Şimdi Ara

Kışlık Giyim Hakkında Bilgiler - Kışın üşümeyin - GÜNCEL (2024) (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.282
Cevap
239
Favori
115.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba eşim için mont alacağız. Sıcak tutan mont önerisi arıyordum. Columbia veya north face bakıyorduk ama seçenek fazla ve birçoğu sıcak tutacak gibi durmuyor ama kullanıdığı teknoloiler sayesinde ısı korumasını sağlıyorlar anladığım kadarıyla. Bütçe max. 1500 TL amaç alıp uzun seneler kullanma. Yeni yılda Kars gezisi var oranın da soğuğu göz önünde bulunrulabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix_88

Merhaba eşim için mont alacağız. Sıcak tutan mont önerisi arıyordum. Columbia veya north face bakıyorduk ama seçenek fazla ve birçoğu sıcak tutacak gibi durmuyor ama kullanıdığı teknoloiler sayesinde ısı korumasını sağlıyorlar anladığım kadarıyla. Bütçe max. 1500 TL amaç alıp uzun seneler kullanma. Yeni yılda Kars gezisi var oranın da soğuğu göz önünde bulunrulabilir.
    The North Face Arctic Parka II

İçi kaz tüyü, dış katman yağmur ve rüzgar geçirmez kabuk. Fazlasıyla işini görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karpuzcu.

The North Face Arctic Parka II

İçi kaz tüyü, dış katman yağmur ve rüzgar geçirmez kabuk. Fazlasıyla işini görür.

Alıntıları Göster
    Hocam dediğiniz ürün 2500 TL civarı. Bütçemizi aşıyor. Aşağıdaki ürünlere ne dersiniz? Omni-heat teknolojisi var hepsinde.

https://www.columbia.com.tr/urun/powder-lite-mid-kadin-mont-34950
    https://www.columbia.com.tr/urun/mt-defiance-hybrid-kadin-mont-34656/siyah
    https://www.columbia.com.tr/urun/suttle-mountain-long-insulated-kadin-mont-34713/gri
    https://www.columbia.com.tr/urun/powder-lite-hooded-kadin-mont-34684/siyah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix_88 -- 9 Aralık 2019; 21:23:48 >

• erkek bot arıyorum ama istediğim modelde bir türlü bulamıyorum. fiyat önemli değil, tek istediğim botun biraz ayak kısmında uzun olması. nasıl anlatayım bilmiyorum ama çoğu erkek botu ayak bileğinin biraz üstünde biten uzunlukta, o tarzdaki ayakkabıları ben giyince rahat edemiyorum. askeri botlar biraz dediğime yakın ama onlarıda kabanla filan giyince tuhaf görünecek. en son yds'den alacaktım ama onlarda telefona çıkmadı.
  • Kardeşim aşağıda ki montu almayı düşünüyorum yorumun nedir ? Kayseri 'de yaşıyorum. Sabahları 1-5 derece arası oluyor genelde. Gece çok soğuk oluyor ama benim gece işim yok. Fiyatlar çok fazla artmışken bu marka kaz tüyü ve su geçirmez kumaşı varmış 600 TL. Ama yine de sizden de bir öneri almak istedim.

Link:https://www.decathlon.com.tr/trek900-mont-id_8373600.html
  • @phoenix_88içlerinde alabileceğin en iyi model budur.
    https://www.columbia.com.tr/urun/suttle-mountain-long-insulated-kadin-mont-34713/gri?tag=donanimtr01-21&ie=UTF8&language=tr_TR

@Holy TemplarBotlar, bileksiz, yarım bilek, tam bilek olarak 3 farklı çeşidi var. Tam olarak dediğini anlayamadım.

@Öztürk Bilgisayarİçine yün bir kazak giyersen seni korur Kaz tüyü değil, kuş tüyü bu arada, su geçirmez değil, çok fazla yağmur altında kalırsan su alır. Ama fiyat performans olarak alabilirsin.

• Botla outdoor ayakabının farkı nedir ben decathlondan bir outdoor su geçirmez quechua ayakkabı aldım 2 yıl önce 150 lira civarı birde memory foam tabanlık aldım canavar gibi ayakkabı çok sağlam. Ancak bir kötü yanı var çok ağır ve kalın çorapla giyilmiyor.
  • Bana maksimum 450 tl bütçe için bir mont tavsiyesi verebilecek var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tigrerra

Bana maksimum 450 tl bütçe için bir mont tavsiyesi verebilecek var mı ?
    https://www.decathlon.com.tr/500-avci-parkasi-yesil--id_8367336.html
  • Holy Templar kullanıcısına yanıt
    Tergan,elle,hotic,divarese,aldo.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • E.w.i.f.K kullanıcısına yanıt
    Tergan,elle,hotic,divarese,aldo.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• gış ortası bele gezyom

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@Nervo

Dediğiniz sıcaklarda hareket etmezseniz her türlü üşürsünüz.

Genel şehir içi f/p ürün olarak tavsiye ettim. Kaz tüyü olanlar fazlasıyla pahalı.

Wedze, Solognac markalarının montlarını alabilirsiniz. Arkadaşa önerdiğim mont da güzeldir.

Hareket ediyorsanız sizi fazlasıyla korur, yün bir kazakla. Bir yerden bir yere giderken gibi.

Ama eğer duruyorsanız, sizin de merinos yününden bir içliğe ihtiyacınız var. Üstüne yün bir kazak, üstüne mont.
    Üstad öncelikle bu faydalı konu için teşekkür ederim. Haftada bir Trekking yapan birisi için kışlık bir takım önerebilir misiniz. Pantolon içlik kazak mont şeklinde. Decathlondan olursa süper olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow3804

Üstad öncelikle bu faydalı konu için teşekkür ederim. Haftada bir Trekking yapan birisi için kışlık bir takım önerebilir misiniz. Pantolon içlik kazak mont şeklinde. Decathlondan olursa süper olur

Alıntıları Göster
    Aslında en güzeli decathlon gidip ordaki görevliye sormak, zaten genel olarak uygun fiyatları. Extra olarak, Trekking yaparken içine teri dışarı atan sporcu içliklerinden giymeni tavsiye ederim. Kuru kalmak en önemlisi. Softshell üst alabilirsin, hem yağmura hem rüzgara biraz daha dayanıklıdır. En uygunu softsheller, aynı şekilde softshell pantolonlar da var onları da alabilirsin

• Merhaba Antalya da yaşıyorum ve günlük kullanım için bir mont alacağım. Hediye olarak gelen columbia lake montum var(650lik yazıyor) fakat beni pek sıcak tutmuyor. Bu iki model arasında bana hangisini tavsiye edersiniz ya da başka önereceğiniz bir model olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: spidynelly

Merhaba Antalya da yaşıyorum ve günlük kullanım için bir mont alacağım. Hediye olarak gelen columbia lake montum var(650lik yazıyor) fakat beni pek sıcak tutmuyor. Bu iki model arasında bana hangisini tavsiye edersiniz ya da başka önereceğiniz bir model olur mu
    İki modeler derken, sadece bir modelden bahsetmişsiniz.

Kullandığınız mont, ara katman içindir. Üzerine rüzgalık yada daha korumalı birşeyler giymelisiniz. Tek başına hareket halinde korur sadece. Ayrıca altına giydiğiniz kıyafetler çok kalın değil, aksine ince şeyler giyin daha iyi sonuç alırsınız.

Antalya yağmurlu bir gölge o yüzden 3in1 montların fiyatına göre uygun olanı alabilirsiniz.
  • quote:

İki modeler derken, sadece bir modelden bahsetmişsiniz.

Kullandığınız mont, ara katman içindir. Üzerine rüzgalık yada daha korumalı birşeyler giymelisiniz. Tek başına hareket halinde korur sadece. Ayrıca altına giydiğiniz kıyafetler çok kalın değil, aksine ince şeyler giyin daha iyi sonuç alırsınız.

Antalya yağmurlu bir gölge o yüzden 3in1 montların fiyatına göre uygun olanı alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Kusura bakmayın düşündüğüm modelleri yazmayı unutmuşum :) The North Face Supercinco vs Jack Wolfskin HELIUM MEN.

Yağmurda altında pek kalmadığım için 3in1 modellerine bakmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spidynelly -- 24 Aralık 2019; 17:17:0 >

• @spidynelly

The North Face Supercinco alabilirsiniz, sağnak yağmur altında kalmamaya dikkat edin

• @Bezdumda Model bazında değil, içerik bazında almalısınız.

İçi polar olanlar, içi elyaf ve kaz tüyü olanlara göre ayırmak gerekiyor.

Çok soğuk olmayan yerlerde içi polar olanlar daha kullanışlı, soğuk bölgelerde yada üşüyen biriyseniz elyaf ve kaztüyü olanları tercih etmelisiniz.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.