Şimdi Ara

Kitap okumaya yeni başlayan birine öneriler lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Yas 27. Odun gibi bilgisiz kalmaktansa bu aralar kitap okumaya vermek istiyorum kendimi. Diksiyon bilgi kelime dagarcıgı konu acma sohbet vs vs alanlarında daha cok faydası olabilecek birden fazla kitap önerileri alabilir miyim ? Yeni geliyor paylastigim resmin altına yazabilecek bi söz bile yazamiyorum. Yani kelime haznesi mi dar desem anlayın iste basit bi örnek vereyim dedim ki anlayın. Bir almada 5 10 tane bir alabilirim yani sorun yok. Amacım devamlı kitap okumak. Istediginiz kadar öneri verebilirsiniz. Fazla fazla alırsam biri biter digerine hemen gecerim. Tesekkürler simdiden. Lütfen bos gecmeyin. Su dünyaya bi kere geliyoruz sosyal aktivite yapmayı beceremesek de en azından biri birsey söylediginde mal gibi suratına bakmayalım. Tesekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hem kitap okumaya yeni baslayan birisine uygun, hemde bilgi konu acma sohbet konusunda gelistiren kitap istiyorsunuz? bunun ikisi ayni kitapta yoksa?? sizin önce sürükleyici kitaplar okuyup okumaya alismaniz, sonrada sürükleyici olup olmamasi önemli olmayan faydali kitaplara gecmeniz lazim... gerci her kitabin kücükte olsa bir faydasi vardir. Kitap okumaya yeni baslayan birisine tavsiyem; Camdaki Kız - Dr. Gülseren Budayıcıoğlu , Fareler ve Insanlar - John Steinbeck , Bir Artı Bir - Jojo Moyes , Kızıl Şebeke - Ayfer Kafkas , On Kücük Zenci - Agatha Christie , Cennetin Rengi - E.v Mitchell gibi kitaplardir.. bunlarin hepsi sürükleyici romanlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NewDirilis

Hem kitap okumaya yeni baslayan birisine uygun, hemde bilgi konu acma sohbet konusunda gelistiren kitap istiyorsunuz? bunun ikisi ayni kitapta yoksa?? sizin önce sürükleyici kitaplar okuyup okumaya alismaniz, sonrada sürükleyici olup olmamasi önemli olmayan faydali kitaplara gecmeniz lazim... gerci her kitabin kücükte olsa bir faydasi vardir. Kitap okumaya yeni baslayan birisine tavsiyem; Camdaki Kız - Dr. Gülseren Budayıcıoğlu , Fareler ve Insanlar - John Steinbeck , Bir Artı Bir - Jojo Moyes , Kızıl Şebeke - Ayfer Kafkas , On Kücük Zenci - Agatha Christie , Cennetin Rengi - E.v Mitchell gibi kitaplardir.. bunlarin hepsi sürükleyici romanlar..
    cevaplarınız için teşekkürler. hepsini alacağım. baska önerileriniz de var mı yazın korkmayın bi 5 tane daha alayım 10 kitap birden :) fazla istekliyim

• Orhan Kemal’in kitaplarıyla başlamıştım ben,sarıyor epey.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krogoth

Orhan Kemal’in kitaplarıyla başlamıştım ben,sarıyor epey.
    Tesekkur ederim listeye ekledim

• Fareler ve İnsanlar
    Simyacı
    Hayvan Çiftliği
    Satranç
    Lyon'da Düğün
    İnsan Neyle Yaşar
    Şeker Portakalı

Bunları başlangıç olsun diye yazdım, kısa ve akıcı romanlardır hepsi. Başlangıç yaptıktan ve alışkanlık edindikten sonra Türk ve Dünya klasiklerinden kitaplar okumaya başlayabilirsiniz.
  • Yeni başlayan biri kitap okumaktan vazgecmemesi için oldukça akıcı kitapları okumalı. Kitap hacminin -sayfa sayisinin- çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Bu yuzden;
    Kurk mantolu madonna
    Ince Memed
    Stefan Zweig serileri gibi kitaplarla başlaman iyi olacaktır.
    Bundan sonra ise
    1984
    Kızıl Isyan Serisi - pierce brown
    Açlık Oyunları serisi gibi distopik ve oldukça akıcı kitapları okuman senin faydana olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bağdatlı Ruhi

Fareler ve İnsanlar
    Simyacı
    Hayvan Çiftliği
    Satranç
    Lyon'da Düğün
    İnsan Neyle Yaşar
    Şeker Portakalı

Bunları başlangıç olsun diye yazdım, kısa ve akıcı romanlardır hepsi. Başlangıç yaptıktan ve alışkanlık edindikten sonra Türk ve Dünya klasiklerinden kitaplar okumaya başlayabilirsiniz.
    tesekkür ederim bu kitapları da listeye ekledim çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: szmania

Yeni başlayan biri kitap okumaktan vazgecmemesi için oldukça akıcı kitapları okumalı. Kitap hacminin -sayfa sayisinin- çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Bu yuzden;
    Kurk mantolu madonna
    Ince Memed
    Stefan Zweig serileri gibi kitaplarla başlaman iyi olacaktır.
    Bundan sonra ise
    1984
    Kızıl Isyan Serisi - pierce brown
    Açlık Oyunları serisi gibi distopik ve oldukça akıcı kitapları okuman senin faydana olacaktır.
    çok teşekkür ederim konu bana çok faydalı oldu çok teşekkürler tekrardan.
  • Bu bahsettiğiniz sıkıntılar bendede vardı ve 4 ay önce başladım kitap okumaya.

Yine senin gibi ilk 3-4 kitap aldım ve sonra 6 kitap daha aldım.

Okuduklarım

Oblomov (tembelliğin kitabı da diyebiliriz. BAŞYAPIT)

Karamazov Kardeşler (okurken bir kardeşleride ben oldum sanki. BAŞYAPIT)

Simyacı (yeni bitirdim,hikaye sonu beni tatmin etmesede kesinlikle okunmalı)

Bülbülü Öldürmek (oku ve filminide izle. Mükemmel bir anlatım,akıcı ve güzel.)

İçimizdeki Şeytan (iyiki okumuşum ama üstte saydıklarım 5 yıldız bu kitap ise 4 bence.Mutlaka oku ama)

Daha okumadığım 2 ciltli Monte Cristo Kontu,Bay Pipo ve Körlük.

Açıkçası boş vakitlerimi oyun oynamakla geçiren bir insan olarak böyle güzel bir alışkanlık edindiğim için çok mutluyum. Umarım sende kitap kurdu olup çıkarsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Neye ilgi duyuyorsan o konuda okumanı tavsiye ederim. Ben satranç içerikli romanlarla başlamıştım. Biraz istihbarat kitapları, ekonomi derken şu an her şey okuyorum.

Bu ara Türkiye'de en çok okunan yazarlardan Stefan Zweig kitaplarından başlayabilirsin.

• Denemeler

Mesnevi

Feylesofların yorumcularının eserleri
  • Tek yazar okuma. Birkaç yazarı karıştır her zaman. Hep Zweig hep Orwel vs bir yerde sıkar.

• 1984 sıkar biraz. Orwell'ın diger kitaplarına bakmalısın eğer bu yazardan almak istersen. Sherlock Holmes'tan başla merakını arttır merakın artmaya başladıgı zaman diğer türlerede geçis yaparsın ama sadece holmes olarak algılama polisiye kitaplardan baslamanin okumayi kalicilastirdigina inaniyorum.

• George Orwell - Hayvan çiftliği

Jose Mauro De Vasconcelos - Şeker Portakalı

Antoine de Saint-Exupery - Küçük Prens

John Steinbeck - Fareler ve İnsanlar

Albert Camus - Yabancı

Jack London - Beyaz Diş

Agatha Christie - On Küçük Zenci

Michael Ende - Momo

Richard Bach - Martı

Bu kitaplar kısa ve okuması zevkli kitaplardır. Bunlarla başlayabilirsin.
  • Bence söylenen kitaplar yeni başlayan biri için ağır. Ben polisiye kitaplar ile başlamıştım. Size de tavsiyem bu olur. Bu kitaplar sanıldığı kadar içi boş değiller muhakkak genel kültür kırıntıları oluyor içinde. Mesela Tess Gerritsen'in bir romanında öyle bir kriminoloji anlatılıyordu ki ağzım açık kalmıştı. Olay yerinde bulunan bir plastik parçasından bile ne sonuçlar çıkabiliyor günümüzde. Onun dışında Dan Brown kitapları muhakkak okunmalı. Hem çok akıcılar hem de genel kültürü arttırırlar. Yalnız içinde yalanlar da çoktur. Grange polisiyesi de gerçekten çok akıcı 2 günde bitiriyorsunuz 400-500 sayfalık kitapları.

Benim tavsiyem bu şekilde başlamanızdır. Okumayı ihtiyaç olarak görmeyen biri (ki ben de hala öyleyim, o anlayışı geliştirmeye çalışıyorum) 1984 ile başlarsa olmaz o iş.

Ayrıca kütüphane kullanın muhakkak. Başlayacağınız kitabın bir teslim tarihi olsun. Bu da bir çeşit motivasyondur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigelow -- 25 Temmuz 2019; 12:5:8 >

• bigelow B kullanıcısına yanıt
    grange 7 kitap aldım hastasıyım
  • 1- Kelebek - Papillon Filmleri sakın izleme, 1973 yapımı film bile puanı o kadar yüksek olmasına rağmen bence kitabın yanından bile geçemez.

2- Olasılıksız popüler kültür kitabı gibi lanse edilebilir ama bence çok güzel bir kitap.
  • Ateşin Şarkısı -Tess Gerritsen

• Aradan baya zaman geçmiş hocam. Gine de ben öneri yapayım dedim. Hüseyin Nihal Atsız, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Reşat Nuri Güntekin'in kitaplarını öneririm. Sherlock Holmes serisi de güzel, sürükleyici, onuda okumanı öneririm.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.