Şimdi Ara

Kinect'i Amazon.com'dan Alanlar Listesi [Amazon.com'da nasıl kinect alınacağı eklendi] (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
797
Cevap
2
Favori
53.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alırken kargo ücretiyle birliktemi yolluyoruz yoksa kapıda ödeme şansımız varmı ?
  • Amazon.com'dan banka kartıyla alışveriş yapılır mı? Kredi kartı kullanmıyorum.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlgtck -- 16 Temmuz 2011; 15:31:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlgtck

Amazon.com'dan banka kartıyla alışveriş yapılır mı? Kredi kartı kullanmıyorum.....

internet şubesinden sanal kart aç, hem güvenli hemde kredi kartından daha becerikli dünyadaki bütün alışveriş sitelerinde işe yarıyor
  • arkadaşlar ben amazon de den sipariş vercem ama benim xbox ım yok hepsini sipariş vercem ama gümrüğe takılacak o yüzden ayrı ayrı sipariş edicem yada kinecti amazon de den xbox360 ı ise game diye bi siteden alacam gümrükte sorun olurmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugraes

arkadaşlar ben amazon de den sipariş vercem ama benim xbox ım yok hepsini sipariş vercem ama gümrüğe takılacak o yüzden ayrı ayrı sipariş edicem yada kinecti amazon de den xbox360 ı ise game diye bi siteden alacam gümrükte sorun olurmu ?

Konsolu yurtdışından alırsan gümrüğe kesinlikle takılır. Uğraşmaya da değmez. En iyisi xbox'ı Türkiyeden alman. Kinect'i amazon'dan alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kağan*

Arkadaşlar 153 euro ya Xbox 360 S 4Gb satılıyor shopto da.Sizce getirtsem mi getirtmesem mi ?(Bknz. 150 euro sınırı)
    Ek olarak amazon.de den alışveriş yapmak zor olmuyor mu ? Hem almanca hemde Euro üzerinden alışveriş yapılıyor.Oysaki .com da dolar üzerinden alışveriş yapıldığı için çok daha ucuz geliyor.Yanlış mıyım ?

150 € u geçmesse(1-2 euro fark etmez artık pek acımıyorlar) faturası falan da yanındaysa sorun olmaz ama son gümrük genelgesinden haberiniz var mı? Yoksa biraz araştırın 2 ay içinde 1 ürün getirme gibi kısıtlamalar var.Son olarak Posta yoluyla gelirse ve gümrükte takılma olursa sadece vergi ödeyip(%10-20) alabiliyorsun özel kargo şirketlerinde sana çıkaracakları masraflardan dolayı ürünü bırakmak zorunda kalabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: grideniz

quote:

Orijinalden alıntı: Kağan*

Arkadaşlar 153 euro ya Xbox 360 S 4Gb satılıyor shopto da.Sizce getirtsem mi getirtmesem mi ?(Bknz. 150 euro sınırı)
    Ek olarak amazon.de den alışveriş yapmak zor olmuyor mu ? Hem almanca hemde Euro üzerinden alışveriş yapılıyor.Oysaki .com da dolar üzerinden alışveriş yapıldığı için çok daha ucuz geliyor.Yanlış mıyım ?

150 € u geçmesse(1-2 euro fark etmez artık pek acımıyorlar) faturası falan da yanındaysa sorun olmaz ama son gümrük genelgesinden haberiniz var mı? Yoksa biraz araştırın 2 ay içinde 1 ürün getirme gibi kısıtlamalar var.Son olarak Posta yoluyla gelirse ve gümrükte takılma olursa sadece vergi ödeyip(%10-20) alabiliyorsun özel kargo şirketlerinde sana çıkaracakları masraflardan dolayı ürünü bırakmak zorunda kalabilirsin

Gümrükten konsol geçmesi mümkün değil. Sakın almayın. Başınız ağrır.Türkiye fiyatından yüksek fiyata gelmiş olur. Zaten sınır 150 Euro.Hediye de yazsanız olmaz. En iyisi Türkiye'den almak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Trapper59

quote:

arkadaşlar ben amazon de den sipariş vercem ama benim xbox ım yok hepsini sipariş vercem ama gümrüğe takılacak o yüzden ayrı ayrı sipariş edicem yada kinecti amazon de den xbox360 ı ise game diye bi siteden alacam gümrükte sorun olurmu ?

Konsolu yurtdışından alırsan gümrüğe kesinlikle takılır. Uğraşmaya da değmez. En iyisi xbox'ı Türkiyeden alman. Kinect'i amazon'dan alırsın.

iyide ben bi sitede 130 euro ya gördüm türkiyeyede gönderiyor xbox 360 4 gb yi gümrükten geçmesi lazım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Trapper59

quote:

iyide ben bi sitede 130 euro ya gördüm türkiyeyede gönderiyor xbox 360 4 gb yi gümrükten geçmesi lazım

Site Türkiye'ye gönderim yapabilir. Fakat Türkiye'ye geldikten sonra gümrük kontrolü yapıldığı için gümrüğe kesinlikle takılacaktır. Kutusu büyük olduğu için sıkıntı yaşanıyor. Türkiye fiyatından yüksek fiyata gelmiş olur. Ama ben uğraşırım dersen sen bilirsin.

• arkadaşlar bir soru sormak istiyorum
    kinecti yeni alan kullanıcılar şöyle bir durumlar karşılaştı mı hiç
    bende slim model xbox var ve ben bunu kırdırmıştım
    copya oyunları oynuyordum neyse
    kinecti aldım geöenlerde kurdum
    sorun yok hala copya oyunları oynayabiliyorum ama
    daha önce her gün oynadığım cod black ops artık çalışmıyor
    "unreadable disk" hatası veriyor play dediğimde
    dvd bozulmuştur dedim bir daha indirdim sıfır dvd ye yazdım aynı hata mesajını aldım
    ama pes 2011 çalışıyor.anlamadım sorunu.
    kinecti kurarken bir yazılım güncellemesi, yama vs gibi bir işlem yaptı xbox.
    ondan sonra oldu bu durum.
    buna benzer bir durum yaşayan var mı ?
    daha önce oynadığı copya bir oyunu
    kinecti kurduktan sonra oynayamayan
    teşkür ettim.
  • yrn bende amazon.de den sipariş vercem de kafama bir şey takıldı. almanyadan gelen kinect de dil sorunu oluyor mu malum almancamız yok onu ingilizceye felan çevirebiliyoruz dimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seth7

yrn bende amazon.de den sipariş vercem de kafama bir şey takıldı. almanyadan gelen kinect de dil sorunu oluyor mu malum almancamız yok onu ingilizceye felan çevirebiliyoruz dimi ?

ek soruda ben sorayım

xbox 360 elite modeli var amazon.de satılanlarda adaptör çıkıyormu acaba?
  • ANKARA - Bakanlar Kurulu, 4458 Sayılı Gümrük Kanununun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda değişiklik yaptı.

Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe yeni düzenlemede, posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşya ile ilgili önemli değişikliklere gidildi.

Buna göre, Türkiye gümrük bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, bedeli gönderi başına toplam 75 Euro'yu geçmeyen eşyaya muafiyet uygulanacak.

Yeni düzenlemede, ''ticari miktar ve mahiyet'' ayrımı ortadan kaldırılırken, gerçek kişilerin yanı sıra tüzel kişilere gelen eşya da, muafiyet kapsamına alındı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri, PTT ve kargo işletmeleri nezdinde yaptıkları bir araştırmaya göre, yurtdışından posta ya da hızlı kargo yoluyla gelen eşyanın yüzde 95'inin 75 Euro'nun altında olduğunun belirlendiğini bildirdi.

Kaynak

• son degisen mevzuatla beraber bu başlık bitti sanırım. kinect ve gelecekte cıkan her teknolojiyi bizden baya bi uzaklaştırmış oldular. tabi 2 katı para verip burdaki kazıkcılardan almak zorunda kalanlar haricinde.
  • Bu başlığın işi bitti...
  • denemek lazım,biri denesede ögrensek
  • arkadaşlar tam olarak kesin bir bilgi olarak söyleyemiyorum ama resmi gazetede okuduğum ve anladığım kadarıyla 1500€ dan az olan ve ticari olmayan ürünleri batı ülkelerinden temin ediliyorsa %18, doğu ülkelerinden temin ediliyorsa %20 oranında vergi ödeyip ürünü teslim alabiliyorsunuz.Yapmanız gereken ürünü öderkenki paypal faturanız -hatta ekran görüntüsü bile yeterli- ile birlikte gümrüğe gitmek.Bazı illerde ödemeleri ptt'den yapıp ürünü teslim alabilirsiniz.Ben okuduklarımdan bunları anladım fakat tecrübeli ya da gümrükle bağlantısı olan varsa ve bizi aydınlatırsa daha çok sevinirim.
  • ben amerikadayim kinect burda 100 dollar su anda. xbox 360 slim alcam ztnde kinects alsam mi almasam mi ?
  • beyler siparişi verdim fakat yeni yasayı okuduktan sonra iptal ettim. Var mı bilgisi olan bu konuda?
  • amazon gondermeyi durdurdumu acaba.varmı bi gelişme?
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.