Şimdi Ara

Kirk Hammet Neden beğenilmiyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
58
Cevap
1
Favori
2.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Youtube daki yorumlardan olsun forumlarda olsun beğenmiyolar adamı ben bi yanlışını yada kötü çaldığını düşünmüyorum ama...

• Metallica sevmeyenler beğenmiyor olabilir ya da Vai, Petrucci gibi virtüözlerle kıyaslayanlar beğenmiyor olabilirler.
  • Çalış tarzları hoşuna gitmiyor olabilir şahsen ben beğeniyorum.
  • 1)Metallica'nın her yaptığına ..k atmak zorunda olduğunu hisseden kitle yüzünden.
    2)Her popüler gitaristi Satriani,Vai,Petrucci,Van Halen gibi üst düzey virtüözlerle karşılaştırmaya çalışan kitle yüzünden.
    3)Dave Mustaine'in gazına gelen kitle yüzünden.
    4)Wah wah pedalını çok kullanmasına gıcık olanlar yüzünden.

Kirk Hammett virtüöz değildir,evet.Ama Metallica'ya gayet uyan,işini yapan bir adamdır.
  • Beğenmeyenler genellikle Megadeth fanları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ɛnslaved

1)Metallica'nın her yaptığına ..k atmak zorunda olduğunu hisseden kitle yüzünden.
    2)Her popüler gitaristi Satriani,Vai,Petrucci,Van Halen gibi üst düzey virtüözlerle karşılaştırmaya çalışan kitle yüzünden.

Kirk Hammett virtüöz değildir,evet.Ama Metallica'ya gayet uyan,işini yapan bir adamdır.

+1

One, Outlaw Torn, Bleeding Me, Master of Puppets, Fade to Black, The four Horseman, No remorse, And Justice for All ve daha niceleri...

çok güzel soloları var çok beğenerek dinliyorum .

• ve bir soru daha yanlış anlamadıysam ride the lighting solosunun onun yazmadığı söyleniyor?
  • Diğer gitaristlerle karşılaştırdığımda hiç bir artısı yok bana göre gayet sıradan ama metallica'ya uygun gitar çalıyor. Yani tam anlatamadım ama işini en iyi şekilde yapıyor herif.
    Ama millet yok jason becker la yok marty'le karşılaştırdığından garibim üvey evlat gibi kalıyor

edit: The four horsemen dave'in solosu değil miydi? Öyle bir şey okumuştum sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dragonborn -- 13 Mart 2010; 11:39:08 >
  • quote:

1)Metallica'nın her yaptığına ..k atmak zorunda olduğunu hisseden kitle yüzünden.

Katılıyorum.Böyle bir kitle gerçekten var ve çoğu dediğin gibi Mustaine'in gazına gelenler..
    İyi gitaristtir , Metallica'nın olmazsa olmazıdır.Ama şahsen beni o kadar etkileyen bir gitarist değildir.
    Dave Murray'in , Adrian Smith'in verdiklerini vermez bana.Ama tabi ki saygımız sonsuzdur...

• Birde konserlerde Kirk solo atarken hep James yada Jason/Rob u gösteriyorlar

Adama bence yazık ediyorlar herkesin bir tarzı vardır karşılaştırmak çok gereksiz bir şey. Herkes sevdiğini dinlesin ama sevmiyor diye de kötülemesi çok saçma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackson -- 13 Mart 2010; 11:52:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cro-X

quote:

+1

One, Outlaw Torn, Bleeding Me, Master of Puppets, Fade to Black, The four Horseman, No remorse, And Justice for All ve daha niceleri...

master of puppets 'in solosunu kendisinin mi bestelediğini düşünüyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Drummer

quote:

Orijinalden alıntı: Cro-X

quote:

+1

master of puppets 'in solosunu kendisinin mi bestelediğini düşünüyorsun?

Tebrikler, +1 popi point kazandınız.

Edit: Megadethliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hmac -- 13 Mart 2010; 12:30:57 >

• Lisanını anlamıyorum, Türkçe konuşur musun ?
  • Kirk Hammett'ı beğenmemekle birlikte işini de hakkıyla yapamadığını düşünüyorum. Attığı soloları değiştiriyor, metronom kaçırıyor. Örneğin Blackened solosunu atamıyor, başka sololar atıyor. Saçma. Halbuki Exodus yıllarında iyiydi. 90lara kadar da Metallica'da kötü işler yapmadı değil. Ama artık Metallica'nın grup olarak emeklilik zamanı geldi. Bkz: James Hetfield vokali. (Devamlı detone olan, 80li yıllardaki gibi şarkıyı notasından okumaktan aciz) Bkz: Lars Ulrich (Bazı partisyonları çalamıyor. Örn: Twin giden şarkılarda tek kick gitmesi gibi) Bkz: Kirk Hammett (Başlı başına facia)
  • Kirk Hammett'ın sololarını pek çok kişi çalabilir ama hiç kimse Kirk Hammett'ın sololarını yazamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: To Live Is To Die

Kirk Hammett'ın sololarını pek çok kişi çalabilir ama hiç kimse Kirk Hammett'ın sololarını yazamaz.

tamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Kirk Hammett'ı beğenmemekle birlikte işini de hakkıyla yapamadığını düşünüyorum. Attığı soloları değiştiriyor, metronom kaçırıyor. Örneğin Blackened solosunu atamıyor, başka sololar atıyor. Saçma. Halbuki Exodus yıllarında iyiydi. 90lara kadar da Metallica'da kötü işler yapmadı değil. Ama artık Metallica'nın grup olarak emeklilik zamanı geldi. Bkz: James Hetfield vokali. (Devamlı detone olan, 80li yıllardaki gibi şarkıyı notasından okumaktan aciz) Bkz: Lars Ulrich (Bazı partisyonları çalamıyor. Örn: Twin giden şarkılarda tek kick gitmesi gibi) Bkz: Kirk Hammett (Başlı başına facia)

Bence başlı başına facia olan senin yorumundur.

Adamlar gelmiş 46-47 yaşına, sen hala Hetfield'ın 80li yıllardaki gibi vokal yapamamasından bahsediyorsun. Lars Ulrich konusunda birşey söylemiyorum zira Ulrich'i bir türlü sevemedim, bundan sonra sevemem de sanırım. Hammett'a gelince, birçok grup canlı performanslarında şarkılarını değiştirirler, daha farklı melodiler veya daha farklı vokaller kullanırlar.

Eminim ki çoğunuz bu müziğe Metallica'yla başlamışsınızdır, gitarı elinize aldığınızda illa ki Metallica şarkısı çalmışsınızdır ve eminim ki Haziran'da da koşa koşa Metallica'ya gideceksiniz. Ne bu kin anlamadım.

Vokal konusunda ben de Mustaine diyorum, adamın sesi hiç bir zaman iyi olmadı, Hetfield'ın sesinin yanında kendisinin sesinin esamesi bile okunmaz ama kimse kalkıp da "Mustaine şöyle lan" demiyor, müziği dinleyin ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: hmac

Vokal konusunda ben de Mustaine diyorum, adamın sesi hiç bir zaman iyi olmadı, Hetfield'ın sesinin yanında kendisinin sesinin esamesi bile okunmaz ama kimse kalkıp da "Mustaine şöyle lan" demiyor, müziği dinleyin ya.

Ayynen. Bu video tekrar tekrar izlemekten ve paylasmaktan hiç sıkılmayacagım sanırım.

• Rob Halford, Bruce Dickinson, Mike Patton.. ve daha niceleri. Bu adamlar Metallica'dan çok daha eskiler. Hala 80lerdekiyle aynı sesi duyuyorum.
  • Hetfield gitaristtir ve vokalistten çok gitarist olarak bilinmek istemiştir, sen ise gerçek vokallerle Hetfield'ı kıyaslıyorsun. Kimse burada Hetfield, yukarıdaki üç isimden de iyi vokal dememiştir. Kimse Hetfield dünyanın en iyi heavy metal vokalisti de dememiştir. Kaldı ki, kendisi böyle büyük vokalistlerle birlikte aynı sahneyi paylaştığı zaman vokale çok az karışır.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.