Şimdi Ara

KLİMA TAVSİYELERİ... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
102.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • walla banada şarttı ama feel hurricane II kasa alınca sorunum kalktı oda püfür püfür esio :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: ßuR@k

walla banada şarttı ama feel hurricane II kasa alınca sorunum kalktı oda püfür püfür esio :D

• bide bı egsozt daa eklersın bu yazi da aradan cıkarırsın ahaaahaahahah
  • bütün klimalar soğutur hemen hepsinden memnun olursunuz. yazın soğutma diyince ( yeterli bir sistem kurmak kaydıyla )

ama ısıtma, işte püf burada klimalar halen ısıtma konusunda diğer alternatif ısıtma araçlarının gerisindedirler.

yalnız son yıllarda gelişen teknolji ile klimalarda inverter modelleri çıkmıştır bu modeller normal dur kalk yapmayıp istenilen sıcaklıkta sabit çalışma prensibine göre çalışırlar bunlar bütçeyede eknomi sağlarlar.

bence ısıtma amacıyla klima ılıman iklimlerde verimli çalışır. kalkıp Erzurum'un soğunda ısınma için klima çalıştıramzsınız.
    bulunduğunuz evin iyi yalıtılmış olması çift cam arakat klima için yeterli olabilir ve klima devamlı açık bulunmalıdır.

ayrıca yukarıda Hitaci konusu değinilmiş ben arkadşımın evinde yaklaşık 45 dakika kaldım ben gelince çalıştırdı klimayı ( markası hitaci inverter 9000 btu modeli ) ayrılmadan evvel şıpır şıpır terlemiştim dışarısı ise ayaz derece soğuktu.

o yüzden bende Hitaciye diyorum.

• hitachiler ısıtmada bir numaradır.zaten her klima dediğiniz gibi soğutur.ben general elektrik alarko carrier hyndai,hitachi,fujitsu vs vs satan bayiye sormuştum alırken:satıcının bana dediği tek şey başka marka bakmanıza gerek yok hitachiler gaddarcihazlardır demişti.gerçekten çevremde en az 4-5 kişye hatta mahalle bakkalına bile aldırdım hepsi teşekkür ediyo
  • Klimanın mercedes bmw si mitsubishi ve sharp ıtr. İkside diğerline göre daha pahalı ama en iyisi nlardır söyliym size biz yazlığa mitsubishi aldk ama keske sharp alsaymşz onlarn geliştrdiği bi tekniğe göre bakterileeri %99,9999 öldürüymş. Bu teknik o diğer klimalardakinden farklıymş. AYrıca o bakteri öldürme dedikleri fln fosmuş sharptaki hariç. Biz seneye yazlığa salonada alcz oraya sharp almayı düşünyz
  • bişey sorucam ama kızmayın bakterileri %99 öldürmesinin ne gibi bir artısı olur. klima olmayan odaya hiç girmeyecek misiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: waterman

bütün klimalar soğutur hemen hepsinden memnun olursunuz. yazın soğutma diyince ( yeterli bir sistem kurmak kaydıyla )

ama ısıtma, işte püf burada klimalar halen ısıtma konusunda diğer alternatif ısıtma araçlarının gerisindedirler.

yalnız son yıllarda gelişen teknolji ile klimalarda inverter modelleri çıkmıştır bu modeller normal dur kalk yapmayıp istenilen sıcaklıkta sabit çalışma prensibine göre çalışırlar bunlar bütçeyede eknomi sağlarlar.

bence ısıtma amacıyla klima ılıman iklimlerde verimli çalışır. kalkıp Erzurum'un soğunda ısınma için klima çalıştıramzsınız.
    bulunduğunuz evin iyi yalıtılmış olması çift cam arakat klima için yeterli olabilir ve klima devamlı açık bulunmalıdır.

ayrıca yukarıda Hitaci konusu değinilmiş ben arkadşımın evinde yaklaşık 45 dakika kaldım ben gelince çalıştırdı klimayı ( markası hitaci inverter 9000 btu modeli ) ayrılmadan evvel şıpır şıpır terlemiştim dışarısı ise ayaz derece soğuktu.

o yüzden bende Hitaciye diyorum.

arkadaşlar hepinize merhaba hitachi toshiba bunlar elbet teknik yönden öndeler, bir dönem izmirde bulundum anlarsınız ama anlamadığım daikin i unutmuşsunuz.
    Bu marka pek bilinmez ama çok iyidir, inanılmaz dayanıklıdır. gemilerdeki klima sistemlerinde yaygınlıkla kullanılır

herkese selamlar

• daıkının servis sorunu var bildiğim kadarıyla.türkiye distribitörü teba idi ama ortalıkta teba meba kalmadı
  • Merhaba. bi klima almayı dusunuyoruz ve yetkili cagırtıp uygun guc belirledik(13000 BTU). ancak klima servisi yapan bi arkadasın elinde az kullanılmıs bi klima( toshiba RAS 18 UKHP-E) var ve bunu uygun fiyatla alacagım. ikinci el olmus oluyo ama benim derdim ikinci el ya da yeni olması degil.ilgilendigimtek sey elektrik tüketimi.
    benim sorum su olacak: 13000 ligin yetecegi bir odaya 18000 lik bu model bi klima almak beni elektrik tüketimi bakımından zarara sokarmı? cunku 13000 lik 1.2 kw, 18000 lik ise 1.9 kw tüketiyor saatte.
    yani 18000 lik cabuk ısıtacak ve cabuk sogutacak ama elektrik faturası gereksiz yere kabarcaksa bi anlamı yok.cevap yazdıklarında demeyin cunku 18000 lik cabuk ısıttıgı icin daha az zaman çalısıyo olacak. bana yorumlarınızı yazarsanız bu klimayı alma konusunda bi karar verebilecegim. simdiden sagolun...
  • Bence 18.000 Btu al.

Saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: RoLLiN

quote:

Orjinalden alıntı: _KaraBey_

benden sana tavsiye ALARKO-CARRIER bayisine git ve GENERAL marka klima almak istediğini söyle. bu klimalar hakkaten piyasadaki en iyi klimalardandır. fiyatıda iyidir. sağda solda satılan içi boş aletlere para verme sakın. sana iki tanesinin bilgilerini vereyim arkadaşım olur kendileri

dediğim gibi GENERAL marka olsun bunlar yanlış hatırlamıyorsam orjinal JAPON malıdır.

ÖNDER MAK. MÜH. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. DELİHÜSEYİNPAŞA CAD. NO:14/2 BAHÇELİEVLER 0 212 554 75 57

GAMA MAK. MÜH. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. REŞİTPAŞA MAH.BOSTAN SK. NO:16/A EMİRGAN SARIYER/İSTANBUL 0 212 229 78 15

İlgin için teşekkürler..
    Biz muğla milastan alıcaz.

eğer ayırabilecek iyi bir bütçen varsa sharp veya daikin almanı tavsiye edeceğim.
    en iyi hava temizleme sistemi sharplarda mevcuttur.

milasda illaki teknosa klima vardır.oraya git bak.sharp,mitsubishi,midea,samui gibi geniş yelpazede,değişik fiyatlı ürünler satarlar.

aldıktan sonra bağlatman ve sorun olduğunda teknik servise ulaşman önemli.şehrinde bulunan satıcı servise başvur derim
    kaçlık klima alacağına da sen değiş servis karar versin.odanın büyüklüğü binanın konumu ve yalıtımına göre sana tavsiyede bulunacaklardır.
    kaçlı alacağım diye fazla yorma bence kendini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codexhoo -- 3 Mayıs 2007; 0:55:41 >

• arkadaşlar merhaba,

yaklaşık olarak aşağıda gördüğünüz boyutlarda bir evin, salon + yatak odasını soğutmak amacıyla klima almak istiyorum. ilk başta iki ayrı 9500 BTU düşündüm. Ama şöyle de bir durum var; klimayı gece uyurken açık bırakmayı düşünmüyorum, özellikle de benim uyuduğum odadaysa. Bir de normal boyutlarda bir eve çıktığımda aldığım klimayı kullanabilmeyi de istiyorum.

Beko LG ile görüştüm iki ayrı servisten keşfe geldiler, ama malesef bende pek güvenilir bir izlenim bırakamadılar.

Sormak istediğim bu boyutlarda bir ev için, mutfak, banyo ve odanın kapılarının kapalı kalması halinde, salon ve yatak odasını soğutmak için, salona monte edilecek bir klima yeterli olabilir mi? Eğer olur ise kaç BTU önerirsiniz ve nereye monte ettirmeliyim?

Servisler tek klimanın yeterli olabileceğini söylediler ve 18500'de karar kıldılar, ama birden fazla kişiden benim salonum büyüklüğünde bir odada 18500 BTU çalışırken oturmanın mümkün olmayacağını duydum.
    Bunu teknik servis ile bizzat görüştükten sonra bayii sahibi arkadaşım söyledi ancak keşfe gelen arkadaş, ayarlarsın oturursun dedi. Bayii sahibi arkadaşım da daha sonra olabileceğini söyledi ama bu sefer benim içime sinmedi.

siz ne dersiniz?

KLİMA TAVSİYELERİ...

• quote:

Orjinalden alıntı: cf

arkadaşlar merhaba,

yaklaşık olarak aşağıda gördüğünüz boyutlarda bir evin, salon + yatak odasını soğutmak amacıyla klima almak istiyorum. ilk başta iki ayrı 9500 BTU düşündüm. Ama şöyle de bir durum var; klimayı gece uyurken açık bırakmayı düşünmüyorum, özellikle de benim uyuduğum odadaysa. Bir de normal boyutlarda bir eve çıktığımda aldığım klimayı kullanabilmeyi de istiyorum.

Beko LG ile görüştüm iki ayrı servisten keşfe geldiler, ama malesef bende pek güvenilir bir izlenim bırakamadılar.

Sormak istediğim bu boyutlarda bir ev için, mutfak, banyo ve odanın kapılarının kapalı kalması halinde, salon ve yatak odasını soğutmak için, salona monte edilecek bir klima yeterli olabilir mi? Eğer olur ise kaç BTU önerirsiniz ve nereye monte ettirmeliyim?

Servisler tek klimanın yeterli olabileceğini söylediler ve 18500'de karar kıldılar, ama birden fazla kişiden benim salonum büyüklüğünde bir odada 18500 BTU çalışırken oturmanın mümkün olmayacağını duydum.
    Bunu teknik servis ile bizzat görüştükten sonra bayii sahibi arkadaşım söyledi ancak keşfe gelen arkadaş, ayarlarsın oturursun dedi. Bayii sahibi arkadaşım da daha sonra olabileceğini söyledi ama bu sefer benim içime sinmedi.

siz ne dersiniz?

KLİMA TAVSİYELERİ...

sayın arkadaşım her iki yerin bu şekilde verimli ısıtamazsın hatta sogutamazsın bile

ama ayrı ayrı daha iyi ve verimli olur isterseniz ayrı ayrı size öneride bulunabiliriz

iyi günler

• arkadaşın söylediği gibi o şekilde verim düşük olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

sayın arkadaşım her iki yerin bu şekilde verimli ısıtamazsın hatta sogutamazsın bile

ama ayrı ayrı daha iyi ve verimli olur isterseniz ayrı ayrı size öneride bulunabiliriz

iyi günler

merhaba,

zaten ısıtmak istemiyorum ben.
    salonda oturacağım yatak odasında da uyuyabileceğim kadar serinlik yeterli

yatak odasındaki gece uyurken kullanılmayacak zaten,
    gün içinde de gerekli değil, yatmadan önce bi saat çalıştırmak için bir klima almak çok mantıklı gelmedi o yüzden tek bir tane almayı düşündüm..

9500 almam halinde an fazla kaç m2 bi odayı soğutabilirim acaba?
    ev değiştirmem halinde çöpe gitmesini istemiyorum klimaların :)

ilginiz için teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: cf

quote:

Orjinalden alıntı: gurcan1

iyi günler

merhaba,

zaten ısıtmak istemiyorum ben.
    salonda oturacağım yatak odasında da uyuyabileceğim kadar serinlik yeterli

yatak odasındaki gece uyurken kullanılmayacak zaten,
    gün içinde de gerekli değil, yatmadan önce bi saat çalıştırmak için bir klima almak çok mantıklı gelmedi o yüzden tek bir tane almayı düşündüm..

9500 almam halinde an fazla kaç m2 bi odayı soğutabilirim acaba?
    ev değiştirmem halinde çöpe gitmesini istemiyorum klimaların :)

ilginiz için teşekkürler

9000 btu klima ile 15 metre kare yerde verim alabilirsiniz

18000 btu klima ile salonu sogutur yatak odasınıda ılıtırsınız ama çok elektrik faturası gelir,yani ayrı ayrı almak size daha mantıklı gelecek kadar çok elektrik çeker

beni görüşüm bu şekilde mantıklı degil klimayada yazık

iyi geceler

• GÜRCAN BEYe inanıyorum ,bende sizin yerinizde olsam tavsiyelerini gözardı etmem
  • tavsiyeleriniz ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum
    18500'lük konusunda genel görüş benimki büyüklüğünde bir salonda kullanılırsa salonda oturulamayacağı ve yatak odasına da verimli olmayacağı yönünde
    dediğiniz gibi elektrik harcaması da cabası olacaktır
    gel gelelim yatak odasında yatmadan önce sadece bir saat çalıştırmak için ayrı bir klima almak da mantıklı gelmiyor
    sanırım bu gidişle sadece salonumu soğutabilecek belki biraz da hole etki edecek bir şey almak daha mantıklı gibi
    elimizdeki evde, fiyat + performansta bu kullanım için tavsiyeniz ne olurdu acaba?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.