Şimdi Ara

Klass'ın Dizisini İzleyen Oldu Mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir filmden sonrasını konu alan bir dizi olduğu için bu bölüme açıyorum konuyu.

Klass filmini izleyenler "klass:elu pärast" dizisine hiç baktı mı? Dizi, filmden sonra olanları anlatıyormuş. elu pärast ise life after anlamına geliyormuş.

Bir kaç konudan bildiğim kadarıyla forumda filmi izleyen çok kişi var. Fikir edinmek için youtube'da 1-2 arama yaptım güzele benziyor.

Hiç izleyen oldu mu? Veya izlemeyi düşünüyor musunuz?

Dili sorun etmeyin internette ingilizce altyazı var,
    Bende şimdi izledim filmi altyazıyıda görünce konu açmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S. Todd -- 9 Mart 2013; 10:12:01 >

• konusu nedir? kaçıncı sezonda dizi şu anda? filmi izlemek gerekir mi diziden birşey anlamak için? imdbden kaç almış bir de dizi? bu sorularımı cevaplarsan sevinirim arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadiryildiz86

konusu nedir? kaçıncı sezonda dizi şu anda? filmi izlemek gerekir mi diziden birşey anlamak için? imdbden kaç almış bir de dizi? bu sorularımı cevaplarsan sevinirim arkadaş.

Dostum film Estonya'da bir lisede geçiyor. Filmde ana karakter ezik bir tip sürekli dışlanıyor. Sınıfındaki herkes tarafından sürekli şiddet ve aşağılamaya uğruyor. Sınıftan bir kişide bu çocuğu korumak istediğinde olaylar gelişiyor. Klasik amerikan ürünü ısmarlama lise filmleriyle yakından uzaktan alakası yok. Zaten aksiyon değil, şiddet içerikli bir dram filmi. Filmin sonunda da trajik bir olay yaşanıyor.

Dizi tek sezon sanırım. 7 bölümden oluşuyormuş. Her bölümde, bu trajik olaydan etkilenen bir kişiyi konu alıyormuş. Çok fazla ingilizce kaynak bulamadım.

Bence filmi mutlaka izle yönetmen harika bir iş çıkarmış. Seni izlediğin yere kitliyor film. Geçişler vs. gayet yerinde olmuş.

Ki, film 8,
    Dizi 8,3

Almış sen düşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S. Todd -- 9 Mart 2013; 12:09:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: S. Todd

quote:

Orijinalden alıntı: kadiryildiz86

konusu nedir? kaçıncı sezonda dizi şu anda? filmi izlemek gerekir mi diziden birşey anlamak için? imdbden kaç almış bir de dizi? bu sorularımı cevaplarsan sevinirim arkadaş.

Dostum film Estonya'da bir lisede geçiyor. Filmde ana karakter ezik bir tip sürekli dışlanıyor. Sınıfındaki herkes tarafından sürekli şiddet ve aşağılamaya uğruyor. Sınıftan bir kişide bu çocuğu korumak istediğinde olaylar gelişiyor. Klasik amerikan ürünü ısmarlama lise filmleriyle yakından uzaktan alakası yok. Zaten aksiyon değil, şiddet içerikli bir dram filmi. Filmin sonunda da trajik bir olay yaşanıyor.

Dizi tek sezon sanırım. 7 bölümden oluşuyormuş. Her bölümde, bu trajik olaydan etkilenen bir kişiyi konu alıyormuş. Çok fazla ingilizce kaynak bulamadım.

Bence filmi mutlaka izle yönetmen harika bir iş çıkarmış. Seni izlediğin yere kitliyor film. Geçişler vs. gayet yerinde olmuş.

Ki, film 8,
    Dizi 8,3

Almış sen düşün.

anladım hocam bakalım fırsat bulabilirsem izleyeceğim. listeye aldım yani bu filmi.

• Merak ettim bir bakıyım diziye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.can.tas -- 9 Mart 2013; 14:40:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qökalp58

Merak ettim bir bakıyım diziye

Bu filmi de senin bir yorumundan görüp izlemiştim galiba eski bir konumda

• quote:

quote:

Doğrudur. İngilizce dublaj var mı dizinin hocam?
  • quote:

quote:

quote:

Doğrudur. İngilizce dublaj var mı dizinin hocam?

Dublaj olduğunu hiç sanmıyorum ama ingilizce altyazısı var tüm bölümlerin. Düzgün t r r n t'de bulamadım gibi. Görüntü kalitesi çok yüksek değil youtube'dakilerden. Bu arada youtube'da inglizce altyazı gömülü olarak bölümler var. Her bölüm var mı bilmiyorum, bakmadım. Ama yani hem bölüm, hem altyazı internette mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S. Todd -- 10 Mart 2013; 16:28:21 >

• Dizisinin olduğunu ilk defa duyuyorum acaba türkçe altyazısı mevcutmudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: _war_

Dizisinin olduğunu ilk defa duyuyorum acaba türkçe altyazısı mevcutmudur

Hocam ingilizce altyazısını ben zor buldum türkçe olacağını hiç sanmıyorum. İngilizce altyazı ile izlemeyi deneyin bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S. Todd -- 10 Mart 2013; 19:31:20 >
  • Ekşi'den aktarıyorum:

Vurulanlardan bazıları ölmemiş, plajda geçen hadiseye gizliyorlarmış, şimdi de gotik kıza takmışlar.
  • Başlasam mı diye düşünüyorum. Ama ilgi çekici bir tarafı yok. O senaryo bittiği yerde bitmeliydi bana soracak olursanız, ticari bir amaç varmış gibi gözüküyor.
  • Youtube'dan İngilizce buldum 1. bölümün 4/3 ünü izledim, dayanamayıp kapadım. Hem görüntü kalitesi berbat. Hem de bazı bölümlerde alt yazı tamamen İspanyolca oluyor. Bende izlemeyi bıraktım. Şimdi diziyi baştan sona izleyen birileri bana Hard Spoiler verebilir mi?
  • Arkadaşlar, dizinin her bölümü bir karakter üzerine yoğunlaşıyor. Son bölümde yani 7. bölümde de Kaspar meydana çıkıyor.
    Bölüm kasparın avukatını konu alıyor ve tam filmin bittiği noktadan devam ediyor. Yani son bölümü izlerseniz diğer detaylara girmezsiniz. Bölüm zaten 80 küsür dk. sürüyordu sanırım. Her şeyi sonuca bağlıyor. Tabi filmin sonunun ucu açık kalmasını isteyebilirsiniz. Ama kamera açıları bile filmle aynı. Eğer filmi sevdiyseniz bence bir şanş verebilirsiniz.

@Uplifting
    Görüntü kalitesi konusunda haklısın ama üstte yazdıklarımdan yola çıkarak son bölümü izlemeni öneririm. Diziye de zaten, Kaspar'a ne olduğunu öğrenmek için başladın heralde

Trrnt yada link olarak internette vardı galiba. Altyazısını (ing.) nerden bulduğumu hatırlamıyorum.

Bulabildiğin en düzgün ortamda (youtube,trrnt vs.) izle bence.

@Atalay`
    Mesajın başında dediğim gibi son bölüm direk Kasparı ve avukatını konu alıyor. Belki filmin ucu kalmasını isteyebilirsin ama filmin ve dizinin çekim teknikleri vs. baştan sona tıpatıp aynı. Bence Klass'ın hatrına biraz zaman ayırıp, izlenmeli.

@Büyük İskender
    O sadece ilk bölüm. İsteyen ayrıntıları atlayıp direk 7. bölümü izleyebilir.

Arkadaşlar aradan aylar geçmiş, belki çoktan izlediniz belkide unuttunuz gitti. Bügünkü mesaj atılınca uyarı geldi bende diğer iki mesaja da aradan aylar geçmiş olsada cevp vermek istedim.

Tamam son bölüm bir başyapıt yada 2. bir klass filmi değil. Ama çekim tekniklerinden, müziklere birbirinin aynı. Ve bunu aradaki 4-5 ayda bile bu aklımda kalmış. Eğer klass'ı sevdiyseniz bence bir şans verin

• Aslında diziye kaspara ne oldu diye başlamadım. Filmden çok etkilenmiştim. Müthiş yapmışlardı A'dan - Z'ye ama dizi bana biraz vasat geldi. Filmde olmayan karakterler sanki o sınıftaymış gibi dizide vardılar. Filmde en ön orta sırada oturan siyah saçlı, beyaz tenli bir eleman vardı. Çok karizma geliyordu o bana. Dizi de onu da göremedim. Filmde öldürülen bir kız vardı. Dizi de baktım o Gothic kıza sataşanlar grubundaydı. Tamam izleriz gene ama Birden İspanyolca alt yazı oluyor 10 dakika sürüyor o şekilde 1 part sırf ispanyolcaydı zaten. Bende sinirlenip kapadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uplifting

Aslında diziye kaspara ne oldu diye başlamadım. Filmden çok etkilenmiştim. Müthiş yapmışlardı A'dan - Z'ye ama dizi bana biraz vasat geldi. Filmde olmayan karakterler sanki o sınıftaymış gibi dizide vardılar. Filmde en ön orta sırada oturan siyah saçlı, beyaz tenli bir eleman vardı. Çok karizma geliyordu o bana. Dizi de onu da göremedim. Filmde öldürülen bir kız vardı. Dizi de baktım o Gothic kıza sataşanlar grubundaydı. Tamam izleriz gene ama Birden İspanyolca alt yazı oluyor 10 dakika sürüyor o şekilde 1 part sırf ispanyolcaydı zaten. Bende sinirlenip kapadım.

Malesef vurulanlardan hepsi ölmedi. Ama rahat ol o Anders kurtulmuyor. Sakat kalan bile var. Filmi bende çok sevmiştim. İsimleri bile hatırlıyorum hala. Bu arada Kaspar ın içerde tip kayıyor söyleyeyim zaten izleyince görürsün-eğer izleyeceksen tabi-

• quote:

Malesef vurulanlardan hepsi ölmedi. Ama rahat ol o Anders kurtulmuyor. Sakat kalan bile var. Filmi bende çok sevmiştim. İsimleri bile hatırlıyorum hala. Bu arada Kaspar ın içerde tip kayıyor söyleyeyim zaten izleyince görürsün-eğer izleyeceksen tabi-

İzlerim de, o İspanyolca alt yazı canımı sıkıyor ya
  • quote:

quote:

İnternette ara belki bölüm ve altyazıyı bulursun. Bölümü nerden-nasıl bulduğumu hatırlamıyorum. Ama altyazı olduğuna eminim. Ha bir de, yanlış hatırlamıyorsam altyazı da da karakter sorunu vardı galiba 'i' 'l' harfleri çıkmıyordu

• quote:

quote:

quote:

İnternette ara belki bölüm ve altyazıyı bulursun. Bölümü nerden-nasıl bulduğumu hatırlamıyorum. Ama altyazı olduğuna eminim. Ha bir de, yanlış hatırlamıyorsam altyazı da da karakter sorunu vardı galiba 'i' 'l' harfleri çıkmıyordu

Neyse artık üşenmez ve izleme isteğim olursa bir ara hallederim şuan askıya aldım

• arkadaşlar dizinin türkçe altyazısını bulabilen yada çevirebilecek arkadaş var mı aranızda
    zaten bütün bi sezonun ingilizce altyazısı var elimde eğer çevirebilecek arkadaşlar varsa aranızda özelden yazsın göndereyim hemen, daha sonra buradan da paylaşırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özçivit -- 21 Eylül 2013; 17:20:55 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.