Şimdi Ara

kingston usb bellek ısındı ve çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim 4gb kngston usb bellek vardı. Benim bilgisayarda içini doldurduktan sonra dosyaları başka bir bilgisayara yükleyecektim ama diğer bilgisayara takınca ısındı ve çalışmadı (bilgisayarda arka tarafa taktım). Sonradan başka bir bilgisayarda denedik gene çalışmadı. Aynısının 2gb olanı sorunsuz çalışıyr ama benimkini takınca aşırı ısındı ve çalışmadı, sorun sizce ne olabilir ?

• entegresi yanmıştır ve entegre içinden kısadevre olmuştur, kısa devre olduğu için, üstünden fazla akım geçen entegre doğal olarak bu enerjiyi, ısı enerjisine çeviriyordur.
    yani uzun lafın kısası geçmiş olsun. USB portlara fazla takıp çıkarma, portu da fazla akım çekmekten yakarsın.
  • peki bunun nedeni nedir ? Yani durduk yere neden usb bellek yanar ?
  • diğer bilgisayarın usb girişinde bir problem vardır.ya aşırı akım yüklemiştir,veya kısa devre yapmıştır.Bende aynı nedenle 2gb.lık belleğimi yaktım.İnternet kafede bilgisayara taktım sadece ısındı başka bir şey yapmadı.Yani bilgisayar bile görmedi.şimdi yeni bir bellek alacağımama bu sefer kendi bilgisayarımdan başka bilgisayarda kullanmayacağım.
  • ucuz bir anakartın USB portu, veya ucuz bir flash bellekler her zaman yanabilir.
    kingston da kaliteli ama, fabrika çıkışı ürünler 1000de 1 de olsa, hatalı çıkabiliyor. o da size denk gelmiştir.
    ben 3 senedir kingston 1GB kullanıyorum, donanım ekle/kaldır yapmadan takıp çıkardım bir çok PC.ye. hala sağlam.
  • arkadaşım bende alalı 1 sene oldu dogru duzgun kullanmadım.kingston DT109 model 16 gb flash disk usb ye takar takmaz ısınmaya başlıyor ve pc görmüyor artık.Burdan herkesi uyarıyorum biz yandık siz yanmayın.elin ingilizine kazandırmayın.Verdiğim para haram zıkkım olsun.ne varsa japonlarda var gidin 3 kurus fazla verin japon malı alın dayanıklı olsun ya da 3 kurus az verin çin malı alın aynı kullanım süresini alırsınız.
    KİNGSTON almayın aldırmayın...
  • arkadaşım bende alalı 1 sene oldu dogru duzgun kullanmadım.kingston DT109 model 16 gb flash disk usb ye takar takmaz ısınmaya başlıyor ve pc görmüyor artık.Burdan herkesi uyarıyorum biz yandık siz yanmayın.elin ingilizine kazandırmayın.Verdiğim para haram zıkkım olsun.ne varsa japonlarda var gidin 3 kurus fazla verin japon malı alın dayanıklı olsun ya da 3 kurus az verin çin malı alın aynı kullanım süresini alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07rainman

arkadaşım bende alalı 1 sene oldu dogru duzgun kullanmadım.kingston DT109 model 16 gb flash disk usb ye takar takmaz ısınmaya başlıyor ve pc görmüyor artık.Burdan herkesi uyarıyorum biz yandık siz yanmayın.elin ingilizine kazandırmayın.Verdiğim para haram zıkkım olsun.ne varsa japonlarda var gidin 3 kurus fazla verin japon malı alın dayanıklı olsun ya da 3 kurus az verin çin malı alın aynı kullanım süresini alırsınız.

tavsiye edeceğin made in japan ürünü var mı ?
  • elimde 4 adet 64 gb kutusunda açılmamış sandiskin usb flush belleği vardır . asla kullanılmamıştır.

uygun fiyattan vereceğim düşünürsen eger ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.