Şimdi Ara

Kingston A2000 1 TB M.2 NVMe SSD (892tl)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
5.727
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

8ekim 2019 webdenal dip fiyat : 878tl/5.82 = 150 dolar

25 aralık 2019 sinerji dip fiyat : 885tl/5.94 = 149 dolar

11 ekim 2019 teknobiyotik dip : 859tl/5,85 = 147 dolar,

Ürün linki:https://bilendenal.com/Kingston-A2000-1-TB-22x80mm-PCIe-3.0-x4-M.2-NVMe-SSD-SA2000M8_1000G.html

Yeni link:https://www.bossbilisim.com/kingston-a2000-1000-gb-m.2-2200-mb/s-52155?gclid=CjwKCAjw88v3BRBFEiwApwLeveNt8LCZ7HceANnH9lzOPRKNh0IjYafE8FXwyXIg4Bk6_Havpek8zxoCXZIQAvD_BwE

Not: Bundan 2 hafta önce kingston a2000 dünya genelinde indirim yedi örneğin amazon.de de 145 eurolardan 115 eurolara düştü şuan ise 119 euro, bu indirimin trye yansıması olabilir, diğer sitelerde indirim yapacak olabilir, bilginize muhtemelen a2500 falan çıkacak ya da kingston üretimi bitirip sadece kc serisine yöneliyor

Edit Notu: Linkler hala güncel, kargoya verilme tarihlerini kontrol etmeden sipariş vermeyin. Boss bilişimden almanız önerilmiyor genel olarak. Konu açıldığında bilendenal için açıldı ve fiyat o zaman 994 tl idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 16 Temmuz 2020; 14:45:55 >

• Tutturmuşlar bir Samsung gidiyor. Her Evo serisi diskte kapasitesine göre belli bir SLC önbellek var. Yazma işlemine başlandığı zaman önce bu hızlı SLC bölüme veriler yazılır, bu tampon kısım dolduğu zaman daha yavaş TLC NAND'lara yazma işlemi devam eder. Buraya kadar olması gerekeni yazdım ama Samsung Evo serilerinde SLC önbelleği disk kullanımda değilken bile doluyor. Kendim de bizzat aynı sorunu yaşadım ve baktığım onlarca yerli ve yabancı forumda aynı sorunu yaşayan birçok insanın olduğunu gördüm.
    Kingston A2000 serisinin rastgele okuma hızı (ki gündelik kullanım için en önemli performans ölçütü) 970 Evo'dan daha iyi. Garanti ise Kingston da 5 yıl garantili. Burada Samsung al iyidir diyenlerin piyasada ne olup bittiğine baktığını sanmıyorum. Samsung bir dönem piyasayı domine etmiş olabilir ama şu anda birçok başarılı alternatif mevcut.
    Kingston KC serisi ise her yönden çok daha iyi Evo serisiden.
    A2000 serisi varken Evo serisine fazladan para vermek israftan başka birşey değil.
    Kingston'un satış sonrası desteği de Samsung'tan çok daha iyi. Samsung servisine yolunuz düşünce ne demek isteğimi anlarsınız.
  • 1478 TL Kingston 1TB KC2000 Serisi NVMe M.2 SSD (3200MB Okuma/2200MB Yazma)
    https://www.webdenal.com/kingston-kng-1000gb-kc2000-nvme-skc2000m8-1000g_992636.html
    https://bilendenal.com/Kingston-KC2000-1-TB-22x80mm-PCIe-3.0-x4-M.2-NVMe-SSD-SKC2000M8_1000G.html

Keşke şu SSD'de ucuzlasa.

İncelemesi:https://www.techpowerup.com/review/kingston-kc2000-1-tb/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bilendenal kingston'ın 1997den beri dağıtıcısı olan asnetin alt kuruluşu

ben 3-5 kere alışveriş yaptım bloknot magnet şişe açacağı felan hediye gönderiyorlar bazen kışın çikolata yazında kahve çıkıyor

4-5 sene önce kışındı ssd almıştım kargoyu şubeden teslim aldım karnımda biraz açtı paketi açtım içinden çikolata çıkınca baya sevinmiştim
  • Bunun gibi bir ssd ihtiyacım var ancak kafa çok karışık beklesem mi alsam mı? Geçen aylarda intelin 660p modeli 600 civarındaydı şu an meredeyse iki katına çıkmış durumda. Bilen biri yardımcı olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    Tam karşılaştırma bilmiyorum ama o fiyatlara cikacak olsam 970evo plus alırdım herhalde hocam, 1495e Hollanda'dan gönderen satıcı varya, hatta onunla bunun arasında kaldım 500 lira daha vermenin gereksiz olduğunu düşünüp buna yöneldim , tlc ve incelemeler gayet yeterli gözüküyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 21 Haziran 2020; 15:0:25 >
  • Sıcak Fırsatlar'da ne zaman Bilendenal içeren konu olsa ya siz açmış oluyorsunuz ya da yorumunuz oluyor. Fazla memnun kalınca firmanın gönüllü forum temsilcisi(!) olmaya karar verdiniz galiba.
    https://forum.donanimhaber.com/search_verification.asp?phrase=bilendenal&criteria=OR&sortMethod=d&timeframe=%3E&timefilter=0&author=Killanici_Adi&forumid=ALL&topicreply=both&message=both&language=single&top=1000&minRank=0&submitbutton=+Tamam+

Ek:https://www.google.com/search?q=killanici_adi%2Bbilendenal+site%3Aforum.donanimhaber.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgehankalkan -- 21 Haziran 2020; 15:37:6 >

• 4Vagrant kullanıcısına yanıt
    burada garantisi yok geçmiş olsun samsung yurtdışından alınan ürünlere garanti sağlamıyor gerçi kolay kolay sorun olacağını sanmam
  • bilgehankalkan kullanıcısına yanıt
    ram ve ssden başka birşey yok diğer ürünleri de satsalar iyi olur mail attım ekleyeceğiz dediler kaç yıl oldu tık yok
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    https://www.webdenal.com/samsung-1tb-970-evo-nvme-m-2-mz-v7e1t0bw_977044.html

Samsung 1TB 970 Evo M.2 SSD 1490 liraya kc2000 yerine tercih edilmez mi
  • Bilendenal baya iyi firmadır, Kingston'un distribütörlüğünü de yapıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce arandım, anakart bilgisi paylaşın uyumlu mu kontrol edelim falan dediler 500gb 970 evo kullanicisiyim uyumlu rahat olun dedim. Bu hafta sonu girmesini ve haftaya size ulaştırmayı planliyoruz ama en geç 2 hafta dediler alacaklarin bilgisine

• Mckhan kullanıcısına yanıt
    neden olmasın
  • dediğim oldu sırasıyla siteler indirime gidiyor bossbilişim nasıldır? Bilendenal dan iptal edip ordan mı alsam?
  • 4Vagrant kullanıcısına yanıt
    40 lira için macera aramayın bence. Bilendenal sattığı ürünlere teknik destek de veriyor. En ufak sorunda yardımcı olurlar.

• Boss bilisimde kargo süresi 1 gün yazan harici ürün alınmaz yurtdışından temin etmeye çalışıyorlar edemezse Allah ne verdiyse beklersiniz

Evet gördüm 40 tlye garanti edinmiş olduk , bence değdi,

Her türlü edilir.

5 yıl TR garantisi var Evo'nun.
  • 120-250GB neyse de böyle büyük hacimli disklerde kaliteden şaşmayın, üçün beşin peşine düşmeyin, tamam cazip geliyor ama babasının hayrına değil.

Bu devirde çok fazla fark olmadan Samsung harici ssd alana şaşırırım, hep model yükselterek 4. diski kullanıyorum bir kere mi sorun çıkmaz, adam ona göre 5 yıl garanti verebiliyor işte...

@i.y4114

PM gönderilmiyor sana ayarlarını kontrol et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 25 Haziran 2020; 14:30:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

120-250GB neyse de böyle büyük hacimli disklerde kaliteden şaşmayın, üçün beşin peşine düşmeyin, tamam cazip geliyor ama babasının hayrına değil.

Bu devirde çok fazla fark olmadan Samsung harici ssd alana şaşırırım, hep model yükselterek 4. diski kullanıyorum bir kere mi sorun çıkmaz, adam ona göre 5 yıl garanti verebiliyor işte...

@i.y4114

PM gönderilmiyor sana ayarlarını kontrol et.
    pm ayarlarını düzelttim
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Kingston kalitesiz mi yani? Garanti ve yazma süreleri aynı. Benim diğer ssd m zaten samsung, samsungu da severim ama iyice tekel olmaya başladı samsung sonuçları da malum cok pahalı , samsung tlc(?) Bu da tlc ikisi de 600tbw yazma ömürleri sunuyor,ben kingston gibi bir şirketin testlerde oynama yapacagina ihtimal vermiyorum. Hızı düşük diyebilirsiniz mesela anlarım. Ben m2 ssd kutusuna takacagim icin max 1000mb okuma yazma hizi alinabiliyor zaten kutulardan o yüzden benim için bir şey farketmeyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 30 Haziran 2020; 1:14:0 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.