Şimdi Ara

Kingdom Come: Deliverance (2018) [PC ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
1.415
Cevap
28
Favori
76.162
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> Kingdom Come: Deliverance (2018) [PC ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3321 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Faltuner

quote:

Orijinalden alıntı: mtnei

quote:

Orijinalden alıntı: Faltuner

quote:

Orijinalden alıntı: mtnei

Sıkmadı mı bu performans-optimizasyon tartışması? Oyunu oynayanlar inceleme veya fikir belirtsinler veyahut hikayenin kalitesinden bahsetsinler. Şahsen hikayenin kalitesini ve sunduğu deneyimi merak ediyorum.

Açık dünya oyunu olmasına rağmen çok boş gördüm ben alanı. Hiçbir şey yok gibi sanki. Yan görevler açık dünya etkinliklerini falan merak ediyorum. Şöyle bir can sıkıcı bir şey daha var. İzlediğim videoda adama at bul diyor görev sistemi ve adam bulamıyor. At bulamadığı içinde haritada belli bir uzaklıktaki mesafeyi yürütmüyor ve direk ara video girerek sistem gittiğini varsayıyor ve böyle hikaye devam ediyor. Eğer sürekli böyle yapıyorsa oyun, çok kötü olmuş bence. Birde diyalog kurulacağı zamanda ara video girer gibi bekletmesi çok saçma ve can sıkıcı.

benim 30 saat oldu daha açık dünya da takılmaktan ana görev yapacak vakit bulamadım dışarıdan boş gibi gözükebilir ama oynarken sürekli şunu geliştireyim gideyim avlanayım kitap okuyayım zar atiyim derken geçip gidiyor zaman yani tam anlamıyla oyun orta çağ simülasyonu başka bir şey değil

söylediğin görevde bir adamla ava gittiğimiz görev mi bilmiyorum ama o görev biraz alaycı başladığı için o kadar yolu da gerçekten boş boş geçirmemek adına yapılmış bir şey ondan sonra zaten ana görev at veriyor sana

loading ekranına gelirsekte ssd de siyah ekran görüyorsun sonra direk geçiyor konuşmaya ama bende izlediğim kadarıyla hdd de baya bekletiyor

Hocam dediğim görev;
    ailemizi gömmek için kaçtığımızda bize bir at bul diyor ve bulunamadığında ise oyun otomatik oraya varmış gibi kabul ediyor. Bu kısımda gördüm böyle bir şeyi.

Açık dünyada neler yapabiliyoruz yelpaze geniş mi yoksa belirli başlı şeyler mi? Avcılık olduğunu duydum oyunda. Hayvan çeşitleri çok mu yoksa belli hayvanlar dışında yok mu? Zar atma derken kumarda var herhalde? Ayrıca yanımıza yoldaş alabiliyor veya grup kurabiliyor muyuz?

Ben 3 saatten fazlasını izlemedim spoiler yememek için ondan merak ediyorum hocam. Arkadaşımla satın alacağız türkçe yamayı bekliyoruz bir yandan.Bir yandan da görüşleri merak ediyordum. Hikayeyi beğendiniz mi ayrıca sizin yorumunuz ne?

@R-10 Teşekkürler hocam.

görevler ucu açık istediğin gibi tamamlıyorsun o görevde de at çalarak gidince yine aynı oluyor ata sen burda kal diyor yürüyerek devam ediyor fln orası prologue o yüzden öyle

açık dünyada hazine avı, kaçak avcılık falan var avladığın her şey kaçak oluyor satmak için pişirme lazım falan öyle detaylar, hayvan çeşitleri çok yok 4-5 çeşit sanırım ama hissetmiyorsun zaten saatlerce tavşan avlamak bile zevkli, zar atma mini kumar, yoldaş konusunu hiç duymadım yoktur büyük ihtimal öyle bir şey bunlar dışında açık dünyada bandit kampları, sadece incelemelik olaylar falan var 2 kişi birbirini öldürmüş falan bir şey olmuş o tarz olaylar yani oyunda yapacak bir şey kalmadı gibi bir durum olmuyor sürekli sırada ne yapsam oluyor

Hocam oyunun ortalama oynanış süresi kaç saattir acaba bilginiz var mı? Kaynak bulamadım ben. Hikaye + yan görevler veya sadece hikayenin oynanış süresi saat bazında? Oyun fazla gerçekci olduğu için ağır ilerleniyor deniyor sadece.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

Ben de dahil bir çok kişi bu oyun hakkında çıkmadan önceki videolarına bakıp temkinli yaklaştı. Fikir belirtti falan. Ama bakıyorum konuya sırf istediği fps yi alamadı diye oyuna gömçürenler olmuş . Yahu arkadaş anladık. Cry Engine çöptür. Oyun opt. özürlüdür şudur budur. Peki 30 Fps de olsa hiç mi oyunun dinamiklerine, hikayesine bakmadın? Hani ne bileyim 90 tl vermişsin bir buçuk saat bir oyna deneyimlerini paylaş. Daha sonra bahsedersin fps dropundan optimizasyonundan.

Bu arada yakın zamanda oyunu denemeyi düşünüyorum. Ancak o zamana kadar oynayan arkadaşlara bir sorum olacak. Oyun tanıtımlarında bazen eğri kılıçlı, eski Kıpçak savaşçılarına benzer zırh maskeler takan adamlar gördüğümü hatırlıyorum. Bunların olayı nedir? Savaş tarihiyle az çok ilgilenen birisi olarak Slav milletlerinin ciddi şekilde Türk topluluklarından techizat konusunda etkilendiklerini biliyorum ancak 1400 lerin Bohemyasında ya da Macaristanında böyle bir etkinin olduğunu hatırlamıyorum.

Hocam Orta Avrupa'da hala Sekelistan, Gagavuzya gibi bölgeler var Turani halkların yaşadığı, fazla Avrupalılaşmamış. Oyunda o kısımları ben de gördüm. Yanlış hatırlamıyorsam Macarca konuşuyorlardı. Yani Macarların arasındaki Kumanlar olabilir. Kuman-Kıpçaklar bütün Doğu Avrupa'ya yayılmış bir Türk kavmi. Oynayınca göreceğiz ben de merak ediyorum.

Codex-Repack sürümünü indirdim 23,6 gb. Kancıklar bozuk şey koymuşlar. O sinirle gittim 89 lira verip orijinalini aldım. Hiç de pişman değilim. Benim bilgisayarda kassa bile yazın kardeşimin bilgisayarında oynarım. Sinirlerimi zıplattı şerefsizler.

Bilge Kağan

• Yüzbaşı
    294 Mesaj

100+ saat oynanış süresi var , senaryonun sadece 50 saat sürdüğünü okumuştum bir yerde.
    |
    |
    BR9 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

50+50 diyor yapımcılar ama rahat 200 var bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BR9 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Allahım en çok beklediğim oyun. Şükürler olsun.

|
    |

Mustafa Kemal ATATÜRK

Don't let it burn, don't let it fade

Açtığım resimli galeri konuları ☮☮☮

• Yarbay
    6322 Mesaj
    Ay 60 FPS'niz batsın.Oynayın işte şu güzelim başyapıtı.Sanki şu aralar bu türde çok alternatifiniz var da dil uzatıyorsunuz.
    |
    |
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Yarbay
    21247 Mesaj
    PS4 sürümüne 13GB daha güncelleme geldi
    |
    |

TOGG
    [2018] Honda Forza - [2012] Opel Astra J Cosmo - [2012] VW Polo 1.6 TDI DSG - Huawei P30 Pro - Huawei Watch GT2 - Sony PS4 Pro - Sony PS VR - PS4 20. Yıl Özel Sürümü - Vestel 43UD9300 - Canik TP9 Elite S Combat - Remington Model 870
  • Yarbay
    4328 Mesaj
    korsan oynayıp beğenen ve almak isteyen varsa durmaplayde falan 71 tl
    |
    |
    Türkçe mi geldi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: TherafluForte

Türkçe mi geldi

Resmi Türkçe yama hazırlanıyor bir aya belki daha az zamanda çıkacak.

TOGG
    [2018] Honda Forza - [2012] Opel Astra J Cosmo - [2012] VW Polo 1.6 TDI DSG - Huawei P30 Pro - Huawei Watch GT2 - Sony PS4 Pro - Sony PS VR - PS4 20. Yıl Özel Sürümü - Vestel 43UD9300 - Canik TP9 Elite S Combat - Remington Model 870
  • Binbaşı
    1934 Mesaj
    Biraz ilginç olmuş
    https://www.youtube.com/watch?v=bGc7Hr68X9g
    Performans PC'de neden böyle, garanti optimize pert dedim ama tek sorun o değilmiş
    En iyisi RivaTuner Statistics Server ile 30'a sabitleyip oynamak. Yoksa o dalgalanma sinir ediyor insanı ve oyuna etki ediyor.
    Biraz daha yardırdım bildiğin hardcore rpg, alacak ve oynayacak arkadaşlar bunu göz önüne almalı.
    Türkçe yamayı bekleyen arkadaşlar gaza gelmesin, ciddi muhabbet var oyunda dinlemekten yorulur insan.
    Doğa börtü böcek az biraz boş hissi var ama aşırı rahatsız etmiyor.
    Yediklere içtiklere dikkat etmek gerek, fazla yemek iyi olmuyor
    Biraz yetenek kastığınızda kılıç kullanmanın zevki başlıyor ve zırh aşırı önemli kanımca..
    Balta seher yıldızı vs test etmedim ama merak etmiyor değilim. Kesici değil ama göçertici gücü var garanti (belki ağır zırhlarda avantaj sağlar)
    Şimdilik iyi ama optimizasyon ciddi sorun oluyor arkadaşlar hay senin 89fps ne falan demeden önce test etmenizi öneririm.. Ciddi baltalıyor bazı sahnelerde
    |
    |

• Yarbay
    10757 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Türkçe mi geldi

Ciddimisiniz varmı link

Evet gayet ciddiyim Oyun Çeviri'nin facebook yada web adresine bakabilirsiniz

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    Red_devil33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4328 Mesaj

|
    |
    Red_devil33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Dövüş mekaniği aşırı zor, hile yapmama rağmen oynanacak gibi gelmedi bana, etrafımı bir sardılar bir savaş 15 dakika sürer mi? Klavye mi mouse mi sağ sol yapıyorum adamım o kadar hantal ki!!

Daha 2 adamı zor öldürdüm yeter dedim. optimizasyon şöyle sıkıntılı, bir karakterde e tuşuna basıyorsun diyalog ekran karardıktan saniyeler sonra geliyor.

1440p çözünürlükte gtx 1070 strix ile ultra da 20 küsür frame alıyorum. v high 35 civarı high 50 ve üstü..

Şahsen dövüş mekaniği mount blade'den bile kötü diyorum. Optimizasyon da oldukça kötü, ben bunun korsanını bile oynamam yani..
    Dayanamayıp ben de aldım, bakalım nasılmış
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

quote:

quote:

Türkçe mi geldi

Ciddimisiniz varmı link

Bu arada 2 hafta sonra çıkıyormuş resmi Türkçe güncelleme

TOGG

• Yarbay
    10757 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

quote:

quote:

Türkçe mi geldi

Ciddimisiniz varmı link

Bu arada 2 hafta sonra çıkıyormuş resmi Türkçe güncelleme

Teşekkürler

|
    |

• Binbaşı
    1934 Mesaj
    Zırh çok çok işe yarıyor arkadaşlar. Üstünüzde sırdan kumaş varken alınan zararla dandik ama zırh koruması olan kıyafetle alınan zarar arasında fark büyük.
    Kılıç şimdilik ideal duruyor bakalım adam gibi bi kalkan bulursan onu almak için az biraz para kasarım artık.
    O değilde saçma bi durum var umarım güncelleme ile halledilir
    Şimdi kafa zırhını alıp taktığınızda boş elde size engel olmuyor lakin saldırı pozisyonuna gelince şlak diye üstten iniyor, sanırım zırh şekline göre ekranı kısıtlıyor..
    Bu çok hoş ama herhangi bi yerden zıplarken sanki savaş modudan çıkmış gibi kask yukarı çıkıp eski halinizi aldığınızda tekrar geliyor

Harbi hardcore rpg ha battal gazilik yapmaya kalktığınız saniye elinize veriyorlar pamuğu
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Sohbet
Canlı Tv izle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,830
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.