Şimdi Ara

klima iyi soğutmuyor ise neye bakmak lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
1
Favori
108.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    600 gram klima bastırdım cihazın başında bekledim ve gazda sorun yok,zaten klima gaz basımından önce cihaz sistemi kontrol etti 4 senelik klima gazım 300 gram seviyesindeydi,zaten her sene % 5 kayıp her araçta oluyormuş yaklaşık 50 gr lık azalma
    yani benim aracın gazı azalmış ama kaçak yok,şu an gaz tam basıldı ama rölantide 14 derecelerde soğutuyor,bana az geldi,giderken 7 lere iniyor ama fan hızım arkadaşların söylediği gibi 2 de tutuyorum
    aracım 145 bin km dedir acaba eski olduğundanmı yoksa başka hangi parçalara baktırmam lazım bir bakışla elle yoklama ile anlaşılırmı acaba klima motorummu zayıf gaz dışında muhtemel arızalar ne olabilir

• Polen filtresini değiştirmeyi deneyin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaRToX

Polen filtresini değiştirmeyi deneyin..
    Polen filitresi %100 etkiliyor. Çıkarıp aradaki farka bak. çok çabuk tıkanıyor malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaRToX

Polen filtresini değiştirmeyi deneyin..

değiştirdim sonra gaz bastırdım ama hava sıcak ondanmıdır nedir anlayamadım birde gece bakmayı denicem eğer gece 7 lere falan iner sabit olursa o zaman dışardaki sıcak havadandır dicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobbdeep

Polen filitresi %100 etkiliyor. Çıkarıp aradaki farka bak. çok çabuk tıkanıyor malesef.

arac klimasında kaçak varsa o zaman cihaza bağlandığında,cihaz gazı çekiyor ve ölçüyor değerler yazıyor,ordan belli olur hiç gaz kalmamışsa o zaman kaçar vardır,ama 4 sene geçti hala içinde 300 gr gaz varsa demekki gaz kaçağı yok

bunun dışında ben dün bastırdım,hatta aklıma 1 hafta,1 ay,1 sene sonra kontrol ettirsem dedim
    ama yine cihaza bağlanması lazım ve cihaz içindeki gazı yağı çekip terazisinde ölçmesi lazım ve sonra çektiğini geriye basması lazım yada yeni gaz bascak o zaman gene masraf çıkar,eğer basit işlem olsa 20 tl ver tamam dicektim ama gaz basma işlemi silbaştan başlar buda yaramaz,bu ev tipi klima değilki oto klima bunların 6000 tl lik otomatik makınaları var

zaten 14 dereceye ınen sogutması var,demekkı çoğu parçası çalışıyor,eğer parcalarda sorun olsa o zaman zaten soğutmaz

burda oto klima ana parçaları yazıyor

1) kondanser ve fan
    2)kompresör
    3)expansion valf
    4)driyer
    5)evaparator ve blower
    blower üfleyen parça olması lazım

bunların hepsi çalışıyordur,ama aklıma klima kompresör geliyor acaba azmı basıyor motordan aldığı haraketmi azdır,yokuş çıkarken klima biraz daha yukselıyor

o halde aracın yaşı veya dış ve iç ortam sıcaklığı etkisi vardır diyebiliriz
    ne dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: baris195

quote:

Orijinalden alıntı: Mobbdeep

arac klimasında kaçak varsa o zaman cihaza bağlandığında,cihaz gazı çekiyor ve ölçüyor değerler yazıyor,ordan belli olur hiç gaz kalmamışsa o zaman kaçar vardır,ama 4 sene geçti hala içinde 300 gr gaz varsa demekki gaz kaçağı yok

bunun dışında ben dün bastırdım,hatta aklıma 1 hafta,1 ay,1 sene sonra kontrol ettirsem dedim
    ama yine cihaza bağlanması lazım ve cihaz içindeki gazı yağı çekip terazisinde ölçmesi lazım ve sonra çektiğini geriye basması lazım yada yeni gaz bascak o zaman gene masraf çıkar,eğer basit işlem olsa 20 tl ver tamam dicektim ama gaz basma işlemi silbaştan başlar buda yaramaz,bu ev tipi klima değilki oto klima bunların 6000 tl lik otomatik makınaları var

zaten 14 dereceye ınen sogutması var,demekkı çoğu parçası çalışıyor,eğer parcalarda sorun olsa o zaman zaten soğutmaz

burda oto klima ana parçaları yazıyor

1) kondanser ve fan
    2)kompresör
    3)expansion valf
    4)driyer
    5)evaparator ve blower
    blower üfleyen parça olması lazım

bunların hepsi çalışıyordur,ama aklıma klima kompresör geliyor acaba azmı basıyor motordan aldığı haraketmi azdır,yokuş çıkarken klima biraz daha yukselıyor

o halde aracın yaşı veya dış ve iç ortam sıcaklığı etkisi vardır diyebiliriz
    ne dersiniz

Alıntıları Göster
    expansion vaf te bulunan yaklaşık 200 gr lık ekovat yağına baktırdınmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: canmert2005

Alıntıları Göster
    polen filtresinin soğutmaya etkisi %80 diyebilirim, temizlediğinizde elektrik süpürgenizden bir aylık pislik kadar toz çıkar, ve klimanız deli gibi soğuk hava vermeye başlar, her aracın filtresi pratik bir yerlerde oluyor, fiyatları 60 tl civarı, ben her 5000 km de bir çıkarıp yıkar, kurutur takarım, hem klimam muazzam üfler hemde param cebimde kalır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: canmert2005

bakılmadı

bu alete bağladılar içini çekti bastı ölçtü vs onlar dışında başka bakmadılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

polen filtresinin soğutmaya etkisi %80 diyebilirim, temizlediğinizde elektrik süpürgenizden bir aylık pislik kadar toz çıkar, ve klimanız deli gibi soğuk hava vermeye başlar, her aracın filtresi pratik bir yerlerde oluyor, fiyatları 60 tl civarı, ben her 5000 km de bir çıkarıp yıkar, kurutur takarım, hem klimam muazzam üfler hemde param cebimde kalır...

sanayide çevreci filitre satan toptancılarda 6 tl polan filitresi
  • quote:

quote:

sanayide çevreci filitre satan toptancılarda 6 tl polan filitresi

Alıntıları Göster
    Fan motoruna baktınızmı hiç çalışması normalmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: of dead

normal
    yokuşlarda zayıflama var gibi acaba klima motoru kayışı gevşek olurmu,belki daha hızlı dönmesi lazım
    oto klima gaz mıktarını,bu otomatık makınaya baglamadan ölçme imkanı yokmu,otomatık makınalar önce araçtaki gazı çekip tartıyor
  • quote:

60 tlye polen filtresi olmaz. Yanlışınız var. 2 ay önce 8 liraya aldım bosch marka.
  • quote:

quote:

normal
    yokuşlarda zayıflama var gibi acaba klima motoru kayışı gevşek olurmu,belki daha hızlı dönmesi lazım
    oto klima gaz mıktarını,bu otomatık makınaya baglamadan ölçme imkanı yokmu,otomatık makınalar önce araçtaki gazı çekip tartıyor

Dediğim gibi motora bir bakmanızı tavsiye ederim.Klima gazıda bildiğim kadarıyla cihaza bağlanmadan ölçülemiyor.
  • quote:

quote:

quote:

normal

Dediğim gibi motora bir bakmanızı tavsiye ederim.Klima gazıda bildiğim kadarıyla cihaza bağlanmadan ölçülemiyor.

Alıntıları Göster
    Polen filtresine bakılabilir extra olarak klima gazı azalmış olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Barracud@

quote:

60 tlye polen filtresi olmaz. Yanlışınız var. 2 ay önce 8 liraya aldım bosch marka.

Kömürlü diye tabir edilen orjinal filtreler ne yazık ki o fiyatlara satılıyor dostum. Genellikle servisler satıyorlar.
  • havalar sıcak olduğundandır aşırı sıcaklar etkiliyor perfonmansı
  • quote:

Orijinalden alıntı: RefLections

havalar sıcak olduğundandır aşırı sıcaklar etkiliyor perfonmansı
    Hava sirkülasyonunu araç içerisi olarak ayalayınca klima çok daha iyi soğutuyorsa (her zaman iyi soğutu ama fark fazla iser) sorun polen filtresindendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Hava sirkülasyonunu araç içerisi olarak ayalayınca klima çok daha iyi soğutuyorsa (her zaman iyi soğutu ama fark fazla iser) sorun polen filtresindendir.

Alıntıları Göster
    polen filtresini değiştir, 30-40 tl birşey. yie sogutmazsa klima gazı bastır oda 50 tl..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Namaste.

polen filtresini değiştir, 30-40 tl birşey. yie sogutmazsa klima gazı bastır oda 50 tl..

Alıntıları Göster
    Arkadaş gaz bastırmış zaten hocam.

Büyük ihtimal tam randımanlı çalışıyordur ama havalar çok sıcak olduğu için hissedemiyor olabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErtanGrkn

Arkadaş gaz bastırmış zaten hocam.

Büyük ihtimal tam randımanlı çalışıyordur ama havalar çok sıcak olduğu için hissedemiyor olabiliriz.

gece testi yaptım tam 1 saat dolaştım dışarsı gece serindir
    bazen 7 ye ınıyor bazen 12 ye cıkıyor bazen 14 e bır dengesızlık var gaza yuklendıkce sogutuyor sanırım klima kompresöründe sorun var baktırmam lazım ama saniyedeki her usta arıza var dicek ve heryerını degıstırmeye kalkar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.