Şimdi Ara

KLİMA TAVSİYELERİ... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
102.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: pitinimi

quote:

Orjinalden alıntı: lazrocker

arkadaşlar ben 18ooo btu inverter klima alacamm mitsubishi heavy mi alayım hitachi mii ikisidee 2500 ytll bana yardımcı olursanızz sevinirimm hitachi de dc inverter diee bi olay varmış diğerrr inverterlara göre %10 daha az tasarruf yapıyormuşşş

%99 bütün klimalarda DC ınverter var artık, hitachi 18000 btu ınverter 10 taksitli fiyatı 2250 ytl ona göre pazarlık edin,bu dediginiz paraya çok uygun,ve nereye alacaksınız kaç metre kare ,ara katmı,çatımı,keşif yaptırdınızmı,yalıtım nasıl gibi sorularınıza cevap buldunuzmu.

Şimdilik iyi günler

evet yalıtımı ii orta kat çift camlıı yalıtımlıı ön cepesi varrrr ras s18h2 modeliiiii klimanınn

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: pitinimi

quote:

arkadaşlar ben 18ooo btu inverter klima alacamm mitsubishi heavy mi alayım hitachi mii ikisidee 2500 ytll bana yardımcı olursanızz sevinirimm hitachi de dc inverter diee bi olay varmış diğerrr inverterlara göre %10 daha az tasarruf yapıyormuşşş

%99 bütün klimalarda DC ınverter var artık, hitachi 18000 btu ınverter 10 taksitli fiyatı 2250 ytl ona göre pazarlık edin,bu dediginiz paraya çok uygun,ve nereye alacaksınız kaç metre kare ,ara katmı,çatımı,keşif yaptırdınızmı,yalıtım nasıl gibi sorularınıza cevap buldunuzmu.

Şimdilik iyi günler

evet yalıtımı ii orta kat çift camlıı yalıtımlıı ön cepesi varrrr ras s18h2 modeliiiii klimanınn

Yani şu

http://www.ipi.com.tr/index.asp?PgID=22

http://www.ipi.com.tr/index.asp?PgID=95

Odanız 25-28 metre kare ise ideal

• mitsibushini fiyatı bu performansa göre iyi gözüküyor
  • Arkadaşlar, bende klima almak istiyorum. Ev dubleks, salon 28 m2. Salona taktıracağım. Sharpın AYXP12FR inverter modelini düşünüyorum .Fiyat: 1962 YTL . Aşağıda bu klimayla ilgili bazı veriler var. Şunu merak ediyorum. 28 m2 yer için 12965 soğutma ve 20450 ısıtma değerleri yeterli olur mu? Ayrıca EER ve COP değerleri yazmıyor, bu değerleri bilen var mı acaba; Yardımcı olursanız sevinirim.

Soğutma Kapasitesi : 11950 (3070-12965) Btu/h
    Isıtma Kapasitesi: 13650 (3070-20470) Btu/h
    Soğutma Sarfiyatı : 1.090 kW
    Isıtma Sarfiyatı : 1.030 kW
    Çalışma Akımı (Soğutma): 5 A
    Çalışma Akımı (Isıtma): 4.8 A
    Net Boyutlar (İç Ünite) : 278x790x198 (yükXgenXder mm)
    Net Boyutlar (Dış Ünite) : 540x730x250 (yükXgenXder mm)
    Ses Seviyesi (İç Ünite)min-max : 29/40 db (A)
    Ses Seviyesi (Dış Ünite) : 48 db (A)
    Hava Debisi : 9.8 m3/dak
    Net Ağırlık (İç Ünite) : 10 kg
    Net Ağırlık (Dış Ünite) : 37 kg
    Güç Beslemesi : 220V, 50 Hz, 1 ph
    Bakır Boru Çapları (Sıvı-Gaz) : 1/4-3/8 inch
    İç Dış Ünite Arası Max. Tek Yön Uzaklık: 15 m

• quote:

Orjinalden alıntı: kemal2000

Arkadaşlar, bende klima almak istiyorum. Ev dubleks, salon 28 m2. Salona taktıracağım. Sharpın AYXP12FR inverter modelini düşünüyorum .Fiyat: 1962 YTL . Aşağıda bu klimayla ilgili bazı veriler var. Şunu merak ediyorum. 28 m2 yer için 12965 soğutma ve 20450 ısıtma değerleri yeterli olur mu? Ayrıca EER ve COP değerleri yazmıyor, bu değerleri bilen var mı acaba; Yardımcı olursanız sevinirim.

Soğutma Kapasitesi : 11950 (3070-12965) Btu/h
    Isıtma Kapasitesi: 13650 (3070-20470) Btu/h
    Soğutma Sarfiyatı : 1.090 kW
    Isıtma Sarfiyatı : 1.030 kW
    Çalışma Akımı (Soğutma): 5 A
    Çalışma Akımı (Isıtma): 4.8 A
    Net Boyutlar (İç Ünite) : 278x790x198 (yükXgenXder mm)
    Net Boyutlar (Dış Ünite) : 540x730x250 (yükXgenXder mm)
    Ses Seviyesi (İç Ünite)min-max : 29/40 db (A)
    Ses Seviyesi (Dış Ünite) : 48 db (A)
    Hava Debisi : 9.8 m3/dak
    Net Ağırlık (İç Ünite) : 10 kg
    Net Ağırlık (Dış Ünite) : 37 kg
    Güç Beslemesi : 220V, 50 Hz, 1 ph
    Bakır Boru Çapları (Sıvı-Gaz) : 1/4-3/8 inch
    İç Dış Ünite Arası Max. Tek Yön Uzaklık: 15 m

Arkadaşım o metre kare yere 12000 btu ınverter olmaz,18000 btu ınverter almanız lazım,iyi klimadır cop oranları iyidir alınabilir ama dedigim gibi size bu klima yeterli gelmez

• dostum bizim ev 30 m2 falan mitsubishi heavy yerinee hithachii daha mıı iii????http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=67 http://www.ipi.com.tr/index.asp?PgID=22 buu ikisinden hangsini alayımmm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazrocker -- 26 Ağustos 2007; 22:21:12 >

• quote:

dostum bizim ev 30 m2 falan mitsubishi heavy yerinee hithachii daha mıı iii????http://www.iklimsa.com/TR.asp?iklimsa=klima&sub=KlimaDetay&Uid=67

Sayın arkadaşım sizin evi buradan bilemem ama ben şunu söyleyeyim genel olarak 18000 btu ınverter klima 28-28 metre kare sınırdır,size 24000 btu ınverter alsanız daha iyi ama alacagınız yerlede görüşün size olur garantisi verirse 18000 btu ınverter hitachiyi alın,hitachi evet mitsubishi havy den daha iyidir özellikle üfleme ısısı ve -15 derecede ısıtması bakımından,dediğim birde servisle görüşün onunla mutabakata varın ve ona göre 18000 btu ınveretr alın yoksa direk 24000 btu olanına bakın .

• RAS 14 EH1 hitachi japon malı 1850 ytl 12 taksit iyi mii sizce????????
  • quote:

RAS 14 EH1 hitachi japon malı 1850 ytl 12 taksit iyi mii sizce????????

RAS-S14H2,bu japon malı ve fiyat normal
  • Arkadaşlar bende işyerime klima aldım ve bunun için uzun bir süre araştırma yaptım.Özelliklede japon menşeili klimaların (mits. electric ve mits. heavy) diğerlerine göre özellikleri daha iyi ama benim araştırmalarımda gerek az elektrik harcaması, gerek filtrelerinin kalitesi gerekse sessizlik olarak mitsubishi electric bir adım önde.

Zaten japonyada bile mitsubishi denince akla electric geliyormuş, heavynin uzmanlık alanı daha farklı sektörlermiş falan filan neyse ben klimaplusdan mitsubishi electrik aldım , gayet memnunum tavsiye ederim.

M. CİLASUN
  • Selam bende mits elect dusunuyorum siz hangi modelini kaca aldiniz bildirirseniz sevinirim.

quote:

Orjinalden alıntı: mehmet cilasun

Arkadaşlar bende işyerime klima aldım ve bunun için uzun bir süre araştırma yaptım.Özelliklede japon menşeili klimaların (mits. electric ve mits. heavy) diğerlerine göre özellikleri daha iyi ama benim araştırmalarımda gerek az elektrik harcaması, gerek filtrelerinin kalitesi gerekse sessizlik olarak mitsubishi electric bir adım önde.

Zaten japonyada bile mitsubishi denince akla electric geliyormuş, heavynin uzmanlık alanı daha farklı sektörlermiş falan filan neyse ben klimaplusdan mitsubishi electrik aldım , gayet memnunum tavsiye ederim.

M. CİLASUN
  • alarko carrier yada york
  • bence arçelik neo plazmalar gayet yeterli
  • klima alacaklar dikkat etsin..bende burdakı bazı kısılerın dedıklerıne gore bahsı gecen pahalı klimalardan alacaktım . daha sonra ogrendımkı burdakı bır cok kısı o bahsı gecen klımaların bayii yada servısıymıs.ardından bır yakınımızın burda o dandık dedıklerı yerlı markalardan bırısını aldı tecrube etme sansım oldu ve cok begendım.ayrıca o ıyı denen klimalardan bırınde tam hatırlamasamda btu olarak sanırım 12000 btu ya kadar kumandadan kanat hareketlerını bıle yapamıyorsun elle havayı yonlendırıyorsun...bunuda ogrenınce tekrar cok ıyı karar vererek tonla para dokmedıgımı o klımalara anlamıs oldum..hala bu nasıl olur o kadar para verıp sonra kumandadan bı kanatları bıle ayarlayamassın anlamıs degılım.. benım klımam arcelık mırror..ben arcelıgın mırror modelını gercekte onerırım gonul rahatlıgıyla.ama dıger modellerı nasıldır bılemem..bence ımkanınız varsa etrafınızdan bırılerınde klima kullanan bızzat kendınız deneyerek klima almaya bakın sonra uzulursunuz yada benım gıbı sukredersiniz

• arkadaşlar odam 16m2 tek pencereli orta oda yani dışarı tek yön.bana yardımcı olurmusunuz.kışın soba kullanmak istemiyorum panasonic toshiba farketmez bana en uygun en tasarruflu şekilde yardımcı olursanız sevinirim ( elektirik fatuasına nasıl yansır )
  • quote:

Orjinalden alıntı: cettindin

arkadaşlar odam 16m2 tek pencereli orta oda yani dışarı tek yön.bana yardımcı olurmusunuz.kışın soba kullanmak istemiyorum panasonic toshiba farketmez bana en uygun en tasarruflu şekilde yardımcı olursanız sevinirim ( elektirik fatuasına nasıl yansır )

Konuyu buradan takip edin.

http://forum.donanimhaber.com/m_3306812/mpage_80/key_/tm.htm
  • mesela 42 metre kare salonu 9 dakıakda 27 den 21 dereceye ındıren sey onundekı janjanlı camımı ve burda denıyordukı 25 metre karelik yere 18 bınlık alın yerlı marka alacaksınız.. yok o sozu gecen klımalardan alırsanız 12 bınlık yeter ..eger bu soze uyup kesıfsız yerlı marka alanlar varsa sımdı evlerınde kar yagısı baslamıstır..dedıgım gıbı arkadaslar burdan bılgı edının ama muhakkak bıryerlerde alacagınız yada almayı dusundugunuz klımaları kendınız bızzat kullanarak test edın..sonra baska markaları ılerde gorup ben ne yaptımda bu kadar para verdım klımaya deyıp sonrada kumandada hava yonlendırme tusunu bile goremeyıp sandalyeye cıkarak elle hava yonlendırmesını yapıp uzulmeyın

• bu arada soylemeyı unuttum tofasda otomatık cam olupda mercedes de elle cam acıldıgını gormedım
  • yıne sukretmemı saglayan o pahalı klimadan almamama bır bılgı daha ogrendım.ogrendıgıme gore bu pahalı klimalarda kanatda yogusmayı onleyen arcelık mırrorda bulunan gri kadıfe benzerı kaplamada yokmus ve cok nemlı havalarda bır kac saat calıstıktan sonra burda yogunlasan su yere damlamaya baslıyormus..artık mbirol beyın dedıgı son teknolojı klima alıp sandalyeye cıkıp hava yonlendırmesını yaparaken klımanın altında olusan göl manzarasını kus bakısı ızleyın yada eskı teknolojı klima alarak kuru zemınde kumandadan 4 yonlu hava yonlendırmesını yapın ancak en ıyısı kendınız bıryerlerde bakıp test edin
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.