Şimdi Ara

Kırmızı Işıkta Durduğum Anda Kaza Meydana Geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araçlar için kırmızı ışık yanmıştı ama kamera olmamasından dolayı 4-5 araç kural ihlali yapıp devam etti. O sırada yolun ortasındaki kaldırımda da yayalar bekliyordu. Bende sarı ışığın yanıp sönmesini gördüğüm andan itibaren hızımı iyice yavaşlatmıştım ve -önümdeki araçlarda kırmızı ışıkta geçince- yaya geçidinin önünde durdum. Durmamın üzerinden 3 saniye geçmişti ki bir araç arkadan çarptı. Diğer şoför suçunu kabul etti. Tutanağa " Kırmızı ışıkta bekleyen araca dikkatsizlik sonucu arkadan çarptım" yazıp evrak fotokopilerini verdi.

Aracımın bagaj kapağı içeri göçtü ve kapak açılmıyor. Sağ stop lambası kırıldı ve tamponun sağ tarafı davlumbazın ordan yerinden çıkıp hafiften yamuldu. Diğer aracın radyatörü delinip tamponu ile kaputu hasar gördü.

Yolculuk esnasında da arkadaşıma emniyet kemerini mutlaka takması gerektiğini söyleyip durdum ve taktırdım. O da bana bu tip kavşaklarda kırmızı ışıkta beklemenin anlamsız olduğunu söylüyordu ama ben yayalara yol verilmesi gerektiğini savunuyordum. Kaza olunca ben ona emniyet kemerini takmanın önemini bir kez daha hatırlatırken bir taraftan hak verdi, diğer taraftan kırmızı ışıkta beklemeseydim kaza olmayacağını savundu.

Bu da böyle bir anımdır :)

Kırmızı Işıkta Durduğum Anda Kaza Meydana Geldi Kırmızı Işıkta Durduğum Anda Kaza Meydana Geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersin86 -- 6 Aralık 2014; 16:32:21 >

• kırmızı ışıkta beklemeseydin kaza olmayacakmıymış :)) öyle bir konuşmuş ki yeşil yanarken zırt diye durmuşsun gibi .. ahahaha.. kırmızı ışıkta durmayalım o zaman kaza olmasın..

geçmiş olsun bu arada..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Subat -- 6 Aralık 2014; 16:35:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Subat

kırmızı ışıkta beklemeseydin kaza olmayacakmıymış :)) öyle bir konuşmuş ki yeşil yanarken zırt diye durmuşsun gibi .. ahahaha.. kırmızı ışıkta durmayalım o zaman kaza olmasın..

geçmiş olsun bu arada..
    geçmiş olsun
  • Geçmiş olsun ve en büyük kazanız bu olsun diyelim. Aracınızda can sıkmaya değecek bir hasar yok bence, arkadaki fena dağılmış ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

Geçmiş olsun ve en büyük kazanız bu olsun diyelim. Aracınızda can sıkmaya değecek bir hasar yok bence, arkadaki fena dağılmış ama

"Arkadan vuran her zaman daha fazla hasar alır" efsanesi burada da kendisini göstermiş hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Geçmiş olsun ve en büyük kazanız bu olsun diyelim. Aracınızda can sıkmaya değecek bir hasar yok bence, arkadaki fena dağılmış ama

"Arkadan vuran her zaman daha fazla hasar alır" efsanesi burada da kendisini göstermiş hocam.

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun

En nefret ettiğim tiplerdir yetiştirme yapanlar. Normal hızda gidip sarı da falan geçen olur ona bişey demem de. Sarıyı taa önceden görüp gaza asılma mantığını anlamıyorum. O sırada yaya falan çıksa ne yapacaklar acaba. Işıklarda dururken en çok bundan korkarım vallahi. Bilinçsiz adam çok.

• Yalnız sizin araçta bi şey yok? Arkadan vuran daha çok hasar alır eyvallahta bu kadar mı fark olur? Neyse olacağı varmış Allah beterinden saklasın geçmiş olsun.
  • Geçmiş olsun,trafikte böyle sacma riskler almaya gerek yok, o adam 30 saniye bekleseydi,bu kadar olay zaman kaybi yaşamazdı.
  • Bir daha ki trafik sigortasi yapilirken adamin cebini çok seveceklwr
    En büyük kazan bu olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANIL-D

Geçmiş olsun,trafikte böyle sacma riskler almaya gerek yok, o adam 30 saniye bekleseydi,bu kadar olay zaman kaybi yaşamazdı.
    Geçmiş olsun. Arka tamponun tırnaklı bir sistemi kırılmıştır. Sac vidası attırmadan bağlantı parçasını temin ederseniz temizce çıkar. Parça durumunu bilmediğim için stop ve bagaj kapağıyla ilgili yorum yapamıyorum.

Arkadan vuranın frenleme esnasında burnu çöktüğü için darbeyi üstten alıyor. Sizin hasar belki tamponun arkasında da olabilir fakat stepne tabanda olduğu için(stepne dışarıdaysa patlayabilir ve darbeyi emer, içerideyse taban sacının kıvrımları itibariyle en sağlam yerlerinden biri) hasarı büyütmemiş olabilir.

Tek başıma araç kullanırken ışıklara çok dikkat ederim. Peder binince lambalara tahammül edemiyor. Belli bir yaştan sonra turbo motorlu arabaya binenlerde bu tahammülsüzlük var. Genç yaşta hızı yaşayıp tadında bırakmak önemli.

Sonuçta trafik her türden psikolojinin, refleksin, bilginin, teknolojinin toplandığı bir topluluktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ANIL-D

Geçmiş olsun,trafikte böyle sacma riskler almaya gerek yok, o adam 30 saniye bekleseydi,bu kadar olay zaman kaybi yaşamazdı.
    geçmiş olsun. eksper gelmeden lifte kaldırıp iyice bir baktırın araca.
  • Geçmiş olsun hocam ülkemizde daha kırmızılar ile Yeşilleri ayırt edemediğimiz surece boyle kazalar kaçınılmaz olacaktır...
  • bu ülkede kırmızı ışıkta beklersen veya bi yayaya yol verirsen arkadaki araç tarafından korna ve sellektör yağmuruna tutulursun oda olmadı arkadan gelir çarparlar,büyük geçmiş olsun
  • ersin86 kullanıcısına yanıt
    Aynı olay dün başıma geldi.Tutanak tutmadım, telefon numarasını ve plakasını aldım.Geçmiş olsun.
  • @zgbayraktar Geçen sene sigortası çok yüksek tutunca bir akrabasına satış yapıp düşük sigortadan faydalanmış ama bu gidişle yüksek sigorta ödemeye mahkum görünüyor.

@DH Konsey Evet, tamponun sağ taraftaki tırnakları kırılmış. Fazla masraflı olmayacaktır.

@mavipasa Teşekkür ederim. Tavsiyenizi dikkate alacağım.

Geçmiş olsun dileklerinde bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Herkese kazasız, hayırlı günler dilerim.

@zgbayraktar
    @DH Konsey
    @mavipasa
  • Resmi görünce tuvnera zannettim :) geçmiş olsun
  • [simage][/simage]
    quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Aynen öyle kardeşim. Ancak anlamadığım şey, 4 yıl önce benim eşim ışıklardan kalkış yaptıkları sırada öndekilerin aniden durması sonucu bir kaza yapmıştı. Benim aracın sadece sağ tamponunda duvara sürtmüş gibi biraz çizik ve sağ farında az bir çatlak olmuştu. Öndeki aracın arka tamponu tamamen kırıldı, bagaj kapağı biraz içeri göçtü ve sol arka çamurluğu bombe yaptığı için arka kapısı açılmıyordu bahsedilen teoriyi bildiğim için bu kazaya çok şaşırmıştım
     Kırmızı Işıkta Durduğum Anda Kaza Meydana Geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mathematician_01 -- 6 Aralık 2014; 20:42:02 >

• mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    Abi sürücü BAYAN.

Her şey olabilir.

Şaka bir yana sanırım yengemizin başarısı ya da usta şoförlüğü sonucu siz daha az hasar almışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Abi sürücü BAYAN.

Her şey olabilir.

Şaka bir yana sanırım yengemizin başarısı ya da usta şoförlüğü sonucu siz daha az hasar almışsınız.

Olabilir. hatta benim aracın fotosunu saklıyorum ki aracımı satarken göstereceğim. Mesaja fotoğraf ekleme işini nasıl yapıyoruz? Ekleyemedim de
  • mathematician_01 kullanıcısına yanıt
    Abi resim ekle diye orada olması lazım.

Dosya Seç yazar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.