Şimdi Ara

KLİMA TAVSİYELERİ... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
102.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bosch klimaların ısıtması nasıl bilen memnun olan var mıdır ?
  • bosch ısıtmada da gayet başarılı.
    24 lükleri biraz gürültülü çalışıyor.
    hatta ısıtmada plastik genleşmesinden dolayı bazı zamanlar rahatsız edici gürlütü sesleri çıkartıyor.
  • AEG DE İYİ BİR KLİMA MARKASI TAVSİYE EDEBİLİRİM
  • peki elektrik tüketimi nasıl A sınıfı varmı boschta
  • Arkadaşlar 9 senedir Hitachi marka sanırım 9.000 lik bir klimamız var. 9 Sene önce komşumuz Mitsubishi ben ise hitachi almıştık. daha hiç bakım yaptırmadım, yazın max. gelen elektirik faturam 55 ytl civarı izmirde oturuyorum, günde en az ortalama 5 saat açık duruyor klima klimadaki tek sorunum arasıra kapatmak istediğimde kapalı zannediyor olmam. Biraz daha sesli çalışsa bu tür bir sorunum olmuyacak sanırım...

Bu klimayı aldıktan sonra pahalı olduğu için hitachi almayıp mekanıma ve diğer evlerime sırasıyla Arçelik, samsung, diomond, demirdöküm marka hepside 18 binlik klimalar aldım aralarında en iyisi demirdökümdü ama evdeki hitachi yi ses yönünden gene aratıyordu. Her zaman çok hoşuma giden klima Mitsubishi olmştur, 9 yıllık mitsubishi de taş gibi çalışıyor ama onlar düzenli bakım yaptırdılar... Bu sefer hiç uğraşmıyacam istanbuldaki evime hitachi alıcam. 1 kere alıyorsun ve unutuyorsun.... Saygılar... İstanbuld uygun fiyatlı alabileceğim biyer varsa bildiğiniz net adresi filan memnun olurum...

• mer haba arkadaşlar bende hıtachı cilerdenim bizim evde yeni aldığımız 3 tane hitachi marka klima var 9-14-18 ve klimaların verimleri mükemmel tavsiye ederim ayrıca sistemlerini geliştirdiler hıtachıcılar nano titanium filitre özelliğiyle içeride bakteri üremesini engelliyolar ayrıca yeni led lambası takarak içeriye güneş ışığı hissini ve yararını veriyorlar ayrıca benim encok beğendiğim özelliği kendi kılasmanındaki klimalardan %5 arcelik vestel beko gibi klimalardan %25 daha az elektirik tüketiyor ben klimayı ksk bahçeli evlerdeki yurt klimadan aldım reklam gibi olmasın insanlar çok iyi zaten sahibi hıtachının eski pazarlama müdürüymüş bu da artı bir avantaj getiriyor yani herangi bir problem cıktığında distribitörle hemen sorunu hallediyor gerçi eni,ştemde 5 senedir var ve hiç bir sorun çıkmadı ama :d onun dışında fiyat olarak ta kendi klasmanındaki markalardan daha iyi fiyatlar veriyolar yanlız telefonla aradığınızda liste fiyatları veriyolar eğert yüzyüze konuşur ve alı cı olduğunuzu belli ederseniz güzel indirimler yapıyolar harbiden alabileceğiniz eniyi klimalardan biri bence ..........................

• ya aslında benim bir sorun var çok öenmli olduğunu düşündüğüm bir konu hailler mitsubish daikin vs vs gibi klimaşların teknik olarak vestel ve arçelikten ne gibi farkları var?kompresörümü değişik değişikse farkı ne konderseri mi farklı ?farklı olmasının sebebi ne yani aradaki fiaat farkını oluşturacak etken ne ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: eribo

ya aslında benim bir sorun var çok öenmli olduğunu düşündüğüm bir konu hailler mitsubish daikin vs vs gibi klimaşların teknik olarak vestel ve arçelikten ne gibi farkları var?kompresörümü değişik değişikse farkı ne konderseri mi farklı ?farklı olmasının sebebi ne yani aradaki fiaat farkını oluşturacak etken ne ???

siz inanıyormusunuzki vestele bu dünya markalarının en son en iyi modellerini vereceklerini gerçi verselerde onların birleştireceklerini sanmıyorum, hiçmi insanlarda göz yada dokunma duyusu yok şöyle elinizle bile dokunsanız malzemenin kalitesizligini anlarsınızki içini Allah bilir
  • quote:

sizlerin yaptıgı işte bu sadece gülmek başkada yapacagınız bir şey yok,bırakında bildiginiz konuda yazı yazın,insanlar sonra sizleri ciddiye alıyorlar sonrada ugraş babam ugraş
  • quote:

ya aslında benim bir sorun var çok öenmli olduğunu düşündüğüm bir konu hailler mitsubish daikin vs vs gibi klimaşların teknik olarak vestel ve arçelikten ne gibi farkları var?kompresörümü değişik değişikse farkı ne konderseri mi farklı ?farklı olmasının sebebi ne yani aradaki fiaat farkını oluşturacak etken ne ???

Ferrari ile Şahin'i kıyaslamak gibi birşey... En başta ses unsuru. Sonra harcadığı enerji, filtreleme sistemi, ısıtma-soğutma performansı, cop ve eer değerlerinin yüksekliği, kullandıkları gaz.. İşte bu markalar bahsettiğim alanlarda başarılı oldukalrı için pahalı
  • nihayet soruma cevap buldum klima kullanıkları gaz r410 ise vestel kullanıyo arçelikte r407 ise onu vestelde kullanıyo arçelikte.
    motorları ise rotary motordan farklı mı?çünkü her gazın farklı motoru oluyo r410 gazi inverterli bir motor kullanıyor.r407 çevreci bir gaz olduğu için kullandığı motor(kompresör)o da farklı ama genel olarak hepsinin üzerinde rotarty komp.yazıyor.buna açıklık getirirsen sevinirim.az elekrik yakması ise inverteli olan her klimada A sınıfı enerjiyi görebiliriz.normal bir R22 gazı kullanıpta A sınıfı bir enerjimi sağlıyor.?cop ve eer değeri ne demek?filitreleme sistemi ise ben oldum olarası için hepsi bio hadi o artı olsun toshiba 7 filitre kullanıyor vestel 4 tane kullanıyor oradaki farkı anladım.inan yardımcı olursan sevinirim.
  • eribo bey; arçelik ve vestel o teknolojileri kullanıyor demişsiniz ama nasıl ve ne kadar bu teknolojiden yararlanıyor?? Size örnek vereyim, bu forumda leyjonerr isimli bir arkadaş var. Ben 12.000 btu bir klima 1200 ile 1400 watt arası elektrik yakar dediğimde kendisi ''o bilgiler sadece broşürlerde insanların gözünü boyamak için verilmiş bilgilerdir, normalde 12000 btu klima yaklaşık 1700-1900 watt yakar dedi!'' ve ben şok oldum. Kendisi ... markanın servisinde çalışmış oradan biliyor resmen kandırılıyormuşuz yani. Cop ve eer oranlarına gelince; yanlış hatırlamıyorsam btu/saatte yaktığı elektrik formülünden bulunuyordu. Bu sayı ne kadar yüksekse klima o kadar verimli demektir

Sözün özü; lejyonerr beyin o ifadesinden sonra artık ''arçelik inverter''a, A sınıfı enerjiye, bilmemne filtreye bile inanasım gelmiyor!!

• ya bak arkadaşım ben araştırmalarımda şunu gördüm bu filitreler filan hava civa yani şöle bu filitreler sigara filtreleri havasın maksimim %40 ını temizliyor ya 100 tane filitre bile koysan bu pek fazla değişmiyor çünkü klimalar kapalı sistem calışan cihazlar yani hava temizleme cihaz ları ayrı oluyor bunu yanında filitrelere led lambaları filitrelerine ekstra anti bakteriyel sistemler yerlesitirerk bakteri oluşumunu belli bir orana düşürüyor arcelik le vestel le bu kaliteli klimalar arasındaki farkte şu arçelik vestel beko airfel ve daha bilmem ne markalar demirler dökümle çinden en ucuz parçaları taplayarak bun ları arçelik konyada vestel manısada birleştiriyor ve marka larını basarak türkmalı adıyla satıyolar ve farklı fabrikalarda üretilmiş parçaların arasın ddaki uyum olmadığı için bu klilimaların performansını ve dipğer özelliklerini düşürüyor elek trik sarfiyatını arttırıyor ayrıca diğer farkları ise örneğin bende hıtachı marka klima var hıtachı bu anti bakteriyel sistemleri ken di fabrikasın da arge çalışmalarıyla geliştiriyor kendi komresörünü kendi üretiyor ken di blovırını kendi üretiyor yani parçaaların arasın daki uyum ken di yaptık ları arge çalışmaları sayesinde klimalarını sürekli yeniliyorlar bunları nerden biliyosun diyeceksiniz daha öncede yazmıştım bu bahçeli evlerdeki hıtachı bayisi yurt klima da yüksel abi var o hıtachını eski bölge müdürü ve ditirbütör 2 kere hıtachının fabrikasına gezi düzenledi ve orada tüm bayilerine bilgi ve eğitim verdi ve geldiğinde ben klima almaya lkararverdiğimde tüm farklaı anlattı ayrıca benim 14 lük klimam ayda 15-20 ytl harcıyor günlük 10 saat kullanımda düzmodel birde bir arkadaşımız şeydemiş nekadar btu büyük olursda okadar iii olau demiş bu yanlış çünkü 14 lük yeten yere 18 lik takarsan bu çok çabuk ısıtıp soğıutacagı için ortamı insanı hasta eder ve sürekli durkalklar yaparak daha fazla elektrik tüketimine yolacar sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olurm

• he birde unutmuşum mitsubihi alırken cok dikkat edin iki tane mitsubshi var bir elektirik bir havy var kaliteli olanbı melektirik diğeri sabancının getirdiği ucuz çinmalı ama yinede electrik bile japaon iç pazarında 5-6 kalemmal olarka geçiyor japaonyada panasonic- hıtachı ve daykın sıralaması vardır
  • quote:

Orjinalden alıntı: solarium

ya bak arkadaşım ben araştırmalarımda şunu gördüm bu filitreler filan hava civa yani şöle bu filitreler sigara filtreleri havasın maksimim %40 ını temizliyor ya 100 tane filitre bile koysan bu pek fazla değişmiyor çünkü klimalar kapalı sistem calışan cihazlar yani hava temizleme cihaz ları ayrı oluyor bunu yanında filitrelere led lambaları filitrelerine ekstra anti bakteriyel sistemler yerlesitirerk bakteri oluşumunu belli bir orana düşürüyor arcelik le vestel le bu kaliteli klimalar arasındaki farkte şu arçelik vestel beko airfel ve daha bilmem ne markalar demirler dökümle çinden en ucuz parçaları taplayarak bun ları arçelik konyada vestel manısada birleştiriyor ve marka larını basarak türkmalı adıyla satıyolar ve farklı fabrikalarda üretilmiş parçaların arasın ddaki uyum olmadığı için bu klilimaların performansını ve dipğer özelliklerini düşürüyor elek trik sarfiyatını arttırıyor ayrıca diğer farkları ise örneğin bende hıtachı marka klima var hıtachı bu anti bakteriyel sistemleri ken di fabrikasın da arge çalışmalarıyla geliştiriyor kendi komresörünü kendi üretiyor ken di blovırını kendi üretiyor yani parçaaların arasın daki uyum ken di yaptık ları arge çalışmaları sayesinde klimalarını sürekli yeniliyorlar bunları nerden biliyosun diyeceksiniz daha öncede yazmıştım bu bahçeli evlerdeki hıtachı bayisi yurt klima da yüksel abi var o hıtachını eski bölge müdürü ve ditirbütör 2 kere hıtachının fabrikasına gezi düzenledi ve orada tüm bayilerine bilgi ve eğitim verdi ve geldiğinde ben klima almaya lkararverdiğimde tüm farklaı anlattı ayrıca benim 14 lük klimam ayda 15-20 ytl harcıyor günlük 10 saat kullanımda düzmodel birde bir arkadaşımız şeydemiş nekadar btu büyük olursda okadar iii olau demiş bu yanlış çünkü 14 lük yeten yere 18 lik takarsan bu çok çabuk ısıtıp soğıutacagı için ortamı insanı hasta eder ve sürekli durkalklar yaparak daha fazla elektrik tüketimine yolacar sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olurm

güzel bilgilendirme

• quote:

Orjinalden alıntı: solarium

he birde unutmuşum mitsubihi alırken cok dikkat edin iki tane mitsubshi var bir elektirik bir havy var kaliteli olanbı melektirik diğeri sabancının getirdiği ucuz çinmalı ama yinede electrik bile japaon iç pazarında 5-6 kalemmal olarka geçiyor japaonyada panasonic- hıtachı ve daykın sıralaması vardır

şimdi iklimsa dakiler heavy olnalr herhalde değil mi?

peki kocaeli de hitachi satan nasıl bulacağız. distribütörün sitede kocaeli yok?

-------------------------------ekleme----

Evet, sanırım kocaelide hitachi bulamayacağız. burda koçtaş var ama hitachi ürünleri yok sanırım. Sharp'ın inverter olmayan modeli AYAP9FHR modeli(soğutma 9000) modeli iklimsanın sitesinde tüketim olarak 0,82 kW diyor.

zaten inverter olan yine 9000lik modeli de 0,78 kW tüketiyormuş. aradaki fiyat farkı 1644-1188=456 lira.

Sizece Sharp ın inverter olmayan modeli uygun mu? fiyat inverter olan ile çok farklı.... 0,82 kW sizce iyi bir değer mi?

eğer uygun görürseniz en çok kafama yatan bu model; hem sharp, hem de fiyat uçuk değil. İklimsa güvencesi ayrıca.

yine iklimsada Mitsubishi baktım ama iklimsanın ithal ettikleri MITSUBİSHİ ELEVTRİC değil de MITSUBISHI HEAVY INDUSRTY falan olması okuduğum yorumlar neticesiyle şimdilik vazgeçtim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sudkostik -- 21 Temmuz 2007; 2:37:46 >

• yahu peder bey gidip arçelik 4020 13000 lik alcağım diyor. arçeliğin sitesinde de bulamdım yakıt sarfiyat değerlerini... ne kadar yakar acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sudkostik

yahu peder bey gidip arçelik 4020 13000 lik alcağım diyor. arçeliğin sitesinde de bulamdım yakıt sarfiyat değerlerini... ne kadar yakar acaba?

Arçelik 4020 saatteki tüketim değeri:
    Soğutma:1190 watt
    Isıtma:1220 watt

KLİMA TAVSİYELERİ...
  • @afacan, sağolasın hocam. nasıl makul bir değerler mi bunlar soğutma
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.