Şimdi Ara

Kinobody 3 Günlük Split Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu kinobody 3 day split hakkında bilginiz var mı ?
    Herifin vücudu baya baya iyi sanırım kas geliştirmek için güç odaklı çalışmayı destekliyor.
    Haftada 3 gün ve 1 kas grubunu haftada 1 kere çalışarak da gelişiliyor demekki .

Programın içeriği hakkında bilgisi olan bilgilendirebilir mi ?

• Adam 15 yıldır çalışıyor, liftleri belli bir seviyeye gelmiş, haftada bir kere de çalışsa progressive overload olduktan sonra gelişim olacaktır ama başlangıç-orta seviye için haftada 3 gun full body antrenmanı daha verimli olabilir. Alpha destiny novice program a bir göz atabilirsin, buda 3 gunluk full body.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten yüksek liftlere ulasmadan tek bölge split uygulanmasını doğru bulmuyorum. Örnek 5x100 bench, 5x60 overhead press, 5x160 deadlift gibi. yukarıdaki arkadasta belirtmiş zaten başlangıç, orta seviyeler için kası haftada birden fazla vurmak daha iyi. Benim uyguladigim haftada 3 gün calisabiliyorsam fullbody, 4,5 gün calisabiliyorsam split her kası haftada iki kere vurarak tabiki. Tek bölgede geliştirir geliştirmesine ama daha yavaş geliştirir ozellikle başlangıç seviyesindekileri.

• Yaklaşık 6 7 ay full body tarzında calıstım ve artık sıkılmaya basladım.

Haftada 3 gün push pull tarzında calısmaları önerir misiniz? Örnek antreman ;

Push: Squat,bench Press,fly,omuz Press,skull crusher,lateral raise.

Pull: Deadlift ( veya alternatif) , Barfiks(lat Pulldown), Barbell row, power Shrug, Barbell curl, Calf raise.

Haftada 3 gün olacak şekilde 1 hafta push pull push

Diğer hafta pull push pull.

• Doğal mi bilmiyorum ama o adamın fiziği çok iyi. Press hareketleri başta olmak üzere liftleri de muazzam. Kuvvet açısından elit sınıf bir plci kadar güçlü benchte( squat ve dead yapmıyor) 140 kg ile 6 tekrar bench çıkarmıştı en son kilosu 80 civarı olması gerek. Eğer naturelse en iyi naturel fizik bence ondadır. Programı iyi olabilir bunlara bakıp. Ama hem frekans hem de volüm çok düşük bence

Bence erken orta seviye için( benchte yardımsız 100 kilo ile 3 4 tekrar çıkaracak hale gelme) texas method, novice için stronglifts 5×5 en iyisi. Alphadestinity nin novice ve intermediate programları bunlar baz alınarak hazırlanmış. Bir de asistan bir iki egzersiz koymuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 16 Kasım 2017; 19:36:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

Adam 15 yıldır çalışıyor, liftleri belli bir seviyeye gelmiş, haftada bir kere de çalışsa progressive overload olduktan sonra gelişim olacaktır ama başlangıç-orta seviye için haftada 3 gun full body antrenmanı daha verimli olabilir. Alpha destiny novice program a bir göz atabilirsin, buda 3 gunluk full body.

alphadestiny programını macfitte nasıl yapıcaksın ki. box squat-trap bar dl yapıcak yer var da biz mi bilmiyoruz acep. benim salonda weighted pull up için kemer bile yok.
  • Del Toro kullanıcısına yanıt
    Q,A da bahsetmiş normal squat normal dl yapılabilir imkan yoksa

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.