Şimdi Ara

Kışlık Giyim Hakkında Bilgiler - Kışın üşümeyin - GÜNCEL (2024) (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.281
Cevap
239
Favori
115.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1000 TL civarı Mont önerebilir misin? Ankara soğuna karşı nasıl bir mont gider. Şişme olmasın. Teşekkürler.
  • Karpuzcu. kullanıcısına yanıt
    Yabancıların incelemelerine baktım hep övmüşlerdi o kadar kötü mü hocam ? Bu tip ayakkabılar ilk başta rahat olmuyor ama 10 gün giydikten sonra düzelir mi ? Dayanıklılar mı bari ? Outdoor ayakkabı mı alayım hocam ? Onlarında görüntüsü pek hoşuma gıtmıyor artık.
  • @Secxdx solognac sibir 500

@12 Angry Men Evet şekil botlar ama rahat değiller, yoğun kış şartları içinde uygun değil.

Ha şehir içi kullanım adına gayet uygun, şık da duruyor ama rahat değiller.

Tercih meselesi
    Anladım hocam tesekkur ederım uyardıgın ıcın.
    Deneyip oyle karar vermeye calısacagım.
  • Timberland botlara ayagimi agritiyor diyenler cit kirildim falan olmali. 2 modelini kullaniyorum. Hem normal deri hemde nubuk deri, ikiside diger botlara kiyasla cok rahatlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

Timberland botlara ayagimi agritiyor diyenler cit kirildim falan olmali. 2 modelini kullaniyorum. Hem normal deri hemde nubuk deri, ikiside diger botlara kiyasla cok rahatlar.
    195-120kg günde 17-18 saat ayakta çalışan biri olarak EVET ağrıtıyor. Rahat değiller.

Kullandiginiz ayakkabı kg boy yaş kullanım olarak değişir. Salomon gibi botlara rahat derken yoğun kullanım şartları icin konuşuyoruz rahat diyoruz.

Botu giyip arabayla bir yere gidip oturmaya kullanmıyoruz. Yada sabah servisle işe gidip masabaşı işte çalışıyorsan yine rahattır. O zaman lastik pabuç giysen rahat gelir zaten.

Bazılarının vans ve comverse rahat demesi gibi.

New York'ta insanlar yaz/kış Timberland ile geziyor. Yaş, boy, kilo faktörlerini düşünmemiştim. Siz tecrübe ettiyseniz önemlidir. Şahsen 20'li yaşlarda biri olarak bana hem rahat geliyorlar, hem de çok sade ve şık. Timberland'deki sade ve şıklığı başka bir botta bulamıyoruz.
  • 6 inch premium modelini mi giyiyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

New York'ta insanlar yaz/kış Timberland ile geziyor. Yaş, boy, kilo faktörlerini düşünmemiştim. Siz tecrübe ettiyseniz önemlidir. Şahsen 20'li yaşlarda biri olarak bana hem rahat geliyorlar, hem de çok sade ve şık. Timberland'deki sade ve şıklığı başka bir botta bulamıyoruz.
    New York da araç kullanmayan, taksi kullanmayan, metro kullanmaya mı var New york un o karında çamurunda bir tane timberland giyen görmedim.

Bu kış bi tekrar bakın sokaklara bakalım ne göreceksiniz.

Yazın hatta hiç görmedim.

Kışında çok farklı markalar giyiyorlar genelde en çok kullanılan marka ''Sorel'' sonrasında ''Moncler'' ve ''Moon Boot'' geliyor. Hele helel Sorel hemen hemen herkesin ayağında var. Erkekler genelde ''Chelsea'' botları tercih ediyor, malum iş takım elbise altına.

Sorel'in botları güzelmiş. Bu markayı ilk defa duyuyorum hocam.

Fıyat olarak hepsi hemen hemen aynılar, bunlar timberland ve dr martens den daha mı rahat ve iyiler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

6 inch premium modelini mi giyiyorsunuz?
    Edit: Evet, iki model de 6 inch premium'imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 7 Kasım 2019; 11:13:44 >
  • hocam kuş tüyü mü 400 tl yoksa 1000 tl + - civarı kaz tüyü mü tnf 750 dolum

yada şöyle sorayım 1000 tl lik kaz tüyü 400 tl lik kuş tüyünden ne kadar farkeder sizin yorumlarda okuyorum düşük fiyatlı kaz tüyleri az ısıtan kısımlardan alınuyormuş (karaköyde bir arkadaşta gerçek kaz tüyü 7000-8000 civarı demişti) bende daha fazla çıkmak istemediğimden acaba kuş tüyü ile idaremi etsem

1-trek500 down var 400 tl
    2-trek900 şişme mont var 600 tl
    3-sh500 ultrawarm 750 tl
    4-solognac sibir 500 490 tl

ben 2 sene önce x-warm kolsuz trekking yelek almıştım 150 tl kuşl tüyü ondan çok memnunum ama çok soğukta yine ısıtmıyor siz zaten kısa kolluya yürüyüş için demiştiniz ben duruyorum genel olarak hatta genelde kitap okuyorum soğukta :D böyleyken trek500 down benim işimi görürmü acaba şayet bende rainwarm500 3in1 montta var kuş tüyü ile bunun dış katmanını giysem iyi bir kombin yapmış olurmuyum acaba

birde sh500 ultrawarm 750 tl lik bir mont mu almak gerekiyor şu üşüme işine son vermek istiyorum artık

kadıköyde otoparkta çalışıyorum pek hareketli değilim termal içlik falanda giyiyorum devamlı cereyanda oluyoruz

özellikle 1 ve 3 göz kırpıyor 2 ise gözüme biraz kaba geldi ve dayanıksız olduğunu okudum 4 ise siz çok önermiştiniz

bunların dışında özellikle benim çalışma sartlarına uygun f/p canavarı birşey lazım, işe gidip gelirken bile dışarıdayım şayet bisikletle gidiyorum yaz ve kış yani kışı tam anlamıyla yaşıyorum ne araba ne kapalı alan

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRajikomik -- 6 Kasım 2019; 18:44:12 >

• Teşekkür ederim hocam. Magazaya gıdıp denerım.
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam. Cevahir AVM'de Deriden mağazası var. Normalde oradan alıyorum. Şu ana kadar bir sorun çıkmadı. Amerika'ya gittiğimde o kadar farklı modeline denk geldim ki, Türkiye'de satılan Timberland botlar sıradan geliyor. Bir de slim fit kot pantolonlar giyiyorsanız Timberland bot ile çok şık görünüyor.
  • Teşekkur ederım hocam bakacagım oraya, olmadı ınternetten sıparıs verıp evde denerım begenmezsem ıade ederım.
  • @12 Angry Men

Sorel şu anda dünyanın en iyi kış botu olarak geçiyor.

Kanada, Alaska gibi yerlerde kullanılan tek bot markasıdır.

Yoğun kar ve kışı sorel'den başkası kesmiyor. Ayrıca bir not mont olarak da Canada Goose

@TRajikomik

sh500 ultrawarm montu alın altınada gerçek merinos yününden içlik aldınız mı bu işi çözersiniz

Kuş tüyü son terciniz olsun her zaman öncelik kaz tüyü.
  • Hocam benim çalışma şartlarında tulum kullansak nasil olur nereden buluruz hangisini almak gerekir vs. Bilgi verirsenjz sevinirim tulumu montun altinada giyebilir im tulum bildiğim kadarıyla tek parça olan göbekten soğuk alma ihtimali de yok belki

• quote:

Orijinalden alıntı: TRajikomik

Hocam benim çalışma şartlarında tulum kullansak nasil olur nereden buluruz hangisini almak gerekir vs. Bilgi verirsenjz sevinirim tulumu montun altinada giyebilir im tulum bildiğim kadarıyla tek parça olan göbekten soğuk alma ihtimali de yok belki
    Tulum işinizi görmez. Belinize kuşak bağlayın çok daha iyi olur.
    Evet orası halen uyguna geliyor bu kur vergilere rağmen. Nasıl oluyor şaşıyorum
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.