Şimdi Ara

KLİMA TAVSİYELERİ... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
102.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sudkostik

@afacan, sağolasın hocam. nasıl makul bir değerler mi bunlar soğutma

Bence bu fiyattaki bir klimaya göre normal. Daha iyi olanları daha az elektrik harcıyor tabii ama bu da işinizi görür. Almadan önce keşif yaptırın mutlaka.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sudkostik

@afacan, sağolasın hocam. nasıl makul bir değerler mi bunlar soğutma

sanki makul gibi görünsede havalar çok aşırı sıcak ve soguk oldugunda acaba bu verimi ne kadar koruyacak,sıfırın altında ne kadar verimli çalışacak klima klimacıdan alınır carrierin reklemındaki gibi herşeyciden degil
  • arkadaşım söle sölim ben sana o değerlerle günlük 10 saat kullanım yaparsan ayda 40-50 milyon gibibi para ödersin elektiriğe ama mesela sharp veya benim klimam hıtachı alırsan 14 lük klima için aynı kullanım standardında 20-25 ytl yi geçmiyecek bi para ödersin buda sana %50 kar demektir arcelik e göre iyi düşün aldını geri kazanmakmı mantıklı yoksa aldığının üstüne sürekli elektirik olarak ödemekmi
  • he gene unutmuşum bu klimaların çalışma değerleri 6derece ile 35 derece arasındadır benim klimamda hıtachı marka eksi 15 artı 45 derece izmirde oturuyorum geçen sıcaklarda komşumun kliması arcelik soğurmazken klima bayılırken benim makina buz dolabına cevriti tüm evi
  • quote:

Orjinalden alıntı: solarium

he gene unutmuşum bu klimaların çalışma değerleri 6derece ile 35 derece arasındadır benim klimamda hıtachı marka eksi 15 artı 45 derece izmirde oturuyorum geçen sıcaklarda komşumun kliması arcelik soğurmazken klima bayılırken benim makina buz dolabına cevriti tüm evi

peki arkadaşım ksk bahçelievlerdeki yurt tan hitachi 14.000 liği kaç paraya aldın acaba? mahsuru yoksa öğrenebilirmiyim..bende pazarlık yapıcam onlarla da :)
  • valla arkadaşım ben enson 1250/10 taksite aldım ordan ki liste fiyatına göre ve diğer bayilerde yaptığım pazarlığa göre eniyi fiyatı bu rda buldum
  • Ciddi almayı düşünenler varsa, birlikte adetli alınırsa daha iyi pazarlık yapılabilir. Güzel bir fiyat olura ben almayı düşünebilirim.700 ytl lik birşey alıp işimi görsem mi diye düşünüyordum, ama bu hitachi aklımı çeldi biraz.. Bir de nette bakıyorum da, online satış yapan yer pek yok gibi(fiyatla ilgili bir ön bilgi olsun dediydim..).. Yurt klima yetkili satıcılar listesinde gözükmüyor grupklima'nın..?

Ayrıca bugün benim baktığım RAS-14CH6 modeli R22 gazı kullanıyormuş. Yol üstünde broşür aldım 1.200 ytl 10 taksit dediler..(Ümit Klima)
    R410A gazı kullanan RAS-14KH2 modeli ise 1.300 ytl 10 taksit. R22 gazlı olmasının bizim için bir dezavantajı var mı..? Yoksa sadece çevresel etkisi mi olumsuz oluyor..

Bir tek bu denk geldi, 949 ytl hemen alsak mı..? Biraz uzak ama..

http://www.hiper-market.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=10&products_id=149

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyada -- 30 Temmuz 2007; 20:32:19 >

• meraba arkadaşım şöle sölim bende bunu arştırmnıştım yurt klima grup klimadan deil ipi diye bir distiribitöreden getiriyormuş ve sadece inverter getiriyomuş ve oda çin fabrikadan getiriyoipininkiler daha iyi yani yurt kilimadakliler ayrıca klimalar kapalı devre çalış tığı için ve montajını işinin ehli bir usta taktığı zaman hiç bir şekilde gaz kaçırmayacağından çevresel bir sorun yaratmıyo ama gidip buzdolapcıya klima taktırısan(arçelik vestel bosh) ozaman sorun olur birde r22 gazlı klimaların ısıtması mükemmel 410 lu larda sistem yenbi geliştirildiği için biraz ısıtmada sorun lar yaşanıyo 410 lu alan arkadaşımdan biliyorum sanaderimki 1200 12 taklsit iyi fiyat hıtachı için daha iyi bulamazsın
  • yurt klimayı aradım şimdi yüksel abiyi 1200 olmuş harbiden ben biraz daha fazlaya almıştım 12 taksit birde ben 10 taksite aldım ama artık oda 1200/12 yapabiliyomuşl
  • Yüksel Bey ile konuştum, fakat worldcard yokmuş ne yazık ki..
  • ya benden duydunuzu sölemeyin ama yüksel abi salam devlet memuru filansen veya kefil bulursan senet yapıyo abi haber,in olsun ara iken edersen alabilirsin
  • bugün japon malı 14000 btu hitachi aldık peşin 1700 ytl mükemmel cihaz almak ,isteyenlere tavsiye edilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: portıkıl

bugün japon malı 14000 btu hitachi aldık peşin 1700 ytl mükemmel cihaz almak ,isteyenlere tavsiye edilir

24000 btu fujitsu 1800 ytl peşin para nasıl almaya değer mi.daha ucuzu bulunur mu
  • quote:

Orjinalden alıntı: fakas2000

quote:

Orjinalden alıntı: portıkıl

bugün japon malı 14000 btu hitachi aldık peşin 1700 ytl mükemmel cihaz almak ,isteyenlere tavsiye edilir

24000 btu fujitsu 1800 ytl peşin para nasıl almaya değer mi.daha ucuzu bulunur mu

o kalitedeki klimayı daha ucuza bulmak zor
  • arkadaşım 1700 inverter model heralde peşin fiyat iyi hatta mükemmel yani sölim
  • ayrıca orjinal japon fujitsuyla birtutma hıtachı bu
  • quote:

ayrıca orjinal japon fujitsuyla birtutma hıtachı bu

sayın arkadaşım biri klasik biri ınverter ayrıca general-fujitsu-fuji aynı klima ve çok iyilerdir 18000 btu ınverter kliması 3000 ytl civarındadır,

ve hitachi 14000 btu ınverter 1700 peşindi
  • quote:

ya benden duydunuzu sölemeyin ama yüksel abi salam devlet memuru filansen veya kefil bulursan senet yapıyo abi haber,in olsun ara iken edersen alabilirsin

Zaten sadece worldcard var dediğimde, hemen nerde çalışıyosun diye sormuştu.. Maalesef bir yerde çalışmıyorum.. Şu an beklemedeyim, açıkcası worldcard taksidi yapan bir yer var,ama pek ısınamadım oraya.. Yüksel Bey ile sadece tel ile konuştum, ama iyi bir izlenim bıraktı bende..
  • arkadaşlar ben 18ooo btu inverter klima alacamm mitsubishi heavy mi alayım hitachi mii ikisidee 2500 ytll bana yardımcı olursanızz sevinirimm hitachi de dc inverter diee bi olay varmış diğerrr inverterlara göre %10 daha az tasarruf yapıyormuşşş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazrocker -- 26 Ağustos 2007; 15:13:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: lazrocker

arkadaşlar ben 18ooo btu inverter klima alacamm mitsubishi heavy mi alayım hitachi mii ikisidee 2500 ytll bana yardımcı olursanızz sevinirimm hitachi de dc inverter diee bi olay varmış diğerrr inverterlara göre %10 daha az tasarruf yapıyormuşşş

%99 bütün klimalarda DC ınverter var artık, hitachi 18000 btu ınverter 10 taksitli fiyatı 2250 ytl ona göre pazarlık edin,bu dediginiz paraya çok uygun,ve nereye alacaksınız kaç metre kare ,ara katmı,çatımı,keşif yaptırdınızmı,yalıtım nasıl gibi sorularınıza cevap buldunuzmu.

Şimdilik iyi günler
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.