Şimdi Ara

KLASÖR ŞİFRELEME (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
6
Favori
448.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ado

arkadaşlar yazılanları okudum
    eğer yanlış anlamadıysam klasör şifrelemek istiyorsunuz
    ama bunu program kullanmadanmı yapmak istiyorsunuz
    eğer böyle bir takıntınız yoksa çok güzel bir program var yaklaşık bir yıldır kullanıyorum
    ister c veya d yi komple ister tek bir klasörü yada sadece o klasörün içindeki tek bir bilgiyi şifreleyip kilitleyebiliyorsunuz
    ama sanırım siz program kullanmadan windowsun kendi içinde bunu halletmek istiyorsunuz

kardes tam dedigin gibi bi program arıyodum.. bunu bana yollayabilir misin.. biraz da bilgi verirsen sevinirim..
  • bahsettiğin programı(pc security) bulup yükledik şimdi ne silebiliyoruz ne de klasörü açabiliyoruz..ne b..k yicez şimdi..virüs gibi bi şey...
    quote:

Orjinalden alıntı: Ado

valla o kadar detaylı bilemicem
    senin işine yararmı onuda bilmiyorum
    programın adı pc security
    istersen araştır ona göre yollarım
  • abi makineye bişey olmasın
  • Arkadaşlar "Folder Lock" isimli torrent den indirdiğim ve bayağı popüler olan bir program var.Kitlediğin dosya ayrıca görünmüyor (klsaör seçenkelerinde "gizlileri göster"i seçseniz de görünmüyor).

Saydığınız bir kaç programı kullandım ama bunun yanında onların gizliliği devede kulak kalıyor.
  • ben farklı bi yöntem kullanıyorum.. dosyayı winrar a atıyorum.. winrar da şifreleme olayı var... isteyen olursa resimli anlatabilirim...

Not: boyutu büyük dosyalarda biraz sıkıntı oluyor uzun sürebiliyor winarar'a atıp. winrar dan çıkarması ....

herkese iyi forumlar....
  • bu verdiğin program çok güzel sağol yardımın için işe yaradı...
    quote:

Orjinalden alıntı: ateş ve güneş

Arkadaşlar "Folder Lock" isimli torrent den indirdiğim ve bayağı popüler olan bir program var.Kitlediğin dosya ayrıca görünmüyor (klsaör seçenkelerinde "gizlileri göster"i seçseniz de görünmüyor).

Saydığınız bir kaç programı kullandım ama bunun yanında onların gizliliği devede kulak kalıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kenanmavzer

bu verdiğin program çok güzel sağol yardımın için işe yaradı...
    quote:

Orjinalden alıntı: ateş ve güneş

Arkadaşlar "Folder Lock" isimli torrent den indirdiğim ve bayağı popüler olan bir program var.Kitlediğin dosya ayrıca görünmüyor (klsaör seçenkelerinde "gizlileri göster"i seçseniz de görünmüyor).

Evet çok sağlam programdır.Şifrelediğin dosyayı, şifreli dosya şeklinde göstermemesi, ortadan kaldırması çok iyi özellik.

• quote:

Orjinalden alıntı: cetera

inndir com 'dan KLASÖR GİZLE diye bi program indirdim 1 aydır kullanıyorum sorun yok. hem program türkce hemde kullanısı kolay . tavsiye ederim.

At yalanı öpeyim inananı

O adda bir program mı olur? Bana eğer varsa böyle bir program Türkçe lâzım. Umarım bulabilirim. :(
  • BOMBAYI PATLATIYORUM : "Folder Guard Pro" isteyen indirip kullansın süper...
  • Denedim ilk mesajdakini klasöre tıklayınca şifrele çıkıyor ama şifre koyamadım
  • en kolayı folderlock sürücüleri bile görünmez hale getirir ilk ekranda şifre sorar o şifre sizin kullanmak istediginiz şifre olacak ona göre davranın
  • arkadaşlar bide bunu deneyin

buyrun arkadaşlar size farklı bir klasör gizleme
    Kimse tarafından görünmesini istemediğiniz dosya ve klasörlerinizi bir klasör içine doldurun. Klasör üzerinde farenin sağ tuşunu tıklayıp yeniden adlandır (klasör seçiliyken F2 tuşuna basın) klasör ismini yeniden adlandırırken şu işlemi yapacağız ; Alt tuşu basılıyken 0160 rakamlarını tıklayacağız (Alt + 0160) böylelikle klasör ismini boş bir şekilde tamamlayacağız. Şimdi sıra isimsiz klasörümüzün üzerinde farenin sağ tuşunu tıklayıp Özellikler komutunu tıklamaya geldi ; açılan menüden Özelleştir sekmesine gelelim, açılan menüden Simge Değiştir düğmesini tıklayalım. İşte burası önemli Boş Simgeyi seçelim. Uygulamamızı sonlandırmak için uygula > tamam deyip sonucunu görelim.

alıntıdır
  • Teşekküler
  • sonra simgeyi koyduğun yere bi taş koyasınki kaybetmeyesin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sembirhu

arkadaşlar bide bunu deneyin

buyrun arkadaşlar size farklı bir klasör gizleme
    Kimse tarafından görünmesini istemediğiniz dosya ve klasörlerinizi bir klasör içine doldurun. Klasör üzerinde farenin sağ tuşunu tıklayıp yeniden adlandır (klasör seçiliyken F2 tuşuna basın) klasör ismini yeniden adlandırırken şu işlemi yapacağız ; Alt tuşu basılıyken 0160 rakamlarını tıklayacağız (Alt + 0160) böylelikle klasör ismini boş bir şekilde tamamlayacağız. Şimdi sıra isimsiz klasörümüzün üzerinde farenin sağ tuşunu tıklayıp Özellikler komutunu tıklamaya geldi ; açılan menüden Özelleştir sekmesine gelelim, açılan menüden Simge Değiştir düğmesini tıklayalım. İşte burası önemli Boş Simgeyi seçelim. Uygulamamızı sonlandırmak için uygula > tamam deyip sonucunu görelim.

alıntıdır

super

• quote:

Orjinalden alıntı: serseri

yani herhangi bir program kullanmadan bir klasörü şifreleyemez miyiz?

quote:

Masaüstüne sağ tıklayın. "Yeni Metin Belgesi Oluştur" u seçin. Aşağıda vereceğim kod u Copy/paste şeklinde açmış olduğunuz notepad dosyasına yapıştırın

cls
    @ECHO OFF
    title Folder Locker
    if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
    if NOT EXIST Locker goto MDLOCKER
    :CONFIRM
    echo Are you sure u want to Lock the folder(Y/N)
    set/p "cho=>"
    if %cho%==Y goto LOCK
    if %cho%==y goto LOCK
    if %cho%==n goto END
    if %cho%==N goto END
    echo Invalid choice.
    goto CONFIRM
    :LOCK
    ren Locker "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
    attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
    echo Folder locked
    goto End
    :UNLOCK
    echo Enter password to Unlock folder
    set/p "pass=>"
    if NOT %pass%== BURAYA PASSWORD YAZILACAK goto FAIL
    attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
    ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Locker
    echo Folder Unlocked successfully
    goto End
    :FAIL
    echo Invalid password
    goto end
    :MDLOCKER
    md Locker
    echo Locker created successfully
    goto End
    :End

Şimdi yukarıda kırmızı ile belirttiğim kısma klasörü kullanıma açmak için gerekli passwordu yazacaksınız. İstediğiniz bir passwordu ekledikten sonra
    dosyayı kaydedin. Normal olarak txt olarak kaydedecek. Uzantısını bat a çevirmek gerekiyor. Bunun için ;

Başlat
    bilgisayarım
    C yi tıklayın
    Yukarıdan Araçlar---->Klasör seçenekler--->Görünüm ---> "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" nin yanındaki tik i kaldırın ve Tamam deyip çıkın.

Masaüstüne döndüğümüze Yeni Metin Belgesi.txt şeklinde hazır olan dosyamıza mouse ile 1 kere tıklayarak ne isim vermek istiyorsanız verin ve sonuna .bat ekleyerek kaydedin ----> dosyaismi.bat şeklinde.

Şimdi bu oluşturduğumuz .bat dosyasını, harddiskinizde kullanacağınız yere koyun. Mesela d:

Dosyaya tıkladığınızda, koymuş olduğunuz klasörde "Locker" isimli bir klasör oluşturacak. Bu sizin gizli olarak kullanacağınız klasör. Gizlemek istediğiniz dosyaları bu klasörün içine taşıyın ve tekrar oluşturduğumuz dosyaismi.bat isimli dosyaya tıklayın. "Are you sure u want to lock the folder? y/n" şeklinde sorduğunda "Y" dedinizmi locker isimli klasör görünmez olacaktır. Tekrar kullanmak istediğinizde dosyaismi.bat a tıklayın parola soracak. Parolanızı girin ve Locker isimli klasör tekrar görünür olacaktır...

Şahsım tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

• süper olmuş. teşekkürler
    quote:

Orjinalden alıntı: Algol Perseus

quote:

Orjinalden alıntı: serseri

yani herhangi bir program kullanmadan bir klasörü şifreleyemez miyiz?

quote:

Masaüstüne sağ tıklayın. "Yeni Metin Belgesi Oluştur" u seçin. Aşağıda vereceğim kod u Copy/paste şeklinde açmış olduğunuz notepad dosyasına yapıştırın

cls
    @ECHO OFF
    title Folder Locker
    if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
    if NOT EXIST Locker goto MDLOCKER
    :CONFIRM
    echo Are you sure u want to Lock the folder(Y/N)
    set/p "cho=>"
    if %cho%==Y goto LOCK
    if %cho%==y goto LOCK
    if %cho%==n goto END
    if %cho%==N goto END
    echo Invalid choice.
    goto CONFIRM
    :LOCK
    ren Locker "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
    attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
    echo Folder locked
    goto End
    :UNLOCK
    echo Enter password to Unlock folder
    set/p "pass=>"
    if NOT %pass%== BURAYA PASSWORD YAZILACAK goto FAIL
    attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
    ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Locker
    echo Folder Unlocked successfully
    goto End
    :FAIL
    echo Invalid password
    goto end
    :MDLOCKER
    md Locker
    echo Locker created successfully
    goto End
    :End

Şimdi yukarıda kırmızı ile belirttiğim kısma klasörü kullanıma açmak için gerekli passwordu yazacaksınız. İstediğiniz bir passwordu ekledikten sonra
    dosyayı kaydedin. Normal olarak txt olarak kaydedecek. Uzantısını bat a çevirmek gerekiyor. Bunun için ;

Başlat
    bilgisayarım
    C yi tıklayın
    Yukarıdan Araçlar---->Klasör seçenekler--->Görünüm ---> "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" nin yanındaki tik i kaldırın ve Tamam deyip çıkın.

Masaüstüne döndüğümüze Yeni Metin Belgesi.txt şeklinde hazır olan dosyamıza mouse ile 1 kere tıklayarak ne isim vermek istiyorsanız verin ve sonuna .bat ekleyerek kaydedin ----> dosyaismi.bat şeklinde.

Şimdi bu oluşturduğumuz .bat dosyasını, harddiskinizde kullanacağınız yere koyun. Mesela d:

Dosyaya tıkladığınızda, koymuş olduğunuz klasörde "Locker" isimli bir klasör oluşturacak. Bu sizin gizli olarak kullanacağınız klasör. Gizlemek istediğiniz dosyaları bu klasörün içine taşıyın ve tekrar oluşturduğumuz dosyaismi.bat isimli dosyaya tıklayın. "Are you sure u want to lock the folder? y/n" şeklinde sorduğunda "Y" dedinizmi locker isimli klasör görünmez olacaktır. Tekrar kullanmak istediğinizde dosyaismi.bat a tıklayın parola soracak. Parolanızı girin ve Locker isimli klasör tekrar görünür olacaktır...

Şahsım tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

• ben ashampoo_privacyprotector2005 diye bir program kullanıyorum basit bir arayüze sahip klasöre sağ tıklayıp şifre koyabiliyorsun aynı zamanda şifreyi kaldıra biliyorsun isteyen arkadaşlar netten baksınlar olmazsa up yaparım
  • ya abi bu ne biçim bişe yaw bır tık yetiyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.