Şimdi Ara

Kıytırık üniversite bölümlerinde okuyanlar niye okuyorsunuz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
5
Favori
8.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
42 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • örneğin sosyoloji , ekonomi,iktisad,maliye (odtü, boğaziçi vs hariç)

Bak sana garanti veriyorum bitirince %100 işsizsin

bu anadolu ünilerinde ekonomi, maliye ,iktisat,sosyoloji okuyanlar boş boşuna 4 yıl niye okuyonuz hiç anlamadım bu olayı
    amacım ezmek değil düzgün bir yer kazanamıyorsan hiç okuma daha iyi 4 yıl boşu boşuna ne ailene masraf çıkarıyon hele ailenin durumu iyi değilse yazık 4 yılda gidecek paraya ,annen baban da çocuğum okuyor,ilerde adam olacak sanıyor garibim halbuki nüfus cüzdanı ile bu bölümlerin diploması arasında hiçbir fark yok

saysıalda da var böyle bi ton boş bölümler moleküler genetikmiş yok mekatronik mühendisliği yok malzeme mühendisliği yok jeofizik bilmem ne cart curt
    yani kısacası amaç ne bunları okumakta ? bitirince coğu biliyor işsiz amele gibi dolanacağını üni okumuş olmak için sırf gidiyorlar bu bölüme sonra da ağlıyorlar dövlet bize bakmiyi , üniversite bitirdik iş yok bu nasıl ülke bilmem ne

• İşsizliğimi ertelemek ve toplum gözünde aşağılanmamak için.

Mesela ben 10 senedir işsizim. Şu an 28 yaşındayım. Lisedeyken rehberlik hocası bana, "Senden bir şey olmaz. IQ testin bile 95'in altında" dedi. Cidden düşündüm ve benden bir halt olmayacağına karar verdim. O yüzden önce çok dandik bir okulda iki sene meslek yüksekokulunda okudum. Öğrenci olduğum için kimse laf etmedi. Sonra DGS ile hazırlık la beraber beş sene lisans okudum. Sonra annemin altınlarını satıp dandik bir özel üniversitesinde yüksek lisans yaptım paralı. Şimdi de aynı okulda doktora yapıyorum. İş bulamadım hala. Millet ne yapıyorsun dediğinde "Doktora" diyorum ve kimse ondan sonrasını sormuyor. Saygıyla başını sallıyor. Doktora ha falan diyor. Öyle yaşıyorum işte. KYK kredi çektim. Dünya kadar borcum var. İnşallah Erdoğan kredi borcunu silecek. O zaman rahat edeceğim.

1500 lira doktora bursu alıyorum. 1000 lirada babam, "Oğlum doktora yapıyor" diye 1000 lira veriyor. Bayramda da akrabalar, "Hadi hadi utanma öğrenci adamsın" diye 100 lira veriyor. Öyle geçiniyorum işte.

Şu an hocalara yalakalık yapıyorum. Doktora bitince araştırma asistanı yapsınlar diye. Geçen gün hocanın teki popomu sıkıp "Bu aralar iyi çalışıyorsun seni seksi şey" dedi. Galiba asistanlık teklif edecek. Çok heyecanlıyım.

Kıytırık okullarda okuyan boş bir insanım ama hayat işte. Ben de isterdim lüks yerlede çalışmak ama zekam kısıtlı.
    Ekonomi iktisata bos dedi ya

Abi bu ulkeden harbi bit halt olmaz

Ulan sen hic sordun mu neden dolar bu halde enflasyon biyerimize girdi diye

Ulan sen ekonomi mezunlarini adam yerine koysan zaten ulkenin ekonomisi duzelecek o unilerde okuyan adamlar bile ekonomi iyi oldugundan dolayi cok rahat is bulacak en pahali telefonu bile rahatca alacak
    Size bir şey anlatmaya çalışmam hataydı kusura bakmayın.

Kurt ile eşek tartışıyorlarmış. 
    Kurt: Çimen yeşildir.
    Eşek: Çimen sarıdır.

Sonunda konuyu orman kralı aslana anlatmışlar.
    Aslan kurta bir ay hapis cezası, eşeğe de özgürlük kararı vermiş.

Kurt şaşkınlıkla aslana yaklaşmış ve sormuş:
    Hakikaten sen de çimeni sarı mı görüyorsun?
    Aslan: Hayır çimen yeşildir.
    Kurt: O halde neden bana 1 ay hapis cezası verdin?
    Aslan: Eşekle tartıştığın için…

https://eksisozluk.com/etme-esek-ile-muhabbet-kusturursun--2976216
    Hocam öncelikle cok üzuldüm gercekten hayat zor konuyi acan arkadasin dedigi gibi herkes biliyo neyin ne oldugunu ama yapacak bisey yok bir umut işte napsın kardesim okumayip lise mezunu olup hammallıkmı yapsın inşaattami calıssın insanlar emek veriyor birseyler yapmaya calısıyor sonunda ellerine birşey gecmiyorsa bu onlarınmi suçu ben tıp okudugum halde ilerde doktorların durumu nolacak sıkıntı cekecekmiyim diye düsünüyorum ama yapacak bişey yok yazılanı yaşayacak herkes rızkımız neyse onu yeriz
  • why
  • İşsizliğimi ertelemek ve toplum gözünde aşağılanmamak için.

Mesela ben 10 senedir işsizim. Şu an 28 yaşındayım. Lisedeyken rehberlik hocası bana, "Senden bir şey olmaz. IQ testin bile 95'in altında" dedi. Cidden düşündüm ve benden bir halt olmayacağına karar verdim. O yüzden önce çok dandik bir okulda iki sene meslek yüksekokulunda okudum. Öğrenci olduğum için kimse laf etmedi. Sonra DGS ile hazırlık la beraber beş sene lisans okudum. Sonra annemin altınlarını satıp dandik bir özel üniversitesinde yüksek lisans yaptım paralı. Şimdi de aynı okulda doktora yapıyorum. İş bulamadım hala. Millet ne yapıyorsun dediğinde "Doktora" diyorum ve kimse ondan sonrasını sormuyor. Saygıyla başını sallıyor. Doktora ha falan diyor. Öyle yaşıyorum işte. KYK kredi çektim. Dünya kadar borcum var. İnşallah Erdoğan kredi borcunu silecek. O zaman rahat edeceğim.

1500 lira doktora bursu alıyorum. 1000 lirada babam, "Oğlum doktora yapıyor" diye 1000 lira veriyor. Bayramda da akrabalar, "Hadi hadi utanma öğrenci adamsın" diye 100 lira veriyor. Öyle geçiniyorum işte.

Şu an hocalara yalakalık yapıyorum. Doktora bitince araştırma asistanı yapsınlar diye. Geçen gün hocanın teki popomu sıkıp "Bu aralar iyi çalışıyorsun seni seksi şey" dedi. Galiba asistanlık teklif edecek. Çok heyecanlıyım.

Kıytırık okullarda okuyan boş bir insanım ama hayat işte. Ben de isterdim lüks yerlede çalışmak ama zekam kısıtlı.

• Gazi Ekonometri mezunuyum 1 yıl kpss falan denedim olmadı. Şimdi bankada çalışıyorum iş bulmam mülakatlar vs yaklaşık 4 ay sürdü.

İş bulmak kolay ama kimse kimseye üni mezunu diye makam koltuk vermez. Ya da evde ilanlara başvurarak iş bulunmaz.

Adamlara soruyorum naptın diye iş bakıyorum diyo. Var mı görüştüğün yer diyorum internetten 1 2 ilana başvurdum diyor. Açık pozisyon 5 başvuru 5000 ve adam o ilandan sonuç bekliyo haftalarca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce Mekatronik Mühendisliğinin boş olduğunu mu söyledin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LiveStorm-TR

Az önce Mekatronik Mühendisliğinin boş olduğunu mu söyledin?
    boş hatta bomboş sen okuyorsun diye sana dolu gelebilir ama boş kendinizi avutmayın

bak eğer sayılı üniversitelerde okuyorsan mesela ODTÜ, İTÜ ,YILDIZ TEKNİK gibi onlara lafım yok
  • AI Engineer kullanıcısına yanıt
    Fena degil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam öncelikle cok üzuldüm gercekten hayat zor konuyi acan arkadasin dedigi gibi herkes biliyo neyin ne oldugunu ama yapacak bisey yok bir umut işte napsın kardesim okumayip lise mezunu olup hammallıkmı yapsın inşaattami calıssın insanlar emek veriyor birseyler yapmaya calısıyor sonunda ellerine birşey gecmiyorsa bu onlarınmi suçu ben tıp okudugum halde ilerde doktorların durumu nolacak sıkıntı cekecekmiyim diye düsünüyorum ama yapacak bişey yok yazılanı yaşayacak herkes rızkımız neyse onu yeriz

• Bana kalırsa fizik kimya biyoloji matematik gibi bölümlerin yanı sıra iktisat Sosyoloji maliye vb bölümlerin havada kapılması lazım. Ama burası Türkiye tabi ülkenin konjonktürel durumuda göz önüne almak lazım.

• Hocam siz niye böyle bir konu açma isteği duydunuz ki? Siz nerden mezunsunuz nerde okuyorsunuz ortalamanız kaç?
    hocam nickini ve avatarını imzanı da görünce okumuş etmiş zeki zengin bir tipsindir diye düşünüyordum. bu halini görünce o kadar ama o kadar mutlu oldum ki bilemezsin.artık üyeliğini görünce üzülmeyeceğim ahahaha
  • askere gitmemek için okuyorlardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: BörüHan

Çok teşekkür ederim. Çok haklısın valla. Sırf bu yüzden çocuk yapmak istemiyorum. Onun da benimle aynı olması kayıp olur. Ürememek en iyisi. Vazektomi için randevu almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-E-K-

hocam nickini ve avatarını imzanı da görünce okumuş etmiş zeki zengin bir tipsindir diye düşünüyordum. bu halini görünce o kadar ama o kadar mutlu oldum ki bilemezsin.artık üyeliğini görünce üzülmeyeceğim ahahaha
    Nerede ya? Zeki de değilim zengin de :( Çok acınası bir hayatım var. İnanır mısın bazen sabah kahvaltısında kuru kuru kruvasan yiyorum. Gluten dolu içi üstelik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AI Engineer -- 23 Ocak 2019; 20:6:14 >
  • Ekonomi iktisata bos dedi ya

Abi bu ulkeden harbi bit halt olmaz

Ulan sen hic sordun mu neden dolar bu halde enflasyon biyerimize girdi diye

Ulan sen ekonomi mezunlarini adam yerine koysan zaten ulkenin ekonomisi duzelecek o unilerde okuyan adamlar bile ekonomi iyi oldugundan dolayi cok rahat is bulacak en pahali telefonu bile rahatca alacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    mesajını yeni okudum ironi yapmışsın gerçekten.demek ki zengin zeki bir mühendissin yine moralim bozuldu.
  • Sana ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: AI Engineer

İşsizliğimi ertelemek ve toplum gözünde aşağılanmamak için.

Bu aralar iyi çalışıyorsun seni seksi şey

• Bende okulların boş olduğunu düşünüyorum.Üniversite hayatım boyunca hocaların veremediği bilgileri internetten kendim öğrendim.Şu anda da okulun uzaktan eğitim sistemiyle düzeltmeleri yapıyorum.Muhtemelen seneye mezun olana kadar iyi bir staj ve alacağım sağlam referanslarla sektöre atılırım.Kendi kendine şikayetçi olup,evde yatarken değişim bekliyorsanız o değişim hiçbir zaman gerçekleşmeyecek.Bir şeylerin ucundan tutun,girişken olun,az ile yetinmeyin.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.