Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

kırılabilen yazılım ve yazılımcının sorumluluğu

3
Cevap
0
Favori
187
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> İş ve Sektörel Programlar >> kırılabilen yazılım ve yazılımcının sorumluluğu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      6302 Mesaj
      30 Nisan 2018 15:31:10 Konu Sahibi
      herkese kolay gelsin.

konu buraya mı açılır bilmiyorum ancak en makul yer burası gibi geldi.

sorunum şu? lisanssız yazılımı kanuna aykırı şartlarda kullanmak biliyorsunuz ki suç kabul ediliyor.

.................

ancak bir yazılımın kırılabilir halde piyasaya sürülmesi hali ise düşündürücü bir durum.

yani mutlak anlamda yazılımcı ister ise bir program kırılamayabilir mi?

ticari amaç taşıyan oyun harici uygulamalar için soruyorum. cad cam, solidwork, c++ vs gibi.

bu mümkün müdür?

yazılımla ilgilenen arkadaşlardan bu konuda yardım istiyorum. saygılarımla...

|
      |
      30 Nisan 2018 21:13:17 Konu Sahibi
      bir kereliğine uplayayım.
      |
      |
    • Teğmen
      126 Mesaj
      30 Nisan 2018 22:12:56
      Kullanıcı sözleşmelerini hiç okudun mu? Hani şu kurarken next next next dediğin ekranlar :-)

Bir adamın camına taş atıp da savunmanda kırılmayan cam taktırsaydı diyemezsin.
      |
      |
      01 Mayıs 2018 13:39:40 Konu Sahibi

ilgi için teşekkürler.

mantıken doğru ancak hukukta zararı arttırmamadan yükümlülük, mağdurun rızası, suç uydurma hali, şikayetten vazgeçme vs. gibi kurallar mevcut.

daha geniş açılardan da incelenebilir ancak önemli olan ortaya konan ürünün şahsileştirilebilmesi.

kısaca şöyle anlatmak isterim. çok önemli bilgileriniz(şahsi olan) için çok ciddi şifreleme ihtiyacı hissediyorsunuz diyelim. yazılım yani fikri sınai hakkın da şahsileşip(mülkiyeti belirli hale getirilip) kırılmaması adına ciddi bir şifreleme veya adı her neyse o gerekmiyor mu?

yani üründe koruma tedbiri almayıp sonradan bir kısım arızi yollara başvurmadan önlem alınmalı değil mi?

saygılar...
      |
      |
      Bahsedilenler: fvera
Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Ankara Web Tasarım
son dakika
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,094
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.