Şimdi Ara

Kira'dan kurtulmak için yardım. .. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
2.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim ben geçen ay. 5 iç kapı, çelik kapı, wc, banyo(duşaksbin, klozet, hilton lavabo dahil) parke, kartonpiyer(wc ve banyo tavanları kare şeklinde yapıştırma var ya adını unuttum) bir duvar+ dekor taş pvc kapı sök, yenisini tak 14 bine hallettim.

Ameleliğini ben yaptım. Ustalar tanıdıktı hesaplı yaptırdık. Fayansı sökmesi falanda vardı wc banyoda sıvadan yapıştırmışlar anam ağladı 80 çuval moloz çıktı.

Hesaba elektrik prizleri açılması, taşınması, komple gider ve içme suyu tesisatının değişimide dahil. Bataryalar ve boyayı unutmamak lazım(ben yaptım)

Piyasa değişebilir ama malzemeyi kendin alıp yaptırmak çok daha hesaplı. Toptan yapan şirketler var bana 25 bin çıkardılar. Ayrı ayrı malzeme+işçilik topladım 18 bin çıktı.

İznin varsa benim gibi fıtık olabilirsin :) fakat arada çok gidiyor. Elektrik tesisatı vs hesapta olmayan şeyler iyi para verdim ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onu sat aldıgın paranın ustune bu harcayacagın parayı koy ev al ...:D

OLAY BU ABI
  • Ben de en ucuzundan hesap çıkarayım. 10 yıl kira aylık 500 den 60bin eder. Edeceğin masraf 30bin. Bu ara kiracı girer, çıkar vs. Kafa kafaya gelir. Minumumdan az masrafla öğrenciye belki kiraya verilebilir, ama bence değmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmucit

Ben de en ucuzundan hesap çıkarayım. 10 yıl kira aylık 500 den 60bin eder. Edeceğin masraf 30bin. Bu ara kiracı girer, çıkar vs. Kafa kafaya gelir. Minumumdan az masrafla öğrenciye belki kiraya verilebilir, ama bence değmez.

bu nasıl hesap 10 yıl kullanılacak bir daireye 30 bin tl masraf gözü kapalı yapılır.zaten o ev 10 yılda 100 bin tl kira getirir en az.
  • Ev 130 metrekare en pahallı olan fanyas desem metre kare fiyatı 50 lira
    Evi ayak bastığımız ,başımızın üstü olarak farz edersek
    260 metrekare 260X50 = 13000 tl
    Bir evi 700 lira veripde boyatanda var 100-150 lira boya alıp eşe dosta boyatanda

Ben eşe dosta yaptıryom
    Bi tas hoşaf 1 dal s......a

• Arkadaşlar sıvacıyla anlaştım, 67m2 olan açık tavanları alci plakalarla kapatacak. Tavanla çatı arasına yalıtım koyacak. Tuğla üzeri alçı siva yapacak. Kartonpiyerleei yapacak. boyası ve boyamasını yapıp öylece teslim edecek 8.000 TL'ye bunları yapacak. Yer şapı atılacak onun içinde 3000tl (derin şapa ihtiyaç var) sivacinin ark.ı yapacak.
    Pencere + balkon kapısı ve 3.5x1.8 balkon kapama için montaj dahil 3500 anlaştım. Şimdilik durum bundan ibaret.herkese yorumu ve katkısı için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydoganlar1156 -- 18 Temmuz 2016; 7:04:51 >
  • Senin olmayan bi eve böyle masraf yapmak çok saçma. İki gün sonra kayınpeder "damat parayı sıkıştım evi satıyorum" derse üzülmeyin. Tapusu en azından eşinde olsaymış olabilirdi.

Ben kuruş harcamazdım o eve.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maydoganlar1156

Arkadaşlar sıvacıyla anlaştım, 67m2 olan açık tavanları alci plakalarla kapatacak. Tavanla çatı arasına yalıtım koyacak. Tuğla üzeri alçı siva yapacak. Kartonpiyerleei yapacak. boyası ve boyamasını yapıp öylece teslim edecek 8.000 TL'ye bunları yapacak. Yer şapı atılacak onun içinde 3000tl (derin şapa ihtiyaç var) sivacinin ark.ı yapacak.
    Pencere + balkon kapısı ve 3.5x1.8 balkon kapama için montaj dahil 3500 anlaştım. Şimdilik durum bundan ibaret.herkese yorumu ve katkısı için teşekkürler.

Hocam alcipan uzerine boya oncesi ince saten alci cekilmesi ve aralara alcipan filesi sart. Yoksa gecekonduya doner ev

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

quote:

Arkadaşlar sıvacıyla anlaştım, 67m2 olan açık tavanları alci plakalarla kapatacak. Tavanla çatı arasına yalıtım koyacak. Tuğla üzeri alçı siva yapacak. Kartonpiyerleei yapacak. boyası ve boyamasını yapıp öylece teslim edecek 8.000 TL'ye bunları yapacak. Yer şapı atılacak onun içinde 3000tl (derin şapa ihtiyaç var) sivacinin ark.ı yapacak.

Hocam alcipan uzerine boya oncesi ince saten alci cekilmesi ve aralara alcipan filesi sart. Yoksa gecekonduya doner ev

Eyvallah dikkat ederim

• wtwt24 W kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğin gibi olmuyor maalesef. Mutlaka ek tadilat işleri çıkıyor, kiracı düzenli ödeme yapmıyor, bazen daire boş kalıyor, vs. Yani dediğin gibi durmadan para akmıyor.

• kirabook
  • Tüm işler bitince buraya toplam masrafı kalem kalem yazarak bizleri de bilgilendirirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzoman

Tüm işler bitince buraya toplam masrafı kalem kalem yazarak bizleri de bilgilendirirmisiniz.

Tabi ki

• quote:

Orijinalden alıntı: droid7399

Senin olmayan bi eve böyle masraf yapmak çok saçma. İki gün sonra kayınpeder "damat parayı sıkıştım evi satıyorum" derse üzülmeyin. Tapusu en azından eşinde olsaymış olabilirdi.

Ben kuruş harcamazdım o eve.

şu mantıkta düşün zaten kiraya para verecek eninde sonunda

o parayı o eve gömüyor cebimden çıktı sayacak en kötü kira 750 dese sende yapar 9000 yapar
    4 sene otursa kira hiç değişmese 36000 tl zaten verecek bu mantıkta yaparsın 20.000 tl bi kuruş fazla harcama gerisi 4 senede cebine kar kalır
    ama tutumlu olmak şart ben para biriktiremiyorum o sebepten borçlanıp borç ödüyorum çünkü kenara koyulmuyor ama borç bi şekilde sıkıp ödeniyor
    çocuk ufakken biiktirmek birazdaha kolay yoksa okul diğer masraflar başladımı çok zor heleki arabanızda varsa aylık geliriniz 3500 tl değilse yaşarsınız sADECE
    zamanımızda o kadar gereksiz masraflarımız varki aslında neyse bence masraf yap ve bütçe belirle evim şahane ekibi gibi o zaman ipin ucu sende olur

• Merhaba dostlar, su ana kadar geldigimiz asamayi anlatayim:

67m2 tavan kapatma (yesil alcipan levhalarla) + full cati izolasyonu(tas yunu) + duvarlara alci siva + saten alci + kartonpiyer+ boya icin 8000tl

Hepsi altin mese rengi olmak uzere, 6mm isicamli, 1fransiz balkon (2x2.45) + 1 surgulu balkon cami(3.5×2) + 1 cam ve topal pvc kapi+2 standart tek kanat cam + 2 vasistas + 1 kupeste (2.5 m) 3650tl

11m2 koctas bodrum mutfak dolabi + 2 adet 60cm kiler montaj ve kargo dahil 3000tl

130m2 alana 5cm sap atimi 1100 + 7m kum + 18 torba cimento 715 toplam = 1815tl

Parke doseme, kapilar, banyo fayanslari icin calismalar devam ediyor :))

• quote:

Orijinalden alıntı: neverktulu

Kardeş niye kirayı ' ile ayırdın. Sandım Death Note karakteri Kira'dan bahsediyor. Dedim eyvah, bir forumdaşımızı daha kaybettik.

Aynen , maske taksın o zaman tanımaz arkadaşı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cok pis bir yer benden demesi insanlari davar gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: sessizlerin_umudu

Cok pis bir yer benden demesi insanlari davar gibi

Sancaktepeyi diyon demi? Orasi icimi kemirir durur :( bende esimde oralarda buyuduk ve cok iyi biliyoruz oralari....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sessizlerin_umudu

Cok pis bir yer benden demesi insanlari davar gibi

Sancaktepeyi diyon demi? Orasi icimi kemirir durur :( bende esimde oralarda buyuduk ve cok iyi biliyoruz oralari....

+ sultanbeyli sarıgazi dudullu buralar varoş yerlerdir pkksı iti uğursuzu burdan cıkar laftan anlamazlar kavga cıkarmaya her zaman hazırlar yobazlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: defrecmantasyon

Valla üstad darılma gücenme olmasın ama,el atına binen tez iner diye bir söz var.bende boş olan kayınpederin evinde 3 sene oturdum.oturmadan önce istediğin kadar oturabilirsin demişti.geçmiş ve bayağı birikmiş faturaları ödedim. Eve 10.000 lira (2009 yılında ) masraf yaptım.geçen sene bu evde oturacağı tuttu.eve yaptığım masrafın yanında nasıl olsa kira vermiyorum diye dünyanın borcuna girdim.

bu arkadaşı dinle, çok abartmadan idare edecek şekilde masraftan kısarak, en ufak maliyetle otur bence.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.