Şimdi Ara

Klima kompresörü değişimi sonrası klima soğutmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçenlerde ufak bir kaza yaptım ve klima kompresörü ayağı kırıldı ve degistirdim fakat artık klimam soğutmuyor sebebi ne olabilir sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakiramaseksi -- 2 Şubat 2019; 15:47:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Icinde yeteri kadar gaz kalmamis olabilir. Gaz hatlarindaki vanalar kapali olabilir.
    Kendiniz mi degistirdiniz?

kompressor devreye giriyor ama sogutmuyorsa gazdir buyuk ihtimal.
  • Klima gazı yok, yada kaçak var.

• Yeni kompressöre gaz basmadan evvel vakum da yapılması gerekiyor diye biliyorum ona da dikkat edin

• Hemican kullanıcısına yanıt
    Yok hocam sanayide değiştirdiler bende başında duramadim kazayı başka bir şehir de yaptığım için ilgilenemedim fakat gaz basıldı muhtemelen hatta kaçak var, peki vanalar görülebilen bir yerde mi kontrol ediyim benim yapabileceğim bir işlemse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakiramaseksi -- 6 Şubat 2019; 1:30:3 >
  • klimayı açtıktan sonra motor civarından klimanın çalıştığına dair "çıt" diye bir ses geliyor mu?
  • Kompresör devreye giriyor motor sesi anlık değişiyor hissediyorum fakat klimayı açtığımdaki o çit sesi artık gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: fakiramaseksi

Kompresör devreye giriyor motor sesi anlık değişiyor hissediyorum fakat klimayı açtığımdaki o çit sesi artık gelmiyor
    benim bildiğim kadarıyla o "çıt" sesi kompressörün çalışmaya başladığını işaret ediyor. Konuda uzman değilim ama sanayiye gittiğimde ustalardan duyduğum bir şey bu.
  • Büyük ihtimalle kırılan sadece ayak değildi, ona yeniden gaz basıp çalıştıracaklar, eğer gözle görülür bir aksilik olmadığı halde zamanla tekrar soğutmazsa bu sefer boyalı bir gaz basılıp kaçak bulunacak ve onarım yapılacak. Kendi başınıza yapabileceğiniz bir işlem değil. Kondanserde bulunan termostat da zarar görmüş olabilir. İstanbul avrupa yakasındaysanız nokta atışı yapacak servis önerebilirim.
  • Sağolun hocam istanbulda değilim en yakın zamanda bir klimacıya uğrayacağım fakat kaza 7k masraf çıkardı bana o yüzden biraz erteleyeceğim gibi duruyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: fakiramaseksi

Sağolun hocam istanbulda değilim en yakın zamanda bir klimacıya uğrayacağım fakat kaza 7k masraf çıkardı bana o yüzden biraz erteleyeceğim gibi duruyor :)
    Geçmiş olsun, yaza kadar zamanınız var ama mayıstan önce servisler sakinken halletmenizi öneririm.

Bu arada 7K=7 bin=7000=yedibin seçeneklerindeki en sevimsiz olanı kullandığınızı bilmenizi isterim. Mesela Euro evrensel buna g.tten uydurma avro dersen o da sevimsiz oluyor.
  • Bu k işi online oyunlardan sonra sosyal medya jargonu oldu ama ben işim gereği yüksek ve küsuratlı sayıları sık sık kullandigim için 10 yıldır kullanıyorum bu kısaltmayı ve artık dilime yapıştı uyaran çok oluyor ama kurtulamıyorum :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.