Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.212
Cevap
701
Favori
4.429.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: denson

arkadaşlar GALANZ hakkında bilgileriniz nasıl,benim arkadaşimda var,3 senedir kullaniyorum diyor,kemeraltında berber dükkanı var 25 metrekarelik,yaklaşik 12 metre karelikta cam var önyüzde.yerler fayans,e bildiğiniz gibide fazla mobilya falan yok,kendisi çok memnun,satıcı günde 2,5 ytl yakar demiş,10 saat kullanıyor ayda 25 gün olmak üzere,kışın o aşırı soğuklarda bile içeri girdiğimde gayet rahat ısınıyordum,şimdide gayet serin içerisi 23 dereceye ayarlı,ben beğendim ama teknik olarak daha fazla bilgisi olan varmı acaba bu marka hakkında,bilgilerinizi rica edicem bi zahmet,tskler,

arkadaşlar bu GALANZI bilen yokmu aranızda ? nedir ?necidir? birde RUBENİS var toshiba ortaklığı varmiş yazdığına göre koçtaşda 359 ytl 12000 btu modeli.
    birde bu cop ve eer değerlerini hesaplamayı bir örnekle gösterebilirmisiniz.bir türlü bulamıyorum da hesaplamak için bu alınan ve verilen değerleri teknik tablolarında makinanın,acaba benmi yanlış değerleri arıyorum...

• arkadaşlar ucuz diye sakın klima almayın iyi niyetimle sizi uyarmak istiyorum kışın çok sıkıntı çekersiniz buzlanma olduğunda kışın klimanın buzu kendi kırma gibi birşeyi var ve içeri 1-2 dk buz gibi hava verir mıtsubıshı toshıba airfel bunları 1-2 dk içinde kırarken diğerleri yarım saati buluyor ve donuyorsunuz bizde airfell var çok çok memnunuz en pahalısını da alın demiyorum ama tanıdıklarımdan alaska ve regal alan var pişmanlar bence 300-400 milyona klima olmaz kışın çok zorluk çekersiniz çocukları olan varsa daha da kötü olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizkabuğu -- 4 Temmuz 2006; 15:26:46 >
  • arkadasım merhaba,

bende bı sıcak yaz günlerinde bir klima almaya karar verdim..

biraz arasıtırınca kafam iyice karıstı..

airfel marka 18.000 lik klima aldın sanırım. Nasıl memnunmusun??

ben arcelik yada beko almayı düsünüyodum taki bu siteye girinceye kadar.. simdi airfelde ciddi ciddi düsünmeye basladım..

verdigin sayfadan AIRFEL IONER PLUS AS18-3002S nin teknik özelliklerini bulamadım. ses, cop, enerji sarfiyatı ile ilgili bilgileri bana gönderebilirmisin??

simdiden tesekkürler......

quote:

Orjinalden alıntı: alpercan

Ben bu klimayı aldım çok çok memnunum,beklentimin de üstünde güzel soğutuyor,çokda sessiz tavsiye ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: alpercan

Bende bugün klima almayı düşünüyorum,
    airfel 18000btu luk, AS18-3002s C vitamini bile varmış 1000ytl taksitli
    http://www.airfel.com.tr/index.cfm?page=products&ualt=1&marka=1&urunid=491&menuID=149&ln=tr
    sadece soğutma yapacak, sessiz olmasını istiyorum, elektrik harcaması da az olsun diliyorum.

bir fikir verebilir misiniz?
    Sharp , mitsubishi baktım 2katı fiyatlar,alamıyorum.
    İstanbuldayım, Nerden ucuza alabilirim?

• slmm arkdaslar,

herkes air feli cok övüyo bu sitede biraz aratırdım.. fiyatları arcelik ve türevleriyle aynı hemen hemen..

AIRFELL DESIGN AS12-0922S / R2(U) yada AIRFEL IONER PLUS AS18-3002S olabilir diye düsünüyorum ama 18000 lik olanını teknik bilgilerini bulamadım airfelin sitesinden.

AIRFELL DESIGN AS12-0922S / R2(U) 12.000 lik olmasına rağmen 1000 ytl sanırım sebebi kullanılan R410 gazı ama genede emin değilim.

AIRFEL IONER PLUS AS18-3002S fiyatıda 1000 ytl ama dedigim gibi teknik özelliklerini bulamadım bir türlü

Bana yardımcı olursanız cok sevinirim simdiden tesekkürler...
  • http://www.akfel.com
    burdan tüm aırfelleri bulabilirsin

quote:

Orjinalden alıntı: apollo79

slmm arkdaslar,

herkes air feli cok övüyo bu sitede biraz aratırdım.. fiyatları arcelik ve türevleriyle aynı hemen hemen..

AIRFELL DESIGN AS12-0922S / R2(U) yada AIRFEL IONER PLUS AS18-3002S olabilir diye düsünüyorum ama 18000 lik olanını teknik bilgilerini bulamadım airfelin sitesinden.

AIRFELL DESIGN AS12-0922S / R2(U) 12.000 lik olmasına rağmen 1000 ytl sanırım sebebi kullanılan R410 gazı ama genede emin değilim.

AIRFEL IONER PLUS AS18-3002S fiyatıda 1000 ytl ama dedigim gibi teknik özelliklerini bulamadım bir türlü

Bana yardımcı olursanız cok sevinirim simdiden tesekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi art_SRY -- 5 Temmuz 2006; 1:11:56 >

• zaten o siteden baktım tüm airfellere.

dedigim gibi iki ürün arasında kararsız kaldım
    AIRFEL IONER PLUS AS18-3002S ve
    AIRFELL DESIGN AS12-0922S / R2(U)

IONER 18000 olanın teknik özellikleri airfellin sitesinde yok (ses debisi, elektrik sarfiyatı, soğutma verimi gibi..)

DESIGN R2(U) olan ise 12000 lik olmasına rağmen 1000 ytl.. kullanılan soğutma gazı farklı gerci pahalı olmasının sebebi büyük olasılık budur. diğer teknik özellikleri ise arcelikten ve benzerlerinden daha iyi gözüküyor ama ses debisi 40 neyazıkki..

yani iyice kafam karısmıs durumda:((
  • quote:

quote:

arkadaşlar GALANZ hakkında bilgileriniz nasıl,benim arkadaşimda var,3 senedir kullaniyorum diyor,kemeraltında berber dükkanı var 25 metrekarelik,yaklaşik 12 metre karelikta cam var önyüzde.yerler fayans,e bildiğiniz gibide fazla mobilya falan yok,kendisi çok memnun,satıcı günde 2,5 ytl yakar demiş,10 saat kullanıyor ayda 25 gün olmak üzere,kışın o aşırı soğuklarda bile içeri girdiğimde gayet rahat ısınıyordum,şimdide gayet serin içerisi 23 dereceye ayarlı,ben beğendim ama teknik olarak daha fazla bilgisi olan varmı acaba bu marka hakkında,bilgilerinizi rica edicem bi zahmet,tskler,

arkadaşlar bu GALANZI bilen yokmu aranızda ? nedir ?necidir? birde RUBENİS var toshiba ortaklığı varmiş yazdığına göre koçtaşda 359 ytl 12000 btu modeli.
    birde bu cop ve eer değerlerini hesaplamayı bir örnekle gösterebilirmisiniz.bir türlü bulamıyorum da hesaplamak için bu alınan ve verilen değerleri teknik tablolarında makinanın,acaba benmi yanlış değerleri arıyorum...

Sanırım bilen yok bu markayı,ilginç

• öyle bi marka hiç duymadım kardeş belki yeni çıkmıştır piyasaya
  • quote:

Orjinalden alıntı: beyazorkide

öyle bi marka hiç duymadım kardeş belki yeni çıkmıştır piyasaya

yok ya arkadaşim zaten 3 yıldır kullanıyor bunu,yinede sağol cvbın için kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denson -- 6 Temmuz 2006; 14:57:48 >
  • Herkese Merhaba,

Bende klima almayı düşünüyorum fakat 2 model arasında(9000 btu luk) kararsız kaldım.

1)Sharp AY-AP09DE(AY-AP09FHR ın bir eski versyonu,clusterplasma 9000 btu-->http://www.mavigoz.com.tr/fiyatlistesi.asp?marka=2)
    2)HAIER HSU-09H03 / VA(ZXF) 943 ytl -->http://www.airfel.com.tr/?page=products&ualt=1&marka=2&urunid=18&menuID=14&ln=tr

Her iki klima da oldukça iyi özelliklere sahip(sessiz, yüksek COP oranı, havadaki bakteriler vs temizleme özelliği(çeşitli filtreler), mikrobilgisayar kontrolu vs..)

Her iki marka hakkındaki düşünceleriniz belirtirseniz memnun oluurm. Özellikle HAIER kullanan arkadaşlar varsa, soruları vs yazarlarsa çok iyi olur çünkü bana fikir verebilecek hemen hemen hiç iyi/kötü yoruma rastlamadım HAIER hakkında ..Hepinize simdiden tesekkürler..

• Arkadaşlar klima almayı düşünüyorum KIRKLARELİ/LÜLEBURGAZ'DA ikamet etmekteyim kullanım alan ölçüleri uzunluk 9.45 en 3.45 yükseklik 3 m ebatlarında bir oda. Bina 3 katlı ve en son kay güney cephesinde oturmaktayım. İnventer özellikli hangi klimayı önerirsiniz ? Isıtma olarakta kullanmak istiyorum.
  • galanz iyi bir kjlima değil arkadaşlarınızın yada komşularınızın kullandıgı klimalar bakarak net bir cevap alamazsınız bu iş şans işidir 40 tanede bir tane iyi çıkar onuda sizin komşunuz kullanır siz alırsınız problem yaşarsınız.. genel anlamda bakmak lazım olaya neyse çok kaliteli bir klima değil..
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: beyazorkide

öyle bi marka hiç duymadım kardeş belki yeni çıkmıştır piyasaya

yok ya arkadaşim zaten 3 yıldır kullanıyor bunu,yinede sağol cvbın için kardeş

• sankonun şu ana kadar getirdigi klimalardan hiç bir şekilde şikayet gelmedi ben haıer derim sorun yaşamazsın
    quote:

Orjinalden alıntı: compy

Herkese Merhaba,

Bende klima almayı düşünüyorum fakat 2 model arasında(9000 btu luk) kararsız kaldım.

1)Sharp AY-AP09DE(AY-AP09FHR ın bir eski versyonu,clusterplasma 9000 btu-->http://www.mavigoz.com.tr/fiyatlistesi.asp?marka=2)
    2)HAIER HSU-09H03 / VA(ZXF) 943 ytl -->http://www.airfel.com.tr/?page=products&ualt=1&marka=2&urunid=18&menuID=14&ln=tr

Her iki klima da oldukça iyi özelliklere sahip(sessiz, yüksek COP oranı, havadaki bakteriler vs temizleme özelliği(çeşitli filtreler), mikrobilgisayar kontrolu vs..)

Her iki marka hakkındaki düşünceleriniz belirtirseniz memnun oluurm. Özellikle HAIER kullanan arkadaşlar varsa, soruları vs yazarlarsa çok iyi olur çünkü bana fikir verebilecek hemen hemen hiç iyi/kötü yoruma rastlamadım HAIER hakkında ..Hepinize simdiden tesekkürler..

• mıtsubıshı electrıc 18000 btu alıp kullanabilirsin benim tavsiyem
    quote:

Orjinalden alıntı: ibrahimalp

Arkadaşlar klima almayı düşünüyorum KIRKLARELİ/LÜLEBURGAZ'DA ikamet etmekteyim kullanım alan ölçüleri uzunluk 9.45 en 3.45 yükseklik 3 m ebatlarında bir oda. Bina 3 katlı ve en son kay güney cephesinde oturmaktayım. İnventer özellikli hangi klimayı önerirsiniz ? Isıtma olarakta kullanmak istiyorum.
  • AIRFEL ALACAKLARIN DİKKATİNE

Sağlam sinirleriniz varsa alın!

Uzman arkadaşlarımızdan art_sry nin dediği gibi kendi fiyat aralığında iyi klimalar ANCAK,Şu forumda art_sry arkadaşımızdan sonra airfel ismini anan ilk ismilerden biri uzun süreli araştırıcısı ve artık bir airfel kullanıcısı olarak tavsiyem, evet bir arçelik, lg/beko, regal, vestel, demirdökümden daha iyi klima üretiyor olabilirler ancak türkiyede yeterli bir alt yapısı yok.(En azından İzmir(!) için)

Artık klimada servis önemli değil görüşüne kesinlikle katılmıyorum.İzmir merkezde oturuyorum klimayı aldık sonraki gün takıcağız dedikleri halde gelmedi montaj ekibi sonraki gün geliriz dediler yine gelmediler sonraki gün gelicez dediler ortada yine kimse yok en son biz gittik kendimiz aldığımız yerden getirtdik bide yalan söyleyip oyalıyorlar insanı, boş özür karın doyurmaz kardeşim servisiniz yoksa satmayın klima, kimseyi günlerce bugün yarın diye oyalamaya hakkları yok (İzmir - Konak!)Resmen insanı alıp alacaklarına pişman ediyorlar.

Şimdi o her firmada olur airfel de 40 yılın başında senin başına böle bir olay gelmiş diyen arkadaşlara cevabım o 40 yılın başında bi gelen! şansız talihin yeni alacak arkadaşların başına gelmiyeceği ne belli?

Atalarımız doğru söylemiş açıkçası bildiğiniz ayranı bilmediğiniz yoğurda değişmeyin arkadaşlar tamam şu an airfel makinesinden yana bir sorunum yok inşallahta olmaz ama servistir, montajdır, müşteri hizmetidir, sıfır. Aman arkadaşlar bence en azından İzmir uzak dursun.
    Bu nedenle fazla paranız yoksa illaki bnm gibi bu fiyatlarda alacaksanız tavsiyem LG/Beko alın ben Hazirana geri dönebilsem LG/Beko alırdım bunları yaşadıktan sonra. Kilma sektöründe üstte ismi geçen firmalar içinde (airfel dışında)hepsinden daha kaliteli üretim yapıyorlar ve izmirde gördüğüm kadarıyla beyaz eşyadan ayrı sadece klimaya yönelik dd. ile birlikte klima bayileri açmaya başladılar. Bunun haricinde bu fiyat aralığında airfel den sonra 2. diye biliriz ki kötü klima değil bu açığı servisi ile fazlasıyla kapatıyor benim gördüğüm bu saygılar...

• klima konusunda servisinde hemen gelmesini istiyorsan ve bütçe sorununda yoksa samsungun premıum serisini bir incele derim aletde hiç ses yok ve silver sağlık sistemi ile odadaki bakterileri bile temizliyor ki bende var harbiden yapıyor alet yani bebek felan varsa zaten direk al derim saglıklı yasam alanı için
  • Aradaşlar

Notlarınızı okudum. Verilen tüm bilgiler için yazanlara teşekkür. İklimsa ya baktım. Sharp ve mıtsubshi heavy arasında karar veremedım. benim için ses önemli Mitsubishi Heavy 9000 BTU da 22 db ses vermiş. Minimum çalışma için. Sharp ta minimum 28 db verilmiş. Arada çok fark var gibi gözüküyor. Diğer yandan Sharp ın plasmacluster teknolojisi çük üstün olarak tanıtılıyor. Aynı zamanda allerjik bir insanım dolayısıyla temizleme özelliği de benim için çok önemli. Sharp ve Mitsubishi Heavy arasında hava temizleme açısında büyük fark var mı gerçekten yoksa çok farketmez mi?

Birde şu var. Mitsubishi heavy kataloğunda kompresörün voltaj değişimlerini hissettiği ve aşırı voltaj düşmelerinde kendisini kapattığı yazılı. Bu özellik şharp ta yok mu acaba? İnverter li modellerden konuşuyorum.

Kafam karışmışken bir de Panasonik bilgisi çıktı karşıma. Burada dışarıdan hava alıp oksijenle zenginleştirilip içeri verildiği yazılıyor. Bu da çok önemli. Bu özellik başka hangi klimada var acaba?

Fikirlerinizi rica ediyorum.9000 btu alacağım.Saygılarımla.

• bende yeni bir tane bakıyordum..
    Mitsubishi electrik .Fakat baktım
    SANYO 12000'lik inverterlerde indirime gitmiş .
    1.560 18 taksit..
    karar veremedim..
    panasonıc klima getirmemiş bu sene..
    daikin malum.. teba sorunu
    Hitachi ehh..
    Mitsubishi electrik tuzlu..
    hayırlısı..
    SANYO hakkında bilgisi olan varmı?
    ekonomik gözüküyor şu anda...
  • arkadaşlar arnıza yeni geldim ben bir klimacıyım eğer bir sorunnuz olursa yadımcı olursam sevinirim
  • sanyo da kaliteli bir klimadır sorun yaşamazsın
    quote:

Orjinalden alıntı: sakkin

bende yeni bir tane bakıyordum..
    Mitsubishi electrik .Fakat baktım
    SANYO 12000'lik inverterlerde indirime gitmiş .
    1.560 18 taksit..
    karar veremedim..
    panasonıc klima getirmemiş bu sene..
    daikin malum.. teba sorunu
    Hitachi ehh..
    Mitsubishi electrik tuzlu..
    hayırlısı..
    SANYO hakkında bilgisi olan varmı?
    ekonomik gözüküyor şu anda...

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.