klimanın fiyat performans oranı ve kullanırken yakacağı elektrik benim için en önemli olan faktörler
    butçe olarakta 750 yi geçemem
    şimdiden teşekkürler

• bu 12 cm lik boru zaten akerdion dedikleri bir boru onu gelen yetkili servisteki arkadaşlar yapıyor ama çok görmek istersen bir aırfel bayisi ile irtibata geçip yerinde görmen daha mantıklı bu aralar kampanyaya girdi 651 ytl den 495 ytl ye düştü

quote:

yardımın için çok saol
    ama 12cm lik boru ne iş
    nası yani onu camdan sarkıtmak için camı açmam gerekir buda klimanın performansını etkilemezmi,
    camı kestirsem
    bu sefer mobil olmaz
    benmi yanlış anladım

küresel ısınmanın böyle olduğunu bilsem valla kesin üni deyken gösterilere katılmıtım

quote:

senin odaya fazlasıyla yeterli gelir mobil cihaz zaten sadece 9000 btu su var bu klimanın ısıtma dersen ısıtmayı elektrikli ısıtıcı ile yapıyor ama 9000 btu dan düşük bir ısıya sahip ama yeterli gelir senin odaya sışarı ile baglantısına gelince dışarıya sadece 12 cm lik bir boru ile baglanıyor ve bunu pencereden sarkıtabilirsin sogutma yaparken içeriye ısı vermez. borudan dışarıya atar ve şu anda onun kampanyası var 651 liste fiyatı vardı onu aşagıya çektiler kullananlar gayet memnun kalıyor 25 m2 de yeterli gelmeyebilir ama içerisinin havasını değiştirir oturulacak bir ortam yaparsın sogutmada saygılar.
    quote:

bu arad benim oda,

2,4m X 3,3m

• Ben bu klimayı aldım çok çok memnunum,beklentimin de üstünde güzel soğutuyor,çokda sessiz tavsiye ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: alpercan

Bende bugün klima almayı düşünüyorum,
    airfel 18000btu luk, AS18-3002s C vitamini bile varmış 1000ytl taksitli
    http://www.airfel.com.tr/index.cfm?page=products&ualt=1&marka=1&urunid=491&menuID=149&ln=tr
    sadece soğutma yapacak, sessiz olmasını istiyorum, elektrik harcaması da az olsun diliyorum.

bir fikir verebilir misiniz?
    Sharp , mitsubishi baktım 2katı fiyatlar,alamıyorum.
    İstanbuldayım, Nerden ucuza alabilirim?

• quote:

normalde senin odan 9000 btu kurtarıyor ama 9000 btu ile 12000 btu arasında fazla bir fiyat farkı yok 50 ile 70 ytl arasında değişiyor bence sen 12000 btu aırfel turkuaz serisinden al 665 ytl

peki bosch önerirmisin
    ayrıca bu airfellin mobil kliması nasıl bişi onu tavsiye edermisiniz
  • Çok teşekkür ederim
    ama merak işte
    cam çift kat olduğu için camı kesmelerimi gerekiyor
    camı keserlerse oboruyu çıkardımmı ne yapacam

çalışan biri olduğum için bayiye gidip sormam zor
    giderim gittiğim zaman alırım
    yani bilinçli gitmem lazım
    birde bayinin görüşünden ziyade kullananların görüşü daha değerli

quote:

bu 12 cm lik boru zaten akerdion dedikleri bir boru onu gelen yetkili servisteki arkadaşlar yapıyor ama çok görmek istersen bir aırfel bayisi ile irtibata geçip yerinde görmen daha mantıklı bu aralar kampanyaya girdi 651 ytl den 495 ytl ye düştü

quote:

yardımın için çok saol
    ama 12cm lik boru ne iş
    camı kestirsem
    bu sefer mobil olmaz
    benmi yanlış anladım

quote:

quote:

bu arad benim oda,

2,4m X 3,3m

• Arkadaşlar yorumlarınızı şimdi tek tek okudum ve gerçekten de ucuz klimaların içinde benim de fikrim kesinlikle airfell dir.çevrede kullananlardan bildiğim kadarıyla ve mühendis yorumlarına dayanaraktan.bence airfell ucuz klimaların içinde 1 numara f/p olarak.gelelim diğer konuya.MeE arkadaşım izmirde olduğunu şimdi farkettim naptın hitachiyi aldınmı merak ettim.eğer almadıysan karşıyakada girne caddesinde Özler klima var.2 tane arkadaşa aldık 14000 lik hitachi fiyatı 1000 ytl/7 taksit.en mükemmel fiyatı orası verdi karşıyakadaki tüm bayileri dolaştıktan sonra.tabi çok pazarlık yaptık.bazı bayiler 1500 ytl bile fiyat söylediler.ayrıca hitachiler MADE in MALEZYAdır.iç ünitelerinin çin malı olduklarını ilk kez senden duydum.benim bildiğim malezyadaki fabrikalarından başka yerde üretim yapmadıkları.ayrıca daha önce de söylediğim gibi ısıtmada da kullanacaksanız bence HİTACHİ klimalar en idealidir.bunu ben değil teknik servisler söylüyor.ayrıca bir arkadaş hitachilerde teknik servis sıkıntısı olduğunu yazmış.ben yıllardır kullanıyorum bu gaddar cihazı ilk defa böyle bişey duydum.teknik servis sorunu olan klima DAIKIN dır HİTACHİ değil.mitsubishiye gelince eşimin akrabası geçen yıl 9 metrekare odaya 9000 btuluk klima aldı ve kışın ısınamadığı için klimayla adam tüplü soba kurdu.YİNE TOSHİBA KULLANAN BİR ARKADAŞIM KOMPRESÖR GÜRÜLTÜSÜNDEN ŞİKAYETÇİ.servisi çağırdı ama servis normal deyip hiçbirşey yapmadan gitti.şu anda kaliteli klimaları bana göre sıralarsak DAIKIN,HİTACHİ,PANASONİC,SHARP,TOSHİBA,MİTSUBİSHİ,FUJİ,FUJİTSU,GENERAL ELEKTRİC,ALARKO CARRİER......diye devam eder.herkese saygılarımı sunarım.

• General electric 12000 BTU klima almaya karar verdim , fiat 925 ytl peşin. R407 gazı kullanıyormuş, soğutma ve ısıtmada daha iyi performans veriyormuş. İyi bir seçim yapmışmıyım iszce??
  • EGER EVDE BACA DELİĞİN VARSA BURDAN DIŞARI ATIYOSUN SICAK HAVAYI YOKSA BUNUN YANİ 12 CM LİK BORUNUN UCUNA UFAK BİR APARAT BAGLANIYOR CAMININ KÖŞESİNİ KESTİRMEN LAZIM CAMDAN DIŞARI ATIYOSUN ŞİMDİ MOBİL CİHAZDA PROBLEMLER
    1- İÇERDE MUTLAKA SES OLACAKTIR (SONUÇTA İÇERDE BUZDOLABI GİBİ BİR MOTOR ÇALIŞIYOR
    2- BU BORU BAGLANTISI YÜZÜNDEN HER YERE İSTEDİĞİNİZ GİBİ GÖTÜREMEYEBİLİRSİNİZ
    3- ISITMA OLARAK ÇOKTA SİZİ TATMİN EDECEK BİR ISIYA SAHİP DEĞİL
    4- ISITMAYI ELEKTRİKLİ ISITICI İLE YAPIYOR YANİ KOMPRESÖR ISITMA OLARAK ÇALIŞMAMAKTA

AIRFEL SADECE BU KLİMADA İNDİRİME GİTMİŞTİR BUNUN NEDENİ ÇOKTA CAZİP OLMAMASI MÜŞTERİDEN GELEN ŞİKAYETLER GENELDE SES SEVİYESİNİN YÜKSEK OLUŞU VE DIŞARIYA BİR BAGLANTISININ OLMASI

BENİM TAVSİYEM EGER SESE ÇOK ÖNEM VERMİYORUM DERSENİZ ALABİLİRSİNİZ AMA BEN NORMAL BİR AİLEYE TAVSİYE ETMİYORUM BU MOBİL CİHAZI IZITMA AMAÇLI KULLANACAKSANIZ YA YERİNİZİN ÇOK UFAK OLMASI LAZIM YADA CİHAZIN HİÇ KAPANMADAN SÜREKLİ ÇALIŞMASI LAZIM

GENEL OLARAK BEN TAVSİYE ETMİYORUM

quote:

Orjinalden alıntı: YBA

Çok teşekkür ederim
    ama merak işte
    cam çift kat olduğu için camı kesmelerimi gerekiyor
    camı keserlerse oboruyu çıkardımmı ne yapacam

çalışan biri olduğum için bayiye gidip sormam zor
    giderim gittiğim zaman alırım
    yani bilinçli gitmem lazım
    birde bayinin görüşünden ziyade kullananların görüşü daha değerli

quote:

bu 12 cm lik boru zaten akerdion dedikleri bir boru onu gelen yetkili servisteki arkadaşlar yapıyor ama çok görmek istersen bir aırfel bayisi ile irtibata geçip yerinde görmen daha mantıklı bu aralar kampanyaya girdi 651 ytl den 495 ytl ye düştü

quote:

yardımın için çok saol
    ama 12cm lik boru ne iş
    camı kestirsem
    bu sefer mobil olmaz
    benmi yanlış anladım

quote:

quote:

bu arad benim oda,

2,4m X 3,3m

• DİGER YORUMLARININ HEPSİNE KATILIYORUM İYİ BİR GÖZLEMCİSİN SANIRIM AMA 9 M2 YE MITSUBISHI NIN KLİMASI YETERLİ GELMEDİĞİNİ YAZMIŞSIN SANIRIM BU MITSUBISHI HEAVY OLANI DİMİ?? MITSUBISHI ELECTIC OLANINI DİOSAN EGER YA SENİN M2 DE BİR YANLIŞIN VAR YADA CİHAZDA GENEL BİR PROBLEM VAR DERİM (GAZ KAÇAGI,VOLTAJ DÜŞÜKLÜĞÜ..V.S.) BUAN BİR AÇIKLIK GETİRİRSEN SEVİNİRİM HITACHI YE GELİNCE GÜZEL BİR KLİMA AMA TÜRKİYEYE İKİ DİSTRİBÜTÖR FİRMA GETİRİYOR ALTERNATİF KLİMA VE İPİ DİE BİR FİRMA BUNLARIN İKİSİ FARKLI CİHAZLAR BUNLARA DİKKAT EDİN ALICAKSANIZ EGER NERE YAPIMI OLDUGUNA VE KOMPRESÖRÜNÜN NE MALI OLDUGUNA VE MARKASINA BİR BAKIN BUNLARDAN BİRİ UCUZ KLİMA TABİKİ YAPIMINA GÖRE DEĞİŞİYOR UCUZ DİYE MARKASI İYİ OLSUN BOŞVER DEYİP ATLAMAYIN YOKSA BİR MAL BİR YERDE ATIYORUM 1000 YTL İSE DİGER TARAF TA BU MALI 500 YTL YE SATIYORSA BEN BUNA SERBEST PİYASA DEMEM MUTLAKA BİR ŞEY VARDIR DERİM OLUR BİR ÖNCEKİ SERİDİR ADAM SATABİLİR AMA 100 YADA 150 YTL OYNASIN ÇOK ÇOK EGER BUNDAN FAZLA BİR FARK VARSA MUTLAKA İNCELEYİN DERİM BEN BİRDE TAKILMIŞ GERİ KUTUSUNA KOYULMUŞ ÜRÜNLERE DİKKAT EDİN KLİMA ALACAK OLANLAR evinize kutusunda gelse bile iç ünitenin rekorlarını bir kontrol edin elektrtik kablosunun orjinalliğine bir bakın sadece bir öneri... saygılar..

quote:

Orjinalden alıntı: stres

Arkadaşlar yorumlarınızı şimdi tek tek okudum ve gerçekten de ucuz klimaların içinde benim de fikrim kesinlikle airfell dir.çevrede kullananlardan bildiğim kadarıyla ve mühendis yorumlarına dayanaraktan.bence airfell ucuz klimaların içinde 1 numara f/p olarak.gelelim diğer konuya.MeE arkadaşım izmirde olduğunu şimdi farkettim naptın hitachiyi aldınmı merak ettim.eğer almadıysan karşıyakada girne caddesinde Özler klima var.2 tane arkadaşa aldık 14000 lik hitachi fiyatı 1000 ytl/7 taksit.en mükemmel fiyatı orası verdi karşıyakadaki tüm bayileri dolaştıktan sonra.tabi çok pazarlık yaptık.bazı bayiler 1500 ytl bile fiyat söylediler.ayrıca hitachiler MADE in MALEZYAdır.iç ünitelerinin çin malı olduklarını ilk kez senden duydum.benim bildiğim malezyadaki fabrikalarından başka yerde üretim yapmadıkları.ayrıca daha önce de söylediğim gibi ısıtmada da kullanacaksanız bence HİTACHİ klimalar en idealidir.bunu ben değil teknik servisler söylüyor.ayrıca bir arkadaş hitachilerde teknik servis sıkıntısı olduğunu yazmış.ben yıllardır kullanıyorum bu gaddar cihazı ilk defa böyle bişey duydum.teknik servis sorunu olan klima DAIKIN dır HİTACHİ değil.mitsubishiye gelince eşimin akrabası geçen yıl 9 metrekare odaya 9000 btuluk klima aldı ve kışın ısınamadığı için klimayla adam tüplü soba kurdu.YİNE TOSHİBA KULLANAN BİR ARKADAŞIM KOMPRESÖR GÜRÜLTÜSÜNDEN ŞİKAYETÇİ.servisi çağırdı ama servis normal deyip hiçbirşey yapmadan gitti.şu anda kaliteli klimaları bana göre sıralarsak DAIKIN,HİTACHİ,PANASONİC,SHARP,TOSHİBA,MİTSUBİSHİ,FUJİ,FUJİTSU,GENERAL ELEKTRİC,ALARKO CARRİER......diye devam eder.herkese saygılarımı sunarım.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.