Şimdi Ara

KKTC uyruklu saçmalığı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
24.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
123 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ülkede 2. hatta 3. sınıf insan muamelesi görüyoruz ve görmeye devam edeceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Angry Man kullanıcısına yanıt
    Ülkede yabancı isen en kötü ülkeden de gelsen el üstündesin ya ne sacma is diger ülkeler iceri bile sokmuyor

Katılıyorum konuya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Suriyeliler bitti sıra KKTC lilerde

Hocam anlatamadim herhalde ayni siralamayla kktc ogrencilerini alsalar eyvallah ama aradaki uçurum asla kabul edilemez.

• Hocam KKTC kabul edilemez diyorsunuz peki hiç Suriyeliler nasıl üniversiteye giriyor araştırdınız mı? Orada durum daha vahim. Türkçe testi çözebileni hukuka alıyorlar şaka gibi resmen.

Bir haksızlık diğer bi haksızlığı haklı çıkarmaz hocam

• Hocam her ikiside haksızlık. İTÜ uçak mühendisliğine bakın dediğiniz şeye benzer bir haksızlık var.

• Kıbrıs'ta dolarla değil tl ile yaşanıyor.
  • KKTC uyruklu yok-YÖS saçmalığı ulan ciddi ciddi yös detaylarını bilen bürokrat yada tanıdıklar çocuklarını yolluyor oraya son iki sene lise okutup(oradakid devletin anadolu lisesinde) sonra yösle tıp kazanıyor.

Bizim ülkede Türk olmak suçtur.
    TUS'ta bile yabancuı uyruklular daha düşük puanla girip aynı uzmanlık eğitimi alıp sonra ülkede kalıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ape1281

Kıbrıs'ta dolarla değil tl ile yaşanıyor.
    Ben de anlamadım bu dolar muhabbetini inşallah bilmediğimdendir yoksa doların etkisi neden büyük anlamadım.
  • Doğrudur hocam ancak konumuz o değil.

• Sorma hocam sinirdayim tip için kafayı yiyecem ama onlar çok daha geri siralamalardan giriyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Murat_Erman kullanıcısına yanıt
    Dolar'ın etkisi yok direk, onun için şaşırdım ben de. Sonra da arkadaş dolarla ilgisi yok konunun demiş, ancak başta dolar 5 olmuş demişti. Bilemiyorum şaşırtıcı bir konu olmuş bu.
  • Yös(yabancı uyruklu öğrenci sınavı) de kalkmalı veya düzenlemeler yapılmalı.

• Evet, Türkiye'de özellikle Türk olarak doğmak suç.

• Kıbrıslı değilim ancak 15 senedir Kıbrıs'ta yaşıyorum. Ortaokul lise ve üniversite yıllarımı burda geçirdim. Öncelikle 1-2 okul dışında eğitimin çok kötü olduğunu söylemem gerek koca kıbrıs'ta zaten dershane filanda yok pek. örneğin Türkiye'de ilkokulda öğrendiğim bir matematik konusunu burda ortaokul son sınıfta sormuşlardı. Kaç tane kıbrıslı var zaten allah aşkına gelip buraya boş boş atar yapmayın. Kıbrıslıların çoğu ya ülkede kalıyorlar yada İngiltere'ye gidiyorlar. Türkiyeye gidenlerin sayısı 1000-2000 geçmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr_Slayer -- 4 Ağustos 2018; 13:23:34 >
  • Türkiye'de bir yabancı öğrenci olarak şunu söylemeliyim ki YÖS'ün kalkma ihtimali yok. Tam tersi üniversiteler prestijlerini arttırmak amacıyla yabancı öğrenci kontenjanı açıyorlar.

Bu durumda YÖS'e giren öğrencilere kızmak yerine devleti eleştirmelidir. Eğer insanların böyle bir hakkı varsa kullanmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brotha -- 4 Ağustos 2018; 15:3:35 >
  • Kıbrıslılar avrupa ülkelerini seçmesin ülkelerinden kopmasın diye yapılmış bi uygulama.
    Zaten gelmeyi tercih eden az olduğu için o sıralamalar öyle.
    Her haltı ergence eleştirmekten vazgeçin hayat sadece sınavdan ibaret değil.
  • Hocam Kıbrısta da köyler var diye bir bahane olur mu ya buradaki köydekileri napacağız o zaman? İyi Avrupa da bizi düşük puanla okutsun çünkü bizde de onlar kadar iyi eğitim yok bu böyle böyle gider. Açıkça haksızlık.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.