Şimdi Ara

Kış Lastiği Olmayanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 kuruş veripte kış lastiği almayan arkadaşım çıkma trafiğe aksatma yolu.Madem almadın lastik kar yağdığı gün bi zahmet taksi tut.Kimseyi engellemeye, tehlikeye atmaya hakkın yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yasal olarak kural olmadıktan sonra yapacak bişey yok maalesef.

iki kış evvel kış lastiği olmayan bir lada karda virajda kayıp dizime hafif çarpıp duvara çarptı. bir adım daha atmış olsam sonucu hayal bile edemiyorum.

ne zaman herkese zorunlu olur o zaman herkes takar yoksa ne kadar yazsanda boş kardeş.
  • Hah, geldi gene kar sonrası isyankar konu. Son eksiğimizi de tamamladık.

Kısmen katılıyorum. Bence zincir taksalar da olur. Ona da razıyım. Çok zor değil yani. Ama isyan etmemek lazım. Ne bekliyordunuz ki ne görüyorsunuz. Türk otomobil kullanıcında bilinç veya şuur ne derece var? Şerit kavramı olmayan, kırmızıda geçebilen, kendine ve başkasına saygısı olmayan bir güruhdan bahsediyoruz. O yüzden sinirleri boşa yıpratmanın anlamı yok.
  • Ticarilere mecbur da özel araçlara da kış lastiği mecburi oldu mu olmadı mı tam anlayamadık... Bilgi kirliliği mevcut...
  • dudulluda sabah yolda buzda dans edenlerden bir kısmı artistik patinajda benden tam not aldılar..
    hele bir meganla jettanın uyumlu dansı ayakta alkışlandı

bi ara çekme halatını çıkarıp çekerek yardımcı olmak istedim ama adam çok magrurudu..
  • Trafik okadar çok oynanan bir sektör oldu ki!!!

Hergün bir yasa çıkıyor, insanlar bıktı atık

Yok yeni ehliyet, yok kgs yerine hgs kış lastiği zorunlu oldu, mtv emisyona göre olacak, yok yok vazgeçtik olmayacak

hurda teşviki gelecek, şaka yaptık gelmeyecek valla milletle dalga geçiliyor ve bunu en iyi otomotiv sektöründe yapıyorlar.

Önce ticarilere kış lastiği zorunlu dendi sonra vazgeçtik hepsine zorunlu dendi
  • hala zorunlumu diye soranlar var yaaa al kardesım tak arabana ben gecen sene aldım taktım , bu sene de 20 gün önce taktırdım kışlıkları. bu zorunluluk meselesı degıl bilinç meselesi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrsln -- 11 Aralık 2013; 10:27:06 >
  • Sabah okula giderken inmek zorunda olduğum çok dik bir yokuş var. Ben 1. Viteste yavaş yavaş inerken önümde bir caravelle yolu kapatacak biçimde yan durmuş. Durdum dua ediyorum arkamdan kimse gelmesin diye. Eğer başka kış lastiği olmayan biri gelse imkansız durması kesin vurur bana. Aşağıdan biri gelse o vatandaş yüzünden kalacak yokuşta. Keşke resmini cekseydim adamdaki cesarete sasardiniz yürek yemiş resmen

• Taksi desen taksi de yok ki? Evden her işimi yapabilirim ama illa ofise gitmem gerek. Önce bu mantık değişmeli.
  • 4 mevsim var bizdemi suçluyuz
  • En başta eğitim ve bilinç gerekli, kasaptan ehliyetini alan adamlara ne kadar kanun çıkarsan da fayda etmez.
  • Kış lastiğim var, taktırmıyorum, karda aracımı çıkarmıyorum. En temizi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Kışın sıfır araba satan firmaların yazlık lastik vermesinde hiç mi suç yok peki?

Kanayan yarraya parmak basmıssınız

• Sanki simit parasından bahsediyorsunuz "3 kuruş" diye, çoğu aracın bir takımı 700-1000 liraya geliyor. O kadar da kolay değil hop diye bir takım yeni lastik almak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Sanki simit parasından bahsediyorsunuz "3 kuruş" diye, çoğu aracın bir takımı 700-1000 liraya geliyor. O kadar da kolay değil hop diye bir takım yeni lastik almak.

Yıllık belli bir kilometrenin üzerine cikiyorsaniz kışlık lastik almanın size zararı olmaz. Normalde 2 yılda bir lastik degistireceksem 4 yılda bir değiştiriyorum. Madem mantıksız geliyor yada bütçeyi zorluyor kar yağarken çıkarma arabanı olsun bitsin

• Kış lastiği her derdin devası değil bunu da bilelim. Kış lastiği alıp müthiş bir özgüvenle otomobil kullanmak da büyük hata. Kışın her halükarda dikkatli ve tedbirli olmalıyız
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Kış lastiğim var, taktırmıyorum, karda aracımı çıkarmıyorum. En temizi..

Hazırda lastiginiz varken taktirin bence 7 derece altında hissedilir şekilde yol tutus farkı oluyor

• yunus88 Y kullanıcısına yanıt
    Şimdi yıllık az km yapıyorsanız vs diye çevir kazı yapmayın. 3 kuruş deyip geçmişsiniz. Ben yılda 5-6bin yapıyorum o zaman sizin mantığınızla araba da almayayım üç km yol için.. Almayan keyfinden değil şu anki ekonomik sıkıntısından almıyordur, kimse kabak gibi kayan lastikle yol almak istemez.
  • pztsi günü aldığım polo gti'ın kışlık lastikleri yok.. şu an kapalı otoparkta yatıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Şimdi yıllık az km yapıyorsanız vs diye çevir kazı yapmayın. 3 kuruş deyip geçmişsiniz. Ben yılda 5-6bin yapıyorum o zaman sizin mantığınızla araba da almayayım üç km yol için.. Almayan keyfinden değil şu anki ekonomik sıkıntısından almıyordur, kimse kabak gibi kayan lastikle yol almak istemez.

Hiç kıvırma falan yapmıyorum ben. Madem almıyorsun yerde kar buz varken çıkma trafiğe milletin canını malını tehlikeye atmaya hakkın var mı?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.