Şimdi Ara

KLASÖR İÇİNDEKİ DOSYALARI LİSTEYEN PROGRAM-ARŞİVCİLERE ÖZEL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
6
Favori
19.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhabalar.Bu programı çok aramıştım zamanında ve gerçekten çok zor bulmuştum.Programın ismi Print Folder Pro.Şimdi sizlerle paylaşmak istiyorum.Programın özelliği herhangi bir klasör içerisindeki alt klasörlerin isimlerini size text dosyası olarak vermesidir.Örneğin 1000 filmden oluşan bir arşiviniz var ama bu arşivin elinizde isim listesi yok.İşte bu program tam size göre.Hemen anlatımına geçelim.

NOT:Verdiğim hiç bir linkte warez,serial vb paylaşım yoktur !!!

Önce programı indirmek için aşşağıdaki linke tıklıyoruz.(Programın üreticisinin sayfasıdır)

http://no-nonsense-software.com/

Programımızı indirdikten sonra normal olarak kuruyor ve programımızı açıyoruz.Birkaç ayar yapıcaz.

1-Programı açıp, üstten Options sekmesine atlıyoruz..

2-Daha sonra "More Options" kısmına tıklıyoruz.

3-Burda yaptığımız ayar,sadece Klasör isimlerini almamızı sağlayacak..Resimde görülen yere tıklayıp tamam diyoruz..

4-Şimdi tekrar "Navigator" sekmesine geliyoruz ve işaretlediğim yerleri resimde görüldüğü gibi yapıyoruz.OK deyip programdan çıkıyoruz.(Kaç dosyaya kadar ineceğimizi gösteriyor)

5-Şimdi programdan çıkıp, Ana Klasörümüzün üstüne geliyoruz.Sağ tıkladığımızda program gözüküyor zaten.Tıklıyoruz.

6-Daha sonra resimde görüldüğü gibi çıkan kısmı kopyalayıp Word dosyasının içine atıyoruz.Print Folderdan çıkıyoruz artık.

7-Word içinde CTRL + H yapıyoruz ve resimde görüldüğü gibi istemediğimiz kısımları bulup otomatikmen siliyoruz.Aranan kısmına istemediğimiz kelimeleri kopyalıyoruz ve Yeni Değer kısmını da direk boş bırakıyoruz.Daha sonra Tümünü Değiştire basıyoruz.

8-En son durum bu şekilde.Hadi hayırlı olsun.

Not:Tüm anlatım ve resimler bana aittir.

• Benden başka arşiv yapan pek yok herhalde
  • Güzel çalışma üstat adım adım anlatmışsın teşekkürler. Eminim arşivcilerin işine yarayacaktır. Benimde önerdiğim 2 program olacak. Birincisi GrieeX ; http://www.griee.com/Downloads/GrieeX.2.1.2.rar
    Program Açıklaması
    GrieeX Film Arşivleme Programı basit kurulumu ve kullanışlı Türkçe menüleriyle film arşivleyenlerin ihtiyaçını karşılayabilecek bir programdır. IMDb.com'dan İngilizce bilgi sağlayabilir. Arşivinizde bulunan filmin adını, gösterim tarihini, yönetmenini, konusuna göre kategorisini, süresini, dilini, konusunu, puanını, aldığı oyu, oyuncularını ve IMDb resmini programı kullanarak ekleyebilirsiniz.

Beyazperde.com, Film.com.tr, Sinema.com, Sinematurk.com, Sinemalar.com sitelerinden arşivinizdeki filmler için film ismi ve konusu hakkında bilgi alabilirsiniz. Amazon.com, Dvdempire.com, Moviegoods.com, Google.com, IMDb.com sitelerinden büyük film boy afişlerini indirebilirsiniz.

Desteklediği Formatlar:

Video: MKV, OGM, AVI, DivX, WMV, QuickTime, Real, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DVD (VOB)
    (Codec: DivX, XviD, MSMPEG4, ASP, H.264, AVC...)
    Audio: OGG, MP3, WAV, RA, AC3, DTS, AAC, M4A, AU, AIFF

Özellikleri:

* Diğer film arşiv programlarından import (verileri GrieeX veritabanına otomatik alma) işlemi. GrieeX Import modülü ile Diviks, DivXTurk, PivX, DivxARC, All My Movies, eXtreme Movie Manager programlarında kayıtlı filmlerinizi çok kolay bir şekilde GrieeX programına aktarabilirsiniz.
    * Veritabanınızda bulunan filmleri bir tuşa basarak Excel ortamına aktarıp arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.
    * Excel üzerinde kayıtlı filmlerinizi tek tuşla GrieeX’e aktarabilirsiniz.
    * IMDb Toplu Güncelleme Modülü ile kayıtlı filmlerinizin tamamını veya seçeceğiniz kadarını otomatik olarak Imdb güncel bilgilerini bir tuş yardımıyla güncelleyebilirsiniz.
    * İstatistikler ekranı ile kayıtlı filmleriniz hakkında genel bilgiler edinebilirsiniz
    * GrieeX üzerinden diskinizdeki filmleri, klasörler arasında dolaşmadan hızlı bir şekilde çalıştırabilirsiniz.
    * Vereceğiniz kişisel puanlar ile kendi sıralamanızı oluşturabilirsiniz.

ve diğeri
    http://forum.donanimhaber.com/m_21658930/tm.htm adresinde tanıtımı yapılmış uygulama.
    Bir arşivcinin alet çantasında bulunması gerektiğini düşündüğüm programlar.

• Kimse denemedi mi?
  • Bunun için yazılıma gerek yok. Dos komut satırında ilgili klasöre girip DIR /b > LISTE.TXT komutu ile bütün dosya adlarını text olarak bir dosyaya aktarabilirsiniz..

veya

DIR /b /s > LISTE.TXT alt klasörlerle birlikte
    DIR /b *.avi > filmler.TXT

gibi DIR komutunun dilediğiniz parametresini kullanarak istediğiniz listeyi oluşturabilirsiniz, word ile editlemeye bile gerek kalmaz.

DIR /? yaparak bütün parametreleri görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 15 Temmuz 2010; 16:48:54 >
  • Teşekkürler bende buna benzer birşey arıyordum =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

Bunun için yazılıma gerek yok. Dos komut satırında ilgili klasöre girip DIR /b > LISTE.TXT komutu ile bütün dosya adlarını text olarak bir dosyaya aktarabilirsiniz..

veya

DIR /b /s > LISTE.TXT alt klasörlerle birlikte
    DIR /b *.avi > filmler.TXT

gibi DIR komutunun dilediğiniz parametresini kullanarak istediğiniz listeyi oluşturabilirsiniz, word ile editlemeye bile gerek kalmaz.

DIR /? yaparak bütün parametreleri görebilirsiniz.

Bende teşekkür etmek isterim.
    klasör içinde bulunan resimlerin isimlerini alıp web de yayınlamam gerekiyordu buda çok uzun süsüyordu.
    Çok çok sağol üstad tek satır komut ile halloldu.
  • rica ederim, işinize yaradıysa ne mutlu bana.
  • Paylaşım için teşekkürler
    Total Commander programı ile de bu işlemi yapabilirsiniz.
    Total commander yani dosya yöneticisinin onlarca işlevinden sadece biri.

İsteyen olursa burada anlatabilirim
  • Bir katkı da benden olsun:
    Aşağıdaki satırı bir text dosyasına kopyala ve dosyanın uzantısını değiştirerek ".txt" yerine ".bat" yap. Listelemeyi yapmak istediğin dizine koy. Çift tıkla. "Liste.txt" diye bir text dosyası içerisinde listelendiğini göreceksin. Saygılar.

chcp 1254 
    dir *.* /b >>Liste.txt

16-18.02.2014 de yapılan ekleme:

Alfabetik olarak sıralı olması için:
    chcp 1254 
    dir *.* /b /o:n >>Liste.txt

Sadece dosyaların listelenmesi için:
    chcp 1254 
    dir *.* /b /o:n /a:-d >>Liste.txt

15.03.2015'te yaptığım değişiklik ile Türkçe karakter sorunu çıkmaması lazım ama yine de olursa,

TÜRKÇE KARAKTER SORUNU İÇİN:
    Bir çözüm yolu var ancak Notepad++ kurulu olması lazım.
    1. Oluşturduğunuz dosyayı Notepad++ da açın.
    2. Kodlama -> Karakter Takımı -> Türkçe -> OEM 857 seçtiğinizde karakterlerin düzgün göründüğünü göreceksiniz.
    3. Tümünü seçip aynı programda açılmış boş bir sayfaya, notepadde açılmış boş text dosyasına ya da excele kopyalayıp yapıştırırsanız karakterlerin doğru olduğunu göreceksiniz.
    Tamamı:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=88073080

Not: Parametreler için aşağıdaki linkten "dir" maddesine bakabilirsiniz
    Command-line reference A-Z

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiroRew -- 15 Mart 2015; 16:51:59 >

• HiroRew hocam senin sayende bir dileğim gerçeğe dönüştü çok ama çok teşekkür ederim...
  • HiroRew Ben de sizin cevabınızı uyguladım sıkıntı bitti:-) Daha süslüye zaman bulursak bakarız:-)) Sağolun... PAYLAŞMAK GÜZELDİR!..
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiroRew

Bir katkı da benden olsun:
    Aşağıdaki satırı bir text dosyasına kopyala ve dosyanın uzantısını değiştirerek ".txt" yerine ".bat" yap. Listelemeyi yapmak istediğin dizine koy. Çift tıkla. "Liste.txt" diye bir text dosyası içerisinde listelendiğini göreceksin. Saygılar.

dir *.* /b >>Liste.txt

Düzeltme: Daha önce yazılmış. Ben de farketmeden tekrar yazmışım.

başlığı açan arkadaş dosyaları görüntülemek için anlatmış (teşekkürler) konuyu ama bana dosya isimleride lazımdı

@HiroRew çok kolay ve cmd ekranıyla uğraşmadan hani sihirbaz sırrı gibi birşey yazmış :)

2nizede teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kordem

quote:

dir *.* /b >>Liste.txt

başlığı açan arkadaş dosyaları görüntülemek için anlatmış (teşekkürler) konuyu ama bana dosya isimleride lazımdı

@HiroRew çok kolay ve cmd ekranıyla uğraşmadan hani sihirbaz sırrı gibi birşey yazmış :)

2nizede teşekkürler.

yalnız o yöntem türkçe karakterleri içine almıyor.bende olmadı siz de bir dener misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

quote:

quote:

dir *.* /b >>Liste.txt

2nizede teşekkürler.

yalnız o yöntem türkçe karakterleri içine almıyor.bende olmadı siz de bir dener misiniz?

bende de türkçe karakterlerde sıkıntı oldu.

ctrl+H tuşuna basıp, bozuk harfı kopylaıp alta düzeltilmiş harfi yazın sonra tümünü değiştire tıklayın. aklıma ilk gelen bu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

quote:

quote:

dir *.* /b >>Liste.txt

2nizede teşekkürler.

bende de türkçe karakterlerde sıkıntı oldu.

ctrl+H tuşuna basıp, bozuk harfı kopylaıp alta düzeltilmiş harfi yazın sonra tümünü değiştire tıklayın. aklıma ilk gelen bu

Doğru. Dosya adlarındaki türkçe karakterleri düzgün göstermiyor. Ayrıca sanırım win 7'de de çalışmıyor. araştıracağım.

• cmd ile liste aldığımızda boyutları da yazma imkanı var mı örnek filmismi.mkv 14.5 gb veya mb şeklinde.
  • kordem kullanıcısına yanıt
    ALBAY kullanıcısına yanıt
    TÜRKÇE KARAKTER SORUNU İÇİN:
    Bir çözüm yolu var ancak Notepad++ kurulu olması lazım.
    1. Oluşturduğunuz dosyayı Notepad++ da açın.
    2. Kodlama -> Karakter Takımı -> Türkçe -> OEM 857 seçtiğinizde karakterlerin düzgün göründüğünü göreceksiniz.
    3. Tümünü seçip aynı programda açılmış boş bir sayfaya, notepadde açılmış boş text dosyasına ya da excele kopyalayıp yapıştırırsanız karakterlerin doğru olduğunu göreceksiniz.

Sorun, oluşturulan text dosyasının "MS DOS CP 857"ye göre kodlanmış olmasından kaynaklanıyor. Notepad ise bunu "Windows CP 1254"e göre yorumluyor. (DOS kod sayfası OEM, Windows kod sayfası ise ANSI olarak da adlandırılıyor.) (CP=Code Page=Kod Sayfası) Bu iki kod sayfası da Türkçe için modifiye edilmiş ama birisi DOS için, diğeri Windows için, adlarından anlaşılabileceği gibi. Haliyle temel ASCII karakterleri dışındaki karakterler farklı gözüküyor.

Not 1: Bu yöntem Windows CP ile kodlanamayan -Unicode gerektiren- karakterler için çalışmayacaktır.
    Not 2: Bu söylediklerimi Windows XP işletim sisteminde denedim.
    Not 3: Notepad++ dışında da güzel editörler var. Ör. Crimson, Comodo Edit. Bu imkan onlarda da mevcut olabilir. Ben Notepad++'ı tercih ediyorum.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiroRew -- 17 Şubat 2014; 10:36:17 >

• CallOfTheWild kullanıcısına yanıt
    Tam dediğiniz gibi olmasa da şu yapılabiliyor:

chcp 1254 
    dir *.* /n /c /o:n >>Liste.txt

Daha önce de yazdığım gibi bir text dosyasına yazılacak, sonra uzantı .bat yapılacak.
    Saygılarımla

Not: Parametreler için aşağıdaki linkten "dir" maddesine bakabilirsiniz
    Command-line reference A-Z

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiroRew -- 15 Mart 2015; 16:52:45 >
  • quote:

Tam dediğiniz gibi olmasa da şu yapılabiliyor:

dir *.* /n /c /o:n >>Liste.txt

Daha önce de yazdığım gibi bir text dosyasına yazılacak, sonra uzantı .bat yapılacak.
    Saygılarımla

Not: Parametrelere şuradan bakabilirsiniz:
    dir

Hocam Teşekkürler.
    GrieeX programı ile hallettim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.