Şimdi Ara

Kinetik Enerjiyle Çalışan Saatlerde Durma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
55.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, kinetik enerjiyle çalışan bir saat aldım hani şu kolumuzu hareket ettirdiğimizde kendisine enerji sağlayan saatlerden ancak bir süre sonra duruyor durmaması içinde kolumu sorekli hareket ettirmem gerekiyor ama gece yatarken yada bilgisayar başında otururken kolum hareket etmediğinden dolayı duruyor. Daha öncede kinetik enerjiyle satılan bir saatim vardı ondada aynı sorunu yaşıyordum ve bu yüzden kullanamamıştım. Şimdi çok severek ve beğenerek aldığım bu saati kullanmak istiyorum amasürekli duruyor. Bunu durdumamak için yapabileceğim bir şeyler varmı acaba?

• Her gün 2 posta
  • Dedemde var günde 1-2 kere 5 dk boyunca sallıyor.
  • ilk defa taktıysan normaldir, zembereğin tam kurulması için yaklaşık 12 saat boyunca hareket halinde olması lazım ve sonrasında 48 saate kadar takmasan bile durmaz. Böyle değilse zembereğini ayarlatman gerekir. Kimden kaça aldın hangi modeli, eğer çin malıysa normaldir zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackankas

Her gün 2 posta

en az 3
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackankas

Her gün 2 posta

• çmaşır makinesine at.
  • sağ koluna tak ve ömür boyu çalışsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: pwnzs

Dedemde var günde 1-2 kere 5 dk boyunca sallıyor.

2 postaya bi kaç gün gider. Bu arada dedenin maşallahı var 5 dakika dayanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi animetrk -- 11 Kasım 2010; 19:56:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Travian_tr

sağ koluna tak ve ömür boyu çalışsın

hahahahaha
  • Bi tane pervanenin ucuna yapıştır ve pervaneyi yavaşça döndür dönsün o 2-3 saat al tak
  • Marka model nedir? Bu tür saatlerin power reserve hour'ları vardır.Her saatin,modelin,mekanizmanınn farklıdır.
  • Sağ koluna tak, ömür boyu çalışsın
  • Ne gerek var yahu böyle şeylere, pilli saat alın rahat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Ne gerek var yahu böyle şeylere, pilli saat alın rahat edin.

mekanik saatin verdiği haz daha bir başka
  • quote:

Orijinalden alıntı: m4y

quote:

mekanik saatin verdiği haz daha bir başka

Çok fazla kullanma fırsatım olmadı ama hatırlıyorum günde bir defa kurulması gereken saatlerden vardı bende, onlar güzeldi ama bu kolun hareket etmesi gereken saat nedir yahu. Mekanik saatler tamamda bu saatlere anlam veremedim.

• quote:

yaklaşık bir haftadır otomatik saat kullanıyorum 25 yaşındayım şimdiye kadar pilli saatleri boş yere kullanmışım bunun verdiği haz çok başka, onlar saat değil aksesuarmış meğersem
  • quote:

Orijinalden alıntı: cizbudak

quote:

yaklaşık bir haftadır otomatik saat kullanıyorum 25 yaşındayım şimdiye kadar pilli saatleri boş yere kullanmışım bunun verdiği haz çok başka, onlar saat değil aksesuarmış meğersem

Nasıl bir hazmış bu anlatında anlayalım. Hareketsizlikten durma ihtimali bir saate ne katabilir pilli saaatten fazla olan yanı nedir? Ayrıca saat tabii ki aksesuardır bir anlamda.
  • Bendede bundan vardı ve duruyordu . Sorun sol kolumda olmasıymış.Sağ koluma takınca bidaha hiç durmadı
  • Sağ eline tak sonsuza dek çalışsın (alıntı)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.